Jump to content

Adem Ljajić nije dužan da peva himnu Srbije

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 42 минута, Sofija_ рече

sam nacin opisivanja nacionalne pesme-himne Srbije je hmm stuc muc pljuc....kao sto ti napisa, sraman

Verovatno nisam bio dovoljno jasan. To je bio opis pevanja himne nekog ko ne zna reči. :)

ili ti smeta sto se spominje Bog?

:D Ne, naprotiv. Pa ja sam hrišćanin. Ja često plačem kad npr. ceo stadion peva himnu...bar onaj deo što znaju. Ozbiljan sam. Plačem i na druge himne ali samo kad ima puno navijača koji pevaju. Kad ih ima malo onda me ne pogodi.

po tebi bi verovatno svi mi trebali sad da se izvinimo Ljaljicu sto smo Srbi

Otkud ti sad ovo ? :)

on se ne oseca tako,ali ipak igra

A zašto, po tebi, on ipak igra ? Mislim, zašto j eprihvatio poziv da igra za državu koju ( ako sam dobro shvatio) po tebi ne voli ?

e moji Srbi bez srpskog identiteta, bolje da nas i nema kad se stidimo onoga sto smo i svega sto je srpsko

Otkud ti sad i ovo ? Jel' si ovo meni uputila da se stidim što sam Srbin ?

I na kraju nagradno pitanje - da li ti znaš himnu u fulu ? Nemoj da googlaš. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 48
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ne mogu sad da citm tekst (mobilni me ograničava) ali bih samo da se slozim sa naslonom. Ne mora da peva himnu ako neće. Pomeni, poštovanje se vidi utome sto se odazvao pozivu selektora i sto se trudi

Poslanik Boško Obradović prima platu od građana Srbije da bi mogao da se fizički obračunava u parlamentu i širi homofobiju. On uzima, dok Ljajić daje ovoj državi. Narodni poslanik i čovek

Не знам да ли је муслиман или атеиста итд., али у сваком случају, поготово с обзиром на речи химне, нема дужност да је пева ако се коси са његовим идентитетом; можда се човек и осећа Србином али му не

Постоване слике

пре 44 минута, Broken рече

Verovatno nisam bio dovoljno jasan. To je bio opis pevanja himne nekog ko ne zna reči. :)

:D Ne, naprotiv. Pa ja sam hrišćanin. Ja često plačem kad npr. ceo stadion peva himnu...bar onaj deo što znaju. Ozbiljan sam. Plačem i na druge himne ali samo kad ima puno navijača koji pevaju. Kad ih ima malo onda me ne pogodi.

Otkud ti sad ovo ? :)

A zašto, po tebi, on ipak igra ? Mislim, zašto j eprihvatio poziv da igra za državu koju ( ako sam dobro shvatio) po tebi ne voli ?

Otkud ti sad i ovo ? Jel' si ovo meni uputila da se stidim što sam Srbin ?

I na kraju nagradno pitanje - da li ti znaš himnu u fulu ? Nemoj da googlaš. :D

ne mogu sve posebno da kvotam, naravno da znam celu himnu, pa bilo bi me sramota da ne znam, kao i svi moji djaci koje ucim u dopunskoj skoli srpskog jezika,i pored srpskog jos mnogo toga sto se uci po srpskim skolama u dijaspori...ucitelj mora biti primer djacima, a i osim toga bez obzira gde zivim, ponosno govorim ko sam i odakle sam i ne stidim se svog porekla ni svega sto je srpsko... i smatram da himna treba da se peva, ako vec ima tekst, i to kakav, pa zamisli koje su to reci...Boze pravde, i ko se ne oseca Srbin i ne voli Srbiju i ne treba da igra u nacionalnom timu...a sto Ljajic ipak igra a nece da peva himnu, pa to on najbolje zna...nemam nista protiv njega ali mi je muka od tog snishodjenja, svima ugoditi, izviniti se, saviti kicmu...sve sve samo da se odreknemo onoga sto smo....a na kraju kad se zavrsi ovo prvenstvo, ako se dobro plasiramo, narod ce na tren biti radostan iako praznog stomaka i neplacenih racuna, a vucko ce nastaviti da se reklamira preko tv-a kao da je on igrao i svima dobro jel...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Вилер Текс рече

