Jump to content

Albanci vozilima blokirali Srbima prilaz crkvi i posedali u dvorište, KPS NE MOŽE DA IH RASTERA

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 247
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, obi-wan рече

Ramiz, ili znas nekog drugog?

lopov-otimac= neko  ko krade i otima ono sto nije njegovo

ubica-monstrum= necovek, koji osim sto oduzima drugom coveku zivot od Boga dat, vec to radi na monstruozan nacin, vadeci mu organ na zivo.

ima jos...

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Sofija_ рече

lopov-otimac= neko  ko krade i otima ono sto nije njegovo

ubica-monstrum= necovek, koji osim sto oduzima drugom coveku zivot od Boga dat, vec to radi na monstruozan nacin, vadeci mu organ na zivo.

ima jos...

Ceo narod nikad ne moze da bude bilo sta od toga, a ti si celom narodu zalepila svakakve gnusote. I nikako da se jasno i glasno ogradis od svega toga.

Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Ceo narod je zlocinac?

пре 15 минута, Sofija_ рече
  пре 1 сат, Sofija_ рече

pogresih kad napisah da su svi zli, nisu svi vec oni koji cine zlo

a siptari koji cine zlo(o njima i pricam sve vreme), njih cu uvek oslovljavati pravim imenom, sto i napisah gore i ne znam sto tebi to toliko smeta?

jesi ti njihov advokat, branitelj?

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Sofija_ рече

a siptari koji cine zlo(o njima i pricam sve vreme), njih cu uvek oslovljavati pravim imenom, sto i napisah gore

Mozes i ovako da se posmatra. ( pored ovoga sto je tacno ).

A, sta ako neko podrzava zlocince ili u neku ruku , ne osudjuje zlocince u svojim redovima ?

Tamo negde stoji, da je stari Izrailj bio narod,.... tvrdovrat i kamena srca.... da li su onda svi bili takvi ? 

Verovatno nisu , ali, je ostali deo naroda mirno gledao i nije osudjivao  takve pojave u svome ( narodu ).

I, kako onda, kako se kaze na mnogim mestima u pismu, takav narod, ... ceo narod,... da se ne okarakterise kao tvrdog srca.

Svaki narod ima neku svoju karakteristiku, bilo pozitivnu , bilo negativnu. Nemci i Svajcarci su poznati kao disciplinovani i radni ( da li to znaci da su svi radni, da nema puno lenjivih  :tv: )

Tako i mi kao narod imamo neke negativne pojave, kao sto i Albanci kao narod imaju. Ja smatram da su Albanci kao celina neprijateljski nastrojeni prema nama i mi , bi trebali na osnovu toga i da se odgovarajuce postavimo prema tome.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Bokisd рече

Mozes i ovako da se posmatra. ( pored ovoga sto je tacno ).

A, sta ako neko podrzava zlocince ili u neku ruku , ne osudjuje zlocince u svojim redovima ?

Tamo negde stoji, da je stari Izrailj bio narod,.... tvrdovrat i kamena srca.... da li su onda svi bili takvi ? 

Verovatno nisu , ali, je ostali deo naroda mirno gledao i nije osudjivao  takve pojave u svome ( narodu ).

I, kako onda, kako se kaze na mnogim mestima u pismu, takav narod, ... ceo narod,... da se ne okarakterise kao tvrdog srca.

Svaki narod ima neku svoju karakteristiku, bilo pozitivnu , bilo negativnu. Nemci i Svajcarci su poznati kao disciplinovani i radni ( da li to znaci da su svi radni, da nema puno lenjivih  :tv: )

Tako i mi kao narod imamo neke negativne pojave, kao sto i Albanci kao narod imaju. Ja smatram da su Albanci kao celina neprijateljski nastrojeni prema nama i mi , bi trebali na osnovu toga i da se odgovarajuce postavimo prema tome.

И шта ћемо да радимо нпр. са Албанцима старешинама српске војске. Нпр. двојицом пилота који су летели за време НАТО агреије нпр. Најбоље да смо их одма` пострељали по твоме, јер су Албанци, а они су зна се као целина непријатељски настројени према нама. Срам те бре било дупета

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

И шта ћемо да радимо нпр. са Албанцима старешинама српске војске. Нпр. двојицом пилота који су летели за време НАТО агреије нпр. Најбоље да смо их одма` пострељали по твоме, јер су Албанци, а они су зна се као целина непријатељски настројени према нама. Срам те бре било дупета

I, sta ?

