Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Onaj koji podupire i zauzima se za uvođenje šerijata  očito ima psihijatrijsku dijagnozu. Za silovanje i ubojstvo djeteta je trebao na doživotnu robiju da ga siluju svaki dan dok ne umre. Taj zakon i provode oni koji bi vjerojatno bili i silovitelji i ubojice i bez tog zakona. Zakon je samo krinka njihovog bolesnog uma.

Ja sam vam lepo objasnio da je ovaj prostor namenjen za pitanja i odgovore a ne za istresanje fašizma i džehla. Obavestiću vas  i   "Srbija se priključila (juče) globalnoj dvogodišnjoj kampanji za borbu protiv govora mržnje na internetu, koju u Međunarodnoj nedelji bezbednog interneta pokreće Generalni direktorat za demokratiju Saveta Evrope."

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/366642/Nacionalna-kampanja-za-borbu-protiv-govora-mrznje-na-internetu

Pravilnik foruma:

5) Забрањено је вређање осталих корисника форума као и исказивање мржње и нетрпељивости према расној, верској, националној, политичкој и другим облицима друштвене припадности. Ово је најпре форум православних хришћана и свих оних који су способни да у пријатељском духу разговарају о свим важним и мање важним животним и верским питањима. Ми ћемо се увек понашати као добри домаћини према људима друге вероисповести или атеистима, али је такође веома битно да и они поштују ред и поредак домаћинске куће у коју улазе, тј. на портал Поуке.орг и форум ЖРУ

6) У случају да вам се нека тема на форуму (ili član foruma) не свиђа или није у складу са правилима форума, заобиђите (ga) је или је пријавте Админ/мод тиму форума.

Ako imate pitanje postavite kulturno i dobićete odgovor. Ako želite komunikaciju, dobićete je samo ako se uljudno ponašate.  Ako imate savet, predlog ili kritiku i sl. slobodno postavite. Do tada, lijep pozdrav.

(Zamolio bih Admine da ne brišu ovu moju poruku jer dotična posle ne može je videti i informisati se. Blagodarim). 

Измењено од Дејан Бићанић
Подели на овим сајтовима

Bez namere vređanja, ali kada ja vidim osobu, bilo kog pola kako zeva onda izgled face nije daleko od đavola.

А ти знаш како изгледа ђаво ?

Propisi o ovome su da se prigušno zeva i da se postavi ruka na usta.

Треба ставити руку на уста приликом зевања. То је део културе понашања.

A koliko ja znam, zevanje je naučna enigma pa tako da se još ne zna tačno od koga dolazi.

Ако нешто још увек није научно доказано у потпуности, не значи да има надприородан узрок. Доказано је да људи зевају и у мајчиној утроби. Нису ваљда под утицајем шејтана. Сви људи зевају, и слуге и посланици. Зевао је сигурно и Мухамед, мада за њега знамо да је био под утицајем враџбина.

Подели на овим сајтовима

Trinajsti,ima li igde u svetu da se yaj šerijat sprovodi kako treba kao i sam Islam?

Svi mi znamo da opojene droge islam zabranjuje ali sve terorističke organizacije se finansiraju prodajom droge,a sve se bore za Islam.

Obzirom da je onaj imam u saudiskoj arabiji onakoblago kažnjuen,ko zna šta se sve toleriše u islamskom svetu i arabiji i za manje propuste i ne ide u javnost.

Ima li taj šerijat smisla u opšte,obzirom da se nigde ne upotrebljava već se zloupšotrebljava i sredstvo je za manipulaciju?

Подели на овим сајтовима

А ти знаш како изгледа ђаво ?

Ne  znam i ne želim da znam. Đavo je sinonim za zlo ali i za ružnoću. 

Ако нешто још увек није научно доказано у потпуности, не значи да има надприородан узрок. Доказано је да људи зевају и у мајчиној утроби. Нису ваљда под утицајем шејтана. Сви људи зевају, и слуге и посланици. Зевао је сигурно и Мухамед, мада за њега знамо да је био под утицајем враџбина.

Ja sam napisao da je naučna enigma i da se ne zna tačno od koga dolazi.  

Trinajsti,ima li igde u svetu da se yaj šerijat sprovodi kako treba kao i sam Islam?

