Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Лубеница

Да ли је у оваквим тренуцима могуће остати Хришћанин?

Recommended Posts

пре 3 минута, Рапсоди рече

Добро де, мало се нашалих  за оно " неразумни створови " .....сооооорииии.Шта се одмах љутиш...Остало остаје. 

Nisam ti uopste za to napisao. Nego za to sto "ostaje". I sve na srpskom.  I uopste, neverovatno je kako su ljudi kod nas u danasnje vreme postali nemoguce tvrdovrati i nedokazani. Samo napred, udrite glavudzom u zid sto jace mozete, kad se propisno izubijate mozda se malo i otreznite.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Управо сада, obi-wan рече

Nisam ti uopste za to napisao. Nego za to sto "ostaje". I sve na srpskom.  I uopste, neverovatno je kako su ljudi kod nas u danasnje vreme postali tvrdovrati i nedokazani. Samo napred, udrite glavudzom u zid sto jace mozete, kad se propisno izubijate mozda se malo i otreznite.

Молићу мало конкретније, шта ти смета (ти није по џедајском :D) мора да си ме погрешно разумео.  

пре 31 минута, Рапсоди рече

Молићу мало конкретније, шта ти смета (ти није по џедајском :D) мора да си ме погрешно разумео.  

Sve sto imam da kazem vec sam napisao. Samo se vratis na proslu stranu i procitas.

On 8.2.2019. at 21:40, Лубеница рече

Врло брзо заборављено је убиство Нишког студента Вука Стоиљковића. Убица је осуђен на 12,5 година, где му је 2017. године смањена казна за 6 месеци. И тако сваке године за по који месец и ето њега кроз коју годину на слободи. Да ли допустити да и овај монструм кроз коју годину шета улицом? Па опет кад га исфрустрирају друшвене мреже ето њега на улици са ножем. 

Ако се опет нађе на улици, за то ће бити крив наш правосудни систем који је у потпуном процепу. Али чак и да је много бољи, то опет не може да спречи да се овакве трагедије дешавају. Јер се ради о поремећеним личностима, које уопште не занима шта ће се после десити са њима - да ли ће на доживотну, 40 година или гиљотину. Јер су поремећени.

Бог је поставио законе по којима ће се одвијати живот: Дух Божији спроводи те законе и дело и тако се добије судбина.

Један од закона је да: Какве су ти мисли такав ти је живот, Наша осећања, одлуке које доносимо директно утичу на судбину и у томе наша судбина зависи од наше воље. 

Када судимо другима ми се мешамо у то како је дух одредио судбину свих нас, То је као да осуђујемо Бога за оно шта се дешава, Зато није добро да судимо јер судећи ми имамо лоша осећања која су такође градивни елементи судбине.

Судећи ми имамо лоше мисли и опет нас стиже: Какве су ти мисли такав ти је живот.

Не судите да вам се не би судило

пре 3 минута, obi-wan рече

Sve sto imam da kazem vec sam napisao. Samo se vratis na proslu stranu i procitas.

Све је ок што си написао и начелно се слажем са тобом . Али у вези са темом, Лубеница пита (сумња, размишља) (пусти узроке) причамо о емоцијама . Пита лепо гласно и јасно (и при том је искрена) јер сумња у  своја осећања (јер је имала лични однос са убијеним) која су повређена  и тешко јој је тренутно (нагласила је у тренуцима) размишљати хришћански. Јер претпостављам  да се  нама не дај Боже деси неки " Хамлетовски мотив "овог типа, тешко би у тим тренуцима  размишљали хришћански у смислу  бити смирен, анђеоски и светачки . Поставила је Хамлетовско питање "Бити или не бити питање је сад. "A ти јој одговараш са фразама, уопштаваш и моралишеш. Држи се теме  и уђи у њен доживљај. 

пре 9 минута, Рапсоди рече

Све је ок што си написао и начелно се слажем са тобом . Али у вези са темом, Лубеница пита (сумња, размишља) (пусти узроке) причамо о емоцијама . Пита лепо гласно и јасно (и при том је искрена) јер сумња у  своја осећања (јер је имала лични однос са убијеним) која су повређена  и тешко јој је тренутно (нагласила је у тренуцима) размишљати хришћански. Јер претпостављам  да се  нама не дај Боже деси неки " Хамлетовски мотив "овог типа, тешко би у тим тренуцима  размишљали хришћански у смислу  бити смирен, анђеоски и светачки . Поставила је Хамлетовско питање "Бити или не бити питање је сад. "A ти јој одговараш са фразама, уопштаваш и моралишеш. Држи се теме  и уђи у њен доживљај. 

