Jump to content
Milan Nikolic

Белешка: ,,Нека живе" - пројекат спречавања абортуса

Оцени ову тему

Recommended Posts

,,Помажемо рођењу детета које можете оставити при Српској Православној Цркви.

Дајемо новчану и стамбену помоћ.

Слободни сте за одговорност и обавезе према детету по вашем избору."

Да се осмисли правни оквир и превенција злоупотребе. Бирати активисте и градити установу при манастиру. За почетак триста милиона динара.

Za pocetak cega? Kako si dosao do ove sume? Nemas projekat, nemas analizu troskova i koristi, ali daj za pocetak deset cevapa, kilo belog i trista miliona novaca. Neozbiljno je.

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Za pocetak cega? Kako si dosao do ove sume? Nemas projekat, nemas analizu troskova i koristi, ali daj za pocetak deset cevapa, kilo belog i trista miliona novaca. Neozbiljno je.

Glavni problem ove interesantne ideje - kako razlikovati nekog ko bi hteo da abortira pa ga stimulišeš novcem da to ne uradi od nekog ko bi hteo dete ali hoće i novac pa se pravi da hoće da abortira da bi mu dao novac?  

Jer bez te razlike... i ovih fiktivnih 300 miliona je sića... :)

1 hour ago, Avocado рече

Glavni problem ove interesantne ideje - kako razlikovati nekog ko bi hteo da abortira pa ga stimulišeš novcem da to ne uradi od nekog ko bi hteo dete ali hoće i novac pa se pravi da hoće da abortira da bi mu dao novac?  

Problem je sto polazi od pretpostavke da ljudi zele decu, ali ne mogu da ih prijuste. Ili da ce zene masovno da nose decu u trbuhu 9meseci da bi ih dale crkvi na staranje, kao da danas ne postoji usvajanje. I onda je ideja, hajde da damo ljudima pare da bi mogli da prijuste decu i hajde da damo monasima da odgajaju decu koju ljudi ostave. Mislim da je to pogresno glediste. Ljudi abortiraju jer su zatrudneli, a nisu zeleli. Znaci zeleli su seksualne odnose bez trudnoce.. kako se to postize, pa kontracepcija. 

Licno mislim da je bitnije baviti se prevencijom abortusa nego sprecavanjem abortusa. Kad se nezeljena trudnoca desi, vec je kasno. Samo sto crkva sigurno nece da uci ljude kako funkcionisu reproduktivni organi, a pogotovu nece da prica pozitivno o kontracepciji. Tako da vec u startu SPC nije bas najbolji nosilac ovakvog projekta cak i kad bi odvojila 300 miliona. Trista mil... Nas i Rusa 300 miliona, sad znam odakle je izvukao cifru. ;)

пре 9 часа, Milan Nikolic рече

Да се осмисли правни оквир и превенција злоупотребе. Бирати активисте и градити установу при манастиру. За почетак триста милиона динара.

Ideja da ne dodje do abortusa je najhumanija moguca , ali, ne znam kako je izvesti osim putem crkvene propovedi i misijom ljudima od onih koji su moralno i duhovno ispravni, koji mogu da budu primer drugima u veri.

пре 1 сат, Avocado рече

Размишљао сам већ о томе. Решење је у давању могућности о којој говорим тамо где се врши абортус, када жена већ уђе у ходник да обуче болничку хаљину. Треба уручити жени папир са понудом пред сам абортус.

Да ли треба понудити раније, зависи како и где. Ја лично не бих смарао људе. Нека жена одлучи да абортира, а пред сам абортус да јој се да понуда.

Идеја заиста племенита. Није исто оставити дете у сиротишту или посветити га Богу. Напротив.

Баш сам на некој теми питала ( није било одговора ) постоји ли манастир код нас у који може самохрана мајка отићи са дететом? То би се можда могло укључити у целу ову, признајем фантастичну причу, али ми у чуда верујемо. Или не?

пре 10 часа, Milan Nikolic рече

Јесам против абортуса, осим у граничним случајевима угрожености живота по дете или по мајку.

Али, ко гарантује да ово неће бити нека нова Црна Река? И Перановић је имао најбоље намере, па је убио човека. 

Овакве ствари треба оставити држави и институцијама, а ми као хришћани морамо да утичемо на јавну свест људи и истих ових институција: понајвише својим личним примером.