Мало ми је ова прича о томе шта ће странци да кажу дојадила и флоскула о имиџу земље који се поправи кад неко завуче гол са 30 метара или закуца иза леђа је тежак трип. Ок, Србија, у Калифорнији су некада говорили "аха, осам Влади енд Пеја" и то је то...нема ту неког имиџа и триповања које чујемо од наших новинара. Боли неког уво за то, то је поштапалица обична као кад ти кажеш неком Миланезу а сећам се Барезија, био је супер.

Али ми нисмо изоловано острво и Срби нису затворена и самоизолована држава, па да нас не занима какав имиџ имамо у свету. Поготово данас када се цео свет повезује и све више ,,глобализује". Чак и државе са супростављеним интересима и које су у сукобима, ипак држе до свог имиџа у свету. Ево, Русија, на пример је сасвим део глобалног света тиме што учествује у институцијама, догађајима и манифестацијама глобалног света (светско првенство је само један пример). 

Чак се и једна Северна Кореја упутила на тај пут и можемо видети да и они желе да постану део тога. 

Тако да не видим зашто ми не би смо градили свој имиџ у свету? Не можемо да се понашамо тако ,,ма шта нас брига шта друге мисле о нама, ми знамо да смо најбољи и најлепши". Поготово зато што нисмо баш, имамо својих мана итекако. Ми треба да поправљамо себе, да радимо да будемо што бољи, а верујем да ће и свет то препознати. Као на примеру наших спортиста. Треба тако да радимо и на другим пољима, добро је пре свега за нас, али и у свету се шаље позитивна слика о нама. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Православни Србин рече

Али ми нисмо изоловано острво и Срби нису затворена и самоизолована држава, па да нас не занима какав имиџ имамо у свету. Поготово данас када се цео свет повезује и све више ,,глобализује". Чак и државе са супростављеним интересима и које су у сукобима, ипак држе до свог имиџа у свету. Ево, Русија, на пример је сасвим део глобалног света тиме што учествује у институцијама, догађајима и манифестацијама глобалног света (светско првенство је само један пример). 

Чак се и једна Северна Кореја упутила на тај пут и можемо видети да и они желе да постану део тога. 

Тако да не видим зашто ми не би смо градили свој имиџ у свету? Не можемо да се понашамо тако ,,ма шта нас брига шта друге мисле о нама, ми знамо да смо најбољи и најлепши". Поготово зато што нисмо баш, имамо својих мана итекако. Ми треба да поправљамо себе, да радимо да будемо што бољи, а верујем да ће и свет то препознати. Као на примеру наших спортиста. Треба тако да радимо и на другим пољима, добро је пре свега за нас, али и у свету се шаље позитивна слика о нама. 

Pa zar ne radimo?Zar nismo dobili priznanja od MMF-a,europske unije,skačemo na duing bizmis listi evo čak smo toliko napredovali da imamo i lezbosa za premijera?Zar nisu to sve prepozitivne slike?:sunce:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Sofija_ рече

ne mogu sve posebno da kvotam, naravno da znam celu himnu, pa bilo bi me sramota da ne znam, kao i svi moji djaci koje ucim u dopunskoj skoli srpskog jezika,i pored srpskog jos mnogo toga sto se uci po srpskim skolama u dijaspori...ucitelj mora biti primer djacima, a i osim toga bez obzira gde zivim, ponosno govorim ko sam i odakle sam i ne stidim se svog porekla ni svega sto je srpsko... i smatram da himna treba da se peva, ako vec ima tekst, i to kakav, pa zamisli koje su to reci...Boze pravde, i ko se ne oseca Srbin i ne voli Srbiju i ne treba da igra u nacionalnom timu...a sto Ljajic ipak igra a nece da peva himnu, pa to on najbolje zna...nemam nista protiv njega ali mi je muka od tog snishodjenja, svima ugoditi, izviniti se, saviti kicmu...sve sve samo da se odreknemo onoga sto smo....a na kraju kad se zavrsi ovo prvenstvo, ako se dobro plasiramo, narod ce na tren biti radostan iako praznog stomaka i neplacenih racuna, a vucko ce nastaviti da se reklamira preko tv-a kao da je on igrao i svima dobro jel...

