Jump to content

Листа вероучитеља на сајту министарства просвете

Оцени ову тему

Препоручена порука

Помаже Бог.Нова сам на форуму,иако редовно пратим Поуке од самог почетка.Тренутно сам у шоку и потребан ми је савет и помоћ.Открила сам лажне податке  о стручној спреми на листи вероучитеља објављеној ових дана на сајту министарства просвете.Шта да радим?

tabela.docx

dopuna-tabele.docx

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 92
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

У петак сам имао много више инспирације да пишем на ову тему, сад ми је некако спласнуло. Ипак, приложићу неколико реченица и то више субјективних. Мени је ово шеснаести пут да почињем школску го

Исто као што нису за АВ, а на гласању преко 50%... Оболели смо подобро... Разумем теологе који не желе да ДАНАС буду свештеници. Зато и ја нећу положити оних 5 испита. Ено, на спис

Ово је све добро дугорочно а краткорочно можеш да имаш и докторат и да сијаш као вероучитељ али ако им затреба деце за фонд за грађанско узеше ти и децу и фонд и ћао... Једино ако ти неко држи леђа да

Постоване слике

пре 3 минута, Teacher рече

Помаже Бог.Нова сам на форуму,иако редовно пратим Поуке од самог почетка.Тренутно сам у шоку и потребан ми је савет и помоћ.Открила сам лажне податке  о стручној спреми на листи вероучитеља објављеној ових дана на сајту министарства просвете.Шта да радим?

tabela.docx

dopuna-tabele.docx

Бог ти помогао! Обрати се координатору за верску наставу из твог намесништва или црквено-просветном одбору, они ће исправке проследити министарству просвете. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да грешке нису случајне,већ намерне.Зато сам у шоку и не могу да верујем да је то могуће.Већем броју вероучитеља који раде у градским школама за које поуздано знам да нису завршили факултет уписан је 7. степен сзручне спреме.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Teacher рече

Мислим да грешке нису случајне,већ намерне.Зато сам у шоку и не могу да верујем да је то могуће.Већем броју вероучитеља који раде у градским школама за које поуздано знам да нису завршили факултет уписан је 7. степен сзручне спреме.

Епархије сваке године шаљу листе вероучитеља у министарство просвете, не верујем да би неко кривотворио податке. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не верујем ни ја,али подаци на сајту министарства показују управо то,лажне податке.Да је један,ја бих поверовала да је случајност.Али пошто има више таквих "грешака", очигледно је да су намерне.Ја се питам шта треба учинити у оваквој ситуација.Ја,која увек и на сваком месту браним цркву и послушност цркви.Ово је за мене једно огромно разочарење.Треба ли зажмурити или реаговати?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам просветни радник,имам 50 година,не користим друштвене мреже и слабо се разумем у ИКТ,али ме је ово толико погодило,да сам успела сама да се региструјем и отворим тему да бих могла с неким да то поделим и потражим савет и помоћ.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Листа са грешкама је скинута са сајта министарства.Шта се дешава?Изгледа да је неко већ реаговао.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 34 минута, Teacher рече

Листа са грешкама је скинута са сајта министарства.Шта се дешава?Изгледа да је неко већ реаговао.

Читају се Поуке :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ипак је листа и даље на сајту министарства,али више није на насловној страници већ у обавештењима у сектору за предшколско и основно образовање

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, Teacher рече

Ја сам просветни радник,имам 50 година,не користим друштвене мреже и слабо се разумем у ИКТ,али ме је ово толико погодило,да сам успела сама да се региструјем и отворим тему да бих могла с неким да то поделим и потражим савет и помоћ.

Treba vam stručna pomoć koju ovde ne možete dobiti

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Teacher рече

Потребан ми је савет.Коме се обратити у овом случају.

Ако знате из које су епархије ти вероучитељи, онда најбоље да се обратите тим епархијама. Они ће азурирати листе и послати мин. просвете

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Teacher рече

Већем броју вероучитеља који раде у градским школама за које поуздано знам да нису завршили факултет уписан је 7. степен сзручне спреме.

ЗВАЊА КОЈА СЕ СТИЧУ НА СТУДИЈАМА ПО БОЛОЊСКОМ ПРОЦЕСУ И ТУМАЧЕЊЕ СТАТУСА ВЕРОУЧИТЕЉА

Универзитет у Београду – Православни богословски факултет је у складу са одредбама Закона о високом образовању (Службени гласник РС бр. 76/05 и97/08) акредитован за спровођење пет студијских програма на три нивоа академских студија.

Након  завршеног  првог  степена  високог  образовања  основних  четворогодишњих студија– Општи смер и основних трогодишњих студија – Практични смер, стиче се звање теолог са освојених240 ЕСПБ бодова односно180 ЕСПБ бодова.

Завршивши други степен високог образовања на дипломским– мастер једногодишњим студијама – Општи смер (обима 60 ЕСПБ бодова) и на дипломским– мастер двогодишњим студијама – Практични смер (обима 120 ЕСПБ бодова) студенти стичу звање дипломираног теолога.