Свакако, нико не брани СПЦ да коначно одреши кесу за оно за шта постоји и испуњава Христову заповест о милосрђу.

Abortus je zabranjen na Malti, u Paragvaju, El Salvadoru....tamo su bas rigorozni...ono ides na dozivotnu robiju...ali realno...ako neces dete koristi kontracepciju. Shvatam slucajeve gde se dovodi u opasnost zivot majke ili je trudnoca proizasla iz silovanja...ali ponavljam- ako zena ne zeli dete neka koristi kontracepciju...sta je tu problem? 

Cak i da se zabrane abortusi to ne znaci da ih vise nece biti, smo ce se premestiti u ilegalu. Naravno niko se na silu ne moze naterati da radja decu ako to ne zeli, ali zato kako kaze Godiva treba poraditi na sprecavanju trudnoce. 

Kada se vec ljudima seks ne moze zabraniti, moze im se utuviti u glavu da koriste kontracepciju, ako ne zele trudnocu...ne razumem zene majke mi. 

Misljenja sam da je mnogo veci broj abortusa kod zena koje su vec radjale nego kod nerotkinja, ono tipa vec imam dete-decu...sta ce mi ovo sad jos jedno daj da abortiram...uzas! Ja bih im lepo uvela neke kazne novcane i to velike, mnogo velike pa bi se smanjio broj abortusa.

Нажалост сам имала прилику да разговарам са драгом женом која је освестила колики је грех учинила у младости на такав начин. Немогуће је описати то кајање, жалост и страх који ће она носити заувек. Треба на све начине пробати да се спречи трагедија, без обзира из ког разлога су се несретнице одлучиле на такав корак. 

А о нерођеној деци да не причамо као разлогу...никакав труд није превише за то.

пре 13 часа, Adelaida рече

Abortus je zabranjen na Malti, u Paragvaju, El Salvadoru....tamo su bas rigorozni...ono ides na dozivotnu robiju...ali realno...ako neces dete koristi kontracepciju. Shvatam slucajeve gde se dovodi u opasnost zivot majke ili je trudnoca proizasla iz silovanja...ali ponavljam- ako zena ne zeli dete neka koristi kontracepciju...sta je tu problem? 

Cak i da se zabrane abortusi to ne znaci da ih vise nece biti, smo ce se premestiti u ilegalu. Naravno niko se na silu ne moze naterati da radja decu ako to ne zeli, ali zato kako kaze Godiva treba poraditi na sprecavanju trudnoce. 

Kada se vec ljudima seks ne moze zabraniti, moze im se utuviti u glavu da koriste kontracepciju, ako ne zele trudnocu...ne razumem zene majke mi. 

Misljenja sam da je mnogo veci broj abortusa kod zena koje su vec radjale nego kod nerotkinja, ono tipa vec imam dete-decu...sta ce mi ovo sad jos jedno daj da abortiram...uzas! Ja bih im lepo uvela neke kazne novcane i to velike, mnogo velike pa bi se smanjio broj abortusa.

Veći je problem od želje žene ne odgovornost muškarca, Genpocidom i činom satanizma ubijanjem nedžne dece se pokazuje ono što je stvarni problem među ljudima, bežanje od odgovornosti za svoje postupke

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Grizzly Adams,
      Направити једноумну тј. без-умну секту са култом Великог Вође, Срби то воле Преузимање власти и контрола медија Злоупотребити мит о ”враћању Косова” максимално јер Срби цимају на то (иако знаш да је бесмислица) Рехабилитовати Милошевића и остале зликовце, они и ”нису били тако лоши” Подгревати мржњу према западу и цивилизацијским вредностима - ”злочиначко НАТО бомбардовање!” итд. Стаљинистичке методе дискредитације противника - ”подршка независности Косова”, ”страни плаћеници и шпијуни” итд. Постепено поништити везе са цивилизованим светом, глумити у међувремену јер се мора Окренути се Русији, КГБ-оцу и њему сличним Обезбедити подршку СПЦ и почистити је од ”непожељних”, потребна је ”идеолошка подршка” Цркве Завити Србију у црно за наредних 50 година Само ви стаљинови унучићи радите свој посао. Све то дође на своје.
    • Од Цвеле1993,
      ВЕРОДАР је музички пројекат канцеларије за верску наставу Колубарско-посавског намесништва Епархије шумадијске.
      Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована.
      https://m.youtube.com/playlist?list=PLcc8yrIC7RNhH_rqEfjU9X1WJPuSWWF00

