Jump to content

Програм за опоравак побрисаних фајлова на андроиду

Препоручена порука

Случано сам избрисао један од фолдера са фотографијама на телефону (који је био на меморији телефона а не на сд-картици).

Програми који тврде да могу да поврате фајлове (ако у међувремену нису преписани новим подацима) траже рутован телефон па сам и то урадио.

Два програма нису дала никакве резулате (један је нашао неке од обрисаних фајлова али није могао да их извади).

Један од програма за брзи рут или опоравак који сам пробао пре ручног рутовања је инсталирао на телефону апликацију (без да ме то пита) и тиме је изгледа упропастио цео посао јер је на тај начин њоме потпуно пребрисао фајлове који су били пре тога били само означени као обрисани у фајл систему а не и физички преписани...

Ако неко зна добар софтвер који би можда могао нешто да извуче нека се јави.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, ronin рече

Хвала али ово служи да конвертовање видеа у формате за разне телефоне и слично. Није за опоравак избрисаних фајлова.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, WiseMan рече

Ako ne uspeš sa GetDataBack, onda probaj sa MiniTool Data Recovery Software. Ja sam koristio oba, mada meni je bolji GetDataBack.

Пробао али...

Као и Pandora recovery ни они не виде меморију на андроид mtp/ptp (media ili camera device) usb вези као драјвове у win. Раније су се и интерна и СД меморија на андроиду виделе као usb storage тј. као физички драјв на win али су то од андроид верзије 4 мудријаши искључили #"%&"#$%"# и оставили само mtp/ptp.

То се заобилази инсталирањем ES file explorer-a на телефон, активирањем ftp сервера на телефону, инсталирањем Netdrive програма на рачунару, он затим ftp локацију са андроида мапира као драјв на win. Уз овакав сетап апсолутно све са интерне меморије телефона се види на win exploreru. Али програми за рековери траже више тако да Pandora види интерну меморију али јавља да не чита ndfs фајл систем, GetDataBack је види само као логичку партицију крене да претражује и упадне у бесконачни циклус јер ни он не подржава ndfs али то не капира и врти се у круг тражећи нешто на партицији од 10GB а уствари је 8GB..., MiniTool Data Recovery је ни тако не види уопште иако има таб за removable storage...

Други начин је инсталација апликације WebDAV server app на телефон која ради исто тј. мапира меморију телефона као нетворк драјв. За ово је још мања вероватноћа да је виде програми за рековери података.

За спашавање избрисаних података оба начина имају ману што се софтвер инсталира на телефону а то управо не сме да се уради да би се сачували управо изгубљени подаци. Значи једино да програми већ буду на телефону па када се изгубе подаце да се има нада да ће програми за рековери да виде партиције на телефону, а изгледа да неће...

Дакле, ако хоћете да избегнете случајне губитке фајлова на интерној андроид меморији рутујте телефон и инсталирајте неки ftp server, а када се деси губитак фајлова искључите вајфај и мобилну мрежу, не дирајте ништа и што пре скенирајте меморију телефона са рачунара уз помоћ EaseUS MobiSaver for Android, јер је једино он нашао понешто употребљиво у мом случају. Плаћа се али може један по један фајл да се вади бесплатно...

Боља варијанта је стављати податке на СД картицу, бекап на рачунар када се напуни, и ћао... :) 

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Телевизија Храм у сусрет најрадоснијем хришћанском празнику Божићу, као и Бадњем дану, вредно је припремала разноврсан садржај и специјалан програм који ће у те празничне дане бити емитован.

Жеља нам је да улазећи у ваш дом, будемо вам драг гост и да скупа прославимо Христово рођење.
      Доносимо вам прегршт занимљивих прича, разговора са еминентним гостима, а ту су и незаобилазне духовне песме.
      Желимо да видимо како се у вашој породици дочекује Бадње вече и Божић, те вас позивамо да нам шаљете своје видео записе на мејл [email protected]
      Будите уз ТВ Храм на Бадњи дан када са почетком у 15:30 почиње наш Божићни специјал.

Извор: Телевизија Храм
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Телевизија Храм у понедељак 28. децембра у 21.10. часова, премијерно приказује докуменатрни филм о блаженопочившем Патријарху Иринеју сниман током овог лета и јесени. А потом ће бити емитован и истоимени серијал "Мој програм је Јеванђеље".

Извор: Телевизија Храм
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Васељенски патријарх Вартоломеј упутио је предстојатељу Српске Православне Цркве, патријарху Иринеју, топло писмо  у којем му жели брзи опоравак.

„Чуо сам да патите због здравствених проблема“, каже Васељенски патријарх у својеручно написаном писму које је послао Патријарху Српске Цркве, који је позитиван на вирус корона. „Желим Вам брзи опоравак. Уверен сам да ћете се ускоро опоравити, физички и духовно. Показаће се да је снага Ваше вере јача од вируса корона, и зато ћете се ускоро вратити својој високој и светој дужности. То је оно што сви желимо овде у Фанару, заједно са Архијерејима, Вашим свештенством и Вашим народом, који се непрестано моле за свог поштованог Патријарха“, речено је у писму.
      „Ваше Блаженство, искрено Вас волимо и силно и усрдно се молимо за Вас“, додао је Васељенски патријарх.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Митрополит црногорско-приморски Амфилохије и даље се налази на болничком лијечењу у Клиничко-болничком Центру Црне Горе гдје се опоравља од упале плућа изазване коронавирусом.

По ријечима љекарског тима Митрополит Амфилохије се опоравља планираном динамиком. Сви налази су у побољшању па је у процесу постепено смањивање нивоа кисеоника, чије се дефинитивно скидање очекује у наредним данима.
      Једно од најчешћих питања које се поставља након сазнања да је Митрополит негативан на коронавирус је када се очекује Митрополитов излазак из болнице?
      Љекари истичу да је у овом моменту то незахвално прогнозирати и да је за њих много важније да се тренд опоравка настави у добром правцу и постепено као и до сада. Митрополит је доброг општег стања и видан је свакодневни напредак и у том погледу.
      Природа болести и године пацијента и даље су фактори који нас опомињу на опрез и стрпљење, као и на сагледавање и праћење ситуације са пецијентима из дана у дан. Досадашње искуство је показало да је успех у лијечењу већи уколико опоравак тече у константном али благом и свакодневном прогресу. Управо такав је опоравак митрополита Амфилохија.
      Митрополит је под сталним љекарским надзором који спроводи комплетан терапијски поступак. На болничком лијечењу се налази од 6. октобра.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Креирај ново...