Jump to content

Albanci vozilima blokirali Srbima prilaz crkvi i posedali u dvorište, KPS NE MOŽE DA IH RASTERA

Оцени ову тему

Препоручена порука

On 28.5.2018. at 17:34, Ђорђе Р рече

Чему та фрустрација? Сем вређања, позивање на насиље према албанцима, постоји много позитивних, конструктивних ствари које могу да се ураде.

Пре свега, свако може да оде доле, и увери се на неколико дана, како је на Косову и Метохији, и тиме показати да смо јаки, да се не бојимо, и да дамо подршку људима који живе по енклавама, па и овој баки која је остала сама међу албанцима. Ја, и још 170 углавном младих људи ћемо отићи доле 8.ог јуна.

Друга ствар, овакви инциденти иду нама у корист, јер показују неспособност и нефункционалност система који доле влада. Ал то је већ ствар за дипломатију, и спољну политику. Ал ако неко има неке везе у иностранству, ово би могли превести на стране језике, и покушати алармирати јавност других држава. Покушати тамо организовати протесте...

Интернет (и сваки други) хулиганизам само говори о нама, и нашој неискусности (што рече Кордун).

Ovo je sasvim ok stav, ali se ne odnosi bas na situaciju s pocetka teme; jer je tesko huliganizam i poziv na nasilje kad zene kroz suze prosipaju cemer i jed cisto dajuci oduska svojim osjecanjima i masuci varjacom, sto je vise smijesno. Ja npr.nisam takva dosta sam racionalna i kontrolisana ali razumijem. Huliganizam i spontani ustanak bi nam se svima kolektivno obio o glavu, ne fali nam mucenika, imali smo ih sasvim dovoljno, treba nam nesto mnogo sire, dublje, strukturiranije...

Teska su i smutna vremena, i mene srce boli za Kosovo i nas narod dole.

Sto rece sveti patrijarh, kad Srbi zasluze Kosovo, Bog ce im ga vratiti. Natasa je ili ko vec dobro rekao da postoji jedan dio naroda u Srbiji (ne znam tacno koliki ali cuh svojim usima takve stavove) koje bas briga za Kosovo i cak im je i smetnja, odliv novca bespotrebni, sta li. Maestralno kako se nase kolektivno duhovno stanje iz duhovne ravni preslikalo na politicke prilike zadnjih 30 godina, pa smo zbog vec legendarne nesloge, nesposobnih i korumpiranih politicara, ali i sramocenja nasim zlocinima izgubili posljednji balkanski rat sto je nelogicno. No mi cemo uvijek biti kaznjeni ako/dok ne budemo ljudi, tu nas Bog zaista voli. Bozija je ljubav surova, pa tako susjedni narod moze biti nagradjen politicki za svoju greotu i sramotu (koja je  mnogo veca ali je nebitan broj, velicina, vec se nepravda uzdize do Boga), ali i u tome je promisao Boziji. Mozda bi Hrvati mogli da pokazu zahvalnost i pokaju se, a Srbi isto da se pokaju i zbiju redove, i nauce zmijskoj mudrosti i bezazlenosti, odigraju politicki sah malo bolje, a Srba ce uvijek biti dovoljno da vojnicki povrate Kosovo, ako i kad zatreba. Ako ih ne bude u Srbiji dovoljno, bice Krajinaca i Bosanaca da dopuni. Sad to ne moze, moglo bi samo lazarovski da izginu jer su velike sile protiv. Problem je sto je balkanski lonac odvec opasan u sirim razmjerama i ne trebamo biti destruktivni ni oholi i izazivati stradanja. Nadajmo se da cemo politicki moci povratiti jer politicki je i izgubljeno. Naravno da treba da postoji i glas naroda za Kosovo, da narod treba da nadje nacina da natjera vodje da ispostuju njegovu volju. Treba nam referendum o Kosovu.

I da se molimo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 247
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Стварно вас волим, знане и незнане јер збиља мислим да сте добри људи, иначе не видим зашто бих био на форуму, искрено. Оби-ван ми је као брат иако појма немам ни ко је ни шта је. Просто волим човек

Ово је суштински највећи проблем који имамо. Ми и не знамо кад смо у праву. Никада не чујемо да усташе и шиптари кажу "нису сви...блабла". Никад. Они стоје иза тога што раде. Ми не. Ми

Чему та фрустрација? Сем вређања, позивање на насиље према албанцима, постоји много позитивних, конструктивних ствари које могу да се ураде. Пре свега, свако може да оде доле, и увери се на некол

Постоване слике

Da ne otvaram posebnu temu.

