Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Eniz

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ma nije Dejan ništa krivo prezentirao, već je tražio od bosanca da napiše tko je ta osoba.

A bosanac je odbio jer čuva tajnu, osobe koja mu  me povjerila. Dakle to nema veze s mojom pozom i oblačenjem.

Pa nitko nije ni napisao da je Bosanac pokvaren, dapače vrlo je iskren,  ne izmišlja.

Daj molim te kome bi ti i tvoja slika mogla biti provokativna? Mislim da je ta stvar na ličnoj razini i tiče se osobnih projekcija a s forumum to nema nikakve veze.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ovo su vec spanske turske serije :lol:

Šta se ti mješaš, ribcu jedan zlatni, ahahahaha!

Drž se svog akvarka a ne mješaj se u naš turskošpanski akvarij.

http://www.zlatnaribica.net/Dev/joomla5/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=51

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pitanje je neumesno i iz tog razloga obrisano!

Измењено од marko_13

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da zaokružimo,šerijat je nemoguće sprovesti zbog,neznanja,nepismenosti,ne življenja islama,vlasti koja se postavlja iznad šerijata. Opet s druge strane,ako i hoćeš da ga sprovodiš,onda ti trebaju 4 svedoka za bilo koje delo,a to je samo teoretski moguće sprovesti.

Navedeni razlozi postepeno se uklanjaju što muslimane raduje. I sve intenzivnije se sprovodi Šerijat na individualnom nivou čime se povećavaju šanse za sprovođenje Šerijata na kolektivnom nivou u budućnosti. Mi imamo proročanstvo koje najavljuje da se bliži ponovno osnivanje Hilafeta a tu sam ja lično svedok da se ovo proročanstvo polako ostvaruje. Tako da ćemo biti svedoci sve intenzivnijeg sprovođenja Šerijata koji se zasniva na Kur'anu i Sunnetu. I ovo je ono što nemuslimane plaši- ponovno buđenje ili kako "stručnjaci" za islam nazivaju "proces reislamizacije muslimana".  

Svedoci su ključni u svakom sudskom procesu.  Vreme će pokazati šta je teorijski moguće. 

Da bi se sproveo serijat potrebno je ziveti izolovano bez uticaja ostatka sveta, potrebni su idealni uslovi, da bukvalno svi ljudi budu jednaki...Jednostavno to nije moguce. Cak i da jeste, kad tad, ljudima bi se smucilo i ne bi mogli da ispostuju sva pravila koja vaze tamo.

Prijatelju, nijedno muslimansko društvo nije živelo izolovano bez uticaja ostatka sveta. To se dešavalo i dešava pod komunizmom. Štaviše, Kur'an naređuje da se putuje po svetu kako bi se mudrost izvukla i kako bi se upoznali drugi i drugačiji. Zatim, Kur'an kao i sunnet najoštrije osuđuju izolaciju. Svaki vid monaštva  je zabranjen. Naređen je dijalog sa nemuslimanima. Pa ako nema u nekom selu mora da se traže sagovornici po druga sela. Traženje znanja od nemuslimana, hodočašće. Prosto, navedi mi samo jedno mus. društvo koje je bilo izolovano ili je? Interakcija je veoma važna u Islamu. Mnogi muslimani žive po Zapadu pa sprovode Šerijat. Ja sprovodim Šerijat. Uslov je da to želim iskreno i ispravno. U Grčkoj, zapadna Trakija, muslimani decenijama sprovode Šerijat a presude šerijatskih sudova su jednakovžeće sa sekularnim. U Singapuru, gde su muslimani do 15%, sprovode Šerijat i presude šerijatskih sudova su jednakovažeće sa sekularnim sudovima. Itd. Da li se nekome smučilo? Ko se žali, muslimani ili nemuslimani? Na Zapadu muslimani zahtevaju delomićnu pravnu autonomiju. Nemuslimani se žale i odbijaju takve zahteve. Ja sam ne mogu podneti takav zahtev već mora neko udruženje koje skupi zakonski dovoljan  broj potpisa. Prosto, sprovedite ankete objektivno i sve će biti jasno. U nekim regionima Nigerije 2004. godine je uveden Šerijat. Danas smo 2013. godina, koliko regiona je ukinulo ili namerava da ukine Šerijat?! Itd. 

Došao si ovdje da vrijeđaš i širiš svoju islamsku propagandu. Očito te ne doživljavaju na islamskim forumima jer si polupismen i nekulturan. A sigurno te ni žena ne doživljava pa se iživljavaš sa svojim glupostimaovdje. A vjerojatno ju i nemaš ili je batinaš po Kuranu pa ne smije ni pisnuti. E naišao si na jednu koja će ti pokazati gdje ti je mjesto i to imenom i prezimenom. Kukavica si jer se skrivaš iza nikova, dakle, nisi muško, već frustrirana osoba kojoj je životna hrana maltretirati sve redom i ugnjetavati koji ne prihvaćaju niti imaju veze sa islamom. Što se nepredstaviš imenom i prezimenom pada vidimo tko stoji iza ovog škrabanja budalaština po fo forumu. Ali ti to ne možeš jer je lakše svoj kukavičluk skrivati iza svojih postova i nikova. Ovdje ti kršiš pravila foruma i ne znaš se ponašati.Vjerojatno te mama nije naučila kulturi ili te je odgojila ulica. Ma kome ćeš ti psovati Hafeza i Bashara i govoriti da su kopilad, koga ćeš ti vrijeđati? Mene vrijeđaš po temi Poruka Sirijskog kršćanina, od kad si tu došao, a nitko nije od admina na to reagirao. Ajde da te vidim predstavi se tko si, ajde da vidim to muško koje se skriva iz maminih dimija? Evo ti moje ime i prezime Miriam Nazzour, ajde da vidim koje je tvoje. Ajde dođi da se vidimo u živo, ajde kukavico, pa da vidimo kome će govoriti da je Bashar Hafezovo kopile? 

