Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Vladan :::.

Фондација Ђоковић и њен програм за помоћ нервозним родитељима и за развој дечијег мозга (између осталог)

Recommended Posts

Добих ово у вртићу данас уз позив на родитељски састанак у вези ових интерактивних и динамичних радионица...

Ја сам у наслов убацио пар интересантних утисака након читања а остало је на фоткама памфлета.

SWScan00014.thumb.jpg.2e2625aaa8325a4564dcd65ed90d4f7b.jpg

SWScan00015.thumb.jpg.12fb31d724266a173fc9708aec25ffdf.jpg

Осврнуо бих се на ову Чињеницу где се сваки други родитељ жали да нема довољно времена за себе и да је исцрпље.

Драги памфлеташи , Србија је постала колонија а Срби робови и немојте нам солити памет овим рецептима стакленог осмеха.

доста контраверзних мишљења има о том mindup програму. ако је о томе реч? нисам се претерано интересовао али оно што сам успут прочитао ми се уопште не допада. покушаћу касније да пронађем неке линкове па ћу их ставити овде. 

... da nije mozda to nesto kao ona fora sa emotivnim grljenjem drveca ...  i upijanjem sunceve energije.... dobardecko..... koje Noleta' daju snagu pred teniske mecev ...  :D

пре 1 сат, Predragmoratic рече

доста контраверзних мишљења има о том mindup програму. ако је о томе реч?

јесте то је:

https://novakdjokovicfoundation.org/sr/project/mindup/

"Veliki je izazov upoznati i razumeti svoje emocije. Emocionalna stabilnost je nešto što možemo da naučimo decu. Zato je Fondacija Novak Đoković započela saradnju sa Fondacijom Hawn. Uz podršku Ministarstva prosvete, želimo da u Srbiju uvedemo MindUP programe. Cilj nam je da jednog dana ovi programi budu deo obrazovnog sistema u predškolskim i školskim ustanovama širom naše zemlje."

а Мајндуп фондацију https://mindup.org држи холивудска глумица Голди Ховн која је и смислила и мајдуп програм. Сајт организације је пун обећања о срећном животу полазника курсева, унапређењу учења и психичких способности, успуњења ума свесношћу...

Голди Ховн је завршила основну и средњу школу а од факултета одустала, студирала је медитацију али не сматра се будистом него јеврејком иако верује да религија није битна него испуњен спиритуални живот... Поред промоције мајнд-уп програма бави се и борбом за права LGBT заједнице.

https://en.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

https://sh.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

Ово је изгледа будистичка медитација умотана у радионице за психолошку подршку и само-помоћ или неку сличну њу ејџ причицу...

Што лепо одмах не кажу чиме се баве него то умотају у 16 шарених обланди... бедно...

пре 1 минут, Vladan :::. рече

јесте то је:

https://novakdjokovicfoundation.org/sr/project/mindup/

а Мајндуп фондацију https://mindup.org држи глумица Голди Ховн која је и смислила и мајдуп програм. Сајт организације је пун обећања о срећном животу полазника курсева, унапређењу учења и психичких способности, успуњења ума свесношћу...

Голди Ховн је завршила основну и средњу школу а од факултета одустала, студирала је медитацију али не сматра се будистом него јеврејком иако верује да религија није битна него испуњен спиритуални живот... Поред промоције мајнд-уп програма бави се и борбом за права LGBT заједнице.

https://en.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

https://sh.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

Ово је изгледа будистичка медитација умотана у радионице за психолошку подршку и само-помоћ или неку сличну њу ејџ причицу...

Што лепо одмах не кажу чиме се баве него то умотају у 16 слатких обланди...

браво, управо о томе говори и видео. 

овако лепо умотано у те обланде је много прихватљивије масама. 

Мене то све тако подсећа на спиритуалне сеансе, веома популарне у "крем" друштву. Живот по принципу - Све инстант, само се препусти добро  обученим практичарима....

пре 3 минута, Milica Bajic рече

Мене то све тако подсећа на спиритуалне сеансе, веома популарне у "крем" друштву. Живот по принципу - Све инстант, само се препусти добро  обученим практичарима....

управо тако. човек данашњице вапи за инстант решењима и бољитком. По мени су ово само продужени пипци њу-ејџ религије перфидно упаковани у некакве дечије програме. забрињава јер ово није једини програм те врсте. 