Окончањем студија трећег степена високог образовања на докторским трогодишњим студијама стиче се звање доктор теологије (обима180 ЕСПБ бодова).  На основу прелазних и завршних одредаба Закона о високом образовању Факултет студентима  који  окончају  студије  по  започетом  наставном  плану  и  програму  условима  и правилима студија, а у складу са одредбама Закона о универзитету, који је престао да важи,  издаје  и  дипломе  о  завршеним  основним  четворогодишњим  студијама  и  стеченом  звању дипломирани теолог (VII-1 степен стручне спреме), дипломе о завршеним магистарским студијама  и  стеченом  звању  магистра  теологије (VII-2  степен  стручне  спреме),  као  и дипломе доктора теологије (VIII степен стручне спреме који се стиче одбраном докторске дисертације).

Упознати смо са чињеницом да постоје различита тумачења у вези са степеном стручне спреме нових звања која се стичу у складу са Законом о високом образовању. У овом случају ради се о правној празнини јер је било неопходно да се са новим Законом пропишу и нови степени вредновања стручне спреме. Како то није учињено онда се у пракси степен стручне спреме одређује према тумачењу надлежних из сваке школе или фирме посебно. Овај  проблем  углавном  се  односи  на  дипломе  које  се  стичу  окончањем  основних студија, првог степена високог образовања и стицање звања теолога. Некада се за ове дипломе зарада исплаћује као за дипломе VI степена стручне спреме (као за вишу школу), а некада као VII-1 степена стручне спреме.

Они који сматрају ове дипломе VI степеном стручне спреме позивају се на Аутентично тумачење одредаба члана 127. став 1. и2. Закона о високом образовању (Службени гласник  РС100/07). Овим тумачењем се штите права лица која су стекла одговарајући назив према прописима која су важила до ступања на снагу овог Закона, те она задржавају право на његово коришћење. У самом тексту тумачења наведено је да то значи, другим речима да се лица која су стеклаVII-1 степен стручне спреме изједначавају са лицима која стекну назив мастер.  Из  наведеног  они  закључују  да  уколико  је  мастер  изједначен  саVII-1 степеном стручне спреме, то лице које заврши основне студије мора имати нижи степен стручне спреме,  а то је самоVI степен стручне спреме.

Други  пак  који  сматрају  ове  дипломеVII1 степеном  стручне  спреме,  а  свој  став заснивају  на  чињеници  да  исте  дипломе  издаје  установа  за  високообразовање,  која  је акредитована сходно важећим прописима и да се диплома издаје за окончан први степен високог образовања.  Наша правна служба је мишљења да ове дипломе, ако је већ неопходно степеновати их на овај начин, треба да имају VII1 степен стручне спреме.  Надамо се да ће изложено тумачење звања која се стичу на нашем Факултету помоћи у регулисању права вероучитеља.

http://www.bfspc.bg.ac.rs/prilozi/documents/akta/zvanja-po-bolonji.pdf

Извор: Православни богословски факултет

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Погледала сам спискове у табели, по ономе како је тамо написано види се поприлична неусклађеност у начину попуњавања табеле, чини ми се да је табела попуњавана збрда-здола и постоји могућност да су наведени подаци који можда и нису тачни у погледу степена стручне спреме, да ли је 6 или 7, мада није искључено да су људи завршили и неки САС, не нужно на овом факултету па су самим тим и остварили овај степен СС. Такође не верујем да је то некаква "завера", веома је честа појава да људи једноставно не знају и нису довољно информисани, такође не нужно лица која се налазе у списку, него људи који су попуњавали ову табелу или они који су достављали податке за попуњавање ове табеле. Не можемо то знати, шта су људи завршили и ко је погрешио уколико је и погрешио, а ви ако имате основану сумњу да је неко лажирао документа или лажно приказао своју ССС, можете написати допис Министарству и тражити тумачење.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      На данашњи дан 1967. године објављен је први број листа „Православље“, гласила Патријаршије Српске Православне цркве.

Лист „Православље” је покренут 1967. године на иницијативу групе београдских интелектуалаца и потоњег Епископа Лаврентија (хиротонисан 16. августа; прим. ред.), као часопис Архиепископије београдско-карловачке, а тек после седмог броја постао је гласило Српске Патријаршије. Основна тема ових новина била је упознавање верника са истинама православне вере и актуелним дешавањима у целој Српској Цркви. „Православље” је прошло кроз велике проблеме у комунистичком периоду, а чак је и два пута лист забрањиван и то због непотписаног текста Светог Владике Николаја и протојереја Душана Иванчевића. „Православље“ је обележило излажење хиљадитог броја 15. новембра 2008. године. Часопис Српске патријаршије излази два пута месечно.