Odupri se nizozemskoj soodmi i gomori i vrati se u Srbiju.....ne snishodi više tim oranje pederčićima zbog tamo nekih bednih jevrića....nemoj da voliš Srbiju iz daleka,dođi,voli je gde je ona sada a ne gde bi ti htela ili mašatala da bude...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, Православни Србин рече

Поготово зато што нисмо баш, имамо својих мана итекако. Ми треба да поправљамо себе, да радимо да будемо што бољи, а верујем да ће и свет то препознати. 

Причамо о потпуно две различите теме. Имиџ у свету значи да ли ти ако си мали слушаш великог и са свелим се сликаш за флексбук. 

Или ако си велики као Русија па имаш неке интересе онда се ошишаш на модерно, обучеш уске панталноне и пише по тивтеру.  Схвати метафорично. У реду, мора да се преживи и ваља нека роба.

Али то ложење, Звезда побдила, Ђоковић победио, орлићи победили,  сад ће сви да нас воле, како то говоре наши истриповани новинари. Ниђе везе са животом нема. То је вест два дана максимум.

Ми своје мане због себе треба да исправљамо не због света. А  неки у свету би нас и мрзели да на пример исправимо свој улизички менталитет, који ми често зовемо гостопримство "ја ево га странац па шта ће рећи о нама ајде њему најбље а Јову ко шиша". Не схвати ово ксенофобично, јер немам ту идеју уопште.

пс: 1996,1997,1998,1999. Атланата сребро кошарка, ЕП злато кошарка, 1998, СП злато кошарка, 1999 ЕП Француска бронза.

1991 Звезда правк Европе, 1992 Првак света. 

Ми смо за "мејнстрим" кругове били дивљаци. Имиџ у многоме зависи од тога како ће те глобални медији представити. И дрекавци су умерена колација а сви знају да су дрекавци и манијаци.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 часа, Вилер Текс рече

Не видим ни један разлог зашто не би певао химну. Ако ти није фрка да играш за Србију, зашто је проблем да се пева химна?

Његова ствар, у реду. Али је потпуно безвезе. 

Ja ne vidim ni jedan razlog zasto bi neki ateista pjevao himnu? Ako nekome stihovi nemaju nikakvog smisla i spominju toliki puta Boga i vraga u kojeg on ne vjeruje, ne vidim zasto bi pjevao osim da zadovolji selektora kao sto je Mihajlovic( niti je Mihajlovic patriota, niti je primer lijepog ponasanja, cesto sklon rasistickim uvredama, nazivanjem Vjeire crnim g....m, pljuvanju igraca u lice dok je igrao, zatim slavljenje sa navijacima Lacija u kojem je igrao a koji su poznati kao fasisti).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Ronald рече

Ja ne vidim ni jedan razlog zasto bi neki ateista pjevao himnu? Ako nekome stihovi nemaju nikakvog smisla i spominju toliki puta Boga i vraga u kojeg on ne vjeruje, ne vidim zasto bi pjevao osim da zadovolji selektora kao sto je Mihajlovic( niti je Mihajlovic patriota, niti je primer lijepog ponasanja, cesto sklon rasistickim uvredama, nazivanjem Vjeire crnim g....m, pljuvanju igraca u lice dok je igrao, zatim slavljenje sa navijacima Lacija u kojem je igrao a koji su poznati kao fasisti).

Зато што је то државна химна. Пева је читав тим. Ако неће не мора, али је безвезе.

Што се тиче Синише, он је био пргав играч али ти наводиш сад причи на неку леву идеологију и предсватвљање тог човека нечим што није.

Он је Вијери рекао да је црно г... јер је имао сукоб са њиим на терену. Али је потом изјавио да је био бели играч рекао би му да је бело г....

