Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Поуке.орг инфо

Три ствари због којих смо данас срећни?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 минута, Плаво Небо рече

Брате, помјани онда и мене да и ја регулишем питање тримера :) Још док ми је у гаранцији 2 пута га већ рекламирам и трећи пут га сутра носим да им га вратим. Срочио сам им све од а до ш па да видимо ком ће опанци, а ком обојци, и ћао. Пуно значи ономе ко живи на селу.

Нема да бринеш. :ok:

1. Овај пост ме је на тренутак обрадовао:

пре 5 часа, АлександраВ рече

1. Један дан ближе повратку вољеног мужа са службеног пута :navijanje:

2. Нема интензивних болова.

3. Јутарње чаврљање моје мале брбљушице која је одлучила да данас не оде у вртић:sunce:

2. Овде сам се већ и осмехнула.

пре 4 часа, Драшко рече

1. osećam se prilično stabilno (što je retkost za mene)

3. /

Jutarnja vest da supruga mog brata nosi zdravu devojcicu :)

Jos jedan prelep dozivljaj na vrhovima planine Jadovnik u krugu najmilijih

Zahvalna molitva Gospodu na velicanstvenom danu

пре 17 часа, Liga Džentlmena рече

Ne znaci da u svaki grad koji odem moram da upoznam devojku. :) Mozda sam isao u soping. :D

Svima samo ona stvar u glavi, niko ne misli da čovek možda želi sam da prošeta pored reke...upozna novi grad...kupi sebi nešto lepo :smeh1:

пре 22 минута, Natasa. рече

Svima samo ona stvar u glavi, niko ne misli da čovek možda želi sam da prošeta pored reke...upozna novi grad...kupi sebi nešto lepo :smeh1:

Povede sestru u soping. :) 

Pogleda nove felne, dobro moze i presvlake za sedista, neki sportski volan, ili poseti ekipu tjunera. :D 

пре 4 минута, Liga Džentlmena рече

Povede sestru u soping. :) 

Pogleda nove felne, dobro moze i presvlake za sedista, neki sportski volan, ili poseti ekipu tjunera. :D 

Na primer...pa nije život jedna žena pobogu :D.

пре 3 минута, Natasa. рече

Na primer...pa nije život jedna žena pobogu :D.

Ako vredi, treba pokusat, dok ne budes nacisto sa samim sobom. :D 

Naravno u dozama normale, da ne ipadne posle ovo i ono... :) 

Ma zivot je lep,samo sad bas pada kisa, pa ne moze da se uziva u lepotama, al sutra nece pa se moze uzivat. :D 

- Данас сам боље воље.

- Први пут у животу сам укључила веш машину. Ништа није обојено, потопљено, запаљено... :D

- Идем после на кафу с драгом особом.

