Jump to content
SveCovek

Koliko vam je bitan fizicki izgled osobe za vezu, ljubav?

Recommended Posts

"Koliko vam je bitan fizicki izgled osobe za vezu, ljubav?"

ovo su dva odvojena pitanja, jerbo ne moze da stoji veza i ljubav u istom pitanju, ili je autor mislio da veza znaci uvod u ljubav, moze biti, ali nije bas shodno, jer kad je ljubav onda je ljubav, veza je nizeg ranga ili da kazem najnizeg?! 0110_hahaha

al oket nebitno, evo da probam da odgovorim

ovo je za mene jedna od najbitnijih tema jer mi se na tome zasniva smisao zivota, neko je stvoren da bude monah, a ja sam stvoren radi zene jer jedino tako mogu da dozivim to stanje kojem svi tezimo i ovo mislim sasvim iskreno a ne radi neke dobiti

inace nemam srece u ljubavi, a znamo svi da je najteze svakom coveku da dopre do svog smisla zivota, a mene je zakacilo eto ovo joooj 0110_hahaha

lepa je ona zena u kojoj ti vidis sveukupnu lepotu, kako njenu tako i svoju tj postajete jedno, jer drugacije ne moze biti

prosto receno i prilicno nesuvislo poredjenje, ni meni se ne svidja al tako je- zena je kao ogledalo, uzmi dva ogledala i stavi jedno naspram drugog, sta dobijes? 0110_hahaha

nemojte pogresno da shvatite ovo poredjenje ali najjednostavnije je za objasniti 0110_hahaha

a sad znaci meni za vezu je naravno bitan fizicki izgled, ali to se ogranicava samo na vezu! a veza je bez veze i od toga sam odustao jer mi manje vise nista dobro nije donelo, kolko mi je bilo dobro, tolko i mozda jos vise mi je bilo lose, jer ne mogu da budem sa zenom u vezi ako je ne volim potpuno- to je greh! a sad tu vrstu greha mozemo blaze nazvati greskom, ali nije tako, to je ipak greh, ali opet svi smo ljudi, znaci gresnici, i mozda nije tolko strasno, ali meni se ne upusta vise u te veze jer su besmislene i radije cu biti sam nego da nanosim stetu radi animalnih zadovoljstava i "svidjanja"

a kada se radi o ljubavi tu nema price, fizicki izgled je apsolutno nebitan sto sam i objasnio u onom poredjenju sa ogledalima, i mnogi pre mene u temi su vec odgovorili na to pitanje i slazem se i nemam prosto sta da dodam, sem da tada i fizicke mane postaju nesto lepo a to svi koji su u ljubavi znaju harp

dok zaljubljenost je jedna sasvim druga tema i to je jedna velika zabluda, zaljubljenost i ljubav su dva razlicita pojma, a ako neko misli da je to slicno taj brka pojmove ili jednostavno ima drugaciji vid formulisanja naziva osecanja od mene, ja kad god sam bio zaljubljen to je bila teska pogreska koja se manifestovala i na fizickom nivou, a sad vec umem da razlikujem zaljubljenost od ljubavi- iskustvo je to 0110_hahaha

evo ovako da pokusam da objasnim pocetnicima: ljubav od zaljubljenosti se razlikuje po tome sto kad si u ljubavi onda si potpuno to ti kakav jesi i slobodan si oslobodjen u potpunosti, tj onda si ono sto u svojoj sustini i jednostavnosti i jesi- a to je: istina

PS: samo se nadam da ce to da mi se pre apokalipse desi 0110_hahaha

"Koliko vam je bitan fizicki izgled osobe za vezu, ljubav?"

ovo su dva odvojena pitanja, jerbo ne moze da stoji veza i ljubav u istom pitanju, ili je autor mislio da veza znaci uvod u ljubav, moze biti, ali nije bas shodno, jer kad je ljubav onda je ljubav, veza je nizeg ranga ili da kazem najnizeg?! :)

al oket nebitno, evo da probam da odgovorim

ovo je za mene jedna od najbitnijih tema jer mi se na tome zasniva smisao zivota, neko je stvoren da bude monah, a ja sam stvoren radi zene jer jedino tako mogu da dozivim to stanje kojem svi tezimo i ovo mislim sasvim iskreno a ne radi neke dobiti

inace nemam srece u ljubavi, a znamo svi da je najteze svakom coveku da dopre do svog smisla zivota, a mene je zakacilo eto ovo joooj 0102_laugh

lepa je ona zena u kojoj ti vidis sveukupnu lepotu, kako njenu tako i svoju tj postajete jedno, jer drugacije ne moze biti

prosto receno i prilicno nesuvislo poredjenje, ni meni se ne svidja al tako je- zena je kao ogledalo, uzmi dva ogledala i stavi jedno naspram drugog, sta dobijes? https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/cheesy.gif

nemojte pogresno da shvatite ovo poredjenje ali najjednostavnije je za objasniti 0102_laugh

a sad znaci meni za vezu je naravno bitan fizicki izgled, ali to se ogranicava samo na vezu! a veza je bez veze i od toga sam odustao jer mi manje vise nista dobro nije donelo, kolko mi je bilo dobro, tolko i mozda jos vise mi je bilo lose, jer ne mogu da budem sa zenom u vezi ako je ne volim potpuno- to je greh! a sad tu vrstu greha mozemo blaze nazvati greskom, ali nije tako, to je ipak greh, ali opet svi smo ljudi, znaci gresnici, i mozda nije tolko strasno, ali meni se ne upusta vise u te veze jer su besmislene i radije cu biti sam nego da nanosim stetu radi animalnih zadovoljstava i "svidjanja"

