Jump to content
SveCovek

Koliko vam je bitan fizicki izgled osobe za vezu, ljubav?

Recommended Posts

harp Ne znam sta mi je danas samo neka glupava pitanja  tanning sHa_sarcasticlol

Probajte da na ovo odgovorite sto iskrenije bez nekih floskula  0510_music 1405_love

Evo jedna misao naseg poznatog naucnika na tu temu

Зар није топли поглед из сјајних очију лепе жене део њене душе, а то је исто и осмејак што лебди на њеним руменим уснама. Очи су, о томе нема сумње, саставни део погледа, а усне део осмејка. Сада узмите у обзир да су очи и усне делови тела, па ћете имати математички доказ онога што сам казао и сада формулишем у облику теореме: Женско тело је кардинални део женске душе, женскога бића, оного што је Гете назвао ”Das Ewig-Weibliche”. (Милутин Миланковић)

P.s imacu veceras jos jedno pitanje ali za Zonu Sumraka  winter

:group111:

Није глупо питање, напотив, око овога питања (само наизглед ?) се ломе копља, ја мислим да је врло битно.

За човека који је колико-толико духован, а и не мора бити духован, довољно је да је праведан и искрен човек и да има добре намере према особи супротног пола, што значи да је поштује не као објекат испуњења своје страсне жеље, него пре свега као личност, њему је најпре пресудна лепота која долази изнутра, из душе и срца те особе, а која се одражава и на њеном лику и понашању. Наравно, физички детаљи су прво упадљиви, али ако иза њих не стоји ништа или егоистична особа, онда таква особа убрзо постаје одбојна без обзира на своје спољашње квалитете. У оба случаја зрео мушкарац и зрела жена (дакле, које обоје знају шта хоће) траже једно те исто у другоме - сигурност.

Неки старци, а међу њима и старац Пајсије Светогорац у својим саветима супружницима каже да треба једно другоме да се и физички допадају. Дакле, потребна је и хемија која долази са физичке стране, бар у неком подразумеваном минимуму.

Дакле, и душа и тело  sHa_sarcasticlol

за оне којима очи раде, наравно да је битно.

онима који су слепи или са оштећеним видом, далеко су важније неке друге ствари.

мени је битно.

е сад у не у мери манекенства, већ одраза једне личности и како се носи. немам неко правило како особа треба изгледа, али мислим да ми је лик битан. тело мање више, мада се не гадим на лепоту blessyou

лик не у смислу лепоте толико колико одраз нечег изнутра - све пише на лицу ...

е сад, шта је то укус и лепота, то је нека сасвим друга прича  :wink:-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':cheesy2:' />

Да се не лажемо, мени је битно. Ја имам лепу жену и срећан сам због тога. Наравно, то није једино у браку.

Да се не лажемо, мени је битно. Ја имам лепу жену и срећан сам због тога. Наравно, то није једино у браку.

Све исто као и ја...ко да нас једна мајка родила! 0442_feel  algabacaju

:).gif' class='bbc_emoticon' alt='algabacaju' />

Па, ја мислим да је физички изглед најбитнији за онај почетни импулс који вас привуче некоме. Мора особа да вам се допадне "на око"  да бисте уопште почели да размишљате о њој, је л?

Е сад, да ли ћете наставити да размишљате о њој зависи од целокупног њеног/његовог бића.

Лепо каже Меда, питање је шта је коме лепо... Била сам давно до ушију заљубљена у дечка који ми је био лееееп као анђео :) али само мени, сви су га сматрали изразито непривлачним  0442_feel

да, мени је тај укус лепог експлодирао у лице кад се један мој другар заљубио у дебељушкасту девојку, која је мени тотално била непривлачна ...

ако је њему добра, шта има ја да се трсим по питању привлачности, важно да је њима ок ...

проблем је у мом оку ...

За везу, љубав? Укуси су различити али ја имам астрономске захтеве.  maher

Иначе, постоји још нешто што је духовно, некакво специфично споразумевање које покреће на зближавање. Ту телесни изглед спада на нижи ниво потреба.

...kaze moja sestra monahinja da sam diplomirala ulepsavanje, a ja njoj: to je prakticna stvar - sFun_bat sFun_bat treba uloviti muza...  t1007

пиииии да је више таквих православних девојака ...

него што умеју да пусте брковееееее  maher ;)harp harp

шалим се мало, има разних екстремних понашања  greengrin

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...