Jump to content
Saraa

Sta vas usrecuje? Da li cesto radite ono sto vas cini srecnim?

Оцени ову тему

Recommended Posts

happy.jpg&key=5660ca1c5886d99938d1cd8d35fa21fd7c39489589f0368747848752f0e0c220
Читање, филмови, вежбање, виђање с тобом ( али то само кад ме убациш у распоред )

Послато са Tesla_SP9.1L користећи Pouke.org мобилну апликацију

пре 56 минута, Александра96 рече

Читање, филмови, вежбање, виђање с тобом ( али то само кад ме убациш у распоред emoji23.png)
emoji173.png

Hhahahahaha nema vise rasporeda <3

пре 53 минута, Liga Džentlmena рече

Voznja... Onako kad se vozis besvmciljno, pustis muziku i uzivas. 

Ili se sastanem sa ekipom i cavrljatmo o kolima, raspalimo rostilj i bacimo sprdamo jedni druge.

Neki dobar film, knjiga...

Slazem se, isto i mene :D

[mention=29624]Александра96[/mention] Svetlo mi se vise svidja, tamno sam probao samo jednom i nije mi prijalo.
Ja pre nisam znala da postoji tamno pivo, do pre tri godine, pa kad mi je drug rekao za to mislila sam da me zeza (on mislio verovatno da sam glupa) i kladili smo se a ja ubedjena da ne postoji. I naravno obrukala sam se i izgubila

Послато са ATU-L21 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Мени од тамног никшићког нема лепше.
Са гирицама посебно.

Ucinilo bi me srecnom kad ne bih imala tako jaku depresiju i kad bi ovo drustvo bilo malo opreznije i vise vodilo racuna o onima kojima je tesko, jer niko nikada ne moze znati dok nekog gazi da se i njemu sutra nece desiti isto. Na primer. Ucinilo bi me srecnom da nisam toliko pritisnuta na poslu i da umem sebi da dam vise oduska.

Negde sam vec rekla da me jako relaksira i osecam zadovoljstvo dok plivam, ali ne secam se kad sam poslednji put plivala.

Ja pre nisam znala da postoji tamno pivo, do pre tri godine, pa kad mi je drug rekao za to mislila sam da me zeza (on mislio verovatno da sam glupa) i kladili smo se a ja ubedjena da ne postoji. I naravno obrukala sam se i izgubila

И не чуди ме.

Ucinilo bi me srecnom kad ne bih imala tako jaku depresiju i kad bi ovo drustvo bilo malo opreznije i vise vodilo racuna o onima kojima je tesko, jer niko nikada ne moze znati dok nekog gazi da se i njemu sutra nece desiti isto. Na primer. Ucinilo bi me srecnom da nisam toliko pritisnuta na poslu i da umem sebi da dam vise oduska.
Negde sam vec rekla da me jako relaksira i osecam zadovoljstvo dok plivam, ali ne secam se kad sam poslednji put plivala.
Slazem se. Ljudi znaju da budu neoprezni sa recima i da depresiju, anksioznost i ostale stvari ne shvate za ozbiljno, misleci da je izmisljotina ili preuvelicavanje. Za to te potpuno razumem. A zasto ne bi stavila plivanje kao prioritet, pa da jednom nedeljno bar odes na neki bazen i isplivas se.

Слажем се, све је више егоцентрика. Зато човек треба да узме ствар у своје руке јер смо ми власници наших живота и све може да утиче на нас у оној мери уколико ми допустимо.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Ako ste se nekada zapitali zašto određene osobe jednostavno i lako privlače društvo, ali i ljubav u svoj život, nauka sada ima odgovor na to.

Ravnodušnost je mnogim ljudima najveći afrodizijak. 

Antropolog Helen Fišer objašnjava da često, kada nas određena osoba ne simpatiše, mi počinjemo da osećamo duboku povezanost sa njom. 

"Umesto da je ignorišemo, ne razmišljamo o njoj ili se jednostavno dostojanstveno povučemo, postajemo opsednuti željom da je osvojimo, da joj se dodvorimo i približimo", objašnjava Fišer. 

Prema njenim rečima, kada želimo da osvojimo pažnju osobe koja je ravnodušna prema nama, receptori za nagrađivanje u mozgu bujaju. 

"U mozgu se u tom trenutku aktivira deo za nagrađivanje i vi osećate veliku energiju, snažan fokus, intenzivnu motivaciju i spremni ste da reskirate sve kako biste osvojili tu osobu, jer je doživljavate kao životnu nagradu. Opsednuti ste osvajanjem srca ravnodušne osobe", ističe Fišer. 

Ona podseća da to ne znači da ćemo biti srećni kada je osvojimo, jer mi više ne razmišljamo o suštini, nego samo o formi - kako da zauzmemo neosvojivu tvrđavu. 