Pitanje glasi "da li je u ovakvim trenucima moguce ostati Hriscanin?" Odgovorili smo na pitanje, a ja sam odgovorio kao sto uvek odgovaram - svirepo i bezosecajno. Nego, ne znam kako je tvom svevidecem oku promaklo to da je i sama Lubenica odgovorila na to svoje pitanje:

пре 4 часа, Лубеница рече

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

Tako u stvari biva da je ono sto smo odgovorili napisano POSLE ovog njenog odgovora, i zato su reakcije forumasa bile zgranute i otresite.

...

A ovo bi valjda bio neki Hamlet v2.0, kao postmodernisticki, jer uz pitanje vec ima spakovan i (odrican) odgovor...

@Рапсоди 

Uoci takodje da sam na prosloj strani napisao isto na srpskom da sam npr. ja za vrlo rigorozno kaznjavanje teskih zlocina. To kazem zato da naglasim da biti Hriscaninom nije nimalo suprotno tome da si za rigorozan i ostar zakon, koji ne ostavlja mesta dvoumljenju sta da se radi u ovakvim slucajevima.

Tako da je i to dodatni odgovor na pocetno pitanje, i jos jedno opovrgavanje onog sto je Lubenica sama sebi odgovorila - "moguce je i obavezno je ostati Hriscaninom i u ovakvim slucajevima, stavise, to je bas narocito potrebno da bi smo uopste dosli do jednog zdravog i stabilnog drustva, u kojem ljudski zivot ima apsolutnu i najvecu vrednost, tj. da bismo uopste dosli do resenja za ovakve probleme."

Sve skupa uzev - pre nego sto se zaletis u penal, prvo dobro procitaj napisano. A onda procitaj jos jednom. A onda ponovo. I probaj da razumes procitano.

пре 2 минута, obi-wan рече

Pitanje glasi "da li je u ovakvim trenucima moguce ostati Hriscanin?" Odgovorili smo na pitanje, a ja sam odgovorio kao sto uvek odgovaram - svirepo i bezosecajno. Nego, ne znam kako je tvom svevidecem oku promaklo to da je i sama Lubenica odgovorila na to svoje pitanje:

Tako u stvari biva da je ono sto smo odgovorili napisano POSLE ovog njenog odgovora, i zato su reakcije forumasa bile zgranute i otresite.

...

A ovo bi valjda bio neki Hamlet v2.0, kao postmodernisticki, jer uz pitanje vec ima spakovan i (odrican) odgovor...

Свирепи ОБи....не верујем Лубеници, тренутно је повређен , а моје свевидеће око види  да код њега ипак постоји  хамлетовска  дилема  " Бити или не бити " 

пре 5 минута, obi-wan рече

I bezosecajan.

Nego, zar Lubenica nije zensko?... :scratch_head:

Јесте.... грешка.  

У мом случају није могуће да останем хришћанин. Нисам видела претходну реченицу. 

Хришћански би било да се сви помолимо за монструма који је учинио ово недело. Лично немам ни грам воље да се молим за дотичног, трудим се бар да га не мрзим. 

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

@ Оби, ти читаш написано и на основу написаног покушаваш извести логички закључак.

А ја читам између редова и  мислим  надлогично :D  

пре 1 минут, Рапсоди рече

А ја читам између редова и  мислим  надлогично

Ma nema ti ravne, samo isihasti su bolji od tebe...

