Jump to content

Упокојио се у Господу академик др Владета Јеротић (1924-2018)

Оцени ову тему

Препоручена порука

Данас 4 септембра, на празник Светог мученика Агатоника и Светог свештеномученика Горазда Чешког, у раним јутарњим часовима, у својој 95 години овоземаљског живота, упокојио се у Господу академик др Владета Јеротић. Вест о упокојењу знаменитог академика саопштена на званичној интернет страници Задужбине Владете Јеротића. 

Кратак животопис новопрестављеног академика др Владете Јеротића

jerotic.jpg

Владета Јеротић је рођен у Београду 1924. године.

У родном граду је завршио основно образовање и похађао Другу мушку гимназију и Медицински факултет. Специјализирао је неуропсихијатрију а психотерапију у Швајцарској, Немачкој и Француској. Радио је најпре као асистент на Нервној клиници Универзитета у Београду а затим је шеф психотерапеутског одељења у болници „Драгиша Мишовић“ у Београду. Преко двадесет година (1984-2005) предавао је по позиву Пастирску психологију на Теолошком факултету у Београду. Владета Јеротић био је члан Академије медицинских наука и редовни члан Српске академије наука и уметности.

Библиографија др Владете Јеротића

Награде и одликовања

003.thumb.JPG.4664d25812ae8bf50e4cd9179f7376ae.JPG004.JPG.ba520273adb511e2ebdb6c10c6e63378.JPG005.JPG.d52e49c36dfc60066d5572a5547099d6.JPG006.thumb.JPG.62bfa5b29d3779a84ce8007866480723.JPG022.jpg.00db4008892ff02d6e409839b4cfcd31.jpgcetinje-006.jpg.b115023e5645c8e7b757aad7e6d0dbcf.jpg

ostrog.jpg.f6cf48335932ac8e8cfef3074904abe9.jpg4903-vladeta-jerotic.jpg.1c406dbcea3afec9d0c7cb494118fc41.jpg1117066065.jpg.cf4aef45f0225441305f4d448a1ede2c.jpg

ПОВЕЗАНЕ ВЕСТИ:

View full Странице

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Заиста мислим да је Владета био учитељ и путеводитељ за више генерација духовно и религиозно изгубљених и да он сам заслужује велики кредит за расветљавање и приближавање вери свима нама у последњих двадесет година.
Да га упоредим са другим великим човеком малог раста, патријархом Павлом: многи нерелигиозни веома поштују ово особу и то је велика награда и комплимент.
Нажалост, то је један глас мање у нашој свакодневној борби али и један становник више у Божијем Рајском насељу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, gavrosaurus рече

Да га упоредим са другим великим човеком малог раста, патријархом Павлом:

Isto mislim. 

Za svako slovce i rec mu hvala.Za mir i ljubav koju je pored reci prenosio.

Neka mu je vecna slava. Gospod jeste sa njim - bio i jeste! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Iako znam da je veliki broj godina proživeo, i da je došlo vreme da i on odmori svoju dušu, ipak će nedostajati puno, puno... Koliko li sam njegovih knjiga pročitala, koliko njegovih predavanja posetila i odslušala... Koliko mi je samo pomogao da na što bolji način shvatim našu veru i primenim je u ovom našem privremenom životu. Koliko puta su njegove reči bile pravi melem za moju dušu. Imao neverovatno veliku količinu znanja zbog kojeg se nikad nije pogordio. Tih i skroman, a veliki čovek. Srećna sam što sam što je bio deo mog života. VEČNA SLAVA I HVALA MU! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Uvek mi je prijalo da ga slušam. Carstvo mu nebesko.

