Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Kada je Muhamed počeo da prima vizije u pećini na planini Hira, nedaleko od Meke, Varak (rimokatolički rođak Muhamedove žene), postao je duboko umešan u interpretiranje vizija koje su davane Muhamedu. I na kraju, iz toga je proizašla sveta knjiga islama zvana „Kuran“ koja sadrži većinu Muhamedovih vizija. Interesantno je zapaziti da su u svom ranom stadijumu, Muslimani dobili i zaštitu katoličkih kraljeva zato što su Muhamedova otkrivenja bila vezana uz devicu Mariju.

------------------------------

Da te obavestim, mozda su i drugi pre mene, tada nije bilo rimokatolika.

Подели на овим сајтовима

Kada je Muhamed počeo da prima vizije u pećini na planini Hira, nedaleko od Meke, Varak (rimokatolički rođak Muhamedove žene), postao je duboko umešan u interpretiranje vizija koje su davane Muhamedu. I na kraju, iz toga je proizašla sveta knjiga islama zvana „Kuran“ koja sadrži većinu Muhamedovih vizija. Interesantno je zapaziti da su u svom ranom stadijumu, Muslimani dobili i zaštitu katoličkih kraljeva zato što su Muhamedova otkrivenja bila vezana uz devicu Mariju.

------------------------------

Da te obavestim, mozda su i drugi pre mene, tada nije bilo rimokatolika.

zapravo zasto mene citiras kad ja nisam to napisao?

Подели на овим сајтовима

znaci li to da ja tebe primim u kucu ti mi kazes da ne postujes moju vjeru , znaci li to da treba da te izbacim iz kuce? ? ?

Ја то у твојој кући никада не бих рекао.

Подели на овим сајтовима

ne bi mozda ti , ne bih ni ja u tvojoj. .  i da kazes ja te ne bih izbacio , kao ti mene sto si htio sa foruma da banujes . svi dijalozi ovde se svode na to da vi pokusavate dokazati da je jedina vjera Hriscanstvo , a ja cijelo vrijeme pokusavam dokazati da je jedan Bog , nije rodio i rodjen nije , i niko Mu ravan nije . jos samo jedna stvar , koja me bas puno zanima, odakle preko 100 svetaca u Hriscanstvu , Bogorodica , mucenika , spasitelja kad se u Bibliji pominje samo nekoliko ? ?

Подели на овим сајтовима

ne bi mozda ti , ne bih ni ja u tvojoj. .  i da kazes ja te ne bih izbacio , kao ti mene sto si htio sa foruma da banujes . svi dijalozi ovde se svode na to da vi pokusavate dokazati da je jedina vjera Hriscanstvo , a ja cijelo vrijeme pokusavam dokazati da je jedan Bog , nije rodio i rodjen nije , i niko Mu ravan nije . jos samo jedna stvar , koja me bas puno zanima, odakle preko 100 svetaca u Hriscanstvu , Bogorodica , mucenika , spasitelja kad se u Bibliji pominje samo nekoliko ? ?

zato sto svetitelji Boziji predstavljaju nasledje i predanje u hriscanstvu i broj svetaca se povecava kako vreme prolazi...

Подели на овим сајтовима

Captain

U Kuranu nije ni rijec o cudu. Muslimani priznaju obicnu knjigu za najvece cudo, izgleda nisu shvatili koncept cuda.Sam Muhamed na vise mjesta u Kuranu svjedoci da ne moze ciniti cuda i da to samo pripada Allahu (Sura 29,49-51 / Sura  17 90- 98 ) A Hadisi za koje ni sami ne znate sta je sve vjerodostojno, ubaceni su dugo nakon Muhamedove smrti svakakve legende izmisljotine, i to se zna. Muhamed nije cinio cuda, procitaj Kuran, cak kad su od njega to ljudi trazili nije bio u stanju.

Jasno mi je zbog čega neki srčano reaguju, kad ti laik nameće svoje stavove i mišljenja, ne da ih daje, nego nameće, šta da se radi...ja ne znam šta je kod mene vjerodostojno pa ću tebe pitati.