Evo da se dogovorimo: Ja se tebi lično izvinjavam ako sam te nečim uvredio. S obzirom da nismo na istim talasnim dužinama najbolje je da se ignorišemo. Ako imaš neki bolji predlog slobodno postavi. Možda sam i ja preterao ali iskreno tvoje reči su me pogodile pa sam emocionalno reagovao. Svako dobro i Allahu na emanet

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Navedeni razlozi postepeno se uklanjaju što muslimane raduje. I sve intenzivnije se sprovodi Šerijat na individualnom nivou čime se povećavaju šanse za sprovođenje Šerijata na kolektivnom nivou u budućnosti. Mi imamo proročanstvo koje najavljuje da se bliži ponovno osnivanje Hilafeta a tu sam ja lično svedok da se ovo proročanstvo polako ostvaruje. Tako da ćemo biti svedoci sve intenzivnijeg sprovođenja Šerijata koji se zasniva na Kur'anu i Sunnetu. I ovo je ono što nemuslimane plaši- ponovno buđenje ili kako "stručnjaci" za islam nazivaju "proces reislamizacije muslimana". Svedoci su ključni u svakom sudskom procesu. Vreme će pokazati šta je teorijski moguće.

živi bili pa videli...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Posto sam imamo neke prijatelje muslimane,za vreme njihovog posta oni nisu nista jeli ni pili do zalaska sunca.Naravno po zalasku sunca su jeli a pri ponovnom izlasku bi prekidali.Da li je taj post kao takav obavezan za sve muslimane?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Kakva korist od takvog posta, cijeli dan gladuješ a onda navečer se prejedaš,?

Interesuje me.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Posto sam imamo neke prijatelje muslimane,za vreme njihovog posta oni nisu nista jeli ni pili do zalaska sunca.Naravno po zalasku sunca su jeli a pri ponovnom izlasku bi prekidali.Da li je taj post kao takav obavezan za sve muslimane?

Hvala na pitanju. Post meseca Ramazana je obavezan za sve punoletne i zdrave muslimane i muslimanke. 

Jedno pitanje: Šta znači "Prezviter"?! Unapred hvala.

Ukoliko imate još neko pitanje slobodno postavite.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Prezviter (gr: presbyteros - sveštenik, starešina, starac) je sluzitelj drugog stepena sveštenstva Crkve Božije.

Prvi stepen je vladika (patrijarh, mitropolit, arhijerej, episkop). Treći stepen je djakon (saslužitelj) tj. pomoćnik sveštenika ili episkopa.

A četvrti stepen su laici tj. Narod Boziji. Svi zajedno čine carsko sveštenstvo tj. sveštenstvo slave Božije u Svetoj Liturgiji.

Da li taj vaš post podrazumeva konzumiranje uobičajene hrane samo uvece i ujutru ili tokom noćnog perioda?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Hvala na pitanju. Post meseca Ramazana je obavezan za sve punoletne i zdrave muslimane i muslimanke. 

Jedno pitanje: Šta znači "Prezviter"?! Unapred hvala.

Posto je Velja odogovorio ne moram ja.

E sad pitanje posto moja majka zivi na krajnjem severu Norveske leti uopste ne zalazi sunce ni jedan sekund dali bi neko ko je musliman morao da umre od gladi i zedji ili postoji neka vrsta razresenja.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da li taj vaš post podrazumeva konzumiranje uobičajene hrane samo uvece i ujutru ili tokom noćnog perioda?

Hvala na pojašnjenju Velja. Treba se uzdržavati od hrane i pića, polnog opštenja i svega negativnog od zore do zalaska sunca. Od zalaska sunca pa do zore sve je dozvoljeno sem negativno.  

Posto je Velja odogovorio ne moram ja. E sad pitanje posto moja majka zivi na krajnjem severu Norveske leti uopste ne zalazi sunce ni jedan sekund dali bi neko ko je musliman morao da umre od gladi i zedji ili postoji neka vrsta razresenja.

Hvala na nameri da mi pojasnite. Postoji rešenje da se ravnja po najbližoj zemlji gde sunce zalazi.  Mnogi gasterbajteri uzimaju odmor kada je Ramazan. S druge strane, zabranjeno je po Islamu mučiti se postom. Dakle, onaj ko u Norveškoj može izdržati a da ne poremeti zdravlje onda je obavezan postiti 20-21 sat. Onaj ko ne može izdržati njemu je zabranjeno da posti a post će nadoknaditi kasnije kada se vreme posta bude smanilo. Onaj ko ne može uopšte postiti obavezan je dati milosrđe u vrednosti dva obroka ili da nahrani dva siromaha. Onaj ko nije ni u imovinskom stanju da nahrani dva siromaha nije ni obavezan da posti. Ako osoba koja ima prilike da se nahrani a ne nahrani se i umre od gladi, smatra se da je izvršila suicid a to je jedan od najtežih grehova u Islamu. Gladna osoba ako nema izbora može da jede i svinjetinu kako bi utolila glad. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...