Jump to content

MOJ DRUGAR DOKTORIRAO

Оцени ову тему

Препоручена порука

Molio bih nekoga od vas, zabranjen mi je pristup forumu verujem, da postavi da je moj drugar otac Zoran Đurović doktorirao na Avgustijani i da postavi link http://www.patristicum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=104:esame-di-dottorato&catid=30:eventi&Itemid=27

Mnogi ga poznaju tamo i znaju da smo bili zajedno u Rimu pa je bilo svakakvih komentara.

Подели на овим сајтовима

• Гости
Guest ага пије млеко

stretcher Moj drugar pravoslavni sveštenik sa kojim sam bio u Rimu doktorirao na Avgustinijani, sad mi poslao poruku http://www.patristicum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=104:esame-di-dottorato&catid=30:eventi&Itemid=27

crvenilo

Свака част!    :D:) confused

Подели на овим сајтовима

Molio bih nekoga od vas, zabranjen mi je pristup forumu verujem, da postavi da je moj drugar otac Zoran Đurović doktorirao na Avgustijani i da postavi link http://www.patristicum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=104:esame-di-dottorato&catid=30:eventi&Itemid=27

Mnogi ga poznaju tamo i znaju da smo bili zajedno u Rimu pa je bilo svakakvih komentara.

Не шири дезинформације!!!

Лепо пише да брани 22.јуна,  а не да је одбранио!!! Мада не сумњам да ће их Зоки разбити!!!

(Завиша, морам ти овако јавно реће да ме је као православца и смедеревца срамота ѕбог оног стакла на цркви. Праштајте!!!)

Подели на овим сајтовима

Не шири дезинформације!!!

Лепо пише да брани 22.јуна,  а не да је одбранио!!! Мада не сумњам да ће их Зоки разбити!!!

(Завиша, морам ти овако јавно реће да ме је као православца и смедеревца срамота ѕбог оног стакла на цркви. Праштајте!!!)

Danas mi poslao poruku da je završio i da je to samo formalnost.

Nisu to pravoslavci uradili pa nema šta ni da bude sramota vas pravoslavaca. Zamisli da je on došao u crkvu kad nikog nije bilo osim gospođe koja je čistila. Zamolio je da pogleda crkvu i lepo ušao i pljunuo na mozaik na kojem je lik Majke Božje. To pravoslavni vernik ne bi nikad uradio, ja mislim da je ovo neka sekta. Oni su dugo meni pretili ali ja to nisam nikad uzimao za ozbiljno.

Zar nije lepa:?

Постављена слика

Подели на овим сајтовима

To je ja mislim četvrtak, popodne kad zaladi, na meniju biće čorbanac i pečenje, ladno pivce i vino smederevka.

Kad je meni davao instrukcije pred slavu pokojni nadbiskup Perko, "sve smeš da piješ al nikako toplo :(" i "možeš da mešaš sva pića i vino i rakiju i perkovac al najgore ako mešaš malo i veliko sHa_sarcasticlol".

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Sa najvećom ocenom!!!

Pismo koje sam dobio od mog brata u Hristu, lične je prirode, ali ću ga podeliti sa vama jer sam ponosan što je jedan Srbin, doktorirao na Avgustinijanumu, jednom od najprestižnijih univerziteta.

Брате, (to misli na mene Just_Cuz_19)

Одбрана прошла јуначки! Све је трајало сат и по. Прво сам ја прочитао презентацију мог рада (око 20 мин), а онда је почела дискусија. Мој ментор је почео нешто да мрси, да указује на неке недостатке, доста уопштено, а онда рекоше да се те ствари могу приговорити и другима. Критиковао ме је што сам за Стварање рекао да је мит, а онда сам му објаснио у ком смислу (модерном) употребљавам ту реч. Одбрана је почела са тиме.