Ma daj bre, nemoj nas praviti budalom, ako hoces biti budala sam za sebe, to budi, ali nemoj nas praviti.

Zaobilazi me na forumu stadaradim

Подели на овим сајтовима

• Гости

У вези прозелитизма на форуму ЖРУ:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,9801.msg297189.html#msg297189

ne bi mozda ti , ne bih ni ja u tvojoj. .  i da kazes ja te ne bih izbacio , kao ti mene sto si htio sa foruma da banujes . svi dijalozi ovde se svode na to da vi pokusavate dokazati da je jedina vjera Hriscanstvo , a ja cijelo vrijeme pokusavam dokazati da je jedan Bog , nije rodio i rodjen nije , i niko Mu ravan nije . jos samo jedna stvar , koja me bas puno zanima, odakle preko 100 svetaca u Hriscanstvu , Bogorodica , mucenika , spasitelja kad se u Bibliji pominje samo nekoliko ? ?

Па ниси се нешто потрудио сем онога  stadaradim што си викао. Пријатељу, тешко да ћеш ишта овде урадити, као што и ја не бих никада мисионарио на муслиманском форуму.  Желим да разговарамо, да разменимо искустав и мишљења, али то да Ти не схваташ хришћанство ( у ствари православље као истину хришћанства) је Твој проблем. Ако желиш да читаш и да се трудишу реду је. Овако празно избацивање фраза нигде не води. Православна тријадологија је непто што муслимани не могу да схвате јер за њих Бог није Љубав већ Бог који је судија и који кажњава. Зато је далеко од вас све ово. Ваше поимање Бога је везано само за свет. Ми када говоримо о Богу, говоримо о Њему као вечном Бићу Који постоји потпуно слободан од света, који је потпуно другачије природе опд свега што је створено. Самим тим се избегавају антропоморфизми којим обилује ислам.

Исправите ме браћо муслимани ако грешим.

Подели на овим сајтовима

У вези прозелитизма на форуму ЖРУ:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,9801.msg297189.html#msg297189

ne bi mozda ti , ne bih ni ja u tvojoj. .  i da kazes ja te ne bih izbacio , kao ti mene sto si htio sa foruma da banujes . svi dijalozi ovde se svode na to da vi pokusavate dokazati da je jedina vjera Hriscanstvo , a ja cijelo vrijeme pokusavam dokazati da je jedan Bog , nije rodio i rodjen nije , i niko Mu ravan nije . jos samo jedna stvar , koja me bas puno zanima, odakle preko 100 svetaca u Hriscanstvu , Bogorodica , mucenika , spasitelja kad se u Bibliji pominje samo nekoliko ? ?

Па ниси се нешто потрудио сем онога  stadaradim што си викао. Пријатељу, тешко да ћеш ишта овде урадити, као што и ја не бих никада мисионарио на муслиманском форуму.  Желим да разговарамо, да разменимо искустав и мишљења, али то да Ти не схваташ хришћанство ( у ствари православље као истину хришћанства) је Твој проблем. Ако желиш да читаш и да се трудишу реду је. Овако празно избацивање фраза нигде не води. Православна тријадологија је непто што муслимани не могу да схвате јер за њих Бог није Љубав већ Бог који је судија и који кажњава. Зато је далеко од вас све ово. Ваше поимање Бога је везано само за свет. Ми када говоримо о Богу, говоримо о Њему као вечном Бићу Који постоји потпуно слободан од света, који је потпуно другачије природе опд свега што је створено. Самим тим се избегавају антропоморфизми којим обилује ислам.

a mi govorimo drugacije o Bogu? ? ?

Подели на овим сајтовима

A evo ti jos cudnije stvari u Crkvi : mi verujemo da je svaki covek SVET koji se pricheshcuje i ucestvuje u bozanskom zivotu.

Ovaj clanak je posebno dobar za ateiste a u vezi je svetosti svih vernih !