Vučić je to rekao na pitanje novinara može li Srbija, nakon učestalih napada na Srbe i spekulacija prištinskih medija o raspoređivanju snaga bezbednosti na administrativnoj liniji, da na Kosovo "uvede" hiljadu pripadnika svojih snaga bezbednosti, kako to predviđa rezolucija UN.

"To nije pravo i to nije pravično, ali mi se borimo u skladu s vrlo malim mogućnostima i unutar veoma uskog manevarskog prostora i naše je da se borimo", rekao je Vučić.

Kako je pojasnio, on je lično povodom ideje o povratku hiljadu vojnika upozoren da ćemo, ako to pokušamo, doći u sukob s najvećom vojnom silom na svetu.

"Ako pokušate da uđete sa svojom vojskom i svojom policijom na Kosovo, NATO će to da tretira kao neprijateljski akt", preneo je predsednik upozorenje koje je dobio.

https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1400737

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 часа, ana čarnojević рече

da, on vrlo dobro zna i sta se sprema i kako stoje stvari.

ono sto je indikativno jeste da neprestano ponavlja da Srbija nece dozvoliti novu Oluju. ko razume shvatice.

@Дијана. i ja sam za referendum ali mi se dusa ledi od pomisli da se :napredni i emancipovani Srbi: pozaposljavani po NVO organizacijama i raznim katedrama, polucivilizovani Srbi odusevljeni mentalnim mogucnostima politicke korektnosti dok se gledaju u svom malogradjanskom ogledalcetu (ogledalce ogledalce moje kazi mi civilizovan i evropeiziran Srbin ko je?)  i Vucicevi poslusni penzioneri uljuljkani u sigurnost svojih izabranih doktora, elektronskih recepata, redovnih penzija i svetle buducnosti na cudan nacin udruze i svoje blagoutrobije ispostave kao tuznu i sramnu odluku nacije.

Sada je promenio i pricu i govori kako mi nemamo cime da ratujemo. Kako cemo da udjemo u rat sa NATO. Samo je obmanjivao narod kako on to nece da dozvoli da bi dobio glasove.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 35 минута, grigorije22 рече

Sada je promenio i pricu i govori kako mi nemamo cime da ratujemo. Kako cemo da udjemo u rat sa NATO. Samo je obmanjivao narod kako on to nece da dozvoli da bi dobio glasove.

On mijenja pricu jer ne zna kako da kaza da ni on, a ni bilo ko ne mogu nista uraditi kako bi promijenili trenutnu sliku na terenu u korist Srbije. Pogledaj ko lobira za Tacija kod Trampa i shvatices koliko nasi politicari nisu nista radili godinama. Milion puta su mu rekli politicari iz SAD da je to za njih zavrseno pitanje. Ja mislim da Srbija jednostavno nema nikakce kapacitete ni u EU da se izbori za ZSO, niti ima bilo kakvu podrsku. Ove usmene podrske drugih zemalja ne znace nista. Vojno nema nikakvih sansi jer ce iza Albanaca stati NATO. Ne vidim sta bi se postiglo referendumom u vezi KiM.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Ronald рече

On mijenja pricu jer ne zna kako da kaza da ni on, a ni bilo ko ne mogu nista uraditi kako bi promijenili trenutnu sliku na terenu u korist Srbije. Pogledaj ko lobira za Tacija kod Trampa i shvatices koliko nasi politicari nisu nista radili godinama. Milion puta su mu rekli politicari iz SAD da je to za njih zavrseno pitanje. Ja mislim da Srbija jednostavno nema nikakce kapacitete ni u EU da se izbori za ZSO, niti ima bilo kakvu podrsku. Ove usmene podrske drugih zemalja ne znace nista. Vojno nema nikakvih sansi jer ce iza Albanaca stati NATO. Ne vidim sta bi se postiglo referendumom u vezi KiM.