Јеремису је пљуно у лице кад му се овај уносио у фацу. Није пристојно али то се дешава у фудбалу и нећемо рећи да је због тога синиша борац против нацизма јер је пљуно Немца.

Што се тиче навијача Лација и са њима је ушао у сукоб када им је рекао да није расиста и да га баш брига за то.

Иначе ако се сећаш на кноференцији за новинаре му је зазвонио телефон са мелодијом Далмацијо ружо моја процвала коју пева Ален Нижетић а Торцида из Сплита је такође пева на утакмицама. А Синиша је на то рекао "Лепа песма".

Мало смањи идеолошке погледе на свет и не лепи етикете. Синиша је пргав и необуздан тип али није то што ти сугеришеш д ајесет (расиста и фашиста) и не значи да није патриота. Ја то не знам да ли је или није, нисам му био у срцу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Вилер Текс рече

Зато што је то државна химна. Пева је читав тим. Ако неће не мора, али је безвезе.

Што се тиче Синише, он је био пргав играч али ти наводиш сад причи на неку леву идеологију и предсватвљање тог човека нечим што није.

Он је Вијери рекао да је црно г... јер је имао сукоб са њиим на терену. Али је потом изјавио да је био бели играч рекао би му да је бело г....

Јеремису је пљуно у лице кад му се овај уносио у фацу. Није пристојно али то се дешава у фудбалу и нећемо рећи да је због тога синиша борац против нацизма јер је пљуно Немца.

Што се тиче навијача Лација и са њима је ушао у сукоб када им је рекао да није расиста и да га баш брига за то.

Иначе ако се сећаш на кноференцији за новинаре му је зазвонио телефон са мелодијом Далмацијо ружо моја процвала коју пева Ален Нижетић а Торцида из Сплита је такође пева на утакмицама. А Синиша је на то рекао "Лепа песма".

Мало смањи идеолошке погледе на свет и не лепи етикете. Синиша је пргав и необуздан тип али није то што ти сугеришеш д ајесет (расиста и фашиста) и не значи да није патриота. Ја то не знам да ли је или није, нисам му био у срцу.

A sto je bezveze, ateista ne zeli da pjeva drzavnu himnu u koju ne vjeruje.

Nisam ja rekao da je rasista ali je sklon rasistickim izjavama, sad iz kojeg razloga to ne znam i sklon je pljuvanju i vrijedjanju igraca. Cuj desava se fudbalu, pa sznaci zbog toga ne treba da se kritikuje? I kontradiktoran je kaze nije rasista ali pljuje igrace na taj nacin, zatim se pravi da ne zna sta to znaci. Mislim nije neki kapacitet, nije cuo za Anu Frank, a pravda se i kaze njega su ucili da cita Ivu Andrica. E sumnjam da je on procitao ista od Andrica.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Viler

Nisu to etikete, vec je on javna licnost i kritikujem ga za to sto je rekao Vijeri jer to zasluzuje kritiku. Mislim u Italijanskim klubovima i medju navijacima cvjeta rasizam tako da ih treba kritikovati, kao na primer Berluskonija koji je nevidjeni kreten i sklon rasistickim izjavama. Ukoliko neko ima takve ispade onda mora ponesto i da nauci. Sjeti se Paola di Kanija i njegovog pozdrava, zbog toga mi je i drago sto je italijanska liga daleko iza onoga sto je bila devedesetih i pocetkom dvijehiljaditih.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Ronald Ок. Слажем се да није ок. Али и Вијера је рекао нешто Синиши или стартовао грубље. Дакле фудбал, све пршти па се деси и политички некоректна ствар. Па и нек се деси ако нема задње намере а нема је. Јеси ли играо некада фудбал? Не кажем да је ок викати на некога, опсовати, увредити али се то деси па се после обично људи извине. Дакле немој правти причу за Комитет за заштиту људских права. 

Италијанска лига је обиловала комилим навијачких група које су имале политичку оријентацију. Било је пуно фаштистичких идеја али и комунистичких  (Ливорно, Аталанта...). И било је оних које то није занимало.