Dejane, ispravnih ima u svakom vremenu ali su oni danas manjina. Najveći problem muslimana danas jeste nepismenost, neznanje i pogrešno saznanje. Šerijat je danas predmet politike a ne stručnosti. I tu je problem.  Evo npr., KSA, tamo ima kralj i on je glavni za sve. Njegovi dekreti su jači od fetvi Uleme KSA. Kralj može činiti šta hoće i nema ograničenja. Svi zakoni važe samo za ostale a sam kralj je zakon. Kraljevska porodica ima drugačiji tretman od ostalih građana. A sve se drži da izgleda kao da je po Šerijatom. Naravno, sve što se ne tiče kralja i kraljevske porodice tu je glavna Ulema. Dakle, problem je politički sistem koji kralja ili emira drži kao i neprikosnovenog zakonodavca. Da budemo iskreni i otvoreni, sve današnje muslimanske države je uređivao i rukovodio Zapad.  Svi vladari su do nedavno bili marionete direkt postavljene od Zapada. Naravno da je ovo sve protivno Šerijatu ali Ulema je nemoćna da se suprotstavi.  Ako samo nešto bude shvaćeno kao protiv kralja ili emira ima da te nema. Kada je Amerika napala Irak, mnogi su se u Saudijji pobunili i svi su do jednog do danas utamničeni. Neki su i ubijeni. Još im je dobro došao izgovor "rat protiv terorizma". Dakle, kada se bude narod sam svojevoljno opredelio za šerijatsku državu i kada je budu izgrađivali zajedno sa Ulemom bez uplitanja Zapada- tada će se sprovoditi sve po Šerijatu ispravno. Sve dok se ne iskoreni nepismenost, neobrazovanje i pogreešno saznanje nema napretka.

Po Šerijatu, vlast dolazi od Boga i svi smo mi samo upravnici i odgovaraćemo za sve. Samo je Bog Zakonodavac a Ulema je jedina legalna i legitimna za tumačenje Islama i Šerijata. Postupci i odluke Uleme su legalne samo ako predstave šerijatski dokaz. Sudije su nezavisne i niko pa ni kralj nema nikakav imunitet. Svako svakog može tužiti sudiji bez ikakvih izuzetka. Kralj može činiti samo u okviru Šerijata. Dekreti kralja ukoliko sadrže nešto protivno Šerijatu su nevažeći. Ulema može razvlastiti kralja ali ne i kralj Ulemu. Ulema je mnoštvo učenjaka, odnosno svi učeni u zemlji. Kada se većina Uleme složi u nečemu onda se to smatra pravosnažnom odlukom Uleme. Naravno, i pravosnažna odluka Uleme se može poništiti ako bilo ko ponudi jači šerijatski dokaz. Od ovoga nema ništa danas. A onda je Islam i Šerijat kriv zbog autokrata.

Svi mi znamo da opojene droge islam zabranjuje ali sve terorističke organizacije se finansiraju prodajom droge,a sve se bore za Islam.

Haramom se boriti za halal je haram! Terorizam je haram! Narkotici su haram! I ovo je jasno ko dan. Ali sve se ovo radi zbog celokupne katastrofalne situacije muslimana. Muslimani praktičari su emocinalno preopterećeni. Nema  zemlje muslimana gde se nije ratovalo ili se ratuje. A ceo svet ćuti. Sva Ulema ćuti. UN nacije ćute dok Zapad podržava sve to indirektno ili direktno. Ej, samo Palestina krvari preko 60 godina! Pa znaš li ti da su današnje posete Egipta, Turske i ostalih u Palestini istorijske. U ovakvom stanju neki muslimani zaborave na propise Islama pa krenu na svoju ruku. Pa tako svu Ulemu proglase režimskom a sve vladare nevernicima. Neki odu i korak dalje, pa proglašavaju nevernicima i svi koji se ne bune. Oni kontaju kojeg god da ubiju od ovoliko nevernika koji podržavaju zlikovce je dobro delo. Ima takvih i na Balkanu. Međutim, to su pojedinci koji kroz literaturu, net i medija prosto eksplodiraju u sebi zbog današnjeg stanja i krenu sami da osmišljavaju terorističke napade. Dakle, radi se o dobrim namerama ali pogrešnim metodama. Oni žele samo da pomognu da ratovi prestanu. Na ove pojedince posebno utiče TV gde se tako precizno pogađa u srce i razum da moraš eksplodirati. I onda počneš podržavati sve terorističke akcije i org. Itd. 

Što se tiče organizovanog terorizma kao što je Al kaida, to je sve namešteno. Sam Bin Laden je bio operativac CIA i Al Kaida je radila ono što je Amerima odgovaralo. Koliko im odgovaralo možemo da pretpostavljamo sa raznih aspekata.  Sve u svemu, sem Hamas i sličnih organizacija koje se bore za svoju naciju i državu u ime Islama moglo bi se posmatrati kao realne. One organizacije koje bore protiv celog sveta u ime Islama kršeći sam Islam su bar meni imaginarne. 

Obzirom da je onaj imam u saudiskoj arabiji onakoblago kažnjuen,ko zna šta se sve toleriše u islamskom svetu i arabiji i za manje propuste i ne ide u javnost. Ima li taj šerijat smisla u opšte,obzirom da se nigde ne upotrebljava već se zloupšotrebljava i sredstvo je za manipulaciju?

