Jump to content
JESSY

Ваши омиљени цитати о књигама...

Rate this topic

Recommended Posts

Knjige, kao i prijatelji, trebaju biti malobrojni i dobro odabrani. Poput prijatelja, trebamo im se uviejk iznova vraćati, a one nas, poput vjernih prijatelja, nikada neće iznevjeriti, nikada prestati voditi.

Charles Caleb Colton

''Kad sam bio dijete, nadao sam se da ću kad odrastem postati knjiga. Ne književnik, nego knjiga. Ljude se može pobiti kao mrave, pa ni književnike nije teško ubiti. Ali za knjigu, čak i ako je sustavno unište, postoji šansa da se neki primjerak spasio i da će nastaviti živjeti na polici, živjeti nijemim životom na nekoj od zaboravljenih polica u nekoj zabačenoj knjižnici, u Rejkjaviku, Valladolidu ili Vancouveru.''

Amos Oz - Priča o ljubavi i tmini

~~~Ne veruj nikome ko nije doneo sa sobom knjigu.

Lemony Snicket

~~~Ne postoji nijedan dobar razlog zašto čovek ne bi mogao

da voli iste knjige i sa osamnaest i sa četrdeset osam.

Ezra Pound

~~~Knjige su pčele koje nose polen od jednog do drugog uma.

James L. Lovell

“Šta je knjiga? Uzeta na oko to je mala stvarčica od najtrošnijeg materijala, od hartije, uzeta u suštini, to je jedna od najjačih strasti i slasti, to je tiha voda što breg roni, to je dinamit koji čupa i diže u vazduh, i drukčije slaže, to je uzvišen, mudar učitelj ili satanski zavodnik. Engleski pesnik L. Pirsal Smit ide dalje i kaže o čitanju u poemi svojoj: “taj rafinovani i nekažnjavani porok, to je sebično, nepomućeno i trajno pijanstvo”. U prašnjavoj Atini, jedared, kupila sam kutiju masti za obuću. Bila je zavijena u “Fragmente” Heraklitove. Kad sam kutiju izvadila, bacila sam zgužvanu i umrljanu hartiju. Ali, niti su ono kod bakalina bili “Fragmenti” niti sam ja bacila “Fragmente”. Kako bih! Književno delo, to je duh, etar; a čitanje to je misterij. U tom smislu najbliža je knjizi muzika, ali je razlika ipak velika. Filharmonija koja je putovala da odsvira samo dve simfonije, to je značilo dva vagona ljudi, instrumenata i partitura, polica i stolica. A sve Šekspirove drame i tragedije metnete u džep ili u muf.”

Isidora Sekulić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Ćiriličar
      Пронашао сам гроб свога претка страдалог као ратни заробљеник у нецистичкој Немачкој.
      Занима ме да ли постоји могућност да Немача снесе трошкове ископавања посмртних остатака, превоза до родног краја - да се Мученик сахрани у српској земљи, међу родбином? Као убице, био би ред да Немци макар снесу трошкове ископавња и превоза до родне земље.
      Каква је процедура и да ли је пренос посмртних остатака уопште могућ, без обзира на то ко сноси трошкове? Ко има искустава ма кавих нека напише.

Узгред, за неупућене, у граду Бад Аролзену налази се архива жртваа нацизма. Сви који траже страдале претке могу на сајту да испуне формулар, и након неколико месеци контактираће вас истражни тим. Има мали проблем, пошто су фашистичке ћате (писари) заводили имена на немчком, вероварно су имена спелована са неким немачким или вокалима или са w, x, y. У сваком случају јако су ажурни. Конкретно, мени су послали све што су имали, и упутили ме даље на гробље. Тренутно покушавам да сазнам да ли гроб још увек постоји - вероватно да.

Arolsen Archives
      International Center on Nazi Persecution
      Große Allee 5-9
      34454 Bad Arolsen

T +49 5691 629-XXX
      E InvestigationTeam6@arolsen-archives.org 
      W arolsen-archives.org

An die 14 Millionen Dokumente online:

Овде се ради о брту од мога деде, који је одведен као ратни заробљеник, војник Краљевине Југославије. Заробљен је одмах приликом окупације а умро од тифуса 1942.

• By Логос
      Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније началствоваће Светом архијерејском Литургијом у четвртак, 29. августа 2019. године у манастиру Светог Романа у Ђунису, поводом манастирске славе. О Светитељу и манастиру који му је посвећен, великој и надалеко познатој Светињи Епархије нишке, говорио нам је архимандрит Дамаскин (Грабеж), игуман манастира Светог Романа у Ђунису.   Звучни запис разговора     Извор: Радио Глас
    • Guest ага пије млеко
      By Guest ага пије млеко
      Мени се јако свиђају ПОСЛАНИЦЕ и често се враћам на њих,због практичних савета за духовни живот. Затим волим ПСАЛМЕ, ПРЕЧЕ СОЛОМОНОВЕ, ПРЕМУДРОСТИ СОЛОМОНОВЕ, ПРОПОВЕДНИКА.
      ДЕЛА АПОСТОЛСКА су ми узбудљива и као да ми спадају у жанр романа, због свих перипетија кроз којих пролази главни актер истих св. ап. Павле........
      Док СВЕТО ЕВАНЂЕЉЕ је већ класика и свакодневна насушна потреба....

• By Драгана Милошевић
      Предлажемо да погледате одличан одговор на једну од првих ствари које можете чути од атеиста када се поведе разговор о Богу, вери, религији уопште. Врло логичан и јасан одговор на стереотип којим атеисти мисле да дефинитивно затварају уста саговорнику.

извор

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...