Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Evo šta nadležni u Srbiji kažu o pojavi nove opasne igrice za decu...

momo.png

Državna sekretarka u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Tatjana Matić apelovala je na roditelje povodom nove internet igrice "Momo" da obrate pažnju na ponašanje svoje dece.

Ona ističe da do sada nema prijavljenih slučajeva te igrice u Srbiji.

Matić je kazala da je upoznata sa slučajem nove igrice "Momo" zbog koje je, prema navodima medija, nekoliko dece u svetu izvršilo samoubistvo.

Ona je dodala da roditelji moraju više kontrolisati decu i pratiti da li se njihovo ponašanje menja.

Ta igrica je zapravo vid komunikacije koji se deci nudi putem različitih Youtube kanala i influensera koje oni prate. Postoji jedan broj na (aplikaciji) WhatsUp, deca se pozivaju da pozovu taj koji ima sliku zastrašujuće lutke koja kod dece izaziva strahove i frustracije", rekla je Matić za Radio-televiziju Srbije.

Igrica "Momo" prijavljena je u Argentini, Meksiku, Francuskoj i Nemačkoj.

Podsetila je da je Nacionalni kontakt centar za bezbednost dece na internetu do sada održao više od 207 prezentacija i edukacija u 41 gradu u Srbiji. U edukacijama je učestvovalo 69 osnovnih škola, više od 7.000 dece i 3.500 roditelja.

Ona je upozorila da je veliki problem što u Srbiji 80 odsto stanovnika koristi internet, a 49 odsto su digitalno nepismeni.

Od juna radna grupa je započela izradu Strategije digitalnih veština za period od 2019. do 2023. godine.

"Cilj strategije je unapređenje digitalne pismenosti i digitalnih kompetencija, odnosno što veća upotreba savremenih tehnologija na adekvatan način u svakodnevnom životu", objasnila je Matić.

izvor

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од Bogdan011,
      Ima li nekog pravnika da mi pomogne?
      Prodao sam auto coveku, rekao je da nema para za registraciju, pa da uradimo ovlascenje. Ok, uradismo, overismo kod notara...
      Danas mi stigla njegova kazna za parking koju je on napravio na moju adresu.
      Ne mogu da nadjem kopiju ovlascenja a nemam njegov broj da ga pozovem vezano za kasnu koja je stigla.
      Kako ovo mogu da resim jer ko zna koliko ce ih jos napraviti i ko zna sta sve moze da uradi.

• Guest