Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Не бих да причам о Алаховој љубави према човеку. Читао сам Куран и пресрећан сам што Бог ипак није такав како га је Мухамед описао. Ниси ми одговорио на питање: да ли би ти својој непослушној деци чинио оно што ће Алах чинити својој? То ми ниједан муслиман до сада није одговорио, већ само на ту фору, "не можемо се ми поредити са Богом" и слично. То није одговор већ бежање од одговора.

Нешто не видех да је описано уживање жена у џенету. Ви ћете добити хурије а оне? Затим, где вам је у свему томе Бог? Ваша наслада је чак и у рају искључиво и само телесна.

"Прва објављена Библија" је ваша измишљотина. Такво нешто никада нијеј постојало. Постоји нешто што се зове библијска наука и где се ТАЧНО И НЕДВОСМИСЛЕНО зна где, када и зашто су настајали библијски списи (библијски текстови су писани су у периоду од преко хиљаду година!!! Библија није једна књига већ збир више књига: у Старом Завету 39 и у Новом 27 књига - писаних у току дугог временског периода). Хришћани су, драги пријатељу, НАПРЕДОВАЛИ, те итекако својим списима приступају историјско-критички.  Тачно се зна и када су сви они сакупљени и обједињени у једну књигу коју данас зовемо Библија. А ти и даље настави да верујеш у бајке, само напред. Читава историја и хришћанска и нехришћанска сведочи да је Христос разапет и да је умро на крсту, само Куран каже "причинило им се". И ја треба да верујем. Нека, хвала лепо.

Подели на овим сајтовима

sto se tice Sunita i Sita nema razlike , bar koliko ja znam ,  sunnah, koje "se odnosi na djela i rjeci poslanika." a za site ne znam , vjernik je vjernik , nema klasifikacije vjernika , klasifikacije se desavaju kao sto se desila podjela Hrsicanstva .

Upravo ovo me zanima.Cemu Kuran ako Suniti slede dela Poslanika Muhameda? Zasto slede dela Muhameda ako imaju Kuran i on bi trebao biti dovoljan? Zasto Sunna?

Kuran je Alah dao zato sto su ljudi izmenili njegove zakone? Zasto sada Suniti slede dela Proroka? Kuran nije dovoljan?

I u tom kontekstu da li su Muslimani izvrsili nekjakav masakr Jevreja za zivota Muhameda i da li Kuran dopusta masakr? I da li Sunna dopusta masakr?

Подели на овим сајтовима

Utjecem se Allahu od svih zlih misli i djela , molim za oprost ako sam pogrjesio. Necu da smatrate da sam los covjek , ne zelim nikome zlo , volim sve ljude i svima zelim dobro , mozda sam malo brzo branio svoje stavove ali sta je tu je . oprostite ako sam nekoga uvrjedio . neka je Bozija milost na sve vjernike i sve ljude koji su zasluzili to kod Gospodara . Amin

Нико и не каже да желиш зло, нити те ико овде сматра лошим човеком. Једино што сматрамо да је веома плитко расправљати о нечему што нимало не познајеш. То онда није расправа већ малограђанско смарање.

Подели на овим сајтовима

ali covjece dragi,ovaj lik ne poznaje osnovne stvari o hriscanstvu, a dos'o je s gardom da isto 'pobije'...ne kazem da ne moze da shvati,ali ako hoce,mora malo i da se potrudi da izuci ono najosnovnije...prvo sam kontala da se covjek zeza,pa se zato i ukljucih,inace ne pada mi na pamet da se nadmudrujem s bilo kim,sve je sloboda izbora,al' ako je ovo pravoslavni forum treba malo i da obrati paznju na neke stvari,jer ovaj forum vrvi od svestenika i teologa,a on se nas'o da pametuje,a nije sam sa sobom nacisto u sta vjeruje,inace bi valjda odgovorio na ova silna pitanja,je li...

moram ti odgovoriti nasznak12 , tj postaviti pitanje , na koja silna pitanja treba da se odgovori ? na mnoga pitanja koja su postavljenavam niko ne mzoe odgovoriti a da vi to prihvatite . necu vise da ulazim u raspravu o tome , ako imate neko pitanje postavite ga privatno , ali ako se tice vjere , a ne razlike u vjerama , i sami vidite da sam sam na forumu , nema sa strane pomoci osim saladin koje je cas tu cas nije . ne mogu da stignem sve da odgovorim .

Подели на овим сајтовима

al ajde da ti odgovorim , Kur'an ne dozvoljava maskr , Suniti prate i Kur'an i rijeci Bozije poslanika Muhammeda a.s , mislim da je dovoljno objasnjeno

Ali zasto slede Sunnu? Ako je Alah dao ljudima novu objavu zato sto su ljudi predhodne izmenili i pokvarili, zasto sada opet i vi Muslimani isto cinite? Zasto sledite dela Proroka Muhameda i njegove reci a ne Alahove reci?

Подели на овим сајтовима

auh brate , niko nije rekao da se ne sledi Kur'an , Suniti sljede Kur'an i pored toga i hadise Muhammeda a.s . inace da preokrenem temu , jer nema sta da se objasnjava , svima je jasno da se Kur'an postuje , bar vjernici postuju , nisu svim muslimani vjernici , cak i i onaj koji nikad nije vjerovao nekim gestom i dobrim djelom moze da zasluzi oprost kod Boga . nego sta vi mislite o Americi i masonima ?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...