NATO ima 29 clanica i tesko da moze da stane uz Albance. Tamo je Spanija, Rumunija, Slovacka, Grcka. Mogu da stanu Amerika, Velika Britanija i Francuska. Da bi bilo spreceno ono sto se desili 99 godine, Srbija na svojoj teritoriji treba da ima S-400 trijumf, S300V3 i Krasuhu 20 koja paralise avione. To bi naravno znacilo odstupanje od vojne neutralnosti, i automatski sve sto je potpisano sa EU bi palo u vodu. A Vucic je dobio izbore na prici o ulasku u EU.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 минута, ana čarnojević рече

znam čoveka iz gimnazije, tad mi nije izgledao baš toliki kapacitet da može toliko duboko da rasudjuje i donosi tako sudbonosne odluke za čitav jedan narod.

nema šta drugo, Vladike rekoše...veleizdaja.

Isla sa sa njim u skolu. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Еј, људи, шта је са вама :D 

Па СНС је и створио запад 2006. са задатком да смени 'жуте' који, иако су их многи сматрали издајницима а чињенично јесу били барабе и лопови, су показали да ипак неће прећи преко неке црте.  И да заврши питање Косова једном заувек, као и да спроведе што више "реформи" (читај лоповске дилове са западноевропским фирмама где ће овде да праве нови Вијетнам и добијају земљиште за џабе и паре од субвенција). Је л' неко стварно очекивао нешто друго од ове екипе? :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 30 минута, grigorije22 рече

NATO ima 29 clanica i tesko da moze da stane uz Albance. Tamo je Spanija, Rumunija, Slovacka, Grcka. Mogu da stanu Amerika, Velika Britanija i Francuska. Da bi bilo spreceno ono sto se desili 99 godine, Srbija na svojoj teritoriji treba da ima S-400 trijumf, S300V3 i Krasuhu 20 koja paralise avione. To bi naravno znacilo odstupanje od vojne neutralnosti, i automatski sve sto je potpisano sa EU bi palo u vodu. A Vucic je dobio izbore na prici o ulasku u EU.

Zna se ko odlucuje u NATO tako da te clanice koje su malo bolje ekonomski od Srbije nemaju nikakvog znacaja. Srbija treba da ima s 400 trijumf itd., ali niti ima para, niti se u trenutnoj situaciji moze igrati oko ulaska u EU i remetiti proces pridruzivanja EU. Mislim moze ali i to bi imalo ogromne posledice. Pa kad bi EU uvela sankcije Srbiji na izvoz robe i uvoz iz EU, to bi bio tako jak ekonomski udarac, da od njega ne bi bilo vise oporavka, jer bi vecina stanovnistva trazila azil. Kad se zemlja raspadne onda sa strane moze da se utice daleko lakse u pogledu dovodjenja svojih predstavnika na vlast.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Ronald рече

Zna se ko odlucuje u NATO tako da te clanice koje su malo bolje ekonomski od Srbije nemaju nikakvog znacaja. Srbija treba da ima s 400 trijumf itd., ali niti ima para, niti se u trenutnoj situaciji moze igrati oko ulaska u EU i remetiti proces pridruzivanja EU. Mislim moze ali i to bi imalo ogromne posledice. Pa kad bi EU uvela sankcije Srbiji na izvoz robe i uvoz iz EU, to bi bio tako jak ekonomski udarac, da od njega ne bi bilo vise oporavka, jer bi vecina stanovnistva trazila azil. Kad se zemlja raspadne onda sa strane moze da se utice daleko lakse u pogledu dovodjenja svojih predstavnika na vlast.

Srbija nema para za to oruzje, ali mogu Rusi da ga postave kao u Siriji. Sto se tice ulaska u EU ja ne znam ko vise moze da veruje u tu bajku. Drugo, pitanje je sta mi uopste izvozimo u EU i da li mozemo da se preorjentisemo na druga trzista? Sta ako sutra dan budu ispostavili zahtev za tri opstine na jugu Srbije ili Rasku oblast? Hocemo i tada da pricamo kako ne mozemo da ratujemo sa 1000 aviona i o sankcijama EU?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 55 минута, ana čarnojević рече

znam čoveka iz gimnazije, tad mi nije izgledao baš toliki kapacitet da može toliko duboko da rasudjuje i donosi tako sudbonosne odluke za čitav jedan narod.