Bili smo u ratu, i zbog ovih postenih i hrabrih Albanaca, nismo bili u neprijateljstvu sa Albancima kao narodom i drzavom ?

To je u principu kontekts moje price i nemam cega da se stidim, nimalo. 

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

Нпр. двојицом пилота који су летели за време НАТО агреије

to su svetli primeri, ali su i retki, ako se uzme ucestalost zlocina i svega loseg sto se cini Srbima na Kosovu od, pa sigurno vec od drugog sv.rata

mnogo vise primera ima, da oni zele da nam vide ledja i zatru svaki nas trag zivjenja tamo, i postojanja uopste(od pretnji,zastrasivanja,pljacke,otimacine,kidnapovanja itd.)

ovo je moj stav i moje saznanje, naravno postujem i tvoj i svaciji

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Sofija_ рече

a siptari koji cine zlo(o njima i pricam sve vreme), njih cu uvek oslovljavati pravim imenom, sto i napisah gore i ne znam sto tebi to toliko smeta?

jesi ti njihov advokat, branitelj?

Nisi se jasno ogradila od onog sto si napisala na prvoj strani. Sve nesto stidljivo, te "jedino to...", te vrdanje, itd.

A ja sve vreme cekam da vidim kad ces da dodjes na ono sto Hristos zapoveda: "ljubite neprijatelje svoje...", i ostalo sa tim.

пре 2 часа, Sofija_ рече

jos uvek cekam hriscanometar :suncanje:

Uzmes samo da citas Jevandjelje Hristovo, to ti je jedini hriscanometar koji postoji, drugog nema niti ce da bude.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, obi-wan рече

Nisi se jasno ogradila od onog sto si napisala na prvoj strani. Sve nesto stidljivo, te "jedino to...", te vrdanje, itd.

A ja sve vreme cekam da vidim kad ces da dodjes na ono sto Hristos zapoveda: "ljubite neprijatelje svoje...", i ostalo sa tim.

ti si se bas uziveo u odbranu Albanaca, a pitam se da li bi neki Albanac, na njihovom forumu, ovako branio Srbe

proces ljubljenja svog dzelata je dug i za svakog drugaciji(neko uspe u tome,neko ne)...moj je uspeh da ih ne mrzim, a kako ce biti do kraja mog zivota, ne znam..

ako si ti u takvom stadijumu, da ljubis i volis monstrume koji su Srbima vadili unutrasnje organe na zivo, i masakrirali ih, svaka ti cast, ti si onda svetitelj u najavi

пре 52 минута, obi-wan рече

Uzmes samo da citas Jevandjelje Hristovo, to ti je jedini hriscanometar koji postoji, drugog nema niti ce da bude.

pa ti si vec izmerio moje hriscanstvo, a svoje jesi li? ti nemas mana?ne gresis? cinis sve sto se od tebe ocekuje? savrsen si?

Подели на овим сајтовима

Sta reci???!!!!

UŽAS NA KOSOVU Albanci napali srpsku decu, povređena ŠESTOMESEČNA

BEBA

U Starom Grackom, na Kosovu, sinoć je oko 20 sati, grupu srpske dece mlađeg uzrasta na seoskom igralištu napala grupa Albanaca, javlja prištinska RTK2, pozivajući se na svedočenja meštana.

Kako se navodi, meštani su pokušali da odbrane decu i u opštem metežu koji je nastao povređeni su žena i šestomesečna beba srpske nacionalnosti.

Incident je počeo kada je grupa mladića Albanaca počela da vređa i dobacuje Srpkinjama koje su sa decom bile na igralištu. To su čule komšije Srbi koji su izašli da zaštite majke i decu, i ubrzo je nastao pravi metež.

Jedan od Albanaca udario je mladića Srbina pesnicom pred policajcima. Ovaj je uzvratio, da bi potom policajci biber sprejom poprskali Srbina i njegovog brata.

"Šetao sam po selu i video kako policija nailazi. Video sam i moju snahu, majku i komšinicu sa decom kako se raspravljaju sa jednim Albancem iz sela. Ja sam prišao da vidim o čemu se radi, u međuvremenu je naišao i moj brat. Taj Albanac koji je napravio incident, a čiji je otac policajac, komandir stanice, ispred policajca je pesnicom udario mog brata. Brat je u samoodbrani nasrnuo na njega, ja sam prišao da pomognem i zaštitim brata kao što bi svako uradio", rekao je Milivoje Matović za RTK2.

