Jump to content

Recommended Posts

Ставите, дакле, у срца своја, да не смишљате унапред како ћете одговарати;

Јер ја ћу вам дати речитост и мудрост којој се неће моћи супротставити или одговорити сви ваши противници.  

Лука 21, 14 - 15

Опет видех под сунцем да није до брзих трка, ни рат до храбрих, ни хлеб до мудрих, ни богатство до разумних, ни добра воља до вештих, него да све стоји до времена и згоде.  Јер човек не зна време своје, него као што се рибе хватају мрежом несрећном и као што се птице хватају пруглом, тако се хватају синови човечији у зао час, кад навали на њих изненада.

Књига Проповедникова 9, 11-12

пре 11 минута, Дуња рече

Dobro veče. :)

Lep izbor citata. 

Odoh da zarežem olovčicu i da ti ukrasim dnevnik. 0508_music

Добро вече. Добро дошли. :skidamkapu:

Хвала.

Биће ми задовољство и част. :naklon:

пре 53 минута, Дуња рече

Stiže nešto za prvu stranicu, a mož'mo da se kladimo da će ti se dopasti :) (probrala sam najbolje ) :) 

О, да. Хвала ти.

Прелепо. Сећам се да је ишао и превод, негде се изгубио.

Да додамо текст:

Псалм 71:

1. У ТЕБЕ се, Господе, поуздах, да се не постидим до века.
  2. Правдом Твојом избави ме и изведи ме;
    приклони ми ухо Твоје и спаси ме.
  3. Буди ми Бог заштитник
    и место утврђено да ме спасеш,
    јер утврђење моје и прибежиште моје јеси Ти.
  4. Боже мој, избави ме из руке грешника,
    из руке безаконика и неправдујућег.
  5. Јер си Ти трпљење моје, Господе;
    Господе, Надо моја од младости моје.
  6. На Тебе се ослоних од утробе,
    од материце мајке моје Ти си мој покровитељ;
    у Теби је хвалопој мој свагда.
  7. Као чудо постадох многима,
    а Ти си помоћник силан.
  8. Нека се испуне уста моја хвале (Твоје),
    да певам славу Твоју,
    сав дан великолепност Твоју.
  9. Не одбаци ме у време старости,
    када нестане снаге моје не напусти ме.
  10. Јер ми рекоше непријатељи моји,
    и они што вребају душу моју саветоваше се заједно,
  11. говорећи: Бог га је оставио!
    гоните га и ухватите га,
    јер нема избавитеља.
  12. Боже мој, не удаљуј се од мене;
    Боже мој, похитај у помоћ моју.
  13. Нека се посраме и ишчезну који клеветају душу моју,
    нек се обуку у срамоту и стид који ми траже зала.
  14. А ја ћу свагда надати се (у Тебе)
    и придодаћу свакој хвали Твојој.
  15. Уста ће моја објавити правду Твоју,
    сав дан спасење Твоје,
    јер не знам књижевности (да бих описао).
  16. Ући ћу у сили Господњој;
    Господе, спомињаћу правду Тебе јединога.
  17. Боже, научио си ме од младости моје,
    и до сада објављујем чудеса Твоја.
  18. И до старости и остарелости, Боже (мој), не остављај ме,
    докле не објавим мишицу Твоју свему нараштају долазећем,
    моћ Твоју и правду Твоју,
  19. Боже, до највиших (висина), величине што си ми учинио.
    Боже, ко је сличан Теби?
  20. Колике си ми показао невоље многе и зле,
    и повративши се оживио си ме,
    и из бездана земље опет си ме извео.
  21. Умножио си на мени величанство Твоје,
    и повративши се утешио си ме,
    и из бездана земље опет си ме извео.
  22. Јер ћу се исповедати Теби у народима, Господе;
    на органу псалтира истину Твоју, Боже;
    псалмопеваћу Ти на гитари, Свече Израиљев.
  23. Обрадоваће се уста моја, када Ти псалмопојем,
    и душа моја коју си избавио.
  24. А још и језик мој сав дан поучаваће се правди Твојој,
    када се посраме и постиде они који ми траже зла.

Каква је корист човеку од свега труда његовог, којим се труди под сунцем?

Нараштај један одлази и други долази, а земља стоји увек.

Сунце излази и залази, и опет хити на место своје одакле излази.

Ветар иде на југ и обрће се, и у обртању свом враћа се.

Све реке теку у море, и море се не препуња; одакле теку реке, онамо се враћају да опет теку.

Све је мучно, да човек не може исказати; око се не може нагледати, нити се ухо може наслушати.

Шта је било то ће бити, шта се чинило то ће се чинити, и нема ништа ново под сунцем.

Има ли шта за шта би ко рекао: Види, то је ново? Већ је било за векова који су били пре нас.

