Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Ne vidim u cemu je problem , lepo sam te pitao pa ne vidim razloga za takvu reakciju . Ako ti je nepriajtno ili iz nekog razloga ne zelis da odgovoris mozes tako i da kazes .

Tukja-tekija je prikriveno laganje.

To je kod šita dozvoljeno a kod nas sunita je to strogo zabranjeno.

Jedino kada je čovjek u ratu, ili želi pomiriti dva zavađena prijatelja i one slatke laži ženi(Gdje si bio?Na kafi,- a bio sa prijateljem)

Подели на овим сајтовима

Tukja-tekija je prikriveno laganje.

To je kod šita dozvoljeno a kod nas sunita je to strogo zabranjeno.

Jedino kada je čovjek u ratu, ili želi pomiriti dva zavađena prijatelja i one slatke laži ženi(Gdje si bio?Na kafi,- a bio sa prijateljem)

Blago tebi ti mozes da lazes zenu , ja svoju ne smem .

Подели на овим сајтовима

Opet iznozis neistine. Prvu recenicu je zapisao apostol Luka opisujuci dogadjaj, a drugu je rekao licno apostol Pavle. Nije Pavle rekao obe recenice.

Ako tebi preobrazaj apostola Pavla od gonitelja Hriscana, bas zbog prevazilazenja starozavetnog Zakona, pa do toga da je posle sam propovedao Jevandjelje i stradao zbog toga, kao i njegove poslanice gde opisuje svoj probrazaj, uz to uzmimo i prorocanstva Starog Zaveta i ucenja ostalih apostola i Jevandjelista, nisu dokazi to je tvoj problem. Meni jesu dokazi, tebi ne moraju biti. Samo, opet ponavljam, nemoj iznositi neistine o Bibliji, da u Njoj ne pise ovo ili ono, da Isus nije rekao nesto, da tu postoje silne kontradikcije o kojima se moze knjiga napisati.... i tome slicno, Znaci, veruj kako ti je volja ali nemoj da lazes i sablaznjavas druge jer je ovo pravoslavni forum i prati ga veliki broj vernika.

Ja jos cesce. Ti do sada nisi pobio ni jedan moj argument vec samo iznosis nove stvari. Tako se ne radi ozbiljno.

Vidis kako samog sebe podkopavas ? Citiras nesto a nisi dobro proucio sta je napisano. De procitaj ponovo i razmisli najvise o ovome sto sam povecao... mozda shvatis nesto.

Sinko, ovo je pravoslavni forum i pazi sta pises. Briga mene u sta ti verujes. Tvoja vera je tvoja stvar i nemam nameru da te preobratim u Pravoslavlje. Ja se samo borim protiv lazi koje iznoste o Bibliji i Isusu u Bibliji. Mozes govoriti o Isusu u Kuranu da nije Bog, i da je po Kuranu rekao ovo ili ono, ali vam necu dozvoliti da na ovom mestu sirete obmanu o tome kakav je Isus u Bibliji i da se u njoj nalazi dokaz za vasu veru i Muhameda. 

Prva:

"A koji bijahu sa mnom vidješe svijetlost i uplašiše se ali ne čuše glasa koji mi govoraše."

Ovu gore navedenu rečenicu je napisao Pavle a ne Luka

A ovu rečenicu je napisao Luka

Druga:

"A ljudi koji iđahu sa njim stajahu i čuđahu se jer čujahu glas a ne vidjahu nikoga."

Šta radi Luka?

Priča događaj koji je prenešen od Pavla.

Što znači i jedna i druga rečenica je produkt Pavlovog događaja.

Ja zaista ne znam koje sam to neistine navodio iz Biblije.

Sve što sam navodio napisao sam gdje se nalazi.

I tada ću im ja kazati nikad vas nijesam znao; idite od mene koji činite bezzakonje.

Svaki Poslanik će na kraju pred Bogom biti svjedok protiv svog naroda.

Bog će pitati svoje Poslanike jeste li prenijeli ono što sam vam ja govorio?

Oni će odgovoriti:Jesmo a ti to bolje od nas znaš.

U ovome danu će se zbiti ovo dole navedeno:

" Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospodine, Gospodine nijesmo li u ime tvoje prorokovali i tvojijem imenom đavole izgonilii tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?"

To jest tada će Isus pred Bogom njima reći :odlazite ja vas ne poznajem.