1. Pouke.org info otvaraju razbibriga teme:D

2. U prethodnim porukama vidim srecu u malim ali kvalitetnim stvarima

3. Jer sam se igrao sa necakom ( moja malena bebica, mada ima dvije godinice hhehe, ali me slusa kad mu objasnjavam zasto sa drugom djecom treba da dijeli igracke)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У недељу тринаесту по Духовима Владика Јустин је, у Саборном храму у Краљеву, служио Свету Архијерејску Литургију уз саслуживање братства овога храма и уз појање певнице при нашем храму која је окупљена око г-дина Ивана Трајковића.     У атмосфери скела које се налазе на свим странама храма – и у порти Храма око објеката који се увелико зидају (парохијски дом са звоником и црквена продавница са палиоником за свеће), и на спољашњим зидовима храма (управо се налазимо у фази постављања великих зидних мозаика на улазне портале Храма) и у самој унутрашњости храма (за неколико дана ће, ако Бог да, бити завршено осликавање олтарске апсиде и завршава се осликавање параклиса посвећеног икони „Млекопитатељница“) – смо одслужили и ову Литургију на Часној Трпези која се, баш због тих скела, налази на солеји. Наш храм и простор око њега се из дана у дан преображавају и све су израженије контуре оне лепоте којом ће блистати када радови буду сасвим окончани. Чини се да тај дан више није тако далеко, а до пре само неку годину изгледало је да ће проћи можда и деценија до тренутка када више за скелама неће бити потребе. Хвала Богу на томе!   У својој пастирској беседи Владика се дотакао и те теме нагласивши да до тог свеопштег уређивања и украшавања храма долази и по мери наше љубави, труда и молитве. Потом је Владика говорио о јеванђелској причи „о злим виноградарима“ која је прочитана на Литургији, подсетивши нас да је овај свет створен савршен и леп попут винограда и да ми – виноградари – уколико на правилан начин живимо и обделавамо виноград можемо примати његове богате плодове и ни у чему не оскудевати. Али исто тако, уколико водимо животе у греху и уколико проводимо неплодне животе у незадовољству и незахвалности, проћи ћемо попут ових злих виноградара који нису слушали слуге Божије – пророке и светитеље – па чак ни самог Сина Божијег.   Од нас ће овај виноград бити одузет уколико наши животи не постану вино – најсавршенији плод творевине јер је то део Причешћа – и уколико наша срца не постану чиста и достојна да се у њих усели Бог. Још нас је наш Пастир подсетио и на то да смо јуче прославили „начало индикта“ и да је ово период када деца крећу у школе – да је ово тренутак када почиње нови годишњи круг када треба свести рачуне са самима собом и погледати шта смо све учинили претходне године. Ако смо нешто сагрешили ту су покајање, исповест и молитва као начини да се исправимо и усправимо.  На крају беседе нам је свима пожелео да полако узрастамо и да доспемо до Царства Божијега.     Као и сваки пут, Литургија је окончана свечаним Владикиним изласком из храма током којег су појци у византијском напеву предивно отпевали „Многољетије“.     Извор: Епархија жичка
    • Од Логос,
      Новоподигнути храм у Обреновцу, посвећен Сабору српских светитеља, прославио је своју славу и прву годишњицу од освећења. У част празника, Свету Архијерејску Литургију је служио Његово Преосвештенство Епископ ваљевски Г. Милутин уз саслуживање свештенства и свештеномонаштва Епархије ваљевске и Архиепископије београдско – карловачке. У току Литургије, Владика Милутин у чин чтеца рукопроизвео је дугогодишњег наставника и координатора верске наставе Владана Нешковића.     У литургијској проповеди Епископ Милутин подсетио је на поуке Господа Христа о опраштању, творењу разних облика милосрђа и свему ономе на шта смо позвани, уколико желимо да нас Спаситељ као Своје препозна у дану Страшног суда. Држимо се свете православне вере којој нас је учио Свети Сава и сви Оци Цркве. Истинама вере би родитељи требало да уче своју децу. Срећом, констатовао је Владика Милутин, данас у школама постоји веронаука, па деца уче у школи о томе и знање преносе старијим члановима породице. Наша Света Црква је ту да се у њој сабирамо и од свештеника слушамо реч Божју, окрепљујућу и спасоносну. Тако су чинили наши преци, који су добро знали и држали се јеванђељске речи, коју су нам предали Свети Кирило и Методије, а учврстио Свети Сава, сунце српског народа. Његов отац, Стефан Немања, градио је државу и једнако посвећено чувао чистоту вере и зато нам је била благословена држава.   Свете владике попут Саве и других архијереја, који су у оно време носили веру, предали су нам је чисту. Многе свештенике и епископе Српске Цркве су Турци убијали и распињали пет стотина година. Они су гинули, али нису се одрицали вере. Управо они које данас славимо. Како је лепо што је овај храм посвећен њима и што их имамо у небеском свету да нас науче данас! Гинули су и у време комунизма, сви они који су били отпор тадашњој политици тиме што су веровали у Бога. Страдало се масовно и у Јасеновцу, паљене су цркве… Сви они изгинули су за Часни крст и слободу. Данас, заблагодаримо Богу јер можемо да верујемо како ми хоћемо – рекао је Владика Милутин.   „Зло никада добра донети неће“, говорио је блаженопочивши Патријарх Павле, кога су сви за живота сматрали светитељем. Једног дана, кад буде канонизован, и њему ћемо се молити поред свих српских светих које данас славимо у овом светом храму, закључио је Епископ Милутин, честитајући славу архијерејском намеснику посавском, протонамеснику Слободану Илићу, браћи свештеницима и свим учесницима молитвеног сабрања.   По завршетку Литургије, начињен је литијски опход око храма и преломљен славски колач. Славска свечаност завршена је трпезом љубави за све госте.     Извор: Епархија ваљевска / Радио Источник
    • Од Ćiriličar,
      S Darvinom po trnju
      WWW.DANAS.RS Krajem prošle godine, Drilon Gaši, mladi imam u džamiji u...  