Јел био одличан ученик?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 44 минута, grigorije22 рече

Srbija na svojoj teritoriji treba da ima S-400 trijumf, S300V3 i Krasuhu 20 koja paralise avione

Samo jos da sve to nekako teleprontujemo ovde... `el imas neku ideju?... :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, obi-wan рече

Samo jos da sve to nekako teleprontujemo ovde... `el imas neku ideju?... :D

Migovi su stigli rasklopljeni i ovde sastavljeni. Jel postoji Dunav kao medjunarodna plovna reka gde zemlje koje imaju izlaz na Crno more imaju pravo neskodljivog prolaza? Oni Dunavom mogu i Iskander da prebace ali rasklopljen. Tako su Nemci Dunavom neke podmornice prebacili Rumunima. Jesu Rumunija i Bugarska htele da zabrane prelet ruskim transporterima sa rasklopljenim migovima, pa im je Sergej Sojgu rekao mi krecemo a vi dodjite da nas oborite. I naravno morali su da popuste.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 7.6.2018. at 11:00, Дијана. рече

Natasa je ili ko vec dobro rekao da postoji jedan dio naroda u Srbiji (ne znam tacno koliki ali cuh svojim usima takve stavove) koje bas briga za Kosovo i cak im je i smetnja,

Тај дио народа је скоро потпуно исти, брига их за Косово, мисле да су наши ратни хероји заправо ратни злочинци, не мисле да је њихов народ нешто посебно...да не кажем да га не воле.., мисле да осиромашени уранијум нема везе сса великим бројем канцера, мисле да је нато добра ствар, не воле Русију вец су наклонјени ка ЕУ, мисле да је геј ок....(има тога још много) и скоро сви ти људи су пуни себе, обожавају да исмијавају своје неистомишљенике....

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, grigorije22 рече

Migovi su stigli rasklopljeni i ovde sastavljeni. Jel postoji Dunav kao medjunarodna plovna reka gde zemlje koje imaju izlaz na Crno more imaju pravo neskodljivog prolaza? Oni Dunavom mogu i Iskander da prebace ali rasklopljen. Tako su Nemci Dunavom neke podmornice prebacili Rumunima. Jesu Rumunija i Bugarska htele da zabrane prelet ruskim transporterima sa rasklopljenim migovima, pa im je Sergej Sojgu rekao mi krecemo a vi dodjite da nas oborite. I naravno morali su da popuste.

I ti ladno mislis da to niko ne bi video ili da bi prosto zazmurali na to? Nista ne vredi masta, obe noge na zemlji, pa onda sednes pa promislis dobro o svemu. Pricasmo i napred na temi - sto se mene tice, ovo odavno uopste nije nikakvo geopoliticko ili vojno pitanje, nego sasvim duhovno, egzistencijalno i duboko bitijno: `ocemo li mi kao ljudi da se vratimo bogocovecnom etosu zivljenja, ili necemo?

KiM je, kazu, nasa zavetna zemlja. Kakvog zaveta? Pa tog, jevandjelskog, bogocovecnog. Dok god lutamo i udaljavamo se od tog i takvog zaveta, ta zemlja nece da bude nasa. Tako je bilo i kod staozavetnih Jevreja u vise navrata - zemlja moze, al` samo ako budete ljudi kako treba. Ako ne - sve vam se oduzima.

Tako da, ove sve neke dnevnopolitikantske pricice su samo nepotreban zamor. Molitva i rad na sebi, pa da se nadamo ukupno nekom boljitku. A narocito je vazno da prestanemo da gajimo mrznju prema svojim susedima, ma kakvi da su oni. Mi treba da smo im primer i vodilja, a ne neprijatelji.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Evo sta kaze nas savremeni prorok o svemu ovome, i o mnogo cemu drugom.

Sv. vladika Nikolaj, "Molitve na jezeru" - sve je napisao besprekorno, bas prorocki, ja sam naglasio ono sto je vazno za ovu temu.

...