Matović je dodao da mu je policajac sa nekih 20 santimetara isprskao biber sprej u oči.

"Počeo sam da se gušim, a tom prilikom je sprej zahvatio i bratanca i bratanicu. Nakon toga nas je komšija dovezao u hitnu pomoć gde nam je ukazana pomoć. Brat je priveden u policijsku stanicu i još uvek se tamo nalazi", objasnio je Matović.

Slučaj je prijavljen kosovskoj policiji koja je obavila uviđaj, a kako RTK2 navodi, privedena je osoba srpske nacionalnosti.

Služba Hitne medicinske pomoći je odmah reagovala i povređenoj deci i ženi ukazana je prva pomoć.

Inače, 23. jula 1999. u Starom Gradskom ubijeno je 14 srpskih žetelaca. Dosada za taj zločin nije niko odgovarao.

Povređeni prebačeni u Laplje Selo

Dežurni lekar u Hitnoj pomoći Marjan Madić izjavio je za RTK2 da je večeras oko 20:20 časova troje povređenih iz Starog Grackog na Kosovu dovezeno svojim vozilom u službu Hitne medicinske pomoći u Lapljem Selu.

Prema njihovim navodima, prethodno je došlo do konflikta među mladićima u Starom Grackom.

Kako se navodi, zatim je intervenisala Kosovska policija koja je koristila biber sprej, od kog je opekotine u predelu očiju i vrata zadobio četrnaestogodišnji dečak, kao i majka (53) i beba, koja je prošla sa blagim opekotinama očiju.

Madić je kazao da im je pružena adekvatna pomoć i da je njihovo trenutno stanje stabilno.

Vulin: Albanci pokušavaju da proteraju i pretekle Srbe sa KiM

Na vest RTK 2 o napadu Albanaca na Srbe u Starom Grackom reagovao je večeras ministar odbrane Aleksandar Vulin ocenom da Albanci pokušavaju da proteraju i pretekle Srbe sa KiM.

"U Starom Grackom gde su streljali srpske žeteoce Albanci sada napadaju šestomesečne bebe i hapse Srbe kada se usude da brane svoju decu. U mestu gde ubice šesnaestogodišnjeg srpskog žeteoca i njegovog oca nisu kažnjene sada pokušavaju da proteraju i pretekle Srbe", izjavio je Vulin u Bukureštu gde boravi na poziv rumunskog kolege komentarišući poslednji u nizu napada na Srbe na KiM.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/uzas-na-kosovu-albanci-napali-srpsku-decu-povredena-sestomesecna-beba/ef9sd3r

• Тужан 1
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Agnostik,
      Ovo je tema koja dodire i veru i istoriju.

Kako je bilo moguce ostvariti san Dositeja Obradovica i kasnije Vuka Karadzica o Srbima tri vere. Gde smo Srbi pogresili, na toj ideji i sta smo trebali uraditi drugacije.
      Ili smo trebali vise raditi da Muslimani ostane u Srbiji, skolstvo oduzeti crkvenoj organizaciji ili nesto trece.
      Koliko je to bilo moguce, ako je bilo ikad uopste moguce.
    • Од JESSY,
      Ovo mesto pod zaštitom je države od 1981. godine. A kako i ne bi! Mala, pećinska crkva iz 13. veka predivan je trag života hrišćana na Staroj planini. Kao da to nije dovoljno, ovde se nalazi i freska koja prikazuje Isusa, jedinstvena u celom svetu!
      Pećinska crkva Svetih Petra i Pavla nalazi se pored sela Rsovci, na Staroj planini u pećini brda Kalik, 22 kilometara od Pirota. Podignuta je u 13. veku.
      Upravo ona dom je freske ćelavog Isusa, jedinstvene u pravoslavnom freskoslikarstvu!
      FOTO: WIKIPEDIA/DJORDJEMARKOVIC
      FOTO: WIKIPEDIA/DJORDJEMARKOVIC
      Freska je poznatija pod imenom Isus Mladenac, nalazi se na severnom zidu crkve i ujedno je i jedini živopis u pećinskoj crkvi Svetog Petra i Pavla. Zanimljivo je to što je tu Isus oslikan kao mlad i ćelav, a da sve bude neobičnije čini i to što je prikazan u odeždi koja liči na budističku, i u osmougaonoj mandorli ili zvezdi.
      Fresku je prvi put svetu predstavio Dragan Bosnić, hroničar i majstor fotografije u svojoj knjizi “Čudesna Srbija”.
      Među fresko-slikarima, jedna grupa smatra da je lik mladog “Ćelavog Isusa” delo slikara ili grupe slikara, koji su bili pod uticajem raznih pravaca hrišćanske religije. 
      Nema preciznih podataka kako je ova neobična freska nastala, ali se pretpostavlja da je to bilo u vreme kneza Lazara i da su je naslikali isposnici iz Sinaja koji su boravili u pećini.
      U to doba, isposnice kao hramovi nisu bile podložne crkvenim kanonima o tome kako se predstavlja koji svetac, pa se veruje da su Isusa iz pećinske crkve naslikali sami isposnici i da ona zbog toga na nju nisu uticala pravila i cenzura.
      Ipak, zašto su gosti iz Sinaja Isusa predstavili baš ćelavog,
      https://www.istorijskizabavnik.rs/blog/celavi-isus

