Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Flojd

Мудрости оца Јовице

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 5 минута, Liga Džentlmena рече

Galame decurlija o. Jovica i ja kao nastavnik krenem malo ostrijim tonom da ih smirim. 

"Brate a zasto ti tako sa decom?" 

"Tako ih najbolje umirim kada ne slušaju na casu". 

"Ali brate, za ocevu dusu to nije galama, to je radostna pesma." 

Meni suze samo sto ne krenuse. 

Koliko je samo  velika roditeljska ljubav. 

Da, al za direktora to nije radosna pesma :)

"" Lepa rec i gvozdena vrata otvara" Gvozdena vrata su nasa ili tudja sujeta. Ako lepa rec ne mozi biti kljuc za "gvozdena vrata" sujetu, nemojte je trositi jer moze da se polomi. Zato cuvajte svoj biser i rec Boziju. 

Ali zapamtite nekada se vrata nece otvoriti i zbog vase sujete a ne tudje. Uvek imajte na umu vasu nameru. " o. Jovica

" ljudi koji traze paznju su nesposobni da pruze paznju. Oni ni sebe ne vole dovoljno. Oni koji u sebi nose ljubav pema drugima, oni su kao rqjsko drvece. Rastu u visinu a oko njih se sakupljaju rajske ptice. Blag covek je neko ko je spreman svima da pokloni paznju. Trudite se da budete blagi. " O. Jovica.

"Vi momci mislite da muskarac treba da bude lovac. To je pogresno. Lovac juri trofeje da bi  mogao sa njima da se dici i pokazuje. Kada lovac lovi, on bira najbolje primerke da bi se hvalio svojim vestinama, i pokazao se kao najbolji. Tako i vi, jurite fizicki najbolje primerke. Danasnje devojke, povedene tim ubedjenjima veliku paznju polazu na svoju spoljasnjost, pa se trude da budu sto bolji trofeji i ne dozvoljavaju muskarcima da ih zaista upoznaju jer je akcenat bacen na lepotu. To rade kako bi se dopale momcima koji vezbaju razne taktike zavodjenja u nadi da ce osvoiti bas nju, jer se ona oseca kao trofej. Devojke se osecaju kao trofej. A one ne shvataju da je trofej mrtav, trofej nije ziv. Lovac kad ulovi on zivotinju preparira i ta zivotinja je fizicki prisutna, ona nema zivot, njena unutrasnjost ne postoji, postoji samo spoljasnjiost, tako je sa devojkama koje  polazu sve na svoju spoljasnjost a trude se da ih momci upoznaju iznutra. A kako ce kada su one iznutra preparirane. Kada se nadje bolji trofej on zameni stari i tako u krug. Zato momci, nemojte se ostrascivati zeleci zenino telo, nemojte je loviti. Ne ucite taktike zavodjenja. Ucite da je volite. Ucite da joj budete prijatelji, da znate njene zelje, njene potebe, sta je veseli a sta rastuzuje, sta je cini srecnom a sta tuznom, ucite da joj budete podrska u teskim trenucima, ali ne samo zeni koja je najbolja za vas, nego svakoj ( majci, sestri, prijateljici) tako sticete blagost. Ucite momci da volite njenu dusu. Lepota prijateljstva je u tome sto je vas pristup drugarici drugaciji od pristupa devojci koja vam se svidja. Devojka koja vas privuce telesno, budi u vama strast koju mesate sa ljubavlju i zaljubeljenoscu. I ta se strast vremenom gasi, nestaje. Prena drugarici ne osecate strast i vas je odnos sa njom drugaciji, iskreniji, prirodniji. Kada se ljudi druze oni se ne kriju, ne stavljaju sebi lazne maske kao na prvom susretu, tako da kasnije nema razocarenja kada ljudi krenu da se bolje upoznaju. Gledajte u zeni univerzum koji trebate da istrazite, univerzum zelja, potreba, osecanja ne gledajte u njima trofeje i prestanite da ih lovite. Prestanite da vezbate kako da pricate sa nom i kako da je zavodite vec ucite da je volite. A ako ona pozeli da budete samo prijatelji, nemojte se razaloscavati. Druzite se i dalje sa njom, naucite da je volite kao prijatelja jer kada se pojavi ona najbolja za vas znacete kako da je volite. A sto se tice "odnosa" u braku, ne mojte se brinuti. Kada zavolite zenu u braku ce vam sastajanje sa njom biti neizmerna radost. I ne bojte se kada trazite najbolju za vas, Bog ce to imati u vidu. Dace vam po srcu, bice ona i fizicki i duhovno onakvu kakvu zelite i upoznace te je kada je najbolje vreme. Ali ne zaboravitte da naucite da volite zenu, jer necete biti spremni za onu najbolju kada se pojavi. Naucite prvo da  trazite njeno dusu a ne  teli. Isto vazi i za devojke, ne ucite da se " igrate" sa momcima, ne ucite da ih zavodite, trudite se da vam najbolji adut ne bude vas izgled. Jer ce u suprotnom momci steci pogresan utisak o vama.  Ako istaknete vase telo kako mozete od njega iskati da voli vasu dusu? Kako mozete traziti da vidi u vama dobro i citu devojku? Bice zaslepljen strastima prema vasem telu. Ucite da volite muskarca a ne on da voli vas. Iskajte njegovu dusu a ne telo. Obasipajte ga paznjom, a ne da trazite samo da on obasipa vas. I pazite, paznja je uzajamna. Ako ste lepa devojka, vama je mnogo lakse, uvek se nadje novi udvarac pa mozete da birate, ali tako mozete propustiti sanse. Cesto se desava da su devojke nesrecne i ne mogu da nadju srecuu i pavu ljubav jer vuku "repove"  iz kontakata ili veza. Ako zelite srecu i momci i devojke, ne ostavljajte " repove". I na kraju draga braco i sestre, prvo iskajte da se druzite pa onda razmisljate o braku. " O. Jovica