Isus će pred Bogom svjedočiti da je prenosio samo ono što je od Boga dobivao a ne ono što su mnogi govorili da im je isus tako naredio.

Ti tvrdiš da je Isus Sin Božiji i kao dokaz navodiš Bibliju

Ja tvrdim da je Isus Sin Čovječiji i kao dokaz navodim Bibliju (citati iz Biblije )

Ti kažeš Isus je Bog i kao dokaz navodiš Bibliju

Ja tvrdim da je samo jedan Bog i kao dokaz navodim Bibliju(citati iz Biblije)

Nigdje Bog u Bibliji ne kaže ja sam Bog u kome se nalaze tri osobe.

Kako god ti iznosio jedne dokaze ja mogu iznijeti druge i to sve iz Biblije.

Na osnovu gore navedenog ne trba se ljutiti.

Ovo je samo različito viđenje stvari.

Nije mi namjera ona koju ti gore navodiš .

Zašto?

1.Da je Bog htio učinio bi sve ljude iste vjere.Ako to Bog nije htio ko sam ja da to ispravljam.

2.Pravi put se jasno razlikuje od zablude.Mi smo ovdje da se natječemo samo u dobru.Pa Bujrum

Подели на овим сајтовима

Šta radi Luka? Priča događaj koji je prenešen od Pavla. Što znači i jedna i druga rečenica je produkt Pavlovog događaja.

Ne znaci to. Druga recinica je citiranje ap. Pavla, a prva je opis dogadjaja od strane ap. Luke.. Sustina poruke je da je Pavle doziveo neto sto nisu svi ostali pored njega. 

Ja zaista ne znam koje sam to neistine navodio iz Biblije. Sve što sam navodio napisao sam gdje se nalazi.

I ja sve sto sam navodio napisano je u Bibliji. Ali Bibliju trebas uzimati kao celinu a ne da izdvajas pasuse.

Svaki Poslanik će na kraju pred Bogom biti svjedok protiv svog naroda.

Batali me sa islamskim tumacenjima.

Ti tvrdiš da je Isus Sin Božiji i kao dokaz navodiš Bibliju Ja tvrdim da je Isus Sin Čovječiji i kao dokaz navodim Bibliju (citati iz Biblije )   Ti kažeš Isus je Bog i kao dokaz navodiš Bibliju Ja tvrdim da je samo jedan Bog i kao dokaz navodim Bibliju(citati iz Biblije)   Nigdje Bog u Bibliji ne kaže ja sam Bog u kome se nalaze tri osobe.

Sa tobom tesko da moze biti normalnog razgovora. Naveo sam ti dosta citata gde se jasno vidi da je Isus Bog. Evo kopiracu svoje pisanje napisano Trinaestom uceniku :

Evo ti opet nekih citata iz Biblije :

" Na ovaj nisi dao nikakav komentar :

"Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog. ....  Tada rekoše Jevreji: Da se neće sam ubiti, što govori: Kud ja idem vi ne možete doći? I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta,ja nisam od ovog sveta. ... Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem. "

Isus ovde za sebe kaze da je Pocetak. Isto ono sto je rekao i prorok "kome su izlasci od pocetka...."

Idemo dalje : " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. .... " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. "

Evo dokaza da Rec iz prve Mojsijeve ( I rece Bog neka bude... i bi... ) predstavlja drugo lice Svete Trojice. Ne zaboravi da se tu na samom pocetku Stvaranja pominje i Duh Boziji - " A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božjidizaše se nad vodom. " I tu naravno pise da je Isus jedinorodni od Oca i pobija vasu tvrdnju da se tu radi o deci Bozijoj kojih Bog ima puno, tj. da se odnosi na one bliske Bogu i Njegovoj volji. Sada je to sto je bilo senka otkriveno u Novom Zavetu, i gle cuda, nije ga napisao ap.Pavle.

-    Poslanica Jakovljeva : "Od Jakova, Boga i Gospoda Isusa Hrista sluge, svima dvanaest kolena rasejanim po svetu pozdravlje."

-    Prva Perova : " Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom. ... Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju Ga anđeli i vlasti i sile. "

-    Druga Petrova : " Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdiBoga našeg i spasa Isusa Hrista.