"Знаш ли, дете моје зашто се затварају облаци онда када су поља жедна кише, а отварају онда када поља кишу не желе?
Од злочина људи збуни се природа, и напусти ред свој.
Знаш ли, дете моје, зашто њиве понесу тешки плод у пролеће, а у лето дају јалову жетву?
Зато што и кћери људске омрзоше на плод утробе своје и убијају га у цвету.
Знаш ли, дете моје, зашто извори пресушују и плодови земаљски немају више сласти оне које имадоше? Због греха људског, од кога уђе немоћ у сву природу.
Знаш ли, дете моје, зашто победоносни народ трпи поразе од своје неслоге и раздора и једе хлеб загорчан сузама и пакошћу?
Зато што победи крвнике око себе, а не победи их у себи.
Знаш ли, дете моје, зашто мајка храни и не може да нахрани децу своју?
Зато што дојећи их не пева им песму љубави но песму мржње према суседу.

Знаш ли, дете моје, зашто људи постадоше ружни и изгубише лепоту својих предака?
Зато што одбацише лик Божји што изнутра из душе деља лепоту лика и навукоше образину земље.
Знаш ли, дете моје, зашто се болести умножише и помори страшни?
Зато што људи почеше сматрати да је здравље отмица од природе, а не дар од Бога.
А што се отима с муком, с двојном муком се мора бранити.
Знаш ли, дете моје, зашто се људи боре за земљу и не стиде се свога равенства с кртицама?
Зато што им земља прорасте кроз срце, те очи виде само оно што у срцу расте.
И зато, дете моје, што их грех сувише онемоћа за борбу за небо.
Не плачи, дете моје, скоро ће Господ доћи и уредиће све."

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Agnostik,
      Ovo je tema koja dodire i veru i istoriju.

Kako je bilo moguce ostvariti san Dositeja Obradovica i kasnije Vuka Karadzica o Srbima tri vere. Gde smo Srbi pogresili, na toj ideji i sta smo trebali uraditi drugacije.
      Ili smo trebali vise raditi da Muslimani ostane u Srbiji, skolstvo oduzeti crkvenoj organizaciji ili nesto trece.
      Koliko je to bilo moguce, ako je bilo ikad uopste moguce.
    • Од JESSY,
      Ovo mesto pod zaštitom je države od 1981. godine. A kako i ne bi! Mala, pećinska crkva iz 13. veka predivan je trag života hrišćana na Staroj planini. Kao da to nije dovoljno, ovde se nalazi i freska koja prikazuje Isusa, jedinstvena u celom svetu!
      Pećinska crkva Svetih Petra i Pavla nalazi se pored sela Rsovci, na Staroj planini u pećini brda Kalik, 22 kilometara od Pirota. Podignuta je u 13. veku.
      Upravo ona dom je freske ćelavog Isusa, jedinstvene u pravoslavnom freskoslikarstvu!
      FOTO: WIKIPEDIA/DJORDJEMARKOVIC
      FOTO: WIKIPEDIA/DJORDJEMARKOVIC
      Freska je poznatija pod imenom Isus Mladenac, nalazi se na severnom zidu crkve i ujedno je i jedini živopis u pećinskoj crkvi Svetog Petra i Pavla. Zanimljivo je to što je tu Isus oslikan kao mlad i ćelav, a da sve bude neobičnije čini i to što je prikazan u odeždi koja liči na budističku, i u osmougaonoj mandorli ili zvezdi.
      Fresku je prvi put svetu predstavio Dragan Bosnić, hroničar i majstor fotografije u svojoj knjizi “Čudesna Srbija”.
      Među fresko-slikarima, jedna grupa smatra da je lik mladog “Ćelavog Isusa” delo slikara ili grupe slikara, koji su bili pod uticajem raznih pravaca hrišćanske religije. 
      Nema preciznih podataka kako je ova neobična freska nastala, ali se pretpostavlja da je to bilo u vreme kneza Lazara i da su je naslikali isposnici iz Sinaja koji su boravili u pećini.
      U to doba, isposnice kao hramovi nisu bile podložne crkvenim kanonima o tome kako se predstavlja koji svetac, pa se veruje da su Isusa iz pećinske crkve naslikali sami isposnici i da ona zbog toga na nju nisu uticala pravila i cenzura.
      Ipak, zašto su gosti iz Sinaja Isusa predstavili baš ćelavog,
      https://www.istorijskizabavnik.rs/blog/celavi-isus

