Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Milan Nikolic

Син посланика ХДЗ-а објавио слику усташе са главом Србина

Оцени ову тему

Recommended Posts

On 7.1.2019. at 22:04, Milan Nikolic рече

Син посланика ХДЗ-а објавио слику усташе са главом Србина

07. јануар 2019.

Син посланика владајуће Хрватске демократске заједнице (ХДЗ) Јосипа Ђакића, Иван (22) објавио је данас на свом Фејсбуку слику усташе са одрубљеном главом Србина изнад које је написао "Свим ''пријатељима'' србичима сретан божић.

djakic-facebook_620x0.jpg

Сајт Индеx.хр наводи да према ономе што се може пронаћи на интернету слика приказује "једног од усташких кољача из Јасеновца", усташког концентрационог логора у Другом светском рату.

Како се наводи, Индеx је контактирао Ивана Ђакића, који је признао да је објавио фотографију и "извинио се свима које је увредио".

"Поделио сам фотографију од колеге и избрисао је за минут. То није моје мишљење и овим путем се извињавам свима које сам увредио, те им честитам Божиц", рекао је Ђакић.

Како се наводи, његов отац Јосип је, након што је упитан да прокоментарише слику за коју је утврђено да није подељена, већ да ју је Иван сам објавио и да је није обрисао за минут, прекинуо телефонску везу.

ivan-facebook.jpg

" Човек је јачи мртав него нечовек жив" - блаженопочивши патријарх Павле.. Како се то само лијепо види на овој слици..

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
пре 19 часа, SerbCro рече

Ne treba donositi cjelokupni sud jednom narodu niti pripisivati kolektivnu krivnju zbog 1 postotka zlih. Ja se kao Srbin isto odricem zlocinitelja sa srpske strane, tako isto ni vecina Hrvata nema nista sa nekim svojim zlociniteljima.

Мислим да ствари нису тако једноставне у смислу 1% људи у Хрватској ово одобрава а остали не. Усташтво је у хрватској "мјенстрим". Толико је догађаја који то потврђују. Ја Хрвате не мрзим али им не верујем ништа и сматрам да су у великој већини усташки оријентисани, свесно или несвесно. То не значи да ја немам неке пријатеље Хрвате и да искључујем постојање добрих личних односа. Али ово да постоји ето 1% лудака а 99% нормалних је врло наиван поглед на свет.

Такође сматрам да се никада између Срба и Хрвата не може повући паралела у смислу да смо подједнако страдали. Никада Срби нису извршили етничко чишћење над Хрватима и никада их нису слали у коцентрационе логоре и системе као што су Јасеновац и Јадовно.

Иначе баш ме занима колико ће времена провести у затвору?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivan-dakic-priveden-zbog-facebook-uvrede-sin-saborskog-zastupnika-isclanio-se-iz-hdz-a-tata-je-zadovoljan-ovo-smatram-priznanjem-velike-pogreske/8254430/

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-gori-od-hdzovaca-djeca-hdzovaca/2055147.aspx

Sinovi Steve Culeja

Djeca HDZ-ovog ministra iz BiH od Hrvatske primala stipendije za socijalno ugrožene studente

Nasilničko divljanje pripadnika karlovačke Mladeži HDZ-a

Sin HDZ-ovca premlatio umirovljenika, a onda varao oko rada za opće dobro na koji je osuđen...

пре 13 часа, Поуке.орг инфо рече

"...држи одрубљену главу особе са четничким обележјима..."

Рече овај  са Н1, мени делује као да човек носи шајкачу. Ако сам у праву овај новинар Н1 наводи у старту на погрешну воденицу, јербо у духу толерантен југословенштине која влада међ медијима испаде да су се два иста тукла. Само примећујем ту нијансу која може да одведе ко зна где.

Као што рекох, Хрватска је усташка држава. Добио млади усташа опомену и позив на кафу у полицију.

Свака част изузетцима- у глобалу то је црна нацистичка рупа.

On je rekao i da su mu određene mere javljanja u Virovitici idućih 15 dana.

Županijski sud u Bjelovaru odlučio je ranije danas da ne odredi pritvor Ivanu Ðakiću.

Kako je preneo portal Index, Ðakić je pušten uz mere opreza redovnog javljanja policiji.

https://www.blic.rs/vesti/svet/sramna-izjava-posle-skandalozne-slike-djakic-da-je-neko-drugi-objavio-ne-biste-digli/26f7t80