S Darvinom po trnju
      Krajem prošle godine, Drilon Gaši, mladi imam u džamiji u Vitomirici, selu u pećkoj opštini, izjavio je za prištinsku televiziju: „Teorija evolucije, koju je razvio Čarls Darvin, jedina je savremena teorija koja je uspela da izdrži test vremena.
      14Piše: Zlatko Paković13. septembra 2019. 17.00 Dakle, argumenti pokazuju da je evolucija činjenica.“
      Početkom ove godine, Islamska zajednica na Kosovu suspendovala je imama Drilona Gašija, a prošle nedelje odlučila je da ga otpusti iz službe. Drilon Gaši više nije imam.
      U odluci o razrešenju, koju je potpisao Naim Ternava, Veliki muftija Kosova, stoji i ovo: „Dokazano je da se svojom izjavom Gaši protivi doktrini islama i postulatima koji se temelje na Kur’anu i sunnetu… Nazivajući evoluciju činjenicom, bez davanja ijednog materijalnog dokaza, Gaši je izazvao nezadovoljstvo među kolegama širom Kosova, kao i drugde, kod muslimana, zbog širenja neistina, te je povredio interese Islamske zajednice na Kosovu.“
      Drilon Gaši nije oćutao na ovu odluku. Saopštio je da ona predstavlja „reinkarnaciju inkvizicije“, koju uspostavlja rukovodstvo Islamske zajednice na Kosovu. I još je rekao: „Ko želi da sarađuje sa Islamskom zajednicom, neće mu biti dopušteno da kritički razmišlja, ili da vodi dijalog, a sve pod izgovorom da se to protivi principima poslušnosti i pokornosti.“
      Uporedivši odluku kosovskih islamskih starešina sa inkvizicionim procesom, jednim od izuma hrišćanstva, Gaši nas vodi na tu stranu – u srce šest vekova od islama starije vere. Čujmo šta Gašijeve hrišćanske kolege imaju u Srbiji da kažu o Darvinovoj teoriji i kuda ih to nosi!
      U maju pretprošle godine, na Peticiju za reviziju izučavanja Darvinove teorije evolucije u školama i na fakultetima, koju je, među ostalima, potpisalo pedesetoro doktora medicine i dva člana SANU (sic!), odgovorila su, Javnim apelom, desetorica profesora, docenata i asistenata Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Oni su tad napisali i ovo:
      „Konstatujemo da je teorija evolucije jedina trenutno naučno prihvaćena teorija koja objašnjava razvoj života na Zemlji. Bez obzira na prigovore koji joj se mogu uputiti i poteškoće koje ima prilikom objašnjavanja pojedinih fenomena u istoriji razvoja života, trenutno ne postoji nijedna plauzibilna (prihvatljiva, verodostojna) alternativna naučna teorija koja bi mogla da je zameni.
      Iz tog razloga, smatramo da u programu nastave biologije, na svim obrazovnim nivoima, ne postoji ništa što bi trenutno moglo da zameni teoriju evolucije ili da barem bude predstavljeno kao njena jednako plauzibilna alternativa. S tim u vezi, podsećamo na stav, široko prihvaćen od naučne zajednice teologa širom sveta, da ne postoji nikakva ‘biblijska teorija stvaranja’ koja se može shvatiti kao naučna teorija koja bi, kao takva, predstavljala naučnu alternativu teoriji evolucije.“
      Ovo saopštenje, koje je moglo biti od epohalne nacionalne kulturne važnosti, potpisali su redovni profesori episkop dr Maksim Vasiljević i protoprezviter dr Vladan Perišić, vanredni profesor dr Predrag Dragutinović, docenti đakon dr Zdravko Jovanović, prezviter dr Aleksandar Đakovac, prezviter dr Zoran Devrnja, dr Marko Vilotić, dr Andrej Jeftić i asistenti Vukašin Milićević i Nenad Božović.
      I šta se dogodilo? Na zasedanju Svetog arhijerejskog sabora, istog tog maja 2017, desetorica autora Javnog apela optužena su da pružaju „podršku darvinizmu u njegovom najgorem izdanju, i da posredno osporavaju bogootkrivene istine o Bogu kao Tvorcu sveta i biblijske povesti o stvaranju“. No, reakcija arhijereja nije se zaustavila na rečima. Patrijarh srpski Irinej kaznio je autore apela. Nekoliko sveštenika među njima ostalo je bez parohija, a svim potpisnicima je izrečena „zabrana da ikada više govore za medije“.
      Dekanat Bogoslovskog fakulteta u Beogradu, od patrijarha Irineja obavešten je da će protiv njega biti pokrenut crkveni disciplinski postupak ukoliko bilo ko bude dao bilo kakvu izjavu za medije bez prethodne dozvole Patrijaršije.
      Kakva doktrinarna sloga među muslimanskim poglavarima na Kosovu i pravoslavnim u Srbiji! Kakvo jedinstvo sudbina nekolicine mislećih i slobodnogovorećih ljudi u Srbiji i na Kosovu! Kakvo bratstvo u muci među hrišćanima i muslimanima, kakva profitabilna sloga među vladikama i muftijama! Aferim!
      Kako s teorijom evolucije stoji u katoličkom komšiluku, u Hrvatskoj? Tamo je ova situacija izvraćena. Poglavar Rimokatoličke crkve priznaje naučnu zasnovanost Darvinovog objašnjenja o poreklu vrsta i postanku čoveka, ali većina među vernicima i većina među njegovim klerom drži da je reč o blasfemiji.
      Evo šta je, urbi et orbi, papa Franja izjavio u oktobru 2014: „Kada čitamo o nastanku sveta u Knjizi postanja, rizikujemo da zamišljamo Boga kao mađioničara s čarobnim štapićem, koji može sve. Ali, nije tako… Veliki prasak, za koji danas mislimo da leži u osnovi svega, nije u suprotnosti s delovanjem božanskog Tvorca, već ga čak zahteva. Evolucija nije suprotna stvaranju, jer zahteva stvaranje bića koja će se razvijati.“
    • Од Логос,
      Свето јеванђеље по Матеју, зачало 79, (19, 16- 30) доноси нам разговор Господа Христа са младићем који жели да зна шта би требало да чини да заслужи Царство небеско. Гост емисије „Сведочења“ протонамесник Живојин Кнежевић примерима из живота светих отаца објаснио је смисао ових Спаситељевих речи, које су до данас применљиве сваком хришћанину.     Извор: Радио Источник

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...