• Од Bernard,
      Може ли се веровати организацији која је део УН, а коју не финансирају државе чланице, него углавном приватне фармацеутске корпорације и богати појединци? Најутицајнија организација са номиналном одговорношћу за глобалне здравствене и епидемијске проблеме је Светска здравствена организација Уједињених нација (СЗО) са седиштем у Женеви. Оно што малобројни људи знају су актуелни механизми њене политичке контроле, шокантни сукоби интереса, корупција и недостатак транспарентности који прожимају агенцију која би требало да буде непристрасни водич у изласку из актуелне пандемије вируса COVID-19. Текст који је пред вама садржаће само један део онога што је изашло на видело.
      ОБЈАВА ПАНДЕМИЈЕ?
      Тридесетог јануара је Тедрос Адханом, генерални директор СЗО, прогласио Јавноздравствено ванредно стање од међународног значаја (Public Health Emergency of International Concern – PHIEC). То је дошло само два дана након што се Тедрос у Пекингу срео са кинеским председником Сијем Ђинпингом да би разговарао о драматичном скоку тешких случајева новог коронавируса у Вухану и околини који је достигао драматичне размере.
      Најављујући проглашење PHIEC, Тедрос је похвалио кинеске карантинске мере, које су иначе веома контроверзне у круговима специјалиста за јавно здравље, и које никада у модерно време нису ни покушане да се примене на читаве градове, а камоли на целе државе. У исто време, Тедрос је, занимљиво, критиковао друге земље које су намеравале да блокирају летове за Кину како би обуздале ту чудну нову болест, што је довело до оптужби да је неоправдано бранио Кину.
      Прва три случаја су званично пријављена у Вухану 27. децембра 2019. године, пун месец раније. Сви случајеви су дијагностиковани као упала плућа узрокована „новом“ формом САРС коронавируса. Важно је напоменути да је највеће кретање људи у години, кинеска лунарна Нова година и Пролећни фестивал, током које неких 400 милиона људи путује по земљи, било између 17. јануара и осмог фебруара. Двадесет трећег јануара, у два сата после поноћи, два дана пре званичног почетка новогодишње прославе, власти у Вухану су објавиле карантин без преседана за цео град од 11 милиона људи, који ступа на снагу у 10 сати пре подне истог дана. До тада су стотине хиљада људи, ако не и милиони, побегли из града у паници како би избегли карантин.
      До тренутка када је СЗО објавила PHIEC, изгубљене су драгоцене недеље у сузбијању болести. Па ипак, Тедрос је похвалио кинеске мере „без преседана“ и критиковао друге земље због „стигматизације“ Кине у форми ограничавања путовања. Поводом ширења COVID-19 у Вухану и недоумице зашто оно није означено као пандемија, портпарол СЗО, Тарик Јашаревић, је рекао: „Не постоји званична категорија (за пандемију)… СЗО не користи стари систем са шест фаза– који се састоји од фазе један (нема извештаја о животињском грипу који изазива инфекцију код људи), до фазе шест (пандемија) – са којом су неки људи упознати током Х1Н1 епидемије 2009.“