Tražio sam po saudijskim novinama tog "imama" i nema nigde. Guglao sam da vidim koliko je poznat po Netu i samo se pojavljuju novinski članci. Nema druge slike sem iz agencija. Tako da mi je to malo sumnjivo. Za Šerijatom ima smisla a za nazovi Šerijatom gde mi kralj ili emir određuje šta je halal a šta haram nema uopšte. I očekujem da svi takvi vladari budu svrgnuti i radovaću se zbog toga kao što sma se radovao zbog Arapskog proleća. Pozdrav
Подели на овим сајтовима

Da zaokružimo,šerijat je nemoguće sprovesti zbog,neznanja,nepismenosti,ne življenja islama,vlasti koja se postavlja iznad šerijata.

Opet s druge strane,ako i hoćeš da ga sprovodiš,onda ti trebaju 4 svedoka za bilo koje delo,a to je samo teoretski moguće sprovesti.

Подели на овим сајтовима

Da bi se sproveo serijat potrebno je ziveti izolovano bez uticaja ostatka sveta, potrebni su idealni uslovi, da bukvalno svi ljudi budu jednaki...Jednostavno to nije moguce. Cak i da jeste, kad tad, ljudima bi se smucilo i ne bi mogli da ispostuju sva pravila koja vaze tamo.

Подели на овим сајтовима

Ja sam vam lepo objasnio da je ovaj prostor namenjen za pitanja i odgovore a ne za istresanje fašizma i džehla. Obavestiću vas  i   "Srbija se priključila (juče) globalnoj dvogodišnjoj kampanji za borbu protiv govora mržnje na internetu, koju u Međunarodnoj nedelji bezbednog interneta pokreće Generalni direktorat za demokratiju Saveta Evrope."

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/366642/Nacionalna-kampanja-za-borbu-protiv-govora-mrznje-na-internetu

Pravilnik foruma:

5) Забрањено је вређање осталих корисника форума као и исказивање мржње и нетрпељивости према расној, верској, националној, политичкој и другим облицима друштвене припадности. Ово је најпре форум православних хришћана и свих оних који су способни да у пријатељском духу разговарају о свим важним и мање важним животним и верским питањима. Ми ћемо се увек понашати као добри домаћини према људима друге вероисповести или атеистима, али је такође веома битно да и они поштују ред и поредак домаћинске куће у коју улазе, тј. на портал Поуке.орг и форум ЖРУ

6) У случају да вам се нека тема на форуму (ili član foruma) не свиђа или није у складу са правилима форума, заобиђите (ga) је или је пријавте Админ/мод тиму форума.

Ako imate pitanje postavite kulturno i dobićete odgovor. Ako želite komunikaciju, dobićete je samo ako se uljudno ponašate.  Ako imate savet, predlog ili kritiku i sl. slobodno postavite. Do tada, lijep pozdrav.

(Zamolio bih Admine da ne brišu ovu moju poruku jer dotična posle ne može je videti i informisati se. Blagodarim

Pravilnik foruma:

(Zamolio bih Admine da ne brišu ovu moju poruku jer dotična posle ne može je videti i informisati se. Blagodarim). 

Došao si ovdje da vrijeđaš i širiš svoju islamsku propagandu. Očito te ne doživljavaju na islamskim forumima jer si polupismen i nekulturan. A sigurno te ni žena ne doživljava pa se iživljavaš sa svojim glupostimaovdje. A vjerojatno ju i nemaš ili je batinaš po Kuranu pa ne smije ni pisnuti. E naišao si na jednu koja će ti pokazati gdje ti je mjesto i to imenom i prezimenom. Kukavica si jer se skrivaš iza nikova, dakle, nisi muško, već frustrirana osoba kojoj je životna hrana maltretirati sve redom i ugnjetavati koji ne prihvaćaju niti imaju veze sa islamom. Što se nepredstaviš imenom i prezimenom pada vidimo tko stoji iza ovog škrabanja budalaština po fo forumu. Ali ti to ne možeš jer je lakše svoj kukavičluk skrivati iza svojih postova i nikova. Ovdje ti kršiš pravila foruma i ne znaš se ponašati.Vjerojatno te mama nije naučila kulturi ili te je odgojila ulica.

Ma kome ćeš ti psovati Hafeza i Bashara i govoriti da su kopilad, koga ćeš ti vrijeđati? Mene vrijeđaš po temi Poruka Sirijskog kršćanina, od kad si tu došao, a nitko nije od admina na to reagirao. Ajde da te vidim predstavi se tko si, ajde da vidim to muško koje se skriva iz maminih dimija? Evo ti moje ime i prezime Miriam Nazzour, ajde da vidim koje je tvoje. Ajde dođi da se vidimo u živo, ajde kukavico, pa da vidimo kome će govoriti da je Bashar Hafezovo kopile? 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...