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од ризница богословља,
      Претходног викенда Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Господин Григорије био је у првој канонској посети црквеној општини Берлин. У суботу 22. децембра Владика Григорије био је на вечерњој служби у Храму Светог Саве, при коме су пароси протојереј Вељко Гачић и протонамесник Радомир Колунџић, док је у недељу 23. децембра служио свету литургију у Храму Васкрсења Господњег. Епископу су у присуству многобројног верног народа саслуживали старешина ЦО Берлин протојереј-ставрофор Драган Секулић, протонамесник Радомир Колунџић и протођакон Александар Секулић. Светој литургији присуствовали су и дипломатски представници Републике Србије и Грчке.   Звучни запис беседе   Извор: Епархија деселдорфска и немачка
    • Од ризница богословља,
      Јерусалимска православна црква моли се за јединство православља и нада се да ће путем преговора бити могуће да се дође до разрешења конфликта између Константинопољске и Руске православне цркве, кажу у Јерусалимској патријаршији.   „Ми се стално молимо за јединство Цркве. Ми вјерујемо да ће током преговора бити пронађено одговарајуће решење за ту ситуацију. Све то нас забрињава и ми се молимо за јединство. Ми смо за то да влада љубав међу Црквама“, казао је РИА Новостима представник Јерусалимске патријаршије.   Он је изразио увјерење да „Исус Христоис неће оставити Цркву због тога што је, како је казано у Јеванђељу основана на камену и врата пакла неће јој одољети“.   У Јерусалимској цркви се надају да ће се, уз учешће помјесних Цркава, дијалогом пронаћи рјешење за постојећи проблем, додао је он.   Извор: Митрополија црногорско-приморска
      View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Јерусалимска православна црква моли се за јединство православља и нада се да ће путем преговора бити могуће да се дође до разрешења конфликта између Константинопољске и Руске православне цркве, кажу у Јерусалимској патријаршији.   „Ми се стално молимо за јединство Цркве. Ми вјерујемо да ће током преговора бити пронађено одговарајуће решење за ту ситуацију. Све то нас забрињава и ми се молимо за јединство. Ми смо за то да влада љубав међу Црквама“, казао је РИА Новостима представник Јерусалимске патријаршије.   Он је изразио увјерење да „Исус Христоис неће оставити Цркву због тога што је, како је казано у Јеванђељу основана на камену и врата пакла неће јој одољети“.   У Јерусалимској цркви се надају да ће се, уз учешће помјесних Цркава, дијалогом пронаћи рјешење за постојећи проблем, додао је он.   Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од ризница богословља,
      Руска православна црква тражи од Цариграда да се извини због наношења значајне штете светском православљу, изјавио је портпарол патријарха Кирила, Александар Волков. Према његовим речима, тренутна ситуација може брзо да се промени ако се крене путем дијалога. „У том смислу ово растојање се мери једним фактором: Цариградска патријаршија и њен Синод треба да схвате погрешност својих поступака и одлука и извине се за оне поступке које су већ нанеле значајну штету читавом светском православљу и будућности православља у Украјини“, истакао је Волков на конференцији за новинаре.   У том случају „врата за дијалог ће бити поново отворена“. Он је напоменуо да ће РПЦ са задовољством констатовати покушај Цариграда да „излечи оне ране које су већ нанете светском православљу“. Он је додао да ће патријарх Вартоломеј бити лично одговоран за могуће крвопролиће у Украјини због црквеног питања.   „Ако се у Украјини пролије иједна кап крви, за ту кап биће лично одговоран цариградски патријарх Вартоломеј, који је својим непромишљеним и антиканонским поступцима кренуо путем подршке расколницима и погоршавања грађанског сукоба у Украјини“, истакао је он. Услед одлуке Цариградске патријаршије да започне процес признавања аутокефалности неканонске украјинске цркве, Синод Руске православне цркве је објавио да прекида еухаристичко општење са Цариградском патријаршијом. Синод РПЦ је ту одлуку назвао канонски ништавном и оценио да је одлука Цариграда о поништавању акта из 1686. године, којим је Кијевска митрополија предата у надлежност Московској патријаршији — политичка.   Извор: Митрополија црногорско-приморска
      View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Руска православна црква тражи од Цариграда да се извини због наношења значајне штете светском православљу, изјавио је портпарол патријарха Кирила, Александар Волков. Према његовим речима, тренутна ситуација може брзо да се промени ако се крене путем дијалога. „У том смислу ово растојање се мери једним фактором: Цариградска патријаршија и њен Синод треба да схвате погрешност својих поступака и одлука и извине се за оне поступке које су већ нанеле значајну штету читавом светском православљу и будућности православља у Украјини“, истакао је Волков на конференцији за новинаре.   У том случају „врата за дијалог ће бити поново отворена“. Он је напоменуо да ће РПЦ са задовољством констатовати покушај Цариграда да „излечи оне ране које су већ нанете светском православљу“. Он је додао да ће патријарх Вартоломеј бити лично одговоран за могуће крвопролиће у Украјини због црквеног питања.   „Ако се у Украјини пролије иједна кап крви, за ту кап биће лично одговоран цариградски патријарх Вартоломеј, који је својим непромишљеним и антиканонским поступцима кренуо путем подршке расколницима и погоршавања грађанског сукоба у Украјини“, истакао је он. Услед одлуке Цариградске патријаршије да започне процес признавања аутокефалности неканонске украјинске цркве, Синод Руске православне цркве је објавио да прекида еухаристичко општење са Цариградском патријаршијом. Синод РПЦ је ту одлуку назвао канонски ништавном и оценио да је одлука Цариграда о поништавању акта из 1686. године, којим је Кијевска митрополија предата у надлежност Московској патријаршији — политичка.   Извор: Митрополија црногорско-приморска