Генерални директор СЗО Тедрос Адханом Гебрејесус са сарадницима проглашава глобалну пандемију вируса COVID-19 на конференцији за медије у седишту СЗО, Женева, 11. март 2020. (Фото: FABRICE COFFRINI/AFP/Getty Images) Након тога, сасвим неочекивано, 11. марта, Тедрос Адханом најављује по први пут да СЗО нову болест изазвану коронавирусом, сада преименовану у COVID-19, назива „глобалном пандемијом“. У том тренутку СЗО наводи да има 118 хиљада случајева у 114 земаља, са 4.291 умрлих.
      ЛАЖНА ПАНДЕМИЈА Х1Н1
      СЗО је одлучила да престане да користи термин пандемија због фијаска и скандала из 2009. године када је прогласила лажну глобалну пандемију Х1Н1 „свињског грипа“. Разлог је показатељ ендемске корупције којој је склона СЗО. Само неколико недеља пре него што су се 2009. појавили први извештаји о мексичком детету зараженом новим Х1Н1 вирусом „свињског грипа“, СЗО је на дискретан начин изменила традиционалну дефиницију пандемије. Од тог тренутка више није било потребно да одређена болест буде екстремно распрострањена у много земаља, екстремно смртоносна и опасна по здравље. Потребно је било само да буде широко распрострањена, попут сезонског грипа, да би „експерти“ СЗО прогласили пандемију. Симптоми Х1Н1 су били исти као код јаче прехладе.
      Када је тадашњи генерални директор СЗО, др Маргарет Чен, хитно прогласила фазу шест глобалне пандемије, то је био окидач за националне ванредне здравствене програме који су подразумевали набавке вакцина за Х1Н1, вредне више милијарди долара. На крају сезоне 2009. се испоставило да је смртност од Х1Н1 незнатна у односу на смртност од обичног сезонског грипа. Тада je председавајући Парламентарне скупштине Савета Европе био др Волфганг Водарг, специјалиста пулмолог. Он је 2009. затражио истрагу поводом конфликта интереса везаних за реакцију ЕУ на пандемију свињског грипа. Холандски парламент је такође открио да је професор Алберт Остерхаус са Универзитета Еразмус, особа која је била у центру пажње због светске пандемије свињског грипа Х1Н1 из 2009. године као кључни саветник СЗО у вези грипа, био у позицији да лично профитира од продаје вакцина наводно намњењних за Х1Н1 у износу од неколико милијарди евра.
      И многи други научни експерти СЗО, који су саветовали др Маргарет Чен да прогласи пандемију, примали су новац директно или индиректно од великих компанија произвођача вакцина. укључујући ГлаксоСмитКлајн (GlaxoSmithKline – GSK), Новартис и друге главне произвођаче вакцина. Пандемија проглашена од СЗО је била лажна. Сезона 2009/2010. је имала само благо присуство сезонског грипа у односу на просечна забележена стања. Фармацеутски гиганти су инкасирали милијарде у тој превари.
      Тек након скандала са лажном пандемијом из 2009. године СЗО је престала да користи шестофазну пандемију и определила се за потпуно нејасан и збуњујући израз PHIEC. Али сада су Тедрос и СЗО самовољно одлучили да поново уведу термин пандемија, истовремено признајући да још увек раде на новој дефиницији тог појма. Израз пандемија је јачи окидач страха од израза PHIEC.
      СУКОБ ИНТЕРЕСА
      Упркос великим скандалима из 2009/2010. који су повезивали фармацеутску индустрију са СЗО, данашња СЗО, под вођством Тедроса, није учинила готово ништа да искорени корупцију и сукоб интереса. Садашња Научно-саветодавна група експерата СЗО (Scientific Advisory Group of Experts – SAGE) је пуна чланова који примају „значајне финансијске“ донације од великих произвођача вакцина, Фондације Била и Мелинде Гејтс или Велкам траста (Wellcome Trust).
        У најновијем билтену СЗО, од 15 чланова, најмање осморо је пријавило директан интерес или потенцијални конфликт интереса. У готово сваком од ових осам случајева значајан финансијски фактор представљају Фондација Била и Мелинде Гејтс, Мерк и партнери (MSD), Гави, вакцинашка алијанса (вакцинашка група финансирана од стране Гејтса), BMGF глобални здравствени научно-саветоавни одбор, Фајзер, Нововакс, GSK, Новартис, Гилеад, и други водећи играчи на тржишту фармацеутских вакцина. Толико о независној научној објективности СЗО.
      Чињеница да многи од чланова SAGE имају финансијске везе са Гејтс фондацијом казује много тога, премда то није изненађујуће. Данас већину финансија за СЗО не обезбеђују чланице УН, већ такозвано „јавно-приватно партнерство“ у којем доминирају приватне компаније за производњу вакцина, које су део групе Бил Гејтсових спонзорских ентитета.

