Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

Божији путеви су недокучиви.

Без филозофирања и релативизирања.

Беба је умотана у чисто и бело остављена пред храмом Божијим.

Бебу је неко оставио, наменио и препустио Богу.

Нека му и буде по милости Божијој, то му од свег срца желим.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, obi-wan рече

Djordje je dobro primetio: ostavili su ga da zivi, i stavise - doneli ga bas ispred crkve. I to dosta toga govori.

Преживео је само пуком срећом. Шта да су наишли пси луталице, нпр, пре него што га је неко приметио и чуо? Онај који је ово урадио треба да одговара за покушај убиства. Ма какве да су околности, ма кроз шта да је пролазио/ла, не остављаш тек новорођену бебу некоме на праг и окренеш се и одеш. Осим ако ниси најобичнији...ајде да се не изражавам.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Преживео је само пуком срећом. Шта да су наишли пси луталице, нпр, пре него што га је неко приметио и чуо? Онај који је ово урадио треба да одговара за покушај убиства. Ма какве да су околности, ма кроз шта да је пролазио/ла, не остављаш тек новорођену бебу некоме на праг и окренеш се и одеш. Осим ако ниси најобичнији...ајде да се не изражавам.

Пси никада не би повредили бебу...ни оставили :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Crkvena dvorista obicno su dobro obezbedjena, tj. ili zatvorena ili pod necijom paznjom (npr. crkvenjaka). Dakle, ne opravdavamo sam postupak, nego kazem - ne znamo ni nesto najmanje o okolnostima u kojima je majka bila. Rekoh na pocetku - od nezrele mladosti do ledenog srca narkomana, sve je ovde moguce, dok se ne sazna.

Svakako, samo to sto je ostavljen na vratima crkve govori nesto bar malo o postojanju (makar) tinjajuce savesti te zene. Zar smo zaboravili da su bebe nalazene npr. u kontejnerima za smece? To je svakako suludo i moze da se sudi kao pokusaj ubistva, a ovo - bar za sad, ovako kako na prvi pogled izgleda - nije ni slicno tome.

Sto se mene tice - uglavnom nemam razumevanja za bilo kakav oblik teske neljudskosti, jedino kod ovakvih situacija se setim da je mozda jadna majka bila u nekom opstem bunilu, i da prosto nije umela da se snadje i ucini bilo sta bolje. Zato sam i rek`o - `ajde da ne sudimo pre vremena, jer ne znamo nista oko cele te situacije.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Milica Bajic рече

Пси никада не би повредили бебу...ни оставили :(

Istina je - zivotinje umeju cesto da budu veci ljudi od nas ljudi.
Bilo je primera da pas lutalica nadje bebu i odnese je u neko naselje - ne samo da joj nije naudio, nego je zahvaljujuci Bozijem stvorenju ta beba i prezivela.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, obi-wan рече

Znas i sama da je zivot neizmerno slozeniji od toga...

znam Obi...no, mi ionako ne možemo ništa tu da učinimo...Može jedino Gospod...a nama preostaje jedino da prokomentarišemo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, JESSY рече

znam Obi...no, mi ionako ne možemo ništa tu da učinimo...Može jedino Gospod...a nama preostaje jedino da prokomentarišemo...

Inace, ovde je umesno da pomenemo i "oca"... mnogi muski bi da umoce, da prostis, ali bez obaveze. A onda drvlje i kamenje na majku.
E pa ne moze tako. U najmanju ruku ovo je i njegova krivica isto koliko i njena, a ako mene pitas - i veca.

Ako je do krivice, ako to - opet kazem - nisu u pitanju neki zeleni omladinci, koji jos ne znaju ni pertle da vezu kako treba...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, obi-wan рече

Ako je do krivice

ja se uopsšte ne bih bavila ničijom kriivicom...to je sada već totalno nebitno...ništa to neće promeniti...

ali pitanje je gde je tu LJUBAV...jer da ima ljubavi, ništa se od ovoga ne bi dogodilo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bar ga nije u đubre bacila da umre. Nije prekinula trudnoću, umotala ga je i ostavila tamo gde je bila sigurna da će ga naći.  Verovatno se i u Boga uzdala s obzirom gde ga je ostavila. Neka joj je prosto a malom dobro zdravlje.

