Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Никола Ђоловић

Како гледате на конфликте и да ли сте конфликтна личност?

Recommended Posts

Искрено, ако под конфликтима подразумевамо сукобе људи у физичком смислу, уколико сам посматрач потресају ме...

Једном сам видео сцену када се два старија човека бију на улици а остали стоје са стране и посматрају, потресла ме је јако та сцена. И сад кад је се сетим...

Нисам конфликтна личност, гледам да имам мир са свима, као што каже апостол Павле: "Ако је могуће имајте мир са свима"  0409_feel

Сваки човек се може разумети. И ако је лош, има разлога зашто је такав.

У конфликт бих ушао само у одбрани некога, овако не. Нисма толико сујетан да пошто пото истерујем своје и замерам другима. Ипак ме те ствари врло мало занимају....

Meni se cini da je konflikt subjektivni dozivljaj, `unutrasnji` nesklad, koji najcesce `pravdamo` spoljasnjim, tj svodimo na nesuglasice sa drugima. Konflikt je nemogucnost ispunjenja onoga sto se smatra potrebnim, cemu se tezi, sto smo postavili za cilj. Moze biti ocigledan u odnosu sa drugima (od kojih se obicno nesto ocekuje)... a moze se javiti i u situacijama u kojima ne zavisi direktno od drugih (ako postavljate ispred sebe previsoke ciljeve koje nije moguce dostici, vec ste u konfliktu... licnost tezi ispunjenju, a nemocna je da ga dosegne).

Dakle, konflikt, bar kako se meni cini, nije rasprava sa drugima, nego sa samim sobom. Koliko mi je poznato, nereseni konflikti mogu stvoriti neuroze, a kasnije i teza psihicka oboljenja. Dakle, ozbiljna stvar...

Sto se medjusobnih odnosa tice, nisam previse konfliktna osoba (bar ne u tom `spoljasnjem` obliku), ali mi se povremeno desavaju konfliktne situacije. Dobro je za treniranje duha, i sticanje smirenja, i `gazenje` gordosti i sujete. Kad god sam iskreno analizirala konflikte koji su me pogadjali, nikad nisam uspela da pronadjem krivicu u nekome, u necijem postupku ili reci, vec samo u sebi. Ali zaista je tako...

Sto sam starija sve vise shvatam koliko je vazno coveku dati slobodu. Ako mu je dao Bog, zasto bih mu je uzela ja... da bude onakav kakav jeste, a ne kakav ja hocu da bude, da mi kaze i sta misli i sta ne misli, da se naljuti, da me odbije i odbaci, a da ni za trenutak ne prestanem da ga volim i da mu se radujem, i da ne trazim apsolutno nista za uzvrat.

Postoji odlican lek za konflikte -  0409_feel

Svaki konflikt je idealna prilika za nas da ispovedamo svoju veru delima- da na mrznju ne odgovaramo mrznjom, vec ljubavlju, da se molimo i za one koji nas vredjaju, da ne osudjujemo drugog zbog njegovog pada, da ljubimo "bliznjeg svog kao samog sebe".. i da prastamo...

Док се нешто не сломи не може да се спозна вредност онога што је постојало. Људи то често не разумеју. Тако и тамо где дође до сукоба, томе не треба давати коначан разлазни карактер већ могућност за кориговање односа и међусобно усавршавање. Наравно да то некада може бити болан процес али пут до васкрсења и не бива без крста. Не постоји „Не могу!“ већ само „Желим!“. Веровати у своју слабост је неверје у веру за бољим. Чак и када се све руши и када сви сведочe лажно.

Нема квалитетног односа без мало интерних сукоба. Сукоб показује обостране слабости али кроз обострано покајање и обострано разумевање. Тако се рађа присност двају или више личности. Људи раде другачије, избегавају сукобе али и не рађају присност са другима око себе.