• Од Bernard,
      Може ли се веровати организацији која је део УН, а коју не финансирају државе чланице, него углавном приватне фармацеутске корпорације и богати појединци? Најутицајнија организација са номиналном одговорношћу за глобалне здравствене и епидемијске проблеме је Светска здравствена организација Уједињених нација (СЗО) са седиштем у Женеви. Оно што малобројни људи знају су актуелни механизми њене политичке контроле, шокантни сукоби интереса, корупција и недостатак транспарентности који прожимају агенцију која би требало да буде непристрасни водич у изласку из актуелне пандемије вируса COVID-19. Текст који је пред вама садржаће само један део онога што је изашло на видело.
      ОБЈАВА ПАНДЕМИЈЕ?
      Тридесетог јануара је Тедрос Адханом, генерални директор СЗО, прогласио Јавноздравствено ванредно стање од међународног значаја (Public Health Emergency of International Concern – PHIEC). То је дошло само два дана након што се Тедрос у Пекингу срео са кинеским председником Сијем Ђинпингом да би разговарао о драматичном скоку тешких случајева новог коронавируса у Вухану и околини који је достигао драматичне размере.
      Најављујући проглашење PHIEC, Тедрос је похвалио кинеске карантинске мере, које су иначе веома контроверзне у круговима специјалиста за јавно здравље, и које никада у модерно време нису ни покушане да се примене на читаве градове, а камоли на целе државе. У исто време, Тедрос је, занимљиво, критиковао друге земље које су намеравале да блокирају летове за Кину како би обуздале ту чудну нову болест, што је довело до оптужби да је неоправдано бранио Кину.
      Прва три случаја су званично пријављена у Вухану 27. децембра 2019. године, пун месец раније. Сви случајеви су дијагностиковани као упала плућа узрокована „новом“ формом САРС коронавируса. Важно је напоменути да је највеће кретање људи у години, кинеска лунарна Нова година и Пролећни фестивал, током које неких 400 милиона људи путује по земљи, било између 17. јануара и осмог фебруара. Двадесет трећег јануара, у два сата после поноћи, два дана пре званичног почетка новогодишње прославе, власти у Вухану су објавиле карантин без преседана за цео град од 11 милиона људи, који ступа на снагу у 10 сати пре подне истог дана. До тада су стотине хиљада људи, ако не и милиони, побегли из града у паници како би избегли карантин.
      До тренутка када је СЗО објавила PHIEC, изгубљене су драгоцене недеље у сузбијању болести. Па ипак, Тедрос је похвалио кинеске мере „без преседана“ и критиковао друге земље због „стигматизације“ Кине у форми ограничавања путовања. Поводом ширења COVID-19 у Вухану и недоумице зашто оно није означено као пандемија, портпарол СЗО, Тарик Јашаревић, је рекао: „Не постоји званична категорија (за пандемију)… СЗО не користи стари систем са шест фаза– који се састоји од фазе један (нема извештаја о животињском грипу који изазива инфекцију код људи), до фазе шест (пандемија) – са којом су неки људи упознати током Х1Н1 епидемије 2009.“

