Jump to content

Музика из цртаних филмова

Оцени ову тему

obi-wan

Препоручена порука

• Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 часа, Mилена КШ рече

...

Ovaj Skot Bredli lepo nije normalan... muzika za crtani u jednom jedinom neprekinutom komadu... :krstix:

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Лапис Лазули рече

@obi-wan

Ne mogu da nadjem onu divnu lirsku sto si onomad postavio da li je iz bambija cini mi se, srne one sto trce ... aj ako znas naziv postavi nju.

...

"I bring you a song", iz Bambija. Sto se mene tice - apsolutno remek-delo filmske muzike, poetika u svoj svojoj lepoti. :sunce: 

...

Подели на овим сајтовима

Tekst iste muzike...

...

I bring you a song
And I sing as I go
For I want you to know
That I'm looking for romance
I bring you a song
In the hope that you'll see
When you're looking at me
That I'm looking for love
I'm seeking that glow
Only found when you're young and it's May
Only found on that wonderful day
When all longing is through
I'm seeking that glow
Only found when a thrill is complete
Only found when two hearts gently beat
To the strains of a waltz that's both tender and new
I bring you a song
For I'm seeking a romance
You're by my side
There's a moon up above
It shines with a light that's so mellow and bright
It's easy to see that tonight we shall fall in love
I bring you a song
For I'm seeking a romance
And you

....................................................................................

Frank E. Churchill / Larry Morey
Подели на овим сајтовима

Inace, kad smo vec kod ove muzike, u ovoj sceni Bambi ponovo dolazi na mesto na kom mu je nastradala mama dok je jos bio sasvim mali, ali ovaj put sa svojom dragom, i vidi mesto kao sasvim novo, ispunjeno zivotom i radoscu. I tako su briljantni autori jednu u osnovi tuznu pricu o pozrtvovanosti krunisali epskim trijumfom Ljubavi, a upravo sa ovom elegicnom a ipak slavljenickom muzikom. Pesma je u svakom pogledu kao pravi pravcati psalam...

Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, obi-wan рече

Pesma je u svakom pogledu kao pravi pravcati psalam...

а има и један библијски мотив који уз ту причу много боље леже а то је женидба Исака... него да не одваљујем тему сад...

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Vladan :::. рече

а има и један библијски мотив који уз ту причу много боље леже а то је женидба Исака... него да не одваљујем тему сад...

eh pa baci neki link za negde gde vise pristaje bar ,sad smo radoznali...pojedini...

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Лапис Лазули рече

eh pa baci neki link za negde gde vise pristaje bar ,sad smo radoznali...pojedini...

57
Тада рекоше: да зовемо дјевојку, и упитамо шта она вели.

58
И дозваше Ревеку и рекоше јој: хоћеш ићи с овијем човјеком? А она одговори: хоћу.

59
И пустише Ревеку сестру своју и дојкињу њезину са слугом Аврамовијем и људима његовијем.

60
И благословише Ревеку и рекоше јој: сестро наша, да се намножиш на тисуће тисућа, и сјеме твоје да наслиједи врата својих непријатеља!

61
И подиже се Ревека с дјевојкама својим, и посједаше на камиле, и пођоше с човјеком; и слуга узев Ревеку отиде.

62
А Исак иђаше враћајући се од студенца живога који ме види (јер живљаше у јужном крају);

63
А бјеше изашао Исак у поље пред вече да се помоли Богу; и подигав очи своје угледа камиле гдје иду.

64
И Ревека подигавши очи своје угледа Исака, те скочи с камиле,

65
И рече слузи: ко је онај човјек што иде преко поља пред нас? А слуга рече: оно је господар мој. И она узе покривало и покри лице.

66
И приповједи слуга Исаку све што је свршио.

67
И одведе је Исак у шатор Саре матере своје; и узе Ревеку, и она му поста жена, и омиље му. И Исак се утјеши за матером својом.

(Сара се неко време пре тога упокојила.)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Александра Ања Ацкер,
      Браћо и сестре,
      Мој ансамбл, из Мелбурна..надам се да вам се допада наша интерпретација. Научила сам их и доста лепих  српских песама...музика буди, али и лечи носталгију. Слаба Богу за све! 
      Facebook Page: Anja & Zlatna  
      anjaizlatna.com
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Гошћа емисије "Плетеница" на Телевизији Храм, Архиепископије београдско-карловачке, била је Даница Крстић, вокални солиста и извођач традиционалне и народне музике. Доносимо видео запис наведене емисије у оквиру које је Даница говорила о својој љубави према музици као и великом богатству наше традиционалне музике. 

• Од Рапсоди,
      Класичну музику  воооолем (не сву и не све компзиторе)не познајем је у смислу да сам стручњак за исту, али је негде дубоко у мом бићу осећам . 
      Понекад (кажем,  само понекад ) размишљам, да ми лаици боље  осећамо исту од зналаца, нешто по принципу  ....." ко боље познаје цвеће биолози или поете  "  
      Па,  лаици изволите .....
    • Од JESSY,
      Филми о научној психологији

Кинсеи / Кинсеи; Билл Цондон, САД - Немачка, 2004. Када је Ниетзсцхе плакао / Када је Ниетзсцхе заплакао; Пинцхас Перри, САД, 2008. Моје име је Билл В / Моје име је Билл В; Даниел Петрие, САД, 1989. Опасан метод / опасан метод; Давид Цроненберг, Немачка, Канада, Велика Британија, Швајцарска, 2011. Принцесс Мариа Бонапарте / Принцессе Марие; Беноит Јацкуот, Аустрија, 2004. Рагин; Кирилл Серебренников, Русија, 2004. Сабина / Соул Кеепер, Тхе; Роберто Фаенза, Француска - Велика Британија - Италија, 2003. Фројд и побожна Марта; (Документарна и историјска реконструкција), Татиана Малова, Русија, 2009. Фројд / Фројд; Моира Армстронг, Велика Британија, 1984. Фројд: Тајна страст / Фреуд; Јохн Хоустон, САД, 1962.
  • Креирај ново...