A sada dobro obrati paznju na ove reci : " Jer vam ne pokazasmo silu i dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista po pripovetkama mudro izmišljenim, nego smo sami videli slavu Njegovu. Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k Njemu takav glas:Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji. I ovaj glas mi čusmo gde siđe s neba kad bejasmo s Njim na svetoj gori. I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju... Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.  "

Ima li brate veceg dokaza od reci svetog apostola Perta ? On je video i prisustvovao kada je Bog Otac ( bas tako i kaze: Otac ) rekao da je Isus Njegov Sin. I bas apostol Petar govori ovde Duhu Svetom. Govori da mu je Isus Gospod i bas naglasava da ne govori po pripovetkama ljudskim mudro smisljenim, nego da je sam to video. Eto, nije apostol Pavle sada u pitanju, pa opet nalazimo Sveto Trojistvo. Petar dalje u ovoj poslanici lepo upozorava, pa i tebe koji ovo citas, recima : "A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao. I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine. I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. " Ovde ne najavljuje nekog novog ucitelja koji ce doci nego lepo kaze da ce svi ostali biti lazni.

A ovako zavrsava Drugu poslanicu : " Nego napredujte u blagodati i u poznanju Gospoda našeg i spasa Isusa Hrista. Njemu slava i sad i u večna vremena. Amin. "

-    1 Jovanova poslanica : "Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, o reči života: I život se javi, i videsmo, i svedočimo, i javljamo vam život večni, koji beše u Oca, i javi se nama; Šta videsmo i čusmo to javljamo vama da i vi s nama imate zajednicu; a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom Njegovim Isusom Hristom. "

"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika, On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta. I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema; A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu. "

Vidis li ti da se ovde govori o drzanju Isusovih zapovesti, o Njemu kao zastupniku pred Bogom, o Njegovom preuzimanju greha celoga sveta....

A pazi sada o prevazilazenju starih zapovesti novim : " Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka. Opet vam pišem novu zapovest, koja je zaista u Njemu i u vama; jer tama prolazi, i videlo pravo već svetli. "

Lepo se vidi da je SZ senka a NZ svetlost.

Opet najjace reci koje potvrdjuju ovo o cemu ti govorim : " Ko je lažljivac osim onog koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče Oca i Sina. Koji se god odriče Sina ni Oca nema; a koji priznaje Sina, i Oca ima. i, dakle, što čuste ispočetka u vama neka stoji; ako u vama ostane što čuste ispočetka, i vi ćete ostati u Sinu i u Ocu. I ovo je obećanje koje nam On obeća, život večni. Ovo vam pisah za one koji vas varaju. "

" Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga. "

" Koji god veruje da je Isus Hristos, od Boga je rođen; i koji god ljubi Onog koji je rodio, ljubi i Onog koji je rođen od Njega."

Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji? Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina. Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.

A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu.Ovo je Istiniti Bog i Život večni.

-     Judina poslanica : "Od Jude, Isusa Hrista sluge, a brata Jakovljevog, zvanima, koji su osvećeni Bogom Ocem i održani Isusom Hristom "

"Jer se uvukoše neki bezbožni ljudi, koji su davno određeni na ovo suđenje, i Boga našeg blagodat pretvaraju u nečistotu, i jedinog Gospodara Boga i Gospoda našeg Isusa Hrista odriču se. "

" A vi, ljubazni, naziđujte se svojom svetom verom, i molite se Bogu Duhom Svetim. "

" Jedinom premudrom Bogu i Spasu našem, kroz Isusa Hrista Gospoda našegslava i veličanstvo, država i vlast pre sviju vekova i sad i u sve vekove. Amin. "

Ajde da vidimo sta kaze knjiga Otkrovenje :

"I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji. "

Kako god ti iznosio jedne dokaze ja mogu iznijeti druge i to sve iz Biblije.

Ja tako nemam nameru da idem dalje. To se kod nas kaze "Ja u klin, ti u plocu". Kada odgovoris na moje tvrdnje onda mozemo nastaviti dijalog. Ali da ti samo kopiras "dokaze" sa islamskih foruma i da se ne osvrces na moje odgovore vec samo ubacujes nove stvari, nece moci. Imam ja pametnijih stvari u zivotu od vodjenja besmislenih razgovora.