Tuga :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, JESSY рече

Obi...samo žena može da zna kakav je to osecaj...to je deo tvog tela, tvoje meso...kako možeš da se odvojiš  od njega...??? nema šanse...

nisam osudila, samo prosto ne mogu da verujem...

Tim pre se može pomisliti da ovo nije učinjeno iz nekakvog hira. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 37 минута, JESSY рече

ja se uopsšte ne bih bavila ničijom kriivicom...to je sada već totalno nebitno...ništa to neće promeniti...

ali pitanje je gde je tu LJUBAV...jer da ima ljubavi, ništa se od ovoga ne bi dogodilo...

Sve je to suvise crno-bela podela za moje razumevanje ovakvih stvari... nema ljubavi? A koliko ljudi je danas stvarno ima?
Nije ona jedina, ako je uopste to u pitanju...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 10 months later...

Policija je uhapsila majku koja je juče ostavila tek rođenog dečaka u kontejneru

•  

beba zarkovo KOMBO foto Milan IlicFOTO: MILAN ILIC / RAS SRBIJA

Policija je pronašla i uhapsila majku za koju se sumnja da je juče ostavila tek rođenu bebu u kontejneru u beogradskom naselju Žarkovo, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

Kako "Blic" saznaje radi se o G. M. (33).

Minisar je novinarima rekao da joj je određeno policijsko zadržavanje (do 48 sati), a da očekuje da će odgovarati za teško delo i da će tužilaštvo tražiti da joj se odredi pritvor.

- Nema ništa što može da opiše kada u kontejneru nađete mali život. Srećom, živo dete, koje je sada pod ozbiljnim nadzorom lekara i koje pokazuje dobar opravak nakon svega toga - rekao je Stefanović.

Beba je nekoliko sati provela u plastičnoj kesi u kontejeru ispred ove zgrade u ŽarkvouFOTO: MILAN ILIC / RAS SRBIJA

Beba je nekoliko sati provela u plastičnoj kesi u kontejeru ispred ove zgrade u Žarkvou

"Blicu" je jutros u Tiršovoj, gde je beba još juče ujutru prevežena, rečeno da je novoronđeče posmatrano celu noć i da je u stabilnom stanju. Dečak je težak 2.200 grama, dodali su u Tiršovoj.

Stefanović: Monstruozan potez

Stefanović je rekao danas i mu je žao što ljudi ne razumeju koliko se neki bore da imaju decu, koliko se muče i žele da usvoje dete, a onda neko uradi ovakav, kako je rekao, bezuman, monstruozan potez.

- Ne mogu kao roditelj da razumem da se neko odrekne takvog malog života - dodao je Stefanović.

Drago mu je, kaže, što je dete živo i zdravo.

- Krivičnim sankcijama se niko nikada ne raduje, ali su neophodne da se pokaže da tako nešto ne moze da se dešava - naglasio je Stefanović.

On je zahvalio svima koji su na "treptaj oka reagovali da dete bude zbrinuto"

Penzioner pronašao bebu u kesi u kontejneru

Novorođenče je juče u plastičnoj kesi u kontejneru pronašao penzioner Slobodan Cvetković. On je izašao da prošeta psa i kada je krenuo ka kontejneru da baci đubre, čuo je, kako nam je opisao, "nešto poput stenjanja".

U prvi mah je pomislio da se tu zavukla neka mačka, a kada je počeo da je traži da bi je izvukao i oslobodio, došao je do kese iz koje je taj zvuk dopirao. Unutra je bila beba, tek rođena, krvava, sa pupčanom vrpcom i posteljicom.