a kada se radi o ljubavi tu nema price, fizicki izgled je apsolutno nebitan sto sam i objasnio u onom poredjenju sa ogledalima, i mnogi pre mene u temi su vec odgovorili na to pitanje i slazem se i nemam prosto sta da dodam, sem da tada i fizicke mane postaju nesto lepo a to svi koji su u ljubavi znaju smej.gif

dok zaljubljenost je jedna sasvim druga tema i to je jedna velika zabluda, zaljubljenost i ljubav su dva razlicita pojma, a ako neko misli da je to slicno taj brka pojmove ili jednostavno ima drugaciji vid formulisanja naziva osecanja od mene, ja kad god sam bio zaljubljen to je bila teska pogreska koja se manifestovala i na fizickom nivou, a sad vec umem da razlikujem zaljubljenost od ljubavi- iskustvo je to smej.gif

evo ovako da pokusam da objasnim pocetnicima: ljubav od zaljubljenosti se razlikuje po tome sto kad si u ljubavi onda si potpuno to ti kakav jesi i slobodan si oslobodjen u potpunosti, tj onda si ono sto u svojoj sustini i jednostavnosti i jesi- a to je: istina

PS: samo se nadam da ce to da mi se pre apokalipse desi greengrin

Читав реферат. :bla:Даћу ти квиска за труд. 4chsmu1 :)

hvala lepo, a po slici na avataru bila bi adekvatna za vezu 0203_cool eheeeej dada

Bolje da je na kraju ovog posta isao ovaj smajli :  bleh

eheeeej

Размишљала ја,ал реко ајд да не буде прозбиљно  bleh

У питању које третира тема није одређено за какву везу јер постоји више типова веза. Када сам се нашао у дилеми те врсте на одлуку коју сам донео пресудиле су карактерне особине .

У данашњој емисији Записи емитоваћемо разговор који је колега Миљан Танић из Радија Слово љубве водио са Миланом Ивковић, теологом и вјероучитељицом из Београда. Они су разговарали о љепоти, робовању спољашњем изгледу и потребом за уљепшавањем себе пред другима - како на спољашњем тако и на унутрашњом плану. Разговор је преузет добротом Радија Слово љубве.

Извор: Светигора

Vista_Play_Button_PSD_by_eXPerienceARTS.

Јуче сам нешто баш размишљао на ову тему, и поставио статус. Вас пар ми је дало и неке занимљиве идеје, али и питања. 

Ово је нешто што многе од нас мучи. Да, ми смо Хришћани (а можда неки и нису, што је у реду), желимо да верујемо у то да спољашња лепота никако није битна и да је душа или сврха нечега оно чему ми тежимо. Али авај! Многи се само заваравају и присиљавају себе на нешто што им се не допада у потпуности. 

Шта је лепота? 

Знамо да је у очима посматрача и да је јако често индивидуална, међутим, знамо да постоји и ,,лепота" којој се сви дивимо и желимо да се приближимо. 

Да ли је нама једино савршен леп Бог? Да ли уопште замишљамо Бога као савршено лепог или сматрамо да Он баш и нема много везе са оним што ми називамо ,,лепим". 

Да ли нам је мода лепа? Голитиња? Сексуални однос? Девичанска чистоћа? Идеали којима тежимо..? 

Шта Ви мислите о томе?

п.с. Молим све цењене чланове да изоставе ову тему расправа и недоличног понашања јер је питање овде врло јасно - шта ти мислиш и кажеш о лепоти. Дакле, разноликост мишљења се цени. 

Такође постављања чланака или писанија умних и мање умних људи на таму о лепоти није пожељна јер сви смо ми овде довољно зрели да можемо да имамо своје сопствено мишљење и суд. 

Lepota je bitna u onom smislu koliko i ostale stvari oko sebe smatramo lijepim i zbog toga ih volimo. Nasi hormoni rade kada percepiramo stvari koje smatramo lijepim, i to je sasvim normalna i prirodna reakcija. Naravno sama ljepota kao ljepota je iskljucivo relativna i nju definise kako individualni ukus tako i drustvene forme. U Aziji zena se prirodno smatra lijepom ako joj je koza blijeda, pa se stoga u Kini, i jugoistocnoj aziji ubise da pobijele kozu puderima i da je sacuvaju od suncevih zraka pa u Vijetanmu ili Kambodzi je cest prizor zena u dugim rukavicama na tropskom suncu kako nastoje da sacuvaju svaki milimetar koze da ne bude izlozena suncu i potamni. U Evropi i SAD sa druge strane pozeljno je potamneti kozu, i mnoge zene se salomise po solarijujima kako zadobiti savrsen taman ten. Ima i ona nasa poznata kad se ide na more, onda moras pocrniti, ako nisi pocrnio ko da nisi ni bio. Afrikanke hoce da poravnaju kosu da bi bile privlacne, a evropljanke hoce da je malo uviju. U Evropi voli visoke i vitke, u Juznoj Aziji vole niske i zdepaste...itd. Dakle to je lepota ono sto kreiras u svom umu,  nije nesto sto se moze standardizovati. S hriscanske tacke gledista, hriscaninu nije zabranjeno da uziva u lijepim stvarima tj kojim on smatra lijepim narocito ako to sve uzima sa blagodarnoscu. Fizicka ljepota cesto bude naglasena kada u istoj osobi pronadjemo i onu duhovnu. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...