Uh...Ja sam najvise sa samom sobom u guzvi...Kad nekom ocutim,onda se zderem sto nisam lepo skresala u brk,pa se svadjam u sebi sa tim i tim,a ako odvratim na licu mesta,onda mi krivo sto se nisma uzdrzala...Izbegavam konflikte,zaista,izbegavam ljude sa kojima ne mogu da nadjem zajednicki jezik,ali kad bas moram sa njima da se sretnem,na zalost,otac rodjeni mi je najveci problem,onda trpim koliko mogu,ali u tom trpljenju mi se stvori nervoza sto trpim i ili zbrisem ili se raspravljam,a rekoh,i jedno i drugo se na kraju svedu na lose.Iako,kad se pogledam sada i pre 10 godina,vidim da sam uznapredovala u smislu da mi to vise ne dopire u srce kao pre,sada stize samo do razuma,pa ce nadam se,mozda za 10-ak godina,ha,ha,biti kao muve oko glave.Rastemo,rastemo.Dug i mukotrpan proces,zaista.

ja mnogo volim da se prepucavam  :0104cheesy:

naročito po forumima !

Uvek sam voleo da isterujem do kraja neku diskusiju ,

i izludjivali su me (mnogi) zato što

-ne slušaju

-vrtimo se u krug

-skaču stalno na nove teme (beže mi stalno)

Zato je ovaj internet mnogo dobar za prepucavanje !

-sve ostaje zapisano  , ko je šta kaz'o ,

-niko ne može da te prekida ,

-citiranje ...

itd .

jesam promašio temu ? 0202_238

ovde kod vas sam fin , zato što ste mnogo obrazovani , pa mnoge teme ne poznajem ...

al , ako krenem ... paz'te se - opasan sam !

baš sam skoro razbio jednog iz blica ...

jel' zna neko Milutina (sveznalicu) , "komentatora" u blicu ? (blog , a i članci)

ganjali smo se po blogovima  i na kraju smo zakazali on line duel

evo kako je bilo ...

http://www.pogledi.rs/diskusije/viewtopic.php?t=16671&postdays=0&postorder=asc&start=0

puno ljudi iz blica (pošto smo ostavili link na više mesta) je otvaralo tu temu (skoro 3000 otvaranja)

napomena :

ja sam onaj Bojan Marković ... (nije moje ime ... a ni slika)

taj Milutin je stalno k.nj.o po blicu protiv onih što nemaju na avataru svoju sliku i za nick - svoje ime ...

inače , piše ogromne komentare , nepismen je i lupa gluposti ...

a , nijednu temu ne preskače !

... sveznalica !

tema ima 9 strana , ali tek od 4-te je bilo zanimljivo ...

pogledajte ako imate vremena !

da vidite kako sam ga smotao ...

Uh...Ja sam najvise sa samom sobom u guzvi...Kad nekom ocutim,onda se zderem sto nisam lepo skresala u brk,pa se svadjam u sebi sa tim i tim,a ako odvratim na licu mesta,onda mi krivo sto se nisma uzdrzala...Izbegavam konflikte,zaista,izbegavam ljude sa kojima ne mogu da nadjem zajednicki jezik,ali kad bas moram sa njima da se sretnem,na zalost,otac rodjeni mi je najveci problem,onda trpim koliko mogu,ali u tom trpljenju mi se stvori nervoza sto trpim i ili zbrisem ili se raspravljam,a rekoh,i jedno i drugo se na kraju svedu na lose.Iako,kad se pogledam sada i pre 10 godina,vidim da sam uznapredovala u smislu da mi to vise ne dopire u srce kao pre,sada stize samo do razuma,pa ce nadam se,mozda za 10-ak godina,ha,ha,biti kao muve oko glave.Rastemo,rastemo.Dug i mukotrpan proces,zaista.

I ja imam isti problem,zasto nisam odcutala,a ako cutim onda se zderem i lose se osecam u ona slucaja.Tesko je zaista...Nemoguce je izbeci konflikte ali da bi se resili , svi ucesnici treba da povuku kocnicu...Najvise me nervira stalno vrtenje u krug umesto da se trudimo da uzdignemo sebe,uh,tesko mi je i kada pisem o tome ,osecam se kao da me gaze  kov kov

Marina i Jadranka, evo i mene trece, bice nam lakshe sto znamo da nismo same.

Kod mene vazi sve napisano, i josh plus: kad moram da odgovorim u konfliktu, a druga strana nece da popusti, sopstvenim preispitivanjem posle i verovatno nezdravom saveshcu ja SEBE optuzim, kako god da se zavrshilo.To kad znam da sam ocigledno u pravu.

Kad te neko bukvalno tera na zlo, siluje ti volju i nece da popusti, najbolje se skloniti...kloniti. Neko skoro rece od slepih i gluvih najbolje da odustanemo, tu dijaloga NEMA.  A ni monologa sa samim sobom, to donese uzasan nemir iz koga ne mogu da izadjem.

Konflikt je za duhovno jake i stabilne, priznajem da tu ne spadam.......sto rekoste, niti da ocutim, nit da ne ocutim, niti znam posle kako da prestanem samam sa sobom da se svadjam :)

Е то је код мене веома велики проблем ја јесам некада био конфликтан али не неко ко ће испровоцирати конфликте мада је и то по некада потребно зависно шта желимо тиме да постигнемо  а ту се односи на контролисани конфликт без обзира на последица (колатералне )  и то покушавам да ту стаст  или шта је већ решим  односно да држим под контролом и веома ми је то проблематично и једва се суздржавам а кључ проблема је мој некадашњи посао ( Bodyguard ) до 2006 када се догодило нешто и у том догађају су тих дана брујали сви медији електронски, штанпани ....али и били смо предмет расправе и појединих политичких структура тадашњи министар одбране је одиграо kључну улогу за спашавање живота мог кума нећу употребити имена нити које био наш послодавац јер то није битно али и није предмет теме наш тим је радио свој посао и сачували смо клијента живог и здравог и не повређеног али је због тог резултата неко платио својом главом ...

Дали знате колико је тешко се борити против самога себе када свог противника веома добро познајете али вас тај противник веома често изненади .

занемела самна твоју причу и заиста ми се мој проблем са конфликтом чини безначајан, као и многе ствари у животу које схватам трагично а има заправо толико људи око мене којима је заиста потребна утеха и помоћ...Мислим да ћеш се изборити са својим противником и да си на добром путу када си спреман да о томе разговараш,а мислим да и сам знаш где ћеш наћи  4chsmu1

:cheesy2:

Nisam konfliktan ali mogu slobodno da kažem,konflikt je ponekad veoma korisna stvar.Razlog?Jer ponekad se nazire ono pravo lice nas samih.Mada to ne znači da konflikt treba da preraste u nešto drugo.da ne kažem u mržnju ili ne daj Bože u fizički obračun.

Трудим се да никад не упадам у конфликте - али не успијева ми увијек. Е сад имам питање може ли из конфликта да се изроди и нешто добро? Ја вјерујем да су конфликтне личности изузетни егоисти (моје мишљење), из простог разлога, кад је неко склон конфликту, сви људи око њега ће избјегавати сукобе, и радиће оно што та особа тражи од њега, само зато да не би упала у свађу. И тако се догоди да људима управља сујета конфликтне личности, која мисли да је све и свја, јер му се нико никад не супротставља, па тако настави још горе да кињи друге - те таквом се безобразлуку крај не види  confused, а остали ћуте и трпе. Морееее staniiiiiii 4chsmu1 crvenilo

Nisam konfliktan ali mogu slobodno da kažem,konflikt je ponekad veoma korisna stvar.Razlog?Jer ponekad se nazire ono pravo lice nas samih.Mada to ne znači da konflikt treba da preraste u nešto drugo.da ne kažem u mržnju ili ne daj Bože u fizički obračun.

opet smatram da konflikt , kada je cest, neminovno prerasta u baš mislim mržnju.Ja na primer sa nekim ljudima izbegavam da razgovaram jer znam da i ako udjemo u neku učtivu konverzaciju,doći će do konflikta.To nije baš normalno ali tako je.Izbegavam takve ljude...bolje je tako nego da se osetim loše ako kažem nešto na šta posle neću biti ponosna

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...