Подели на овим сајтовима

Ne znaci to. Druga recinica je citiranje ap. Pavla, a prva je opis dogadjaja od strane ap. Luke.. Sustina poruke je da je Pavle doziveo neto sto nisu svi ostali pored njega. 

I ja sve sto sam navodio napisano je u Bibliji. Ali Bibliju trebas uzimati kao celinu a ne da izdvajas pasuse.

Batali me sa islamskim tumacenjima.

Sa tobom tesko da moze biti normalnog razgovora. Naveo sam ti dosta citata gde se jasno vidi da je Isus Bog. Evo kopiracu svoje pisanje napisano Trinaestom uceniku :

Evo ti opet nekih citata iz Biblije :

" Na ovaj nisi dao nikakav komentar :

"Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog. ....  Tada rekoše Jevreji: Da se neće sam ubiti, što govori: Kud ja idem vi ne možete doći? I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta,ja nisam od ovog sveta. ... Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem. "

Isus ovde za sebe kaze da je Pocetak. Isto ono sto je rekao i prorok "kome su izlasci od pocetka...."

Idemo dalje : " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. .... " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. "

Evo dokaza da Rec iz prve Mojsijeve ( I rece Bog neka bude... i bi... ) predstavlja drugo lice Svete Trojice. Ne zaboravi da se tu na samom pocetku Stvaranja pominje i Duh Boziji - " A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božjidizaše se nad vodom. " I tu naravno pise da je Isus jedinorodni od Oca i pobija vasu tvrdnju da se tu radi o deci Bozijoj kojih Bog ima puno, tj. da se odnosi na one bliske Bogu i Njegovoj volji. Sada je to sto je bilo senka otkriveno u Novom Zavetu, i gle cuda, nije ga napisao ap.Pavle.

-    Poslanica Jakovljeva : "Od Jakova, Boga i Gospoda Isusa Hrista sluge, svima dvanaest kolena rasejanim po svetu pozdravlje."

-    Prva Perova : " Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom. ... Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju Ga anđeli i vlasti i sile. "

-    Druga Petrova : " Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdiBoga našeg i spasa Isusa Hrista.

A sada dobro obrati paznju na ove reci : " Jer vam ne pokazasmo silu i dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista po pripovetkama mudro izmišljenim, nego smo sami videli slavu Njegovu. Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k Njemu takav glas:Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji. I ovaj glas mi čusmo gde siđe s neba kad bejasmo s Njim na svetoj gori. I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju... Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.  "

Ima li brate veceg dokaza od reci svetog apostola Perta ? On je video i prisustvovao kada je Bog Otac ( bas tako i kaze: Otac ) rekao da je Isus Njegov Sin. I bas apostol Petar govori ovde Duhu Svetom. Govori da mu je Isus Gospod i bas naglasava da ne govori po pripovetkama ljudskim mudro smisljenim, nego da je sam to video. Eto, nije apostol Pavle sada u pitanju, pa opet nalazimo Sveto Trojistvo. Petar dalje u ovoj poslanici lepo upozorava, pa i tebe koji ovo citas, recima : "A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao. I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine. I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. " Ovde ne najavljuje nekog novog ucitelja koji ce doci nego lepo kaze da ce svi ostali biti lazni.

A ovako zavrsava Drugu poslanicu : " Nego napredujte u blagodati i u poznanju Gospoda našeg i spasa Isusa Hrista. Njemu slava i sad i u večna vremena. Amin. "

-    1 Jovanova poslanica : "Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, o reči života: I život se javi, i videsmo, i svedočimo, i javljamo vam život večni, koji beše u Oca, i javi se nama; Šta videsmo i čusmo to javljamo vama da i vi s nama imate zajednicu; a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom Njegovim Isusom Hristom. "

"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika, On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta. I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema; A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu. "

Vidis li ti da se ovde govori o drzanju Isusovih zapovesti, o Njemu kao zastupniku pred Bogom, o Njegovom preuzimanju greha celoga sveta....

A pazi sada o prevazilazenju starih zapovesti novim : " Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka. Opet vam pišem novu zapovest, koja je zaista u Njemu i u vama; jer tama prolazi, i videlo pravo već svetli. "

Lepo se vidi da je SZ senka a NZ svetlost.

