Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Eniz

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Hvala Da to je super,ali ti nisi Musliman i ne mozes da odgovoris na moja pitanja to moze samo neko ko je zaista musliman,ja inace  ne postavljam mainstream pitanja sto se islama tice:)

No postavicu ti ipak jedno:Da li je istina da je  Abdullah Ibn Saad Bio Apostat koji se  vratio Islamu posle osvajanja Meke,ovo pise u Tafsir - u Al Tabarija,ako je u islamu napustanje vere kaznjivo smrcu zasto ova pravila nisu vazila za Abdullah Ibn Saad -a...

Abdullah Ibn Saad je jedan od mojih omiljenih Vojskovodja slucajno sam naletio na ovaj podatak citajuci njegovu biografiju...pa mi je izgledalo nelogicno.Koliko je meni poznato u Islamu ne postoji Koncept prihvatis odbacis pa opet prihvatis..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Selam alejkum! Moze li neko ukratko da ispise razlike u siitskom i sunitskom pristupu islamu, i da li je granicna linija iskljucivo istorijske prirode - priznavanje razlicitih halifa za one istinske. Svako dobro!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Selam alejkum! Moze li neko ukratko da ispise razlike u siitskom i sunitskom pristupu islamu, i da li je granicna linija iskljucivo istorijske prirode - priznavanje razlicitih halifa za one istinske. Svako dobro!

Bismilah al-rahman al-rahim.

Postoji nekoliko razlika izmedju sunitske i siistske grupacije. Jedna je istorijska u kome suniti smatraju da je legalan nasljednik Muhameda s.a.w.s bilo ko iz Koreisi plemena kome je pripadao prorok, milost Alaha dz.s na njemu, dok siiti smatraju da nasljedstvo ide iskljucivo po krvnoj liniji, i da su poznati. Tu je jos i druga razlika u kome suniti iskljucivo vjeruju u Kur'an casni kao objavu, gdje je Kur'an sam po sebi dokaz istinitosti objave, dok siiti imaju svoje i "Pape" u kome smatraju da su ajatolasi predstavnici Allaha dz.s na zemlji pozvani da govore i tumace vjeru. Zbog ovog suniti optuzuju sije da su jeretici. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пошто ова тема неког већег смисла јер немамо муслимане, да поставим клип са једним занимљивим шејхом. Не знам колико га готиве у муслиманском свету, али чини се да је учен, познаје историју, геополитику, куди ИСИС и Украјинце, навија за Русе и изгледа готиви православце. Мало је дугачко али мени је било занимљиво чути да има и оваквих.

ISIS Ukraine Rum Situation & Is Iran Taking Saudi Sheikh Imran Hosein

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bismilah al-rahman al-rahim.

Postoji nekoliko razlika izmedju sunitske i siistske grupacije. Jedna je istorijska u kome suniti smatraju da je legalan nasljednik Muhameda s.a.w.s bilo ko iz Koreisi plemena kome je pripadao prorok, milost Alaha dz.s na njemu, dok siiti smatraju da nasljedstvo ide iskljucivo po krvnoj liniji, i da su poznati. Tu je jos i druga razlika u kome suniti iskljucivo vjeruju u Kur'an casni kao objavu, gdje je Kur'an sam po sebi dokaz istinitosti objave, dok siiti imaju svoje i "Pape" u kome smatraju da su ajatolasi predstavnici Allaha dz.s na zemlji pozvani da govore i tumace vjeru. Zbog ovog suniti optuzuju sije da su jeretici. 

hvala najlepse! ko je vama srcu blizi, dakle da li ste siit ili sunit?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

hvala najlepse! ko je vama srcu blizi, dakle da li ste siit ili sunit?

E pa bas sad, jesam toliko uvjerljivo izgledao  :))  :)). Doduse mozda ne pratis forum toliko. Ne nisam musliman, ali prosli odgovor je tacan. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E pa bas sad, jesam toliko uvjerljivo izgledao  :))  :)). Doduse mozda ne pratis forum toliko. Ne nisam musliman, ali prosli odgovor jetoli

toliko sam ispratio na forumu, znam da niste :D anyway - siit je pravi odgovor xD

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ko želi da postavlja pitanja o islamu, iz bilo koje oblasti islama(dogmi, prava, morala, islamske historije itd) ovdje to može učiniti. Cilj mi je objasniti onoliko koliko budem mogao i umio ono što se traži od mene. Na pitanja odgovara Eniz kozlić (teolog islamske vjere) Unaprijed zahvaljujem!

https://www.youtube.com/watch?v=5_Uh_aZdQq8

selam alejkum! ako moze ukratko o cemu se radi u ovom (nadam se da ne gresim imenicni rod) nasheed-u, bio bih zahvalan. (ono sto znam jeste da se pominju jedini istinski halifat i pravoverni imami)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ko je Bilal Bosnic? Evo pominju ga italijani kao nekog ko regrutuje teroriste za ISIS po italiji. Iz Federacije BiH je izgleda.

http://www.ecodibergamo.it/stories/Cronaca/fondamentalisti-a-bergamo-nel-2013-qui-il-predicatore-bosnic_1074971_11/?attach_m

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Meleki umiru poput ljudi i dzinna jer je Uzviseni rekao: "I u rog ce se puhnuti,i umrijet ce oni na nebesima i oni na zemlji,ostace samo oni koje bude Allah odabrao...." (Ez Zumer 68)Znamo da meleki posjeduju krila jer nas je o tome obavijestio Uzviseni u Svojoj Knjizi: "Hvaljen neka je Allah, Stvoritelj nebesa i zemlje, koji meleke sa po dva, tri i cetiri krila cini izaslanicima. On onome sto stvara dodaje sta hoce. On uistinu sve moze." (Fatir 1)Allah je meleke stvorio u ljepom i plemenitom obliku, pa za Dzibrila kaze: "Uci ga jedan ogromne snage,razboriti,koji se pojavio u liku svome." (En Nedzm 5,6)U hadisu od Aise r.a. se kaze da su meleki stvoreni od nura (svjetlosti). Kur'anski dokazi potvrdjuju da su meleki stvoreni prije covjeka. Posto su meleki skrivena bica njih je nemoguce vidjeti u stvarnom obliku, a izuzetak je nas Vjerovjesnik koji je Dzibrila vidjeo dva puta u njegovom pravom liku. U Kur'anu se kaze:"On ga je i drugi put vidjeo,kod Sidretul-munteha,kod kojeg je Dzennetsko prebivaliste." (En Nedzm 13,15)Prenosi Sujuti od Bejhekija u knjizi Su'abul-iman da je rekao: "Iman u meleke se sastoji od sljedeceg:- vjerovanje u njihovo postojanje- da im damo ono mjesto koje im pripada tj.da vjerujemo da su oni Allahovi robovi i stvorenja kao sto su ljudi i dzini.- priznanje da medju njima ima izaslanika koje Allah salje onome kome On hoce od ljudi."Eto malo o melecima.

Meni lično zvuči suludo da andjeli umiru. Oni imaju slobodnu volju kao i mi ljudi. Takodje mi Nije jasno, koja je razlika izmedju džina i andjela? Zar džinni nisu andjeli?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...