Сада је то чини ми се замрло. 

Његова ствар, али је безвезе. То је државна химна, никога не вређа и ја не разумен зашто неће да пева. Такође то је и тимска ствар. Ако неки тим има неки поздрав пред утакмицу коју није увредљив ни закога зашто се у томе не би учествовало? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/564717/mihajlovic-ja-rasista-a-vijera-me-nazvao-ciganskim-gvnom

"Vijera mi je rekao da sam cigansko g.vno, a ja njemu uzvratio da je crno g.vno. I zašto sam onda ja ispao rasista, a on nije", pita se Mihajlović.
@Ronald  Кажем ти мало си се излетео и за Синишу и за италијанксе навијачке групе. Одприлике су пола фашистичке а пола комунистичке групе. 

Човек је пргав, не дозвољава да га неко цима и то је то. Често претерује.  Иначе, ако се сећаш када га је Штимац вукао за косу, па када га је Беркамп газио док је лежао на терену, видиш да је и он добио по носу некад. 

Фудбал је жива ствар и људи се закаче и измире, као Штимац и Михајловић. И ако га нешто кочи поред хулиганизма то је политика била она међу навијачима, фудбалским организацијама или политичка коректност која сваку свађу на терену ставља под своју одвратну стерилну лупу и филозофира. А при том ти који држе лупу играју фудбал два пута у десет година, отприлике.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Ronald рече

Sjeti se Paola di Kanija i njegovog pozdrava, zbog toga mi je i drago sto je italijanska liga daleko iza onoga sto je bila devedesetih i pocetkom dvijehiljaditih.

У ал си суров. Мени је жао што није више добра толико. То је због калчополиа.Свакако није због ових лудака што се ложе на Мусолинија или Стаљина.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Viler Teks

Kritikujem Mihajlovica ali ne na nacin da ga poredim sa drugima. Svakako da medju fudbalerima ima prgavih i sklonih rasiatickim ispadima, dobar dio se i opija, drogira, limpuje, medjutim nije dobar nacin odbrane nekog fudbalera uporedjivanje sa drugim, njemu slicnim. Ja nisam rekao da su Berkamp, Vjeira, Jeremis, Kin, Stimac, i svi u Hrvatskoj koji pjevaju Tompsonove istaske pjesme ista bolji vec da su isti. Mozda to rade zbog gluposti jer cesto ne znaju ni sta pjevaju ali onda treba da se opismene jer imaju dovoljno para da plate da ih neko nauci. Ali mozemo porediti njega i druge sa svijetlim primerima u fudbalu.  Generalno su fudbaleri niskointeligentni i ne bas skloni zelji sa bilo kakvim obrazovanjem. Uzmi jednog Dejana Savicevica i kalav je on covjek, sav pogubljen i nesposoban da sastavi dvije recenice. 

