Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему

Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Realno, niko ko nije vernik ne mora da se plasi icega.

Cak i ako imas neke sumnje lepo das kintu crkvi kao neku pomoc a s obzirom da se crkve grade pod sloganom

"Ko crkvi daje bogu pozajmljuje. Bog nikom duzan ne ostaje"

mozes na taj nacin sasvim fino mestasce u eshatonu da si obezbedis za zivota... Jer ces imati najboljeg duznika kojeg mozes da zamislis- Boga :D

Evo trenutno najaktivnije kampanje u medijima u rodnome mi gradu Nisu...

1455908_10205975082151421_13445753069002

Taman da ucinim i dobro delo... verovatno mnogi od vas nisu ni znali da se gradi ovaj hram a sad ce moci i da pomognu, zahvaljujuci vasem milom i nikad prezaljenom Klaudu ;)

Подели на овим сајтовима

PAPA OPET ŠOKIRAO JAVNOST: Ne morate da verujete u boga, da biste otišli u raj Objavljeno: 26/12/2015

potd-pope_crying_b_2834758k.jpgPapa Francisko nas je još jednom iznenadio svojom izjavom o bogu. Evo šta je ovaj put poručio ateistima.

On je u otvorenom pismu listu „La Republica“ napisao da će bog ljudima koji u njega ne veruju oprostiti sve, samo ako prate svoju savest.

„Pitate me oprašta li bog onima koji ne veruju. Za početak ću reći, i ovo je osnovna stvar, da božija milost nema granica ako k njemu dođete iskrenog i poniznog srca. Oni koji ne veruju u boga moraju slušati svoju savest.“

„Greh, čak i kod onih koji ne veruju, postoji onda kada ljudi ne slušaju svoju savest“, zaključuje Papa.

Ateisti mirno spavajte. :D

Подели на овим сајтовима

On je u otvorenom pismu listu „La Republica“ napisao da će bog ljudima koji u njega ne veruju oprostiti sve, samo ako prate svoju savest. „Pitate me oprašta li bog onima koji ne veruju. Za početak ću reći, i ovo je osnovna stvar, da božija milost nema granica ako k njemu dođete iskrenog i poniznog srca. Oni koji ne veruju u boga moraju slušati svoju savest.“ „Greh, čak i kod onih koji ne veruju, postoji onda kada ljudi ne slušaju svoju savest“, zaključuje Papa.     Ateisti mirno spavajte.

HUH! Pade mi kamen sa srca.   :1502_baby:

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

је л ово у духу православља? шта кажу патријарси?

Ja mislim da jeste.

Gledajući ateiste, oni se ne razlikuju od onih koji ne veruju u Isusa Hrista a veruju u druge Bogove, odnosno oni koji veruju u Boga a nisu Hrišćani.

Nama će se suditi po Čaši svetoj a ostalima po savesti. To jeste stav Pravoslavlja, koliko sam ja upućen u pitanjima spasenja van Hristove Crkve.

Čovek je čovek i samo to može da bude, u ljudskom rodu nema najvećih, ni onihkoji su zbog same vere Hrišćanske ostali u Crkvi ni onih koji nisu birali taj put iz raznoraznih razloga.

Dakle sud je za neke Čaša a za neke savest.

Подели на овим сајтовима

Mislim, da on jako dobro poznaje pravoslavlje, što i dokazuje. Ovo nerazumevanje nije dvostrano, on tebe savršeno dobro razume ali iz nekog razloga njega ove igre zabavljaju.

Da ... Ja se trudim to da shvatim , ali ne uspevam . Raduje me to sto je ta igra i meni veoma zabavna . :)
Подели на овим сајтовима

Kad je bila tribina koju su organizovali Ateisti Srbije gdje su ucestvovali Cirko, Milojkov, Pedja i meni smijesna jedna diskusija posle izmedju Pedje i jos nekog momka:

Pedja: Po onome sto sam ja shvatio iz razgovora sa Milanom, on je ateista.

Druga osoba: Ne, ne on je rekao da se izjasnjava kao agnostik

Pedja: To je onda njegov problem 12:smeha:

Pedja je kralj, svaka druga rijec logicka greska :)

On nije shvatio da Milan ne ostavlja prostor za nekog religijskog Boga, vec mozda za mogucnost da su ljudi produkt neke druge savremenije civilizacije itd.

Takodje agnosticizam i ateizam povezuje sa problemom znanja koji potice jos od Platona "Teajtet":

http://forum.b92.net/topic/66471-kutak-za-ateiste/page-56#entry4151456

Подели на овим сајтовима

On nije shvatio da Milan ne ostavlja prostor za nekog religijskog Boga, vec mozda za mogucnost da su ljudi produkt neke druge savremenije civilizacije itd.

Znači pristalica teorije o drevnim vanzemuncima?Biblijski Bog je prevaziđen za njega.

Подели на овим сајтовима

је л ово у духу православља? шта кажу патријарси?

U duhu papskog snishođenja i šlihtanja svima i svakome.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...