"Oce, jel to znaci da mi ne trebamo da pazimo na svoj fizicki izgled?"

"Brate, Bog nam je dao i dusu i telo na usavrsavanje. Naravno da trebamo da vezbamo i duhovno i  telesno. Ali je bitna nasa namera zasto to radimo. Da li to radimo iz svog zadovoljstva ili iz potrebe da se svidimo drugima i privucemo paznju. Isto ti je i sa oblacenjem, da li zelimo da istaknemo svoj izgled da bi bili primeceni i dominirali ili se lepo osecamo u tome sto nosimo. Tako ti je brate u zivotu. Sve je stvar nase namere, zasto nesto radimo."

"Oce, pominjali ste "repove"."

"To su povredjene emocije kod drugih osoba. Povredili ih mi svesno ili nesvesno one su tu. I one znaju da da prave teret. One znaju da nam budu blokada, i zbog toga znamo da budemo nesrecni. Drugarstvom se takve stvari neutralisu. Pa cak i ako se jave emocije kod druge strane a kod vas se ne jave, pomolite se za tu osobu. Ali ste cisti, vase  namere su bile ciste." O.. Jovica.

Preispitivanje zna da bude dobro, ako se preispitujemo da bi ispravili greske. Preispitivanje postaje lose onoga trenutka kada pomislimo da smo nesto lose uradili pa osecamo krivicu zbog toga. To nam stvara bol nemir i patanju. Znate pricu za kockara " Ne kune majka sina sto se kocka, nego sto se vadi. " Mi sebi srvaramo problem onoga trenutka kada pokusamo da se vadimo, tj mislimo da smo pogresili pa pokusamo da izvadimo situaciju. Ti ne znaci da ne treba da zatrazimo oprost, ali znaci da treba biti sigurni da smo pogresili. Misli koje se jave kada mislimo da smo pogresili stvaraju nam bol, odatle polazi i patnja koja nas paralise i neda nam da se raskrilimo i osetimo radost. Preispitujte se ali ne krivite sebe, nije to savest, to je breme ili teret. " O. Jovica

"Ako nemate strpljenja, ili se osecate dokoni, provodite dosta vrrmena na drustvenim mrezama, ako nemate radosti, ako niste ispunjeni i sami ste, ne ocakavajte ima resenja. Okanite se toga, nadjite hobi. Ali ne hobi koji na koji ce te ici jednom nedeljno vec svakodnevni hobi. Ispunite svoje vreme nekim radom, sredite sobu, citajte, odigrajte neku igru, prosetajte nadjite sebi razonodu da ispunite dan. Zasto su zene radosnije od muskaraca? Pa zato sti se one uvek imaju necim baviti, kad su na poso rade, kad dodju kuci cekaju ih kucne obaveze, znaci uvek su necim zauzete. Dok muskarci u vecini slucajeva nisu takvi, oni sednu i gledaju tv i to im je svakodnevna razonoda. Zato i ljudi ocekuju da ce pronaci radost u drugoj osobi i onda kada ne dobiju onda se razocaraju. Duhovni tornado opustosi dusu. Jad bol i patnja krivljenje. Medjutim, radosti treba traziti u svakodnevnim hobijima koje upraznjavate. Zaokupirajte vreme bilo kakvim radom i uzivacete u radosti." O. Jovica.

