Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Ваши омиљени цитати о књигама...

Оцени ову тему

Recommended Posts

''Kad sam bio dijete, nadao sam se da ću kad odrastem postati knjiga. Ne književnik, nego knjiga. Ljude se može pobiti kao mrave, pa ni književnike nije teško ubiti. Ali za knjigu, čak i ako je sustavno unište, postoji šansa da se neki primjerak spasio i da će nastaviti živjeti na polici, živjeti nijemim životom na nekoj od zaboravljenih polica u nekoj zabačenoj knjižnici, u Rejkjaviku, Valladolidu ili Vancouveru.''

Amos Oz - Priča o ljubavi i tmini

~~~Ne veruj nikome ko nije doneo sa sobom knjigu.

Lemony Snicket

~~~Ne postoji nijedan dobar razlog zašto čovek ne bi mogao

da voli iste knjige i sa osamnaest i sa četrdeset osam.

Ezra Pound

~~~Knjige su pčele koje nose polen od jednog do drugog uma.

James L. Lovell

“Šta je knjiga? Uzeta na oko to je mala stvarčica od najtrošnijeg materijala, od hartije, uzeta u suštini, to je jedna od najjačih strasti i slasti, to je tiha voda što breg roni, to je dinamit koji čupa i diže u vazduh, i drukčije slaže, to je uzvišen, mudar učitelj ili satanski zavodnik. Engleski pesnik L. Pirsal Smit ide dalje i kaže o čitanju u poemi svojoj: “taj rafinovani i nekažnjavani porok, to je sebično, nepomućeno i trajno pijanstvo”. U prašnjavoj Atini, jedared, kupila sam kutiju masti za obuću. Bila je zavijena u “Fragmente” Heraklitove. Kad sam kutiju izvadila, bacila sam zgužvanu i umrljanu hartiju. Ali, niti su ono kod bakalina bili “Fragmenti” niti sam ja bacila “Fragmente”. Kako bih! Književno delo, to je duh, etar; a čitanje to je misterij. U tom smislu najbliža je knjizi muzika, ali je razlika ipak velika. Filharmonija koja je putovala da odsvira samo dve simfonije, to je značilo dva vagona ljudi, instrumenata i partitura, polica i stolica. A sve Šekspirove drame i tragedije metnete u džep ili u muf.”

Isidora Sekulić.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Драгана Милошевић,
      Предлажемо да погледате одличан одговор на једну од првих ствари које можете чути од атеиста када се поведе разговор о Богу, вери, религији уопште. Врло логичан и јасан одговор на стереотип којим атеисти мисле да дефинитивно затварају уста саговорнику.

извор
    • Од Поуке.орг инфо,
      Овде можете да постављате линкове ка каналима или одређеним клиповима са стримованим игрицама које волите.
      Овај је фантастичан, игрица се зове Detroit: Become Human
      креће одавде

па иде даље...
      и даље

а остале можете на каналу овде https://www.youtube.com/channel/UCvwDNr7ec4Qaa_25VYOMhxg 
    • Од Џуманџи,
      Св. Григорије Богослов, Реч XXXII    О чувању доброг поретка у разговору, и о томе да не може сваки човек, и у свако време, расуђивати о Богу 
    • Guest
      Од Guest,
      Који је ваш омиљени парфем?

Ја их имам неколико, неке користим дужи низ година, неке сам открио скоро.

На пример, мој омиљени парфем је дефинитивно Paco Rabanne sclassic

следећи је из неке јефтиније али не и неквалитетније класе Antonio Banderas spirit

И најновији који сам скоро открио, јесте мало скупљи (мада ја то набављам доста јефтиније) је Trussardi uomo
      Много је моћан, и није за свакога. Треба га, што би рекли, носити. Али мени се много допада и није баш за сваки дан.

• Create New...