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг инфо,
      Дошли су код мене у стан, где живим са женом и малом децом, са армијом до зуба наоружаних људи, са само једним циљем – да ме убију. И за то сам добио јасне доказе – стоји у писаној изјави Милана Радоичића, потпредседника Српске листе која је данас по подне прослеђена новинарима у Косовској Митровици.
      – Последњи зликовачки упад назови полиције, а заправо приватне гарде озлоглашених албанских терориста у северну Косовску Мировицу, био је показна вежба и претња свакоме Србину који реши да брани своје достојанство и право на живот.
      – Нећу им се предати, јер не желим да будем искоришћен као препарирана лутка за показивање онима који воде специјални рат против Србије и српског народа или инструмент у заташкавању нечијег гнусног и злочиначког напада на једног од српских политичких лидера Оливера Ивановића, посебно зато што они нису дошли да ме одведу живог.
      Нисам био најближи пријатељ са Оливером Ивановићем, али нисам убица и никакве везе са убиством немам – стоји у изјави Радоичића.
      – Приштина жели да ме уклони зато што знају да сам заједно са мојим пријатељима и мојом браћом један од ретких који је спреман да им се супротстави у њиховој намери да згазе и освоје север Косова и Метохије и покоре српски народ.
      – Смета им отпор који пружамо на северу КиМ, али неће ме натерати да напустим покрајину. А на позив своје државе Србије да дам било какав исказ увек сам спреман да се одазовем, као што сам спреман и за њу да се борим.
      – За свој народ, своју породицу и своју земљу сам спреман све да поднесем, али нисам и нећу да прихватим да ме блате и оптужују они које су за то платили Американци и Британци.
      – Дивљачка демонстрације силе, која, узгред речено, није била нимало импресивна, била је последњи чин у покушају криминализовања читавог српског народа на Косову и Метохији и покушај да се сваки отпор Срба антицивилизацијском деловању Приштине отупи и дискредитује.
      – Моја судбина оклеветаног и прогоњеног човека је данас судбина сваког Србина на Косову и Метохији, јер сви заједно се у овим тешким тренуцима боримо за колективни опстанак српског народа на просторима на којима многи желе да нас не буде, и овим саопштењем обраћам се пре свега својим суграђанима и сународницима на Косову и Метохији.
      – Нисам уплашен, као што ни моји суграђани не треба да буду уплашени, јер Србија је озбиљна држава, и предузеће најмудрије, најодлучније и најодговорније потезе како би сачувала свој народ на Косову и Метохији.
      – Ако се Срби на Косову и Метохији питају где сам, рећи ћу им само да сам близу, и да чекам и посматрам, јер никоме од нас нема узмицања, а победа ће на крају, без икакве сумње, бити наша. Јер одавде, са КиМ, нема назад! – стоји у писаној изјави Радоичића.
      Nacionalist.rs
      https://nasbeograd.com/2018/11/25/нећу-им-се-предати-убица-нисам-исповес/?fbclid=IwAR142F-XxVCitbC7vi-WiO9LkQHwVpblL33-MpqDQV-5_SeTFzYPaQ3q5hU
    • Од Милан Ракић,
      Помињао сам у неком ранијем тексту ту инфо док је била још незванична, а ево сада и званично. Пуковник Никола (Ник) Илић је нови ИОд УК у Београду

У Министарству одбране и Генералштабу Војске Србије данас је представљен новоименовани изасланик одбране Уједињеног Краљевства Велике Британије и Северне Ирске у Београду пуковник Ник Илић.
      Начелник Управе за обавештајно-извиђачке послове Генералштаба Војске Србије бригадни генерал Илија Тодоров разговарао је данас, у касарни „Бањица 2“ у Београду, са одлазећим изаслаником одбране Уједињеног Краљевства у нашој земљи пуковником Сајмоном Фицгибоном и његовим наследником на том месту пуковником Ником Илићем.
      У разговору са британским официрима генерал Тодоров је оценио да је тренутно стање односа Уједињеног Краљевства и Србије у области одбране најбољи део укупних билатералних односа двеју земаља. Он се посебно захвалио на британској подршци у оквиру Програма ПЕЛТ и донацији по питању опремања Центра за учење енглеског језика у саставу Генералштаба Војске Србије.
      Уз жеље за успех у даљој каријери, генерал Тодоров је захвалио пуковнику Фицгибону на сарадњи, а пуковнику Илићу је пожелео добродошлицу у нашу земљу уз наду да ће се, током његовог боравка у Србији, војно-војна сарадња двеју земаља још више унапредити.
      Пуковник Илић је данас представљен и у Војнообавештајној агенцији и Управи за међународну војну сарадњу Министарства одбране.

• Од АлександраВ,
      Велики духовни догађај одржан је 6. августа у Спасо-Бородинском манастиру, када је свечано поздрављена чудотворна икона Тиквинске мајке Богородице, која је враћена након што је држана више од 75 година у Немачкој.

Током четрдесетих година, икона се налазила у олтару манастирске цркве Св. Филарета. Монахиње су сачувале икону након затварања и уништења манастира, да би затим, у октобру 1941. године, икона пала у руке једног немачког официра који ју је однео у Немачку.

Икона је држана 77 година у кући грофа Џорџа Кастела, у северној Баварској. Након смрти родитеља, гроф Волфганг Кастел је одлучио да врати Тихвинску икону у манастир Спасо-Бородино.

Након што је Еп. Роман прочитао молитву, икона је свечано пребачена у манастирску цркву св. Владимира.

Следећег дана је после Божанске литургије епископ Роман даривао грофа Волфганга и његову жену копијом иконе Тихвинске у име сестринства манастира, уз захвалне речи.
      Извор
    • Од ризница богословља,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 27. јула 2018. године у Патријаршији српској у Београду г. Драгомира Карића, народног посланика у Народној Скупштини Републике Србије. Посланик г. Драгомир Карић захвалио је Његовој Светости на срдачном пријему током кога је вођен разговор о могућностима побољшања квалитета живота становника у Републици Србији. Патријарх српски г. Иринеј заблагодарио је уваженом госту на посети и његовим напорима на очувању традиционалних вредности српског народа.   Пријему су присуствовали г. Милош Вучинић, комерцијални директор БК Групе и ђакон др Александар Прашчевић, шеф Кабинета Патријарха српског.   Извор: Српска Православна Црква
      View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Посланик г. Драгомир Карић захвалио је Његовој Светости на срдачном пријему током кога је вођен разговор о могућностима побољшања квалитета живота становника у Републици Србији. Патријарх српски г. Иринеј заблагодарио је уваженом госту на посети и његовим напорима на очувању традиционалних вредности српског народа.   Пријему су присуствовали г. Милош Вучинић, комерцијални директор БК Групе и ђакон др Александар Прашчевић, шеф Кабинета Патријарха српског.   Извор: Српска Православна Црква