Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

krrish389

Сакам да испратам е-пошта со PHP

Оцени ову тему

Recommended Posts

Сакам да испратам е-маил со PHP кога корисникот ќе ја комплетира HTML-формата, а потоа ќе ги испраќа информациите за формуларот преку е-пошта. Сакам да го направам ова од истиот скрипта за преглед на веб-страници со дефиниција.

Го најдов овој код, но пораката не беше испратена.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
пре 5 минута, krrish389 рече

< ?php

if (isset($_POST['submit'])) {

$to = $_POST['email']; 

$subject = $_POST['name'];

$message = getRequestURI();

$from = "zenphoto@example.com";

$headers = "From:" . $from;

if (mail($to, $subject, $message, $headers)) {
    echo "Mail Sent.";
}
else {
    echo "failed";
}
} ?>

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

×