Opet najjace reci koje potvrdjuju ovo o cemu ti govorim : " Ko je lažljivac osim onog koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče Oca i Sina. Koji se god odriče Sina ni Oca nema; a koji priznaje Sina, i Oca ima. i, dakle, što čuste ispočetka u vama neka stoji; ako u vama ostane što čuste ispočetka, i vi ćete ostati u Sinu i u Ocu. I ovo je obećanje koje nam On obeća, život večni. Ovo vam pisah za one koji vas varaju. "

" Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga. "

" Koji god veruje da je Isus Hristos, od Boga je rođen; i koji god ljubi Onog koji je rodio, ljubi i Onog koji je rođen od Njega."

Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji? Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina. Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.

A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu.Ovo je Istiniti Bog i Život večni.

-     Judina poslanica : "Od Jude, Isusa Hrista sluge, a brata Jakovljevog, zvanima, koji su osvećeni Bogom Ocem i održani Isusom Hristom "

"Jer se uvukoše neki bezbožni ljudi, koji su davno određeni na ovo suđenje, i Boga našeg blagodat pretvaraju u nečistotu, i jedinog Gospodara Boga i Gospoda našeg Isusa Hrista odriču se. "

" A vi, ljubazni, naziđujte se svojom svetom verom, i molite se Bogu Duhom Svetim. "

" Jedinom premudrom Bogu i Spasu našem, kroz Isusa Hrista Gospoda našegslava i veličanstvo, država i vlast pre sviju vekova i sad i u sve vekove. Amin. "

Ajde da vidimo sta kaze knjiga Otkrovenje :

"I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji. "

Ja tako nemam nameru da idem dalje. To se kod nas kaze "Ja u klin, ti u plocu". Kada odgovoris na moje tvrdnje onda mozemo nastaviti dijalog. Ali da ti samo kopiras "dokaze" sa islamskih foruma i da se ne osvrces na moje odgovore vec samo ubacujes nove stvari, nece moci. Imam ja pametnijih stvari u zivotu od vodjenja besmislenih razgovora.

Vaš navod:

"Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog. .... Tada rekoše Jevreji: Da se neće sam ubiti, što govori: Kud ja idem vi ne možete doći? I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta,ja nisam od ovog sveta. ... Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem. "

Odgovor:Važno je istaći kome Isus odgovara.

Odgovara Jevrejima. Ali kojim Jevrejima? Onim koji ne vjeruju da je poslan od Boga.Znači Jevreji u njega ne vjeruju.Onda im Isus odgovara:Kud ja idem vi ne možete doći.

Kuda Isus ide?

Ide da ispuni Božiju naredbu.

Koju?

"IV.(8:26) mnogo imam za vas govoriti i suditi,ali onaj koji me posla istinit je i ja ono govorim svijetu što čuh od njega."

Od koga njega?

Od Boga.

Od Boga je spremljen ljudima da donosi Božiju uputu.Oni koji krenu putem te upute su spašeni a oni koji ne krenu su odbačeni.

Isus ide putem prema Bogu a oni koji ga ne slijede idu stranputicom u provaliju.Stoga im i govori da oni ne mogu doći tamo gdje on ide.

On ih upozorava:

Iv.(8:24)"...ako ne uzvjerujete da sm ja pomrijeće te u grijesima svojim"

Pošto Jevreji njega ne slijede on im govori:

Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta,ja nisam od ovog sveta.

Niži=Ovaj svijet

Viši=Onaj svijet

Normalna je stvar da je čovjeku vjerniku ovozemaljski svijet samo prolazna stanica ka onome ili višem svijetu.

On njima (jevrejima) predstavlja početak pravog puta,početak istine,početak spasa ali oni to neće da shvate.

Stoga im Isus odgovara:

IV.(8:28) "Kad podignete sina čovječijega onda će te doznati da sam ja i da ništa sam od sebe ne činim; nego kako me nauči otac moj onako govorim."  

"Otac" u metaforičnom obliku.

Ovako svi proroci govore i time potvrđuju ono što Isus odgovara književniku u Mar.(12:29)"Gospodin je Bog naš Gospodin jedini".

a kad književnik kaže"...pravo si kazao da je jedan bog i nema drugog osim njega" isus mu odgovara:"...nijesi daleko od carstva Božijega". 

Sljedeći vaš navod:

Idemo dalje : " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. .... " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca

Gdje ovdje isus govori da je on Bog.(drugi to za njega govore)

Sljedeći vaš navod:

Poslanica Jakovljeva : "Od Jakova, Boga i Gospoda Isusa Hrista sluge, svima dvanaest kolena rasejanim po svetu pozdravlje."

