Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Dezinformacija!

Још једно питање, постоји ли ковчег или сандук (како год га звали) или неки други начин сахрањивања? Хвала.

Подели на овим сајтовима

Још једно питање, постоји ли ковчег или сандук (како год га звали) или неки други начин сахрањивања? Хвала.

Kod nas muslimani se ukupavaju u tabutu. To je otprilike otvoreni pići kovčeg. Umotani su u bijelu odjeću-kefine. 

Подели на овим сајтовима

Једном кад сам се интересовала за теологију ислама хтјела сам прочитати Куран, међутим та муслиманка никад није хтјела да ми позајми свој Куран, стално ми је давала неке изговоре, касније сам сазнала да нисам усамљени случај, чула сам да нас муслимани сматрају каурима-невјерницима и да не смијемо имати додира са том књигом. Прије пар дана сам наишла на Куран у продавници, врло лијепо издање, нисам имала пара да га купим а сад ме је више занимало као књижевна појава, не као теологија, врло је лијеп онај уводни дио:) Мене занима, ако је истина да се невјерницима не треба давати Куран, какав онда став имају муслимани што се та књига може купити у свакој продавници?

Подели на овим сајтовима

Ta tvrdnja nije tačna. Vjerovatno je ta muslimanka nedovoljan poznavalac islama. Mnogi hriščani imaju Kur'an u svojim kućama.

Hvala Bogu danas ima internet i ukucaj na googlu: "Prevod Kur'ana Besim Korkut". Ja sam nekim hriščanima koji su tražili od mene Kur'ana poklonio. Dok u svojoj biblioteci imam i Bibliju.

Подели на овим сајтовима

Е па хвала вам пуно, онда има много непознавалаца ислама, јер заиста нисам једина којој се то десило.

Подели на овим сајтовима

Једном кад сам се интересовала за теологију ислама хтјела сам прочитати Куран, међутим та муслиманка никад није хтјела да ми позајми свој Куран, стално ми је давала неке изговоре, касније сам сазнала да нисам усамљени случај, чула сам да нас муслимани сматрају каурима-невјерницима и да не смијемо имати додира са том књигом. Прије пар дана сам наишла на Куран у продавници, врло лијепо издање, нисам имала пара да га купим а сад ме је више занимало као књижевна појава, не као теологија, врло је лијеп онај уводни дио :) Мене занима, ако је истина да се невјерницима не треба давати Куран, какав онда став имају муслимани што се та књига може купити у свакој продавници?

Evo ovde imas na preko 40 jezika

www.quran.nu

Подели на овим сајтовима

Ako ima još kakvih pitanja rado čemo odgovoriti.

Према исламу, да ли постоји посебан, најплоднији дан за жену - односно најбољи дан за прављење деце? Хвала унапред.

Подели на овим сајтовима

Према исламу, да ли постоји посебан, најплоднији дан за жену - односно најбољи дан за прављење деце? Хвала унапред.

Svako ljudsko tjelo iako je slično ono ima i različitosti.

Kada su u pitanju  plodni dani žene tu islam ne odgovara ono: " Tada imajte odnos i bit će začeće" Islam u takvim pitanjima se naslanja na medicinu i medicinska učenja i ono što je medicinska apsolutna činjenica po tom pitanju to je stav i islama.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...