Jump to content
Милан Ракић

Adem Ljajić nije dužan da peva himnu Srbije

Rate this topic

Recommended Posts

За мене је певање државне химне у приликама попут утакмица или отварања не знам сајмова или тако нечег, извињавам се ако ћу кога увредити, али сељачко.

То није народна нити навијачка песма, нити борбена песма, то симбол државе који се поздравља у ставу "мирно". Још само фали да некоме падне на памет да се химна поштује ако се уз њу и коло заигра.

Певали смо је као незваничну "четничку" химну док није коначно скинута "Хеј Словени", сад није време за њено певање по кафанама и спортским теренима, него за њено поздрављање на достојанствен начин.

Lepo je kada igrac peva nacionalnu melodiju reprezentacije, ali ga to ne cini dobrim Srbinom. Bitno je da govori dobro srpski i da zivi prema vrijednostima zemlje, nisu potrebne nikakve pjevacke duznosti za igrace u multikulturalnoj srpskoj reprezentaciji, moze sportsko glasanje da li se zeli da poput Ljajica cine nasu reprezentaciju, pa da se razmisli da li je resenje. Ove vrste kritike smaraju, sigurno to sto Ljajic nije pevao himnu nije znak neuspeha reprezentacije od Svajcarske. O cemu govori Srpska himna dok grmi iz zvucnika pred borbu? Nisam u nedoumici da je himna znacajna za utakmicu i lepo je sto se doslo na ideju da se poveze sa fudbalom. 12:smeha: Medjutim, multikuturalni igraci treba da se fokusiraju na utakmicu, da imaju u vidu ogdovornost prema timu, a ne sta drugi govore. Kad je Ljajic resio da igra za Srbiju jasno  je da se njegovo srce ne nalazi negde drugde 12:smeha:. Da sam na mesto njega osecala bi se uvredjenom sto se dovodi u pitanje njegova lojalnost prema reprezentaciji Srbije. Potpuno je bolesno ako bi razmisljao o igranju za drugu zemlju (npr Tursku) osim Srbije! :mahmah:

пре 23 часа, Дидим рече

За мене је певање државне химне у приликама попут утакмица или отварања не знам сајмова или тако нечег, извињавам се ако ћу кога увредити, али сељачко.

То није народна нити навијачка песма, нити борбена песма, то симбол државе који се поздравља у ставу "мирно". Још само фали да некоме падне на памет да се химна поштује ако се уз њу и коло заигра.

Певали смо је као незваничну "четничку" химну док није коначно скинута "Хеј Словени", сад није време за њено певање по кафанама и спортским теренима, него за њено поздрављање на достојанствен начин.

Ima i Kolo-Himna na You Tube a ta izgleda ovako :D 

Ja mislim da je najbolje ostaviti svakom na izbor hoće li himnu pjevati ili je samo tiho "sozercavati" u sebi, to kako neki pjevaju biste radije ne htjeli nikada čuti u životu! Na primjer potomak jedne od najstarijih plemićkih evropskih i čeških plermićkih kuća (prvi pismeni spomen 1172) Karel Schwarzenberg, bivši ministar inostranih poslova Češke Republike, senator i poslanik (to je taj što uvijek dremucka, spava i glavinja na sjednicama češke Skupštine i vlade),  ovdje je na pravoslavnoj liturgiji u Mikulčicama koju je držao patrijarh carigradski Vartolomej povodom jubileja 1150 godišnjice dolaska svetih Ćirila i Metodija na Moravu, dakle on pjeva (tačnije rečeno mumlja) češku i slovačku himnu ovako:

To je još kako-tako podnošljiva verzija, ostale mnogo gore verzije su dole, možete ih pogledati i poslušati na svoj vlastiti rizik:

https://www.youtube.com/results?search_query=Karel+Schwarzenberg+česká+hymna

Da, to je taj Schwarzenberg koji u svom grbu ima gavrana koji kljuca oko Turčinu iz glave:

http://encyklopedie.c-budejovice.cz/clanek/schwarzenbergove

https://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Schwarzenberg

https://cs.wikipedia.org/wiki/Schwarzenbergové

s79.jpg

wp_schwarzenberg-624x624.png

http://usiavitr.cz/2016/12/07/soliloquia-3/

https://tinyurl.com/ydabnr9m

Evo nešto i o češkoj i slovačkoj himni i zastavama:

Postoji jedan vrlo djelotvoran trik kako pjevače natjerati da daju maksimum emocija i zanosa do tog svog pjevanja a može se primjeniti i na pjevanje državnih himni, mladenci će pjevati sa do tada još nevidjenim žarom i zapalom:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Ćiriličar
      Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću!
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.