- Prva Perova : " Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom. ... Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju Ga anđeli i vlasti i sile. "

- Druga Petrova : " Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdiBoga našeg i spasa Isusa Hrista.

Gdje ovdje isus govori da je Bog.(Drugi  to za njega govore)

Moraš znati da su upravo kršćani najviše polemisali upravo oko jakovljeve i druge petrove poslanice.

Što se tiče da je isus otišao na nebo to i ja tvrdim.Jer je on živ uzdignut na nebo i zaista će se vratiti pred kraj vremena i unijeće pravdu i tek tada će umrijeti, jer svako stvoreno biće mora smrt okusiti, pa će tek onda biti proživljen.

Sve ostale navode navodiš iz poslanica i iznosiš dokaz o tome da je Isus Bog zato što to o njemu drugi kažu.

A evo ja ti navodim drugu stvar"Ev.po Luci(18:19) što me zoveš blagijem?niko nije blag osim jednoga Boga."

Ovo je klasična potvrda jednoće Boga koju sam isus iznosi a ne neko drugi.

Ovo je suprotno sveme onome što ti navodiš iz poslanica.

Za mene je sama Isusova potvrda: Gospodin je Bog naš Gospodin jedini vrijednija od svi onih drugi koji o njemu govore.

Interesantno je što nema navoda gdje isus govori: Ja sam Bog jedna od tri osobe od kojih je svaka u potpunosti Bog.

Kažeš da je

SZ je sijenka.

O toj sijenci isus govori:"Ev.po.Luci(16:17) Lašnje je pak nebu i zemlji proći nego li jednoj titli iz zakona propasti."

"Učitelju blagi šta da učinim  da naslijedim život vječni?"

Isus odgovara

"Zapovijesti znaš..."

"...nijesam došao da pokvarim nego da ispunim"

itd.

Подели на овим сајтовима

„Човјека јеретика по првом и другом савјетовању клони се“ (Тит. 3, 10)

„Јер, има много непокорних, празнорјечивих и обмањивача... којима треба уста затворити“ (Тит. 1,10-11)

Подели на овим сајтовима

Odgovor:Važno je istaći kome Isus odgovara. Odgovara Jevrejima. Ali kojim Jevrejima?

Vazno je da ti budes makar malo nepristrasan i da ne razmisljas Kuranom, nego malo svojom glavom. To je za sada najvaznije.

Ali ajde da ti odgovorim, najverovatnije poslednji put, jer ti ne citas ono sto ja pisem i ne razmisljas o onome sto ti pisem

Jeste, odgovara bas Jevrejima. A zasto bas Isus njima za sebe kaze da je Pocetak ? Zato sto je jevrejima dato prorocanstvo o Isusu koje nedvosmisleno ukazuje da ce Isus biti Bog, a sigurno ne pokazuje nekog proroka, a jos sigurnije ne govori o Muhamedu. Evo tog prorocanstva :

" Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni. " Isaija 9:6

Zato Isus odgovara Jevrejima : Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem. "

Pošto Jevreji njega ne slijede on im govori: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta,ja nisam od ovog sveta. Niži=Ovaj svijet Viši=Onaj svijet Normalna je stvar da je čovjeku vjerniku ovozemaljski svijet samo prolazna stanica ka onome ili višem svijetu. On njima (jevrejima) predstavlja početak pravog puta,početak istine,početak spasa ali oni to neće da shvate. Stoga im Isus odgovara: IV.(8:28) "Kad podignete sina čovječijega onda će te doznati da sam ja i da ništa sam od sebe ne činim; nego kako me nauči otac moj onako govorim." "Otac" u metaforičnom obliku.

Isus lepo kaze da nije od ovoga sveta. On jeste i sin coveciji, jer je na sebe preuzeo i ljudsku prirodu. A ovo je samo islamsko tumacenje, a ne Hriscansko. Opet se vidi na nisi procitao onaj tekst o Svetoj trojici koji sam ti dao, jer bi barem do nekle razumeo odnos izmedju tri licnosti Svete Trojice, da nista ne cine sami vec kao zajednica.