Бил и Мелинда Гејтс током годишњег обраћања јавности 2015. године (Фото: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images) У последњем доступном финансијском извештају СЗО, од 31. децембра 2017. године, мало више од половине износа буџета СЗО од преко две милијарде долара, су уплате приватних донатора или спољашњих агенција као што су Светска банка или ЕУ. Далеко највећи приватни или невладини финансијери СЗО су Фондација Била и Мелинде Гејтс, заједно са вакцинашком алијансом Гави, коју такође финансирају Гејтсови, као и Глобални фонд за борбу против AIDS-а, туберкулозе и маларије, такође инициран од стране Била Гејтса. Ова три фонда су уплатила више од 474 милиона долара у буџет СЗО. Само Фондација Била и Мелинде Гејтс је уплатила невероватних 324,654,317 долара. Поређења ради, највећи државни донатор СЗО, влада САД, је уплатила 401 милион.
      Међу осталим приватним донаторима налазимо водеће светске произвођаче вакцина и лекова укључујући Гилиад Сајенсис (који тренутно покушава да прогура свој лек за COVID-19), ГлаксоСмитКлајн, Хофман ла Рош, Санофи Пастер, Мерк Шарп и Дом Чибреј и Бајер. Произвођачи лекова су дали десетине милиона долара СЗО у 2017. Ова подршка приватне про-вакцинашке индустрије агенди СЗО путем Гејтс фондације и фармацеутске индустрије је више од тек простог сукоба интереса. То је де факто узурпација једне агенције УН која је одговорна за координацију светског одговора на изазове епидемија и болести. Штавише, Гејтс фондација, која је највећа на свету са 50 милијарди долара капитала, инвестира своје од пореза изузете доларе у исте те произвођаче вакцина, попут Мерка, Новартиса, Фајзера, GSK-а.
      С обзиром на овакву позадину не треба да чуди да је етиопски политичар, Тедрос Адханом, постао директор СЗО 2017. Тедрос је први директор СЗО који није доктор медицине, упркос његовом инсистирању на коришћењу докторске титуле. Његов докторат из области филозофије здравља заједнице тиче се „истраживања о утицају брана на преношење маларије у региону Тиграј у Етиопији“. Тедрос, који је до 2016. године био етиопски министар спољних послова, упознао је Била Гејтса када је био министар здравља Етиопије и када је постао председник управног одбора Глобалног фонда за борбу против HIV/AIDS, туберкулозе и маларије, повезаног са Гејтсом.
      Под Тедросовим руководством, злогласна корупција и конфликти интереса у СЗО су настављени, чак су и порасли. Према недавном извештају Аустралијског информационог јавног сервиса, у 2018. и 2019. под Тедросовим руководством Програм за здравствена ванредна стања СЗО ( иначе задужен за глобални одговор на пандемију вируса COVID-19) бива означен као високо ризичан, уз констатацију да „неуспех у адекватном финасирању програма и операција у ванредним околностима ризикује да резултати на националном нивоу буду неадекватни“. Извештај аустралијског јавног сервиса такође наводи да је приметно „повећање оптужби за унутрашњу корупцију у целој организацији, при чему је откривено више шема за проневере великих сума новца од овог међународног органа“. Нимало охрабрујуће.

Почетком марта, Универзитет Оксфорд престао је да користи податке о COVID-19 добијене од СЗО, због поновљених грешака и непоузданости које је СЗО одбила да исправи. Протоколи СЗО за тестирање на COVID-19 су од стране различитих земаља, укључујући и Финску, наведени као пример непоузданости због лажно-позитивних тестова и других дефеката. То је СЗО на коју се сада ослањамо да нас води кроз најгору здравствену кризу у протеклих 100 година.

Ф. Вилијам Енгдал је саветник за стратешке ризике и предавач. Дипломирани је политиколог са Универзитета Принстон и аутор више бестселера о нафти и геополитици

Превод: Иван Лукић/Нови Стандард

Насловна фотографија: Fabrice Coffrini/AFP/Getty Images

Извор New Eastern Outlook
      https://www.standard.rs/2020/04/13/mozemo-li-verovati-svetskoj-zdravstvenoj-organizaciji/
    • Од Ćiriličar,
      I pored strogih zabrana: Više od 70 vernika u Sabornoj crkvi u Požarevcu, pričestili se istom kašikom (FOTO) | Srbija | Novosti.rs
      WWW.NOVOSTI.RS Među brojnim vernicima u samoj crkvi, bilo je i starijih od 65 godina i gastarbajtera  
    • Од Trifke,
      Passover Lamb could be Sacrificed on Temple Mount for first Time in 2,000 Years
      ENDTIMEHEADLINES.ORG OPINION (ETH) - Recently we reported on how there has been an increase in activity in regards to the push for what many are...  
  • Креирај ново...