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Dodje vreme i njegovog trajnog odmora. Bog da ga primi u svoje nezalazno i blistavo Carstvo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Његова гостовања у емисији Агапе сам увек радо гледала. Био је неисцрпни извор знања и мудрости, велики човек и савременик Патријарха Павла. Бог да га прими тамо где праведници обитавају. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Почасни грађанин Неготина

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бог да му душу прости. Професоре Јеротићу, хвала ти за све!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

secam se njegovog poslednjeg predavanja u Narodnoj biblioteci Srbije, kada je bila promocija njegove najnovije knjige Tajna, rekao je da ima jos mnogo toga kaze i pise, ali da vec postoji neko ko ce nastaviti njegov rad...iskreno se radujem tome...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бог да му души опрости

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бог да му душу прости и подари рајско насеље! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Умировљени Епископ захумско-херцеговачки и приморски, Атанасије, упокојио се у Господу. Његово преосвештенство преминуо је у вечерњим часовима, у четвртак, 4. марта 2021. године, у Јавној здравственој установи Болница Требиње. Обавјештење о сахрани новопредстављеног владике биће објављено накнадно.
      Владиκο, бесмртног имена, вјечна ти успомена!

Животопис блаженопочившег умировљеног Епископа захумско-херцеговачког и приморског Атанасија (Јевтића)

Извор: Епархија захумско-херцеговачка и приморска

View full Странице
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Умировљени Епископ захумско-херцеговачки и приморски, Атанасије, упокојио се у Господу. Његово преосвештенство преминуо је у вечерњим часовима, у четвртак, 4. марта 2021. године, у Јавној здравственој установи Болница Требиње. Обавјештење о сахрани новопредстављеног владике биће објављено накнадно.
      Владиκο, бесмртног имена, вјечна ти успомена!

Животопис блаженопочившег умировљеног Епископа захумско-херцеговачког и приморског Атанасија (Јевтића)

Извор: Епархија захумско-херцеговачка и приморска
    • Од marija112,
      Човек и његов идентитет
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Дана 17.01.2021. године, на дан Св. Јевстатија Српског, од последица Корона вируса, упокојио се у Господу протојереј Владимир Цупаћ бивши парох I парохије у Покровској цркви у Београду. Света заупокојена Литургија биће служена у четвртак 21.01.2021. у 09.00 у, а затим и опело у храму Вазнесења Господњег у Болечу на чијем гробљу ће бити сахрањен новопрестављени прота Владимир. Вјечнаја памјат!

Извор: Покровски храм у Београду
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У Подгорици се јуче у 62. години упокојио у Господу наш колега Иван Тоскић, аутор и уредник емисије „Траг душе“, која се више година емитује на таласима Радио Светигоре, а говори о животу, култури и проблемима са којима се сусреће ромска популација у Црној Гори.

Иван Тоскић, по струци машински инжењер, био је писац, пјесник, хуманиста, прегалац ,који се током цијелог свог живота трудио да служи свом роду и један је од његових најбољих репрезентаната. Био је копрезидент Европске уније Рома, директор Демократског ромског центра, сарадник Радио Тивта…
      Говорећи о својим сународницима често је истицао да “Роми немају ништа, а имају све: “Ми живимо у данашњем тренутку“.
      Наш брат Тоскић је више пута наглашавао да је за Роме врло битно да постану православни народ.
      “Ја као православни Ром мислим да је наша вјера најљепша у свијету. У том циљу ја и моја супруга превели смо и књигу Високопреосвећеног Митрополита Амфилохија Нема љепше вјере од хришћанске на ромски језик “, говорио је Тоскић, изражавајући наду да ће, ако Бог да, када престане пандемија коронавируса, представити ову књигу намијењену прије свега младим Ромима.
      Учествовао је 2018. године у молитвеном сјећању поводом 73 године од пробоја јасеновачких логораша и освештању Храма Светог пророка Илије у Млаки, општина Јасеновац. Том прилоком је говорио о страдању свог народа на овом стратишту и позвао све на узајамну љубав и поштовање.
      Као директор Демократског ромског центра организовао је промоције, изложбе којима је указивао на тежак положај и страдање Рома кроз историју, тражећи начине да се он побољша. Са нашом Црквом је организовао више хуманитарних акција за Роме, али и њихових посјета црквама и манастирима Митрополије.
      Иван Тоскић ће бити сахрањен данас у родној Белој Паланци у Србији.

Вечан спомен и Царство небеско нашем брату Ивану! 

Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Креирај ново...