Predsedniku sindikata "Sloga" zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća u Surčinu, gde živi kao vojni zakupac, a Pavlović je za Direktno.rs detaljno opisao šta se dešavalo u noći između subote i nedelje, te šta misli da je pozadina požara.
        Dejan Pavlović Foto: Printscreen - Legao sam da spavam noćas oko 1 sat posle ponoći. Sa zadnje strane mi je boks za pse, a jedan pas je unutra. Negde oko 15 do 2 sam čuo besan lavež pasa, ali nisam obratio pažnju. Međutim, mali pas koji je unutra je počeo da laje i da lupa u vrata i ja sam ustao i video plamen napolju. Istrčao sam, otvorio boks da spasim pse, pozvao policiju i vatrogasce - priča za Direktno.rs Dejan Pavlović.
      "Predsedniku 'Sloge' u Vojsci Srbije zapaljena kuća"
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.
      Foto: Sindikat Sloga Budući da je ostao bez krova nad glavom, kao i bez ličnih stvari, Pavloviću je prva briga gde i kako da se smesti.
      - Rano jutros su dolazili iz Vojne ustanove Dedinje da mi daju drugi bungalov. Ostali su mi samo majica, pantalone i patike. Ceo nameštaj je izgoreo i sve stvari. Totalna je šteta.
      Foto: Sindikat Sloga Kako je požar došao spolja, Pavlović smatra da je on namerno izazvan.
      - Sa zadnje strane je šuma i jezero, nepristupačno je, nema osvetljenja, mogao je da dođe ko god hoće. To mislim jer sam dao pre dva, tri meseca intervju za novine "Svedok" u kojem sam objasnio stanje u vojsci, rekavši zbog čega je odliv kadra toliki, šta rade vojnici, te da imaju platu kao radnici na trafici. Posle toga su po nečijem nalogu protiv mene pokrenuli disciplinski postupak za navodno rušenje ugleda vojnika. U vreme korone sam pisao dve krivične prijave protiv neodgovornih komandanata, jednog na Pasuljarskim livadama, drugog u Valjevu, jer su njihovom greškom oboleli ljudi. Tada su krenuli pritisci da se manem Sindikata, da pazim šta pišem na Facebook-u, da ne treba da dajem saopštenja i da pazim šta radim.
      Foto: SIndikat Sloga Pre nekoliko dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je kasarnu u Jakovu, pa se i tim povodom oglasio Pavlović.
      - On je obećao da će osnažiti vojsku, a ja sam izdao saopštenje da prvo ispuni obećanje koje je dao pre tri godine kao premijer, kada je obećao da će plate profesionalnih vojnika i podoficira biti značajno povećane, da će svaki vojnik imati tri kompleta uniforme.
      Aleksandar Vulin Foto: Direktno.rs Pavlović je istakao da ga ovaj potez neće ućutkati, a posebnu poruku imao je za ministra Aleksandra Vulina.
      - Samo se lud čovek ne plaši, ali nisam u panici. Ovo je opomena samo. Da će baš neko da me ućutka, neće. Voleo bih da dođe ministar lično da pogleda kakvo je to političko saopštenje kada vam se spali sve što imate i ispadnete političar zato što kažete da vam je spaljeno sve to - zaključio je za Direktno.rs Dejan Pavlović, koji je dodao da će podneti krivičnu prijavu protiv N.N. počinioca, ali i protiv Vojne ustanove na Dedinju, jer nisu obezbedili ni hidrant, ni PP aparate.

Pavlović za Direktno: Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću! | Društvo i ekonomija | Direktno
      DIREKTNO.RS Predsedniku sindikata 'Sloga' zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća...  
    • By Velja94
      Zbog čega je sve veću udar AS na SPC?
    • By Trifke
      Glas iz Vaseljenske patrijaršije: „Imajte na umu, dragi očevi i braćo iz SPC – istorija nije konačno napisana”
      WWW.ANTENAM.NET    

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...