" Cim osudis drugoga ne cudi se sto je i on tebe osudio. Ne donosi prevremene sudove o ljudima koje ne poznajes, jer ce i oni o tebi suditi isto kao i ti o njima." O. Jovica

" U zivotu kaoni u veri treba ici ujednacenim korakom, ni prebrzo, ni presporo, vec uhvati jedan tempo. Da se ne umoris ili zaostanes, i nemoj da ti misli budu na cilju, zivi za ovaj danasnji momenat. Zivot je sada, e sutra, ne juce. Ono sto danas uradis to se racuna. To ti je na spasenje. Pocni od danas da se " preobrazavas" i shvatices koliko lepote ima u zivotu oko tebe. Nije sve u tebi, zivi se i oko tebe. Uzivaj u lepotama koje ti je dao Bog. Raduj se brate, raduj" o. Jovica.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од grigorije22,
      Od veceras je pocela sa emitovanjem serija Ubice mog oca drugi serijal. Problem je u tome sto se ona prikazuje na privatnoj Top televiziji koja je pocela sa radom pre pet dana. Samo korisnici SBB i nekih drugih kablovskih mreza mogu da gledaju. Da li ima nekih sajtova sa kojih moze da se skine serija? Zasta uopste placamo tv pretplatu ako ce Djilasova televizija sve da preuzme?
    • Од Dzoni1,
      Goran Aleksić, čija oba sina boluju od autizma, nedavno je proglašen tehnološkim viškom u šabačkom javnom preduzeću “Toplana” čiji je direktor Aleksandar Prodanović, lider mitrovačke opozicije, objavio je portal “Zorainfo”.
      „Živeti sa decom koja imaju autizam, može da se opiše u tri reči – to je tuga, patnja i očaj“. Tako svoju priču počinje Goran Aleksić, otac dva decaka obolela od autizma, koji je do pre nekoliko dana bio jedini hranitelj porodice. Sada mu je uručen otkaz, a agonija i neizvesnost traju od 2009. godine, kada se posle stečaja u firmi gde je radio, preko agencije zaposlio na mesto portira u šabačkoj Toplani.
      U pitanju je moj komsija svi koji misle da mogu da mu pomognu na bilo koji nacin neka ga kontaktiraju na njegov broj mobilnog 063175407
      Za sedam godina, dok je radio na određeno vreme, promenilo se pet direktora, a u iščekivanju stalnog zaposlenja, u njegovom sektoru, posao su dobila tri radnika koje je on obučavao, i to, kako tvrdi Aleksić, zahvaljujući politici. Njegova supruga je bez zaposlenja jer brine o bolesnoj deci, a sada je i on ostao na ulici.
      „Te 2010. godine muž tadašnje direktorke Predškolske ustanove „Naše dete“, Marice Vuletić, koji je u mesecu junu počeo da radi, posle šest meseci dobio je posao za stalno“, priča Goran i pokazuje dokumentaciju.
      Sa ugovorom na određeno vreme Goran je sačekao novog direktora, u nadi da će konačno dobiti sigurniji status. Međutim…
      „Početkom 2013. godine, u januaru, sin Salka Karadarevića, koji je u tom momentu bio okružni menadžer LDP-a, posle šest meseci rada, dobio je, takođe, posao za stalno“, objašnjava Goran.
      Goran je sa portirskog mesta, gde je radio četiri godine bez dana odmora, prebačen da čisti podstanice. Onda je, kako tvrdi, došao novi direktor iz SPS-a. Ne zadugo, usledilo je cepanje lokalnog SPS-a i imenovanje novog direktora, Srećka Đurića, koji mu nije dao novu šansu po isteku ugovora.
      „Ja sam pre toga pisao gradonačelniku i poslao mu medicinsku dokumentaciju o bolesti moga sina. Kada mi nisu produžili ugovor, ja sam se raspitivao da li će mi iz opštine neko pomoći. Sledećeg dana pozvao me je šef pravne službe, Dragomir Nikolić, i saopštio da je stigao odgovor da je na moje mesto zaposlen odbornik Lekić Suljo, iz SPS-a“, kaže Goran.
      Pisao je gradonačelniku, ministru Aleksandru Vulinu, zaštitniku građana, ali niko nije imao razumevanja niti rešenje za njegov problem. Onda je potražio pravdu na sudu. Apelacioni sud iz Novog Sada posle 14 meseci vratio ga je na posao, a onda ga je sačekao novi direktor, mitrovačke gore list – Aleksandar Prodanović.

„Ja sam se na osnovu rešenja suda vratio na posao 7. novembra, radio sam petnaest dana, da bi mi posle toga bilo uručeno rešenje otkaza ugovora o radu i proglašen sam tehnološkim viškom“, priča Goran uz obrazloženje da je to rešenje potpisao privatni advokat Aleksandra Prodanovića, direktora JKP “Toplana“.
      Ni sa jednim direktorom, posle otpuštanja, nije bio u prilici da porazgovara.
      Nažalost, nismo uspeli ni mi. Srećko Đurić, koji je i posle smene ostao da radi u Toplani, kako nam je rekao, ne sme da priča bez odobrenja novog direktora. Novi direktor Aleksandar Prodanović nije se javljao na telefon, niti odgovarao na poruke, tako da nismo saznali da li je Goran Aleksić bez posla ostao po zakonu.
      Sve ovo zakonski možda i jeste, a da li je ljudski?
      https://wwwjutarnjiglasnik.000webhostapp.com/tragicna-prica-iz-sapca-otkaz-za-oca-dva-tesko-bolesna-deteta/

• Create New...