Онда је реч преузео председник Додаро (Американац), слава му и милост! Он је био одушевљен радом. Казао је да је у односу на претходну верзију ова теза сасвим зрела. Кајао се што ми је дао овако комплексну тему која се не одобрава на Августинијануму, али су га Симонети и Грек, који су били у одбору за одобрење тезе, убедили да се иде у овом смеру иако је ствар претешка. Обично се даје нека уска тема, неки сегмент који се проучава на историјско-критички начин. Наглас размишљејући, рекао је да ја нисам одбацио метод који се овде гаји, али да сам отишао напред предлажући и један други метод који омогућује да се боље и комплетније сагледа сам систем на коме почивају појединачна решења. Ја сам, наиме, стално гледао да објасним базичне идеје у систему двојице Августина, и да на тај начин покажем колико су појединачна решења у складу са њима и обрнуто: анализирајући термине и концепте указивао сам на основне идеје. Користио сам се апоретичким методом, који је и сам Августин стално употребљавао, тако да су ме прогласили августинијанцом)). Додаро је рекао да је ова анголација сасвим легитимна (отворено сам био рекао да се мора следити и оно што је Мару зацртао у говору: Туга историчара), и да ће озбиљно промислити да се овакав приступ почне примењивати у будућим истраживањима на Августинијануму. Поновио је да мој рад више личи на књигу него на строго докторску тезу, али је рекао да је зато више него интересантан и да открива новог Августина: успео сам да изађем из њима добро познатих августинијанских схема. Вели: „Зоран има право“. Није, дакле, да сам понудио неки егзотичан поглед на Августина, него је квака у томе што сам успео и да њиховим језиком, сада обогаћеним, покажем убедљиво да ово може да функционише.

Ћипријани (који је пре стално бацао ме на ломачу) је хвалио моја поређења између 2 Августина и поређење Августина са источним Оцима, као и побијање неоправданих критика неких нових православних аутора. Имао је 3 конкретне замерке. Једна о првом телу Адама, друга о а-темпоралном стварању анђела и тећа о рационалним узроцима за које сам ја тврдио да су истовремено и нестворени и створени. Само сам се око прве задржао више и побио у резанца његово читање, на шта се он мрштио а декан ликовао. Добро је са Ћипријанијем што се држи текстова, али када сам му показао како је Августин увео проблем, како је понудио алтернативна решења и на крају рекао да је само питање било небитно – што све говори против Ћипријанијеве тврдње да је овде Августин био категоричан – професор је само ћутао. За друга 2 питања сам скромно одговорио да он можда има разлога, али како није било времена ни места, нисам могао да му покажем текстове из тезе који проврђују мој приступ. – Јутрос ми је моја матора професорка, Паола Паскући, која је кориговала моју тезу, рекла да сам у праву и да полако треба видети текстове. Она није била приметила да ишта у томе шкрипи.

Декан је потом позвао све да се попну на други спрат где је било послужење, а они су остали да већају. Многи би очекивали да после расправе, која је протекла у миру, али са децидираним ставовима, ја сам добио неку мршаву оцену, али је судбина хтела друго - када су се и судије попеле, Додаро је рекао: „Зоран Ђуровић се проглашава за доктора патристичких наука са Magna cum laude!“ – То значи са одличном оценом и резултатима који премашују нормална истраживања, односно померају границе.

Све се наставило са шампањцем и осталим стварима. Што се тиче разноразних похвала (мој ментор Гроси је рекао да смо заједнобили на симпосиону у Козенци и да су ме тамо замало изабрали за градоначелника); Ћипријани је рекао да је невероватно колико се света скупило) истакао бих само Додарову, а он ју је многима понављао: „Каже се да је ово одбрана, али је ово била прва стварна одбрана на Августинијануму“!

Тако је у најкраћем завршена моја одисеја.

Пуно, пуно поздрава и хвала на сталној подршци!

Подели на овим сајтовима

Брате Завиша,

најискреније се радујем због твог друга и честитам му,

а теби и осталима који данас славе,желим да још

мноооооого година у здрављу,срећи и радости славите

данашњи празник.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...