Cvetković je pozvao je Hitnu pomoć i policiju, koji su se tu našli posle svega nekoliko minuta. Beba je i smeštena u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova, gde su nam juče rekli da dečak primljen u dobrom opštem stanju i da nema nikakvih povreda.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ostavljena-beba-kontejner-zarkovo-najnovija-vest-uhapsena-majka/d9xdq6p

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг инфо,
      Predsednik Severne Makedonije zatražio je od vaseljenskog patrijarha Vartolomeja da iskoristi svoje apelaciono pravo za priznavanje Makedonske pravoslavne crkve

EPA-EFE/ RADEK PIETRUSZKA  

Predsednik Stevo Pendarovskiu u pismu navodi da se vaseljenskom patrijarhu obraća u ime velikog dela svojih sunarodnika, koji se identifikuju kao pravoslavni hrišćani i čija je jedina želja i potreba da se pomire sa svojim bližnjima i usredsrede na zajedničku budućnost, suživot i istinsku slobodu.
      "U vezi s tim, dozvolite mi da zamolim vašu svetost da uvaži poziv našeg naroda i naše Crkve da iskoristite svoj prerogativ i konačno pružite našim građanima pravoslavne hrišćanske vere priliku da budu ravnopravni sa ostalim pravoslavnim hrišćanima širom sveta", istakao je Pendarovski u pismu, prenosi agencija MIA.
      Predsednik Severne Makedonije zatražio priznavanje Makedonske pravoslavne crkve
      WWW.B92.NET    
    • Од Иван Ц.,
      Sveštenik Nikola Radović juče se susreo sa porodicom jednog od mladića koji je učestvovao u nemilom događaju, u noći 21. maja, kada je došlo do uznemiravanja njega i njegove porodice ispred crkve Svetog Nikole u Starom Baru.

Otac Nikola posjetio za Bajram porodicu učesnika incidenta ispred crkve
      BARINFO.ME Sveštenik Nikola Radović juče se susreo sa porodicom jednog od mladića koji je učestvovao u nemilom događaju, u noći 21. maja... Otac Nikola je dobio poziv od porodice S.K. da ih posjeti tokom bajramskih praznika, čemu se on, kako ističe, „s posebnom radošću odazvao“.
      „Nakon nemilog događaja nisam osjećao ni srdžbu, ni ljutinu, ali me je u međuvremenu ophrvao osjećaj tuge kojeg nisam mogao da se oslobodim, pošto sam u sebi doživljavao Bar kao primjer skladnog života. Međutim, osjećaj tuge je prošao kada sam juče ujutro dobio poziv od porodice jednog od mladića da budem njihov gost za Bajram, osjetio sam mir u srcu. Doživio sam u Mrkojevićima predivno gostoprimstvo porodice i njihovih prijatelja, ljudski razgovor i razumijevanje. Izrazii su još jednom žaljenje za sve što se dogodilo, a susreo sam se i sa mladićem koji iskreno pokazuje pokajanje za sve što se dogodilo. Uvjerio sam se da to što je uradio nije porodično vaspitanje, već je bio ponešen masom.
      Njihov gest poziva u ovakvoj situaciji pokazuje da Bar ostaje grad međunacionalne tolerancije i vjerskog sklada, kojeg ne treba samo riječima da slavimo, već i djelom da pokazujemo. Ovakav primjer porodice, a i Bar je jedna mala porodica, pokazuje da i na širem planu tako može biti, gdje ima ljudi – ima i dogovora .
      Ne bih volio da neko ovog mladića ni mrko pogleda ili mu ružnu riječ uputi. Treba ga ljubavlju podstaći i podržati. Ono što se desilo ne treba nikad više da se ponovi, a svi moramo da radimo na ljubavi, slozi i bratskom pomirenju. Svi imamo pravo da pogriješimo, a ko se iskreno pokaje, a ovaj mladić sigurno jeste, moramo da ga podržimo. Lako je suditi, ali prije svega treba opraštati.
      Pošto je sve ovo uznemirilo građane, želim da poručim da nema razloga za brigu, i da sam sada
      apsolutno spokojan, i zbog divnoga gesta poziva i zbog gostoprimstva, ali i zbog činjenice da međukulturni, međuvjerski i međunacionalni sklad u Baru postoji, u šta su me uvjerile brojne poruke građana sve tri vjere koji su ovih dana izražavali tugu i žaljenje zbog svega što se dogodilo.  
      Moramo da nastavimo da idemo jedni kod drugih na Bajrame, Božiće, Vaskrse, da propovjedamo ono što propovjeda svaka vjera, hrišćanska ili muhamedanska, Sveto pismo ili Kur’an, a to je ljubav. Samo na takvoj osnovi, osnovi ljubavi,  možemo da gradimo našu budućnost“, rekao je za Bar Info i Radio Bar sveštenik Nikola Radović.
    • Од kopitar,
      Drago Bojić: Bez asistencije Crkve i oltara, nacionalistička ideologija ne bi imala toliku moć | Tacno.net
      WWW.TACNO.NET Foto: šg Treba razvijati svijest o zajedničkim korijenima...  
    • Од Драгана Милошевић,
      Zar ne bi bilo bolje kad bismo samo digli Zemlju u vazduh, pa da svršimo već jednom s tim?"
      Tomas (29) živi na istoku Engleske i iako je njegova ideja o dizanju sveta u vazduh tek misaoni eksperiment, on je siguran u jedno - ljudi ne treba da imaju bebe i naša vrsta treba postepeno da izumre.
      To je filozofija po imenu anti-natalizam. I dok ideja datira još iz stare Grčke, nedavno je dobila ogroman novi podsticaj na društvenim mrežama.
      Na Fejsbuku i Reditu postoje na desetine anti-natalističkih grupa, neke sa hiljadama članova. Na Reditu, r/antinatalism ima skoro 35.000 članova, dok samo jedna od na desetina Fejsbuk grupa sa anti-natalističkom temom ima više od 6.000.
      Oni su raspršeni širom sveta i imaju raznorazne razloge za svoja uverenja. Među njima su briga za genetsko nasleđe, izbegavanje patnje dece, koncept dobrovoljnog pristanka i zabrinutost za prenaseljenost i životnu sredinu.