Jesam igrao fudbal, pa i moj drugar iz djetinjstva i kasnije je upravo dosao u Inter kad je Sinisa bio pomocni trener, a igrali Stankovic, Adrijano, Ibrahimovic, Baloteli tek dolazio kao potencijalna zvijezda itd. Poznato mi je dosta toga u Italijanskom fudbalu zato sto simpatisem Milan od malena zbog mnogih igraca ali ne i njihove ideologije, Galjanija, Berluskonija i njihove budalastine bez obzira sto su imali toliko uspjeha. Jedinog covjeka kojeg sam postovao je Morati jer je jedan od rijetkih postenih biznismena. Modjija i porodicu Anjeli nisam, jer ima li vece mafije uz Berluskonija od njih. Navijacke grupe su najbolje mjesto za raznorazne bolesne politicke ideologije i za razliku od na primer Engleske tamo nista drzava po pitanju toga nije uradila. I u Engleskoj izvan stadiona ima hiliganizma i tuca ali je to manje nego nekada. Italija, je sinonim za korumpirano sudstvo, sklonost politickoideoloskim ludorijama medju navijacima, namjestanje utakmica, ubijanje sudija i postavljanje sudija u fudbalu, cisti kriminal koji je umijesao prste u sport zbog para i u drugi plan stavio umjetnost fudbala zbog koje svako normalan treba i da ga prati. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Društvenim mrežama deli se objava ratnog vojnog invalida Novice Kostića iz Vlasotinca, koji je kao pripadnik JNA ranjen u Karlovcu nakon samo pet dana ratovanja, a koji je od ratnog veterana iz Hrvatske na poklon dobio protezu za stopalo, nakon što sedam godina nije uspevao da zameni staru koja se raspala.
        Kostić je već dugi niz godina angažovan kao mirovni aktivista preko neprofitne organizacije Centar za nenasilnu akciju koja okuplja ratne veterane iz Armije BiH, Vojske Republike Srpske Krajine, hrvatske vojske i Vojske Jugoslavije. Od 2008. organizuju zajedničke posete mestima stradanja civila i vojnika u ratu koji se 90-ih vodio na prostoru bivše Jugoslavije i učestvuju na komemoracijama stradalih koje organizuju lokalne i državne vlasti.
      Živi na jugu Srbije, u Vlasotincu, gde je predsednik udruženja ratnih vojnih invalida, pišu zagrebačka 24sata. Nakon što je objavio da sedam godina nosi istu protezu s raspadnutim stopalom i da nema pravo na novu, iznenadio ga je paket koji mu je iz Hrvatske stigao preko Mađarske.
      Naime, ratni veteran iz Hrvatske poslao mu je oblogu stopala za levu protezu C41 koju je, kako je napisao, teško nabaviti i nije jeftina. Uz nju je stiglo i pismo.
      - Pismo koje je bilo unutra je bilo jako jako dirljivog sadržaja s puno topline, empatije i solidarnosti, čovek pojašnjava da smo mi samo ljudi i da smo u istim problemima, kao da nam taj prokleti rat nikome ništa dobrog nije doneo. Taj moj bivši neprijatelj, a sada već duže vreme prijatelj kaže da me je od momenta upoznavanja prihvatio kao prijatelja i brata - napisao je Novica.
      Novica Kostić, FOTO: Facebook/Printscreen Autor pisma zamolio ga je da ostane anoniman jer ne želi da ga sredina u kojoj živi, proziva. Iako nije ranjen u ratu, preko kolega je pronašao deo proteze koji je Kostiću bio potreban.
      - Šta ovde dodati, što reći osim da je ovo možda jedna snažna poruka ostalima, posebno političarima, da ako mi koji smo direktno pucali jedni na druge možemo razgovarati i prihvatiti jedni druge, zašto je to njima problem, što ih sprečava u tome? Znam da će ovo svako gledati iz svog ugla, ali priznaćete, o ovome treba razmišljati posebno kada su u pitanju obični ljudi, ljudi koji sve u društvu pa i rat, iznesu na svojim leđima - zaključuje Novica.

https://direktno.rs/zivot/295311/vojni-invalid-iz-srbije-dobio-protezu-od-veterana-iz-hrvatske.html

• Од JESSY,
      Ovo nije obična košarkaška priča. Nikada i nije bila. Nije košarkaška, iako počinje sa našom reprezentacijom. Nije čak ni klasična sportska. Iako je njeno centralno mesto zauzela fotografija koju je napravio član stručnog štaba naše nacionalne selekcije.
        Jedan od pomoćnika selektora Aleksandra Đorđevića u stručnom štabu "orlova", Adam Tatalović, tokom obilaska srpskih manastira 2018. godine je blizu Studenice zapazio neobičnu scenu na regionalnom putu. Uzbrdica, a na njoj jedna invalidska kolica. U njima čovek, kog uzbrdo gura - ćerka.
      Adam Tatalović nije baš običan košarkaški radnik. Kada smo vam ga prvi put predstavili, mogli ste da saznate da srpski baš i ne poznaje savršeno jer je rođen, odrastao i još uvek živi u Sjedinjenim Američkim Državama, ali dušu našeg naroda poznaje bolje od mnogih koji su u Srbiji od malena. Inače, odrastao je u porti jedne crkve, prosto je kuća njegove porodice delila dvorište sa hramom, pa je i sam sanjao da će jednog dana, "sigurno", biti sveštenik. Otišao je, međutim, u košarkaške vode. I dostigao velike visine.
    • Од Ćiriličar,
      Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću!
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.