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11293.msg361858.html#msg361858

Подели на овим сајтовима

Božija svojstva u svjetlu Biblije i Kur’ana

Kuran i Biblija ,kao sveta pisma dvije najveće svjetske religije, oduvjek su u sukobu određenih stavova, pogleda na svijet, realnosti, kao i u pogledu na Svemoćnog, Sveznajućeg,Univerzalnog i Jedinog Stvoritelja koji zapravo stoji iza već spomenute objave. Više informacija, kao i odgovore na koji način Islam i Kršćanstvo gledaju na Stvoritelja možete pročitati u tekstu koji slijedi prožetom pitanjima, te odgovorima ove dvije velike teologije:

1. Da li Bog zaboravlja?

• Dokle ceš me, Gospode, sasvim zaboravljati? Dokle ceš zastirati lice svoje preda mnom?” (Psalmi 13:01)

• ”Zašto hoceš da nas zaboraviš dovijeka, da nas ostaviš zauvijek?” (Jeremijine tužaljke 5:20)

 ”Mi smo u Džennet ušli samo dobrotom Gospodara tvoga, On je vladar svega, On zna budućnost našu i prošlost našu i ono što je između toga" - govoriće. Gospodar tvoj ne zaboravlja.” (Maryam:19)

2. Da li Bog spava?

• ”Ustani! Što spavaš, Gospode? Probudi se! Ne odbacuj nas vjecno!” (Psalmi 44:23)

 “Allah je - nema boga osim Njega - Živi i Vječni! Ne obuzima Ga ni drijemež ni san! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemji! Ko se može pred Njim zauzimati za nekoga bez dopuštenja Njegova?! On zna šta je bilo i prije njih i šta će biti poslije njih, a od onoga što On zna - drugi znaju samo onoliko koliko On želi. Moć Njegova obuhvata i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo; On je Svevišnji, Veličanstveni!” (Al-Baqara:2)

3. Da li je ijedno stvorenje imalo priliku vidjeti Boga licem u lice na ovom svijetu?

• “Jakov prozva ono mjesto Penuel, i reče on: "Vidjeh Boga licem u lice, a ipak ostadoh na životu.” (Postanak 32:30)- izostavili smo njegovu borbu sBogom

 “Pogledi do Njega ne mogu doprijeti, a On do pogleda dopire; On je milostiv i upućen u sve” (Al-Anam:6)

 “I kad Nam Musa dođe u određeno vrijeme, i kada mu Gospodar njegov progovori, on reče: "Gospodaru moj, ukaži mi se da Te vidim!" - "Ne možeš Me vidjeti" - reče -, "ali pogledaj u ono brdo, pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me!" I kad se Gospodar njegov onom brdu otkri, On ga sa zemljom sravni, a Musa se onesviješćen strovali. Čim se osvijesti, reče: "Hvaljen neka si! Kajem Ti se, ja sam vjernik prvi!" (Al-Araf:7)

4. Odmara li se Bog?

• “Ona neka bude znak zavjeta izmedu mene i sinova Izraelovih za vjecna vremena, jer je u šest dana stvorio Gospod nebo zemlju; ali je sedmi dan otpočinuo i svetkovao." ( Postanak 31:17)

 “Mi smo stvorili nebesa i Zemlju i ono što je između njih - za šest vremenskih razdoblja, i nije Nas ophrvao nikakav umor.” (Qaf:50)

5. Da li je Bog sveznajući?

• “A kad zacuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrica, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom medu grmenjem u vrtu.

A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?" (Postanak 3:8,9)

 “U Njega su ključevi svih tajni, samo ih On zna, i On jedini zna šta je na kopnu i šta je u moru, i nijedan list ne opadne, a da On za nj ne zna; i nema zrna u tminama Zemlje niti ičeg svježeg niti ičeg suhog, ničeg što nije u jasnoj Knjizi.” (Al-Anam:59)

6. Da li Bog čvrsto stoji iza svojih postupaka?

• “ A Gospodin žali što je stvorio čovjeka na zemlji, i njegovo srce se ražalosti, (i reče):Žao mi je što sam ih stvorio” (Knjiga postanka 6:6,7)