opsirnije na donjem linku
      https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-49341734

• Од Милан Ракић,
      Beloruska novinska agencija BELTA prenela je juče izjavu predsednika Državnog vojno-industrijskog komiteta Belorusije Romana Golovčenka da će Belorusija početkom 2021. godine predati Srbiji modernizovane avione MiG-29.

Golovčenko je istakao da se remont aviona obavlja u dogovorenim rokovima:
      – Tri se nalaze na remontu a jedan u procesu defektacije. Sve ide po planu. U stalnom smo kontaktu sa srpskom stranom, nema nikakvih poteškoća. Prema ugovoru isporuka aviona kupcu ide početkom 2021. godine – rekao je za BELTA prvi čovek beloruskog Državnog vojno-industrijskog komiteta koji je dodao da prema ugovoru radove remonta i modernizacije plaća srpska strana.
      Zvanična primopredaja 4 lovačka aviona MiG-29 u varijanti 9.13 izvršena je 25. februara ove godine u beloruskom 558. remontnom zavodu u Baranovičima gde je tri dana ranije započeo njihov remont. Iz Ministarstva odbrane Srbije tada su saopštili da je prijem aviona i pratećih kompleta zemaljske opreme izvršen u prethodne dve nedelje, i da su avioni odmah predati na generalni remont i modifikaciju opreme kako bi bili opremljeni kao i trenutnih 10 aviona ovog tipa u RV i PVO.
      Ministar odbrane Aleksandar Vulin izjavio je tom prilikom da su rokovi dogovoreni i precizni, da se računa da će faza remonta (prva faza) biti završena u najkraćem mogućem roku a potom i druga faza koja podrazumeva modernizaciju.
      Samo dan kasnije, vojno-politički komentator Aleksandar Radić je prenoseći ovu vest na internet stranici britanskog časopisa Air Forces Monthly naveo da će se istovremeno sa remontom, u saradnji sa ruskom kompanijom RSK MiG, obavljati i radovi na modernizaciji koji će obuhvatiti dorade na radaru, integraciju raketa vazduh-vazduh R-27ER i R-77 i preciznih vođenih raketa vazduh-zemlja.
      Radić je tada preneo i izjavu direktora 558. remontnog zavoda Pavela Pinigina da će se vremenski okvir radova kretati od 6 meseci do godinu dana, u zavisnosti od obima modernizacije koji će se izvršiti.

• Креирај ново...