Predsedniku sindikata "Sloga" zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća u Surčinu, gde živi kao vojni zakupac, a Pavlović je za Direktno.rs detaljno opisao šta se dešavalo u noći između subote i nedelje, te šta misli da je pozadina požara.
        Dejan Pavlović Foto: Printscreen - Legao sam da spavam noćas oko 1 sat posle ponoći. Sa zadnje strane mi je boks za pse, a jedan pas je unutra. Negde oko 15 do 2 sam čuo besan lavež pasa, ali nisam obratio pažnju. Međutim, mali pas koji je unutra je počeo da laje i da lupa u vrata i ja sam ustao i video plamen napolju. Istrčao sam, otvorio boks da spasim pse, pozvao policiju i vatrogasce - priča za Direktno.rs Dejan Pavlović.
      "Predsedniku 'Sloge' u Vojsci Srbije zapaljena kuća"
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.
      Foto: Sindikat Sloga Budući da je ostao bez krova nad glavom, kao i bez ličnih stvari, Pavloviću je prva briga gde i kako da se smesti.
      - Rano jutros su dolazili iz Vojne ustanove Dedinje da mi daju drugi bungalov. Ostali su mi samo majica, pantalone i patike. Ceo nameštaj je izgoreo i sve stvari. Totalna je šteta.
      Foto: Sindikat Sloga Kako je požar došao spolja, Pavlović smatra da je on namerno izazvan.
      - Sa zadnje strane je šuma i jezero, nepristupačno je, nema osvetljenja, mogao je da dođe ko god hoće. To mislim jer sam dao pre dva, tri meseca intervju za novine "Svedok" u kojem sam objasnio stanje u vojsci, rekavši zbog čega je odliv kadra toliki, šta rade vojnici, te da imaju platu kao radnici na trafici. Posle toga su po nečijem nalogu protiv mene pokrenuli disciplinski postupak za navodno rušenje ugleda vojnika. U vreme korone sam pisao dve krivične prijave protiv neodgovornih komandanata, jednog na Pasuljarskim livadama, drugog u Valjevu, jer su njihovom greškom oboleli ljudi. Tada su krenuli pritisci da se manem Sindikata, da pazim šta pišem na Facebook-u, da ne treba da dajem saopštenja i da pazim šta radim.
      Foto: SIndikat Sloga Pre nekoliko dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je kasarnu u Jakovu, pa se i tim povodom oglasio Pavlović.
      - On je obećao da će osnažiti vojsku, a ja sam izdao saopštenje da prvo ispuni obećanje koje je dao pre tri godine kao premijer, kada je obećao da će plate profesionalnih vojnika i podoficira biti značajno povećane, da će svaki vojnik imati tri kompleta uniforme.
      Aleksandar Vulin Foto: Direktno.rs Pavlović je istakao da ga ovaj potez neće ućutkati, a posebnu poruku imao je za ministra Aleksandra Vulina.
      - Samo se lud čovek ne plaši, ali nisam u panici. Ovo je opomena samo. Da će baš neko da me ućutka, neće. Voleo bih da dođe ministar lično da pogleda kakvo je to političko saopštenje kada vam se spali sve što imate i ispadnete političar zato što kažete da vam je spaljeno sve to - zaključio je za Direktno.rs Dejan Pavlović, koji je dodao da će podneti krivičnu prijavu protiv N.N. počinioca, ali i protiv Vojne ustanove na Dedinju, jer nisu obezbedili ni hidrant, ni PP aparate.

Pavlović za Direktno: Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću! | Društvo i ekonomija | Direktno
      DIREKTNO.RS Predsedniku sindikata 'Sloga' zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća...  
    • Од Velja94,
      Zbog čega je sve veću udar AS na SPC?

• Креирај ново...