Sljedeći vaš navod: Idemo dalje : " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. .... " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca Gdje ovdje isus govori da je on Bog.(drugi to za njega govore)

Aaaaaaaaa tako znaci. Prvo je bilo da u Bibliji ne pise da je Isus Bog, a sada da su to drugi za Isusa napisali ? A sta ce biti sledece kada ti sada budem napisao da je Isus za sebe rekao da je Bog ? Jer znas sta ce biti ? Tada ces reci da su Isuove reci pogresno zapisane, izmenjene i da On to nikada nije rekao. I kako ti mislis da sa tobom covek normalno razgovara ?

Evo napisacu ti sta je Isus rekao pa misli sta ti je volja :

"I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji. Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

"Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me. "

" Ovce moje slušaju glas moj, i ja poznajem njih, i za mnom idu. I ja ću im dati život večni, i nikad neće izginuti, i niko ih neće oteti iz ruke moje. Otac moj koji mi ih dade veći je od svih; i niko ih ne može oteti iz ruke Oca mog. Ja i Otac jedno smo. "

A dokaz da je Isus za sebe govorio da je Bob sledi odmah u nastavku, i to iz usta samih Jevreja : A Jevreji opet uzeše kamenje da Ga ubiju. Isus im odgovori: Mnoga vam dobra dela javih od Oca svog; za koje od onih dela bacate kamenje na me? Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog. "

Idemo dalje : " Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se. Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video? A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio. "

" U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. "

Ako i dalje nastavis da govoris da se ovde ne radi o Bogu, nego samo o proroku, onda ja i ti nemamo razloga da razgovaramo dalje, a ako kazes da su ti stihovi izmisljeni, onda si krajnje bezobrazan jer si ti tvrdio da se u Bibliji ( onakvu kakvu je imamo danas ) ne nalaze dokazi da je Isus Bog.

Gdje ovdje isus govori da je on Bog.(drugi to za njega govore)

Pa drugi su i zapisali Isusove reci , nije ih On sam pisao. Drugima je dao dar da cine cuda, osnuju Crkvu u Duhu Svetom, i da propovedaju Jevandjelje svim narodima. Samo suzavas Bibliju sve vise i vise, dok je na kraju potpuno ne odbacis kao izmisljenu, a da je tacno samo ono sto se slaze sa Kuranom. A to je nevidjeni bezobrazlu koji treba sankcionisati na ovom forumu.

Ja ne kazem da ove dokaze i stihove trebas da prihvatis kao tacne, i da oni moraju biti dokaz za tebe da verujes u Isusa kao Boga. Za mene i milijarde drugih oni jesu dokaz, za vas Muslimane ne moraju biti. Vasa je stvar i sloboda da li cete i u sta cete verovati. Samo, napominjem po milioniti put, ne izvrcite Bibliju kako se vama svidja i tim lazima ne obmanjujete druge, pogotovu ne na ovom hriscanskom forumu.

Svako dobro.

Подели на овим сајтовима

Џабе се трудиш. Муслиманима то не можеш објаснити. Они мисле да је Библија преправљена (тамо где се не слаже са Кураном). Тако да су ти узалуд ти цитати из Јеванђеља.

Подели на овим сајтовима

. Они мисле да је Библија преправљена (тамо где се не слаже са Кураном). Тако да су ти узалуд ти цитати из Јеванђеља.

Neka misle sta hoce, ali neka onda tako i pricaju, a ne da lazu da u Bibliji ( kakvu je imamao ) ne pise ovo ili ono, ili da se tu misli na ono sto odgovara u Kuranu. To je obmana i prevara. Na njihovim forumima ne smes da kazes ni jednu losu rec za Muhameda ili njihovu veru, odma prete i banuju, a ovde bi da misionare i sire obmanu. Zato i prekidam razgovor sa @Istraziteljem sve dok se ne uozbilji i ne promeni nacin komunikacije.

Подели на овим сајтовима

Имам ја питање за Муслимана... Па добро како си бре Енизе брате мој лепи?

Šuti bolan, nemoj tako komplikovana pitanja postavljati, neće ljudi razumjeti.

Ja ću na najjednostavniji način da ti odgovorim(ovi koji ne razumiju ovakav način razgovora njima se najdublje izvinjavam ali nemože jednostavnije od ovoga).

Dobro sam hvala Bogu, nadam se da si i ti i tvoji najmiliji u najboljem stanju.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...