пре 9 минута, Milica Bajic рече

da, deluje tako,... drustvance u kome je sve ,.... al' je lep ovaj svet,.... pa, eto' sve je pozitiva, nema negativa, budi cool, harmonija,.... mislim, lep je ovaj svet, ali, nije idealno mesto za zivljenje, trebamo razmisljati i paziti o tim negativama ako nas ne daj boze zadese , da ne bi pali u bedu' (duhovno i psihicki).

пре 9 минута, Bokisd рече

da, deluje tako,... drustvance u kome je sve ,.... al' je lep ovaj svet,.... pa, eto' sve je pozitiva, nema negativa, budi cool, harmonija,....

Е, најбизарније што сам чула јесте тренд да ( и деци) скидају младеже, тако ће се обезбедити од рака коже...

пре 9 минута, Bokisd рече

mislim, lep je ovaj svet, ali, nije idealno mesto za zivljenje, trebamo razmisljati i paziti o tim negativama ako nas ne daj boze zadese , da ne bi pali u bedu' (duhovno i psihicki).

А ово се врло лако решава са пар сеанси чишћења од негативног набоја, нема шта да размишљаш, све ти френд одради за лову. Изађеш ко нов....

Итд...итд ..

Још једна од пошасти данашњице, али није ни мало наивна. 

пре 11 часа, Vladan :::. рече

студирала је медитацију

Сега мега секташење. Нек Ђоковић игра тенис и нек олади са овим "просветитељством"

Е па стварно... Владане, мислила сам да се шалиш, али ако је ово стварно стигло до вртића, онда не знам шта бих рекла, стварно су претерали. Сад су постали стручњаци и за родитељску нервозу. Чему ли ће да вас науче? Кад дете заплаче, а ви ајде мало измедитирајте. Не могу да опишем количину муке коју осећам према оваквим секташким упадима у образовне установе. Мени се дигне коса на глави и кад ми дете дође са курса Суан Пан, па се хвали како је постало генијалац, одмах знам колико је сати... Једном сам их јавно раскринкала, па ме сад попреко гледају кад прођем улицом, али мене то не тангира, ја иза својих речи стојим као професионалац, а они су шупљи са свих страна, осим кад је реч о новцу. Користе малу децу за своје јефтине интересе, фуј.

Кад видите Монтесори вртиће и школице, само заобиђите. То је такође постао полигон за нечије стицање материјалне добити кроз звучно име и рекламу. И наравно за окупљање снобова. Монтесори у Србији, и више него смешно. Марија би се превртала у гробу.

пре 11 минута, Anika рече

Једном сам их јавно раскринкала, па ме сад попреко гледају кад прођем улицом, али мене то не тангира, ја иза својих речи стојим као професионалац

И да иза својих речи стојиш "само" као одговоран родитељ довољно је да те не тангира.