 “ On čini da se smjenjujete na Zemlji; ko ne bude vjerovao, nevjerovanje njegovo je na njegovu štetu; nevjernicima će njihovo nevjerovanje kod Gospodara njihova samo povećati odvratnost, i nevjernicima će njihovo nevjerovanje povećati propast.” (Fatir:35)

7. Da li je Bog zapovijeda činjenje grijeha?

• “Prvi govor Gospodnji Hosei. Gospod rece Hosea: "Idi, uzmi ženu, koja je bludnica, i izrodi djecu bludnicku, jer je i zemlja nevjerna Gospodu!" (Hose 1:2)

 “A kada urade neko ružno djelo, govore: "Zatekli smo pretke naše da to rade, a i Allah nam je to zapovjedio." Reci: "Allah ne zapovijeda da se rade ružna djela! Zašto o Allahu govorite ono što ne znate?" (Al-Araf:7)

8. Da li je pravedno da djeca odgovaraju za grijehe svojih očeva?

• “Za sinove njegove postavite klaonicu zbog zlodjela otaca njihovih, da se ne podignu više, da osvajaju svijet, i da ne napune nadzemaljski svijet gradovima!" (Izaija 14:21)

 “Reci: "Zar da za Gospodara tražim nekog drugog osim Allaha, kad je On Gospodar svega? Što god ko uradi, sebi uradi, i svaki grješnik će samo svoje breme nositi. Na kraju Gospodaru svome ćete se vratiti i On će vas o onome u ćemu ste se razilazili obavijestiti”(AL-Anam:6)

Подели на овим сајтовима

• Гости

Да, говорите другачије о Богу. Ја само ту видим Бога Који је љут и који је бесан на све. Ништа друго. Као да ме убедипш да то није тако, када Куран баш тако говори? Лепо је Аца поставио питања: да ли би Ти као човек волео да мучиш своју децу? Ако не би, зашто Аллах воли? Он шта више ужива у томе! Зар не? Зашто? Зато што га нису схватили сви људи? Па није се баш најбоље открио преко Мухамеда. Мухамед је сам то видео, нема никаквих сведочанстава. Разумеш?

Подели на овим сајтовима

- (Islam) Muhamed i Isus su proroci.

-(Kršćanstvo) Isus je sin Božji utjelovljen u tijelu čovjeka radi otkupljenja grijeha

-(Islam) Vrhunski autoritet je sveto pismo a ne osoba.

-(Kršćanstvo) Isus i njegova crkva je vrhunski autoritet

-(Islam) Apsolutna vlast svemogućeg Alaha te čovjekova podređenost njegovoj nedostižnoj volji(kader,predodređenost čovjeka)

-(Kršćanstvo) Bog dopušta djelovanje đavlu kako bi u određenom trenutku činio zlodjela(postojanje uzvišenog Božjeg plana)

ovo zadnje dvoje više je slično nego različito.

-(Islam) Vjerovanje u sve 4 pisane objave(Davudu,Musau,Isau i Muhamedu.

-(Kršćanstvo) Vjerovanje u svete pisane objave staroga i novoga zavjeta te u usmenu predaju(kršćansku tradiciju.)

Подели на овим сајтовима

- (Islam) Muhamed i Isus su proroci.

-(Kršćanstvo) Isus je sin Božji utjelovljen u tijelu čovjeka radi otkupljenja grijeha

-(Islam) Vrhunski autoritet je sveto pismo a ne osoba.

-(Kršćanstvo) Isus i njegova crkva je vrhunski autoritet

-(Islam) Apsolutna vlast svemogućeg Alaha te čovjekova podređenost njegovoj nedostižnoj volji(kader,predodređenost čovjeka)

-(Kršćanstvo) Bog dopušta djelovanje đavlu kako bi u određenom trenutku činio zlodjela(postojanje uzvišenog Božjeg plana)

ovo zadnje dvoje više je slično nego različito.

-(Islam) Vjerovanje u sve 4 pisane objave(Davudu,Musau,Isau i Muhamedu.

-(Kršćanstvo) Vjerovanje u svete pisane objave staroga i novoga zavjeta te u usmenu predaju(kršćansku tradiciju.)

Zaboravio si hadise

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...