Извор: Православље
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Заједничко саопштење Српске Православне Цркве и Министарства одбране Републике Србије

Његова Светост Патријарх српски г. г. Иринеј примљен је синоћ у Војну ковид болницу „Kарабурма“ након што је током редовног тестирања потврђено постојање вируса SARS CoV2. Патријарх Иринеј је доброг општег стања, без тегоба и без повишене телесне температуре. На болничко лечење je примљен ради лекарског надзора и контроле, а о његовом здравственом стању конзилијарно ће бринути тим лекара различитих специјалности.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Иван Ц.,
      Министарство културе и информисања осуђује сваки вид насиља над уметничким слободама и  угрожавање физичког интегритета аутора и посетилаца на културним догађајима, али исто тако сматра да приказивање и афирмисање скаредних и неморалних садржаја, заогрнуто плаштом наводне стваралачке креативности, с пуним правом изазива негативне реакције највећег дела јавности.
        Призори са искасапљеним бебама одсечених удова или са секирама у главама недоношчади, представљају патологију и девијацију свести  а не уметност у било ком њеном облику. Ма колико то неко желео да оповргава, ово друштво и даље уме да разликује добро и зло у њиховим основним садржајима и постојаће све док то буде умело.
      Напад није смео да се деси, али ни изложба са онако ужасавајућим појединим радовима није смела да буде отворена. Она делом свог такозваног андерграунд садржаја и припада „подземљу“ људског духа, као што и нападачи на њу припадају хулиганском подземљу.
      Оштро осуђујемо оба модела понашања и позивамо читаво друштво да поштује законске норме и општеприхваћена морална начела, како би се избегле све потенцијалне ситуације овог или сличног типа, а од надлежних органа очекујемо да пронађу и приведу правди лица која су упадом на изложбу и другим недопуштеним радњама угрозила јавни ред и мир.
        http://www.kultura.gov.rs/static/sr/0/705/img_705.jpg Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну
      WWW.KULTURA.GOV.RS Министарство културе и информисања осуђује сваки вид насиља над уметничким слободама и  угрожавање физичког интегритета аутора и посетилаца на културним догађајима...
    • Од Драгана Милошевић,
      Продаја личних ствари, докумената и предмета из концентрационог логора Јасеновац, која се појавила на сајту за интернет продају „И –Беју“ морално је неоправдана и руга се сећањима на најтежа времена кроз која су прошле жртве фашизма у Другом светском рату, каже академик Љубодраг Димић за Танјуг.
      Он сматра да је реч о морбидној причи која од свега прави бизнис, у пољима и областима у којима се бизнис никако не прави.
      „Данас Јасеновац, сутра Дахау и Аушвиц, и то је нешто што треба да нас опомене и освести због свеопштег моралног посрнућа. Неке ствари су дубоко морална категорија", прокоментарисао је Димић праксу куповине-продаје преко интернета.
      „Вечерње новости“ су објавиле да се на „И-беју“ продају делови одеће логораша, фотографије, разноразна документа, значке из јасеновачких логора смрти по цени од десет до чак преко две хиљаде долара.
      Већина продаваца су из Хрватске, Словеније, Америке, Аустрије али има оних и из Србије, наводи лист.
      Председник Етичког одбора Друштва психолога Србије Никола Петровић сматра да би једино продаја музеју можда могла доћи у обзир мада истиче да је поклањање примереније.
      „Уосталом, ако не купује музеј посвећен жртвама Јасеновца, што бих донекле разумео, која је сврха тога и ко би то уопште купио осим неки неонациста или члан односно потомак породице жртава који нешто жели од свог претка“, напомиње Петровић.
      Председник Удружења за заштиту права потрошача „Просперитет“, Радомир Ћириловић, објашњава за Танјуг да је посреди срамна и морбидна продаја и да није прецизно утврђено шта се све сме а шта не сме наћи на интернету и да би на светском нивоу требало регулисати то недефинисано поље.
      „Какви су то људи у моралном погледу који тако нешто могу да купе“, пита се Ћириловић.
      У питању је, каже он, успомена на нечију несрећу и то не може бити сматрано робом на тржишту, попут роба и услуга које се продају онлајн.
      „Онај који продаје такве ствари аморалан је и њега је баш брига за патњу и страдање људи. Он егзистира на туђој муци користећи купца који је патолошки тип психогене природе“, истиче он и закључује да је ово „чист фашизам, и власника сајтова и власника електронских комуникација који су дозволили да се тако нешто продаје“.
      „Свеопште посрнуће“: Личне ствари јасеновачких логораша појавиле се на сајту за интернет продају
      RS.SPUTNIKNEWS.COM Продаја личних ствари, докумената и предмета из концентрационог логора Јасеновац, која се појавила на сајту за интернет продају „И –Беју“ морално је...  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Презвитер Лео Малешевић, помоћник координатора Катихетског одбора Епархије бачке, говорио је о специфичним условима наставе у школској 2020/2021. години, часовима веронауке и уџбенику који је у припреми.

Извор: Инфо-служба Епархије бачке
  • Креирај ново...