Jump to content

Velika Britanija osnovala ministarstvo za usamljenost !

Оцени ову тему

Препоручена порука

Velika Britanija osnovala ministarstvo za usamljenost

https://rs.n1info.com/Picture/1056/jpeg/starac-penzioner-park-sah-Dmytro-Samsonov-.jpg.jpg

Britanska premijerka Tereza Mej objasnila je taj postupak rečima da je usamljenost "tužna realnost modernog života" za mnoge ljude.

"Gotovo devet miliona ljudi u ovoj zemlji oseća se usamljeno.Želim se suprotstaviti tom problemu našeg društva. Svako od nas bi  trebalo da se aktivira i pomogne u tome da se smanji osećaj usamljenosti kod starijih sugrađana ili onih koji su izgubili svoje voljene", rekla je Tereza Mej.

Ministarkom usamljenosti imenovana je Trejsi Krouč, piše Time.

Već dugo lekari upozoravaju na porast izolacije starijih ljudi koji uzima razmere epidemije i može da ostaviti trajne posledice.

Usamljenost povećava rizik od srčanih bolesti, dijabetesa, raka i drugih bolesti.

Prema istraživanjima koja je sprovela britanska vlada, oko 200.000 građana starijeg uzrasta u ovoj zemlji duže od mesec dana nije razgovaralo s prijateljima i članovima porodice.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 68
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

@Broken Evo, ja cu!

A on i nije sam. Msm u glavi

@Tumaralo.  Usamljenost, kao i sve drugo u zivotu, neizbezna je posledica nacina zivota i covekovih stremljenja, odnosno sistema vrednosti kojih se ljudi drze. Naizgled (spolja) uredjen zivot na

Постоване слике

Predlazem da se hitno ujedinimo sa (vec) Ujedinjenim Kraljevstvom u jos ujedinjenije Kraljevstvo, mi mozemo da budemo juzna pravoslavna pokrajina, zaduzena iskljucivo za istrebljivanje usamljenosti. Pokazacemo im postepeno sve nase nacine da ne budu usamljeni, a narocito cemo da zemske oslobodimo te uzasne posasti!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@obi-wan

Veruj mi da mi taj skeč nije pao na pamet dok nisam počeo da čitam komentare.

Jer ovo prevazilazi... SVE.

Davno nisam čuo nešto bizarnije i tragičnije. Svi mi idemo tim putem. U Srbiji je možda još i gora situacija samo što nemamo tako efikasan biroktraski aparat. (Uzgred, birokratija je verovatno jedina stvar koja može da bude efikasna i impotentna u isto vreme).

Birokratijom će da reše usamljenost 9 miliona ljudi ?!?!?!?!

Last days.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ma nema toga kod nas ni u najavi, mozda neka mala manjina, mi smo sasvim drukciji mentolitet, nama fale neke sasvim druge krivine.

A sto se tice druzenja i slicnog, tu smo i dalje bez konkurencije (mislim, mi Sloveni uopsteno). Skoro bila zenina sestra od strica sa decom ovde, dosli iz Nemacke na odmor malo (tamo zive vec godinama, deca rodjena ovde, ali od malena tamo odrasla), i srednji sin sa mojom cerkom i ostalim rodjacima slicnih godina is`o malo po gradu, i danju i uvece. I decko se isfrapirao kako je ovde sve mnogo slobodnije i normalnije nego gore, prosto nije mog`o da veruje, a ovi nasi ga gledali roze, nisu ukapirali cemu se cudi.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Tumaralo. рече

Veruj mi da mi taj skeč nije pao na pamet dok nisam počeo da čitam komentare.

Inace, kod njih su Pajtonovci, kao i kod nas Nadrealisti i Indexovci, potpuno savladali tamosnju psihologiju, i svi skecevi su im bukvalno prorocki.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Tumaralo. рече

da reše usamljenost 9 miliona ljudi ?!?!?!?!

to mi je palo na pamet, šta će da im rade(u)? :D

moramo da im izvezemo ovu našu Kanu Galilejsku!

