Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Ваши омиљени цитати о књигама...

Оцени ову тему

Recommended Posts

Majstorstvo čitanja brusi se čitav život,
nikada ne dosežući granice, jer ono nema
cilja, osim čistog zadovoljstva.
Čitanja su lična, portretna, svakodnevna
sreća, besplatna i dostupna svima.
Da sam ja škola, prvi predmet u njoj bio bi
čitalački hedonizam.

Početak knjige podseća na šahovsko
otvaranje partije.Izbor je veoma ograničen,
poledice su proučene, ekscentričnost se
kažnjava.

Aleksandar Genis

Ne zaslužuje svaka teška knjiga da se ubijaš
nad njom.

Ja u knjigama podvlačim ono što me oduševljava,
i ono što me ljuti, i ono što je jasno do bola, i ono
što je nejasno do besa. (Obična olovka omogućava
da se umešaš u tekst i da postaneš njegov koautor)

Čitanje je kao ljubav, posao za dvoje koji izbegava
svedoke.S vremenom biblioteka postaje dnevnik i
harem koji je glupo ostavljati u nasledstvo.

A.G.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Guest ага пије млеко
      Од Guest ага пије млеко,
      Мени се јако свиђају ПОСЛАНИЦЕ и често се враћам на њих,због практичних савета за духовни живот. Затим волим ПСАЛМЕ, ПРЕЧЕ СОЛОМОНОВЕ, ПРЕМУДРОСТИ СОЛОМОНОВЕ, ПРОПОВЕДНИКА.
      ДЕЛА АПОСТОЛСКА су ми узбудљива и као да ми спадају у жанр романа, због свих перипетија кроз којих пролази главни актер истих св. ап. Павле........
      Док СВЕТО ЕВАНЂЕЉЕ је већ класика и свакодневна насушна потреба....

• Од Драгана Милошевић,
      Предлажемо да погледате одличан одговор на једну од првих ствари које можете чути од атеиста када се поведе разговор о Богу, вери, религији уопште. Врло логичан и јасан одговор на стереотип којим атеисти мисле да дефинитивно затварају уста саговорнику.

извор
    • Од Поуке.орг инфо,
      Овде можете да постављате линкове ка каналима или одређеним клиповима са стримованим игрицама које волите.
      Овај је фантастичан, игрица се зове Detroit: Become Human
      креће одавде

па иде даље...
      и даље

а остале можете на каналу овде https://www.youtube.com/channel/UCvwDNr7ec4Qaa_25VYOMhxg 
    • Од Џуманџи,
      Св. Григорије Богослов, Реч XXXII    О чувању доброг поретка у разговору, и о томе да не може сваки човек, и у свако време, расуђивати о Богу 

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...