• Од Логос,
      Пројекат "Кана Галилејска" -упознавање ради хришћанског брака доноси нове резултате. Са радошћу доносимо ново сведочанство о успешној мисији наведеног пројекта.       "Денис и ја смо ступили у брак на Духове ове године. Њему је тридесет девет година, а мени двадесет седам. Живимо у Београду, близу Вождовачке цркве, где смо се и венчали. Наша заједничка прича је почела годину и по дана пре тога на форуму Живе речи утехе. Денис је у то време већ био активан члан Цркве и молио је Бога да му подари супругу такву да једно другом буду на спасење. Пошто дуго није наилазио на "ону праву" уживо, сео је за рачунар и учланио се у клуб Кана Галилејска. Ја у то време нисам била активан члан Цркве али сам искрено желела да будем. Осећала сам потребу да се удам за православца, човека који искрено верује, воли молитву, пост, богослужење... и да уз њега добијем ту снагу да се цела предам Богу кроз служење мужу и ближњима. Била сам у веома лошем стању, изгледало ми је као да је испред мене непробојни зид, без врата и прозора, и ја немам куда даље да идем. Посећивала сам сајт "Има наде" и тако сам сазнала за Кану Галилејску. Идеја тог клуба ми се мотала по глави, али нисам била сигурна да је то право решење за мене. У једном одсудном тренутку сам одлучила да се учланим и оно што је уследило је мени равно Божијем чуду. Догодило се да је прво (и једино) представљање које сам прочитала било баш представљање мог будућег мужа. Уз Божију помоћ сам заједно са Денисом пребродила своје муке и отпочели смо нови, брачни, заједнички живот у Христу, баш као што смо желели. Слава Богу!"   Посетите сајт пројекта Кана Галилејска
    • Од Логос,
      Пројекат "Кана Галилејска" -упознавање ради хришћанског брака доноси нове резултате. Са радошћу доносимо ново сведочанство о успешној мисији наведеног пројекта.       "Денис и ја смо ступили у брак на Духове ове године. Њему је тридесет девет година, а мени двадесет седам. Живимо у Београду, близу Вождовачке цркве, где смо се и венчали. Наша заједничка прича је почела годину и по дана пре тога на форуму Живе речи утехе. Денис је у то време већ био активан члан Цркве и молио је Бога да му подари супругу такву да једно другом буду на спасење. Пошто дуго није наилазио на "ону праву" уживо, сео је за рачунар и учланио се у клуб Кана Галилејска. Ја у то време нисам била активан члан Цркве али сам искрено желела да будем. Осећала сам потребу да се удам за православца, човека који искрено верује, воли молитву, пост, богослужење... и да уз њега добијем ту снагу да се цела предам Богу кроз служење мужу и ближњима. Била сам у веома лошем стању, изгледало ми је као да је испред мене непробојни зид, без врата и прозора, и ја немам куда даље да идем. Посећивала сам сајт "Има наде" и тако сам сазнала за Кану Галилејску. Идеја тог клуба ми се мотала по глави, али нисам била сигурна да је то право решење за мене. У једном одсудном тренутку сам одлучила да се учланим и оно што је уследило је мени равно Божијем чуду. Догодило се да је прво (и једино) представљање које сам прочитала било баш представљање мог будућег мужа. Уз Божију помоћ сам заједно са Денисом пребродила своје муке и отпочели смо нови, брачни, заједнички живот у Христу, баш као што смо желели. Слава Богу!"   Посетите сајт пројекта Кана Галилејска
      View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Драги пријатељи, чланови сајта,
      Обавестили смо вас да покрећемо наш нови пројекат КАНА - Ка Наталитету.
      Пројекат ће да обухвати садашњу "Кану Галилејску-упознавање ради хришћанског брака", али ће уз то активно радити на већем наталитету у нашем народу кроз разне пројекте - што online -  што offline
      За почетак радимо лого и има два решења, веома су слична... а ви гласајте за лепши и уједно дајте ваше неко решење ако имате

1. предлог

2. предлог

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...