Не помиње се шта је пре било; ни оно што ће после бити неће се помињати у оних који ће после настати.

Проповедник 1, 3-11

ИВАН ИЉИН, (1883-1954):
руски мислилац:

„Тог вулгарног и демагошког приступа ја се сасвим одричем. Уопште не због тога што мислим да језуити и масони не утичу на догађаје; не, они несумњиво утичу – једни на једну, други на другу страну, најчешће сасвим супротну. Него се одричем зато што то није објашњење, него тобожње објашњење; то није позивање на узрок, него на једну од пројава узрока... Бактерије нису узрок болести, оне су само њени изазивачи; разлог је у организму, његовој слабости, његовом функционалном растројству; бактериолошка анализа није дијагноза, дијагноза је дијагноза болесног организма...

Речју: позивање на свемоћне, тајне и покварене организације – ништа не објашњава; оно прецењује снагу завера човечанских, и сугерише страх, не дајући познање. Јер – а то је главно – стихија живота је ирационална и невероватно сложена, а деловање завереника је ипак – људско деловање, деловање људске намере и самовоље. Живот се креће по тајанственим и сложеним законима природе – материјалне, психолошке, социјалне, привредне.

Ако су језуита, масон, Јеврејин и Енглез у нечему јаки, они су јаки пре свега по томе што су проучили те законе и зато их могу успешно користити на своју корист – они знају законе људских страсти и слабости, законе власти, берзе и тржишта. Ти закони су заложени у природу; они су доступни свима, па и нама; зашто их ми не користимо тако вешто? Управо зато што или уопште ништа не мислимо или мислимо о томе да је сав проблем у туђој завери. Ми смо као покварени и лени пастири/…/ и све несреће своје непостојаности, сопственог незнања, сопствене неумешности, бескарактерности и нечасности – сваљујемо на заверу вукова из шуме.

И, на крају, још једна реч: значи ли то да је поричем деловање и утицај језуита, масона, Енглеза и Јевреја – у току рата и револуције? Не значи. Значи ли то да ја поричем сврсисходност и неопходност научног истраживања њихове делатности? Не, не значи. Шта је поричем?

- Компилаторско брбљање о томе из друге и треће руке, ненаучно и демагошко;

- могућност да се тиме објасне узроци светске и руске револуције;

- корист за руску националну ствар ако било ко почне да саморазобличавање замењује – тобожњим разобличавањима туђег злочинаштва, почиње да замењује озбиљну дијагнозу – бактериолошком манијом гонења (ти си бактерија, он је микроб, свуда су бацили; ти си језуита, он је масон, они су илуминати – и после свега тога: само сам ја праведник, који све то разобличава).“

Ова песма, према причи настала током Првог светског рата негде у крвавим рововима Западног фронта, најједноставније ће вам објаснити филозофију скривену иза речи – радујте се животу и… не брините! Нема разлога!  

“Кад си војник можеш бити на једном од два места:

Можеш бити на опасном месту или на сигурном.

Ако си на сигурном, немаш разлога да бринеш.

Ако си на опасном месту, могу ти се догодити две ствари:

Једна је да будеш рањен, а друга да не будеш.

Ако ниси рањен, онда нема разлога да бринеш.

Ако си рањен, то може бити опасно или само површински.

Ако је површински, немаш разлога за бригу.

Ако је опасно, две ствари се могу десити:

Или ћеш умрети, или ћеш се опоравити.

Ако се опоравиш, онда нема разлога да бринеш.

Ако умреш, онда свакако не можеш да бринеш.

И зато, војник заправо никада не брине!”

пре 19 минута, Milica Bajic рече

Будите слободни и нека буде јако срце ваше, сви који се у Господа уздате :sunce:(кат.4, пс.24)

<<33

Хајмо још, док нас држи инспирација: :)

Нисам ли ти заповедио: Буди слободан и храбар! Не бој се и не плаши се, јер је с тобом Господ Бог твој куда год идеш. Исус Навин 1,9

92799803_10219806202657557_4707441880500

Налетео сам на ову слику, па нешто размишљам 0703_read: Кад овако смешан (у смислу постотка смртности) вирус овако паралише планету, не бих ни да замишљам сценарио у случају да, на пример, нека мутирана ебола (која узрокује јако велику смртност) реши исто да обиђе један круг.

Овај ковид19 би требало да се схвати као благо упозорење за све оно што је могуће у будућности да се деси.

Паметно би било свакоме да одржава неко место изван ''цивилизације'' за такве моменте, да има где са породицом да се склони, јер тада све стаје и нико на посао не иде, па вероватно ни они што ''морају због посла од виталног значаја''. Какав би тек покољ био по продавницама.. Па кад нестану залихе.. :((

Коме ово и сада звучи као празна апокалиптична прича, препоручујем да размисли још једном. :idea: