Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Никола Ђоловић

Како гледате на конфликте и да ли сте конфликтна личност?

Recommended Posts

Увек сам био за варијанту "паметнији попушта", али нешто у задње време немам много стрпљења... још увек се све у најгорем случају завршава жучном свађом...  confused

Што се конфликта тиче, не одобравам оне физичке, а ове друге...  шта знам, понекад ми се чини да су "здрави"... confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

"Iskuliram" i ignorisem takve osobe napr. siptare kod mene neznas dal ce da ti skoce 20 (onako iz ciste pameti) ili ce doci da te pozdrave..... Nisam konfliktna licnost u smislu nezelim da iniciram neki konflikt jer smetam da se sve moze resiti mirnim putem (diplomatija). Ako vidim da neko inincira konflikt odma popustim, pamtniji uvek popusta  89898989898989

Како гледам: Ако је неки физички конфликт измакнем се да не сметам  :drugarstvo:

Уствари избјегавам сваку врста конфликта и уопште не волим да се препирем. После вербалне препирке се напросто изгубим и кажем неке ствари које можда не бих требао рећи, зато ми је боље да прешутим у тим тренуцима.

Углавном нисам. Али постоје две особе које ме стално бицкају. Шта год да је у питању. Једна се сама "искулирала", тек тако. А друга (са којом сам ближа) ме је боцкала и доказивала нешто нон-стоп, је после неколико "њених" набода од мене добила одговор. Па више није. Мене сестра доста зезуцка, те ми се подмсева, те изводи неке бесне глисте. А ја редуковала наше виђање и дружење  :drugarstvo:. Да не би смо дошле обе у искушење да се џапамо.

Признајем да мужа некад малтретирам, посебно ако ја возим њега колима, а он да неку примедбу на мењање брзине или уласка у траку. Е тад одлепим начисто. И то исте секунде!! Сваки пут! 0442_feel

Guest srna u izgubljenom raju

"svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem" 0442_feel

catfight :)

:) 4chsmu1 https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif

aman :mad: :mad: :mad:

:drugarstvo:

Конфликти су могућности добродетељи. Услед ушушканости у лажан мир и лажну врлину смањује се жеља за кретањем ка Христу. Конфликти осмишљавају упитаност и ослобађају од чамотиње. Кроз њих се испитујемо и показујемо какви јесмо. Једно је конфликт мржње а друго је конфликт љубави јер само једно изграђује док оно друго руши. Од нас зависи да ли желимо останак у заједници са онима са којима се сукобљавамо или не. Без конфликта нема покајања јер летаргија одузима аскетику. Тако бива воља наша у свим неуспелим исходима уместо воље Божије. И они који нас "конфликтују" чак иако далеко од истине, не допуштају нам да постанемо обамрли у излагању истине и пасивни у показивању њених дела. Све нас колеба да би се показало колико смо стабилни. Егоизам убија конфликт јер одсеца дијалог са другим будући да га не воли. Конфликт је најтежи међу најрођенијима јер су вољени; када не би били вољени онда не би ни болело него би били без расправе игнорисани. Конфликт не одузима мир него га испуњава зато што се немир осмишљава у мир. Конфликти су потребни јер се све судара да би добило своју целину и увећало своју запремину. Конфликт не умножава проблеме него раскринкава њихове нерешености. Он удара не из мржње него да би указао на веће и боље. Конфликт се клања мудрости Божијој јер само у тој светлости може да рашири крила. Крај сваког конфликта је у добровољној или принудној скрушености...

Guest O.Ugrin

Конфликти су могућности добродетељи. Услед ушушканости у лажан мир и лажну врлину смањује се жеља за кретањем ка Христу. Конфликти осмишљавају упитаност и ослобађају од чамотиње. Кроз њих се испитујемо и показујемо какви јесмо. Једно је конфликт мржње а друго је конфликт љубави јер само једно изграђује док оно друго руши. Од нас зависи да ли желимо останак у заједници са онима са којима се сукобљавамо или не. Без конфликта нема покајања јер летаргија одузима аскетику. Тако бива воља наша у свим неуспелим исходима уместо воље Божије. И они који нас "конфликтују" чак иако далеко од истине, не допуштају нам да постанемо обамрли у излагању истине и пасивни у показивању њених дела. Све нас колеба да би се показало колико смо стабилни. Егоизам убија конфликт јер одсеца дијалог са другим будући да га не воли. Конфликт је најтежи међу најрођенијима јер су вољени; када не би били вољени онда не би ни болело него би били без расправе игнорисани. Конфликт не одузима мир него га испуњава зато што се немир осмишљава у мир. Конфликти су потребни јер се све судара да би добило своју целину и увећало своју запремину. Конфликт не умножава проблеме него раскринкава њихове нерешености. Он удара не из мржње него да би указао на веће и боље. Конфликт се клања мудрости Божијој јер само у тој светлости може да рашири крила. Крај сваког конфликта је у добровољној или принудној скрушености...

Hristos je mozda bas zbog toga i kazao - Nisam dosao da donesem mir nego mac... - ali, mac, cenim, koji je okrenut vise ka nama samima nego li ka drugima. Mislite o tome...

Bog vas blagoslovio - Ugrin

Најчешће упадам у конфликте са онима које волим...остале могу да искулирам.

Волим да се расправљам, али са некиме ко размишља својом  главом, а не да ми интерпретира научено из књига. Наравно све у границама, тј. без тешких речи и вређања.

Превелика идила, разумност и сталоженост су ми досадни и неинтересантни...

Просте конфликте је код мене раније највише изазивао его, тај умишљаљ о превеликој вредности себе, посебно о материјалним аспектима своје личности. Сада у конфликт упадам, ријетко, углавном са члановима породице када видим да раде нешто погрешно а упорни су у томе. Наравно после увудим како би ми боље било да сам код самог себе увидио исту ману и покушао да је исправим, умјесто што сам енергију трошио на свађу са ближњим и гријешио се о њих.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...