Стварно нису нормални са тим спиритизмом.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У предвечерје највећег хришћанског празника Васкрсења Христовог, благословом Митрополита загребачко-љубљанског господина Порфирија, подијељена је помоћ сиромашним и социјално угроженим породицама у парохијама Митрополије загребачко-љубљанске које се налазе у Републици Хрватској. Парохијски свештеници, који редовно обилазе своје парохијане, су и ове године уочи Васкрса посјетили сиромашне и угрожене, уручили им пакете са храном и хигијенским потрепштинама и на тај начин скромно допринијели прослави празника Васкрсења Христовог у њиховим домовима.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Логос,
      Овогодишња Недеља православља свечано ће бити отворена у понедељак, 15. априла, у 19 часова, беседом епископа бачког Иринеја. Седмодневни програм у Српском културном центру "Свети Сава" обележиће бројне промоције књига, духовна и историјска трибина, изложба икона и монодрама "Исповест Дмитрија Kарамазова".
      ПРОГРАМ У ПДФ ФОРМАТУ
      У галеријском простору Задужбине Душана Радића, прве вечери биће отворена изложба икона под називом "Лоза Немањића" сликарке Светлане Станојчић Вучичевић, а у оквиру програма, наступиће и Мешовити хор СKЦ "Свети Сава", под диригентском палицом Веселина Јевтића.
      Друге вечери, у уторак, 16. априла, одржаће се духовна трибина на којој ће бити представљена књига оца Оливера Суботића "О камену одбаченом". Програм ће почети у 19 часова, а поред аутора, гост трибине биће и проф. др Драган Станић, председник Матице српске.
      У среда, 17. априла, биће представљена књига Дејана Томића "Светосавска поетска ризница". Почетак програма заказан је за 19 часова, а у њему ће, поред аутора, учествовати и књижевник Благоје Баковић, уредник Зоран Kолунџија, тенор Душан Дакић и глумац Милош Станковић, док ће у склопу вечери наступити и Kамерни хор Храма Рождества Пресвете Богородице.
      На књижевној вечери у четвртак, 18. априла, биће представљен најновији роман Анђелка Анушића, песника, прозног писца, есејисте, књижевног критичара и антологичара, "С Хомером у Олуји", који сведочи о трагичном билансу српског порицања и самопорицања у југословенству. Гости вечери биће др Милан Мицић, Радован Ждрале и аутор књиге Анушић.
      Посетиоце ове традицоналне манифестације у петак, 19. априла, с почетком у 19 часова, очекује монодрама "Исповест Дмитрија Kарамазова", у извођењу глумца Небојше Дугалића. Ово дело представља монодрамску адаптацију култног романа Фјодора Достојевског "Браћа Kарамазови", у којем Дмитриј, непосредно пред суноврат, одлучује да свој очај саопшти брату Аљоши, молећи га да од оца затражи новчану помоћ.
      У суботу, 20. априла, биће представљена књига Александра Лаковића, песника, есејисте и књижевног критичара, "Хиландар и Света гора између мита и историје", која читаоцима пружа могућност да се упознају са светогорским монаштвом уопште, њиховим жељама, надањима и свакодневицом, али и личностима светогорских стараца, са којима је Лаковић водио дуге разговоре. Програм ће почети у 19 часова, а у њему ће учествовати аутор књиге и Милојко Милићевић.
      Недељу православља затвориће историјска трибина у недељу, 21. априла, на којој ће бити представљена књига "Српска православна црква: Осам векова историје у слици и речи". Kњига представља монументални преглед осамстогодишњег историјског хода најстарије институције у нашем друштву, од како се Свети Сава изборио за њену самосталност 1219. године. Гости трибине биће аутори Срђан Ерцеган и др Борис Стојковски, а почетак је заказан у 19 часова.

Извор: Званична интернет страница Града Суботице
    • Од Логос,
      Православна психологија је релативно нов појам који се прво јавља у Русији крајем 80-тих година прошлог вијека када се уочава потреба за савјетодавним радом вјерујућих психолога при парохијама широм Русије. На нашим просторима ова дисциплина, која представља креативну синтезу психологије као науке и православља, почиње са дјеловањем у претходних неколико година. О значају православне психологије како у теорији тако и у пракси разговарали смо са господином Виктором Вицановићем, православним психологом из Београда.
      Звучни запис разговора

Извор: Радио Светигора
    • Од Логос,
      У суботу 30. марта 2019. године, у оквиру васкршњег циклуса предавања које организује Црквена Општина у Загребу, одржано је треће по реду предавање. На тему Историјски развој и литургијска употреба крста говорио је ђакон Радомир Врућинић, професор Литургике у Богословији Светог Саве у Београду.
      Ђакон Радомир је уз помоћ PowerPoint презентације спровео слушаоце кроз историјски развој крсног знака поделивши тај развој у три развојне етапе, једне предхришћанске и две хришћанске. Након што је на веома леп и сликовит начин приказао историсјки развојни пут крсног знака пре страдања Христовог, почевши од Бронзаног доба, говорио је о хришћанском периоду крсног знака и његовом иконграфском развоју у хришћанској ери. Други део предавања се односио на литургијску употребу крста, где је предавач истакао празнике и дане у литургијској години који су посвећени крсту.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Поуке.орг инфо,
      Драга браћо и сестре,
      Братству нашег манастира је потребна ваша помоћ.
      Док се не реши статус наше Крстионице и Цркве молимо вас да се по могућности свакодневно у што већем броју окупљамо у манастиру и молимо.
      Потребна нам је ваша помоћ и за активности које су сада знатно увећане услед новонастале ситуације јер малобројно братство не може све да постигне.
      Долазак је могућ у свако доба дана и ноћи.
      Молимо вас делите даље ову информацију.
      Свако добро вам од Господа желимо. +

• Create New...