"Potpuno smo zaslepljeni i tek kada prođe određeno vreme u stanju smo da vidimo koliko smo se uzaludno trudili", zaključije ona.

https://www.b92.net/zivot/antitabu.php?yyyy=2018&mm=06&dd=10&nav_id=1402573
    • Од JESSY,
      Ljudi su majstori samoobmane. Baveći se sobom, Niče je zaključio da je svako najudaljeniji od sebe. Jer, ako želite da sačuvate tajnu, morate da je sakrijete i od sebe. Ali, te tajne mogu da se pojave niotkuda, i u skoro svemu: od neumesnih šala do strašnih zločina. Ta senka u nama pravi rupe u maskama koje nosimo, navodi nas da delujemo iracionalno, i pritom da se zbog osećaja srama, zbunjenosti, neprihvatanja, tuge, odričemo tog dela sebe i odgovornosti za ono što radimo ili govorimo.
      Strah da će nas neko prozreti, da će skinuti masku i reći „oh, to si samo ti” nije jedini razlog skrivanja. Skrivamo se i od sebe i sopstvenog zaključka „a, to si samo ti”.
      Ono što o sebi krijemo pred sobom su stvari sa kojima se nismo suočili, a to se najčešće dešava jer je takvo suočavanje suviše bolno, kaže za Nedeljnik Ina Borenović, psiholog i urednica sajta „Psihoverzum”. Ponekad je, kako zaključuje naša sagovornica, ono od čega bežimo u nesvesnom, pa se raznim mehanizmima odbrane borimo da tamo i ostane, jer je tako – naizgled – bezbednije. „Još je Frojd pisao o potiskivanju kao primitivnom, ali moćnom mehanizmu odbrane. Potiskujemo (ili koristimo neki drugi mehanizam odbrane; na primer negiramo ili maskiramo u nešto drugo) upravo ono sa čime nam je neprihvatljivo da se nosimo, a s obzirom na to da smo društvena bića, onda se takvo potiskivanje dobrim delom odnosi na one aspekte nas koji su povezani sa kontaktom sa drugim ljudima. I taj deo odlično objašnjava Jungov pojam Senke, koja je takozvani tamni deo naše ličnosti.”
    • Од Heraklit,
      Nego, pristupiste k sionskoj gori, i ka gradu Boga Živoga, Jerusalimu nebeskom, i mnogim hiljadama anđela, 23 K saboru i crkvi prvorodnih koji su napisani na nebesima, i Bogu, sudiji svih, i duhovima savršenih pravednika, 24 I k Isusu, Posredniku zaveta novog, i krvi kropljenja, koja bolje govori negoli Aveljeva.(Jevrejima,12)
      Šta znači to crkva prvorodnih,na koga se to odnosi?Ko su prvorodni?

• Од JESSY,
      Zbog čega je za decu važna dosada i šta roditelji treba, odnosno ne treba da rade kada je detetu dosadno savetuje stručnjak za rani razvoj dr Ranko Rajović.
      BUKA / 22. Mart 2018 PODIJELI:
         Dosada je vrsta stresa i jedno neugodno stanje. Kada im je dosadno, i odrasli i deca pokušavaju da se reše tog osećaja, odnosno da nađu zanimaciju. No, problem dosade kod dece u današnje vreme poprimio je zabrinjavajuće razmere jer deca teško pronalaze zanimaciju, a da nije vezana uz računar, videoigre ili mobilni telefon.

O tome šta roditelji mogu da urade, ali i u čemu greše kada je je reč o dečjoj dosadi, govori dr Ranko Rajović autor je NTC programa učenja kojim se podstiče intelektualni potencijal dece i razvija se brzina razmišljanja i zaključivanja – tzv. funkcionalno znanje.

“Današnji roditelji koji su pre 30 godina bili deca sigurno se sećaju kako je u to vreme u kući postojao jedan televizor sa jednim ili dva programa i kada ima je bilo dosadno izlazili su da potraže društvo za igru. Nije bilo problem da odu peške ili na biciklu četiri, pet, šest kilometara na igralište gde bi se igrali sat, sat i po i vratili se kući.

Kada bi padala kiša, morali su sami da osmišljavaju igre, a roditelji tada nisu rešavali problem dosade svom detetu, već je dete to samo rešavalo. Ili se igralo s igračkama ili je slagalo kocke ili pravilo kulu od drvenih kockica.

Problem dosade uvek je bio pokretač i dosada je važan i dobar faktor razvoja deteta. Kada mu je dosadno, dete mora nešto da smisli, organizuje se, mora da poveže neke stvari, napravi možda neku novu igru, potraži društvo.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.