Pa da viš kad se Trevor i Džejn smuvaju <3

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, obi-wan рече

Inace, kod njih su Pajtonovci, kao i kod nas Nadrealisti i Indexovci, potpuno savladali tamosnju psihologiju, i svi skecevi su im bukvalno prorocki.

Da, a i ova serija

detaljniji skeč ovde

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Broken рече

Vulin ?

Ne moze on, vec ima, sta ce mu dva. Osim toga, vojska mu bas lezi...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Broken рече

Vulin ?

пре 5 минута, obi-wan рече

Ne moze on, vec ima, sta ce mu dva. Osim toga, vojska mu bas lezi...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Милан Ракић рече

Pa zato mi je i pao na pamet.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Trifke,
      Zanimljivo!
      Jutarnji otkriva tri modela kako su potkupljivali hrvatske liječnike u aferi Pfizer, DORH preuzeo slučaj
      WWW.JUTARNJI.HR    
    • Од J_a_n_a,
      Da li se vaš život promenio usled korona situacije? Ako jeste, na koji način? Nedostaju li vam drugi ljudi?  usamljenost kao posedica nedostatka ili smanjenog socijalnog života…
      Pijete li kafu na Zoom-u? Vi koji radite od kuće kako izdržavate rad od kuće?  Vi koji ne radite kako izdržavate rad pod maskama ili zaštitnim odelima? (zavisno od profesije)    
      Da li ste naučili nešto novo o sebi i drugima? I da li su vas neki bliski ljudi razočarali, tj. zahvaljujući izolaciji ste otkrili neke njihove osobine za koje ranije niste znali?
      Uopšteno, jedan iskren osvrt i vaše viđenje cele situacije. Sam virus kao takav nije preterano bitan već kako se mi osećamo povodom toga, tako da, kako ste? Jeste li anksiozni i koliko? Šta vam stvara najviše anksioznosti i šta radite povodom toga? Ili ste pak preterano opušteni? Jeste li zadržali posao, ostali bez posla, našli novi? 
    • Од Милан Ракић,
      Vlada Srbije donela je 14. marta odluku o ukidanju Muzeja vazduhoplovstva, te prebacivanju prava, obaveza, imovine i arhivske građe na Ministarstvo odbrane, saznaje Tango Six.

Prema našim saznanjima, u odluci je navedeno da se Muzej ukida jer „potrebe za delatnošću ustanove mogu da se zadovolje na racionalniji i efikasniji način“.
      – Zaposlene u Muzeju vazduhoplovstva preuzima Ministarstvo odbrane u skladu sa propisima kojima se reguliše prijem u službu profesionalnih pripadnika Vojske Srbije. Takođe, prava drugih osnivača rešavaće se u skladu sa Sporazumom o pitanjima sukcesije.
      Muzej će doneti finansijski izveštaj, odnosno bilans stanja na dan 15. mart 2019. godine i u skladu sa mogućnostima izmiriće postojeće obaveze prema dobavljačima, izvršiće naplatu potraživanja od poverioca, prenos preostalih likvidnih finansijskih sredstava na račun Ministarstva odbrane koji je otvoren kod Uprave za trezor i zatvaranje aktivnih računa Muzeja vazduhoplovstva. – stoji u odluci Vlade.
      „Ministarstvo odbrane u obavezi je da čuva muzejsku namenu Muzeja vazduhoplostva“ / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six Kako se u njoj dalje navodi, Ministarstvo odbrane u obavezi je da čuva muzejsku namenu Muzeja vazduhoplostva kao spomenika kulture:
      – Od dana stupanja na snagu ove odluke prestaje mandat organima upravljanja, kao i važenje opštih akata Muzeja vazduhoplovstva. Odluka stupa na snagu danom objavljivanja u „Službenom Glasniku Republike Srbije“. –
      Ovom odlukom, pored ukidanja Muzeja ukinuta je i mogućnost koja se javila sredinom januara ove godine da Ministarstvo odbrane nadležnost nad Muzejem preda Gradu Beogradu.
      Podsetimo, Muzej vazduhoplovstva je u vlasništvu države od 2017, a upravljanje nad tom institucijom preuzelo je Ministartsvo odbrane po odluci Vlade Srbije 2015. godine.
      Marta LUTOVAC

• Креирај ново...