Генерални директор СЗО Тедрос Адханом Гебрејесус са сарадницима проглашава глобалну пандемију вируса COVID-19 на конференцији за медије у седишту СЗО, Женева, 11. март 2020. (Фото: FABRICE COFFRINI/AFP/Getty Images) Након тога, сасвим неочекивано, 11. марта, Тедрос Адханом најављује по први пут да СЗО нову болест изазвану коронавирусом, сада преименовану у COVID-19, назива „глобалном пандемијом“. У том тренутку СЗО наводи да има 118 хиљада случајева у 114 земаља, са 4.291 умрлих.
      ЛАЖНА ПАНДЕМИЈА Х1Н1
      СЗО је одлучила да престане да користи термин пандемија због фијаска и скандала из 2009. године када је прогласила лажну глобалну пандемију Х1Н1 „свињског грипа“. Разлог је показатељ ендемске корупције којој је склона СЗО. Само неколико недеља пре него што су се 2009. појавили први извештаји о мексичком детету зараженом новим Х1Н1 вирусом „свињског грипа“, СЗО је на дискретан начин изменила традиционалну дефиницију пандемије. Од тог тренутка више није било потребно да одређена болест буде екстремно распрострањена у много земаља, екстремно смртоносна и опасна по здравље. Потребно је било само да буде широко распрострањена, попут сезонског грипа, да би „експерти“ СЗО прогласили пандемију. Симптоми Х1Н1 су били исти као код јаче прехладе.
      Када је тадашњи генерални директор СЗО, др Маргарет Чен, хитно прогласила фазу шест глобалне пандемије, то је био окидач за националне ванредне здравствене програме који су подразумевали набавке вакцина за Х1Н1, вредне више милијарди долара. На крају сезоне 2009. се испоставило да је смртност од Х1Н1 незнатна у односу на смртност од обичног сезонског грипа. Тада je председавајући Парламентарне скупштине Савета Европе био др Волфганг Водарг, специјалиста пулмолог. Он је 2009. затражио истрагу поводом конфликта интереса везаних за реакцију ЕУ на пандемију свињског грипа. Холандски парламент је такође открио да је професор Алберт Остерхаус са Универзитета Еразмус, особа која је била у центру пажње због светске пандемије свињског грипа Х1Н1 из 2009. године као кључни саветник СЗО у вези грипа, био у позицији да лично профитира од продаје вакцина наводно намњењних за Х1Н1 у износу од неколико милијарди евра.
      И многи други научни експерти СЗО, који су саветовали др Маргарет Чен да прогласи пандемију, примали су новац директно или индиректно од великих компанија произвођача вакцина. укључујући ГлаксоСмитКлајн (GlaxoSmithKline – GSK), Новартис и друге главне произвођаче вакцина. Пандемија проглашена од СЗО је била лажна. Сезона 2009/2010. је имала само благо присуство сезонског грипа у односу на просечна забележена стања. Фармацеутски гиганти су инкасирали милијарде у тој превари.
      Тек након скандала са лажном пандемијом из 2009. године СЗО је престала да користи шестофазну пандемију и определила се за потпуно нејасан и збуњујући израз PHIEC. Али сада су Тедрос и СЗО самовољно одлучили да поново уведу термин пандемија, истовремено признајући да још увек раде на новој дефиницији тог појма. Израз пандемија је јачи окидач страха од израза PHIEC.
      СУКОБ ИНТЕРЕСА
      Упркос великим скандалима из 2009/2010. који су повезивали фармацеутску индустрију са СЗО, данашња СЗО, под вођством Тедроса, није учинила готово ништа да искорени корупцију и сукоб интереса. Садашња Научно-саветодавна група експерата СЗО (Scientific Advisory Group of Experts – SAGE) је пуна чланова који примају „значајне финансијске“ донације од великих произвођача вакцина, Фондације Била и Мелинде Гејтс или Велкам траста (Wellcome Trust).
        У најновијем билтену СЗО, од 15 чланова, најмање осморо је пријавило директан интерес или потенцијални конфликт интереса. У готово сваком од ових осам случајева значајан финансијски фактор представљају Фондација Била и Мелинде Гејтс, Мерк и партнери (MSD), Гави, вакцинашка алијанса (вакцинашка група финансирана од стране Гејтса), BMGF глобални здравствени научно-саветоавни одбор, Фајзер, Нововакс, GSK, Новартис, Гилеад, и други водећи играчи на тржишту фармацеутских вакцина. Толико о независној научној објективности СЗО.
      Чињеница да многи од чланова SAGE имају финансијске везе са Гејтс фондацијом казује много тога, премда то није изненађујуће. Данас већину финансија за СЗО не обезбеђују чланице УН, већ такозвано „јавно-приватно партнерство“ у којем доминирају приватне компаније за производњу вакцина, које су део групе Бил Гејтсових спонзорских ентитета.

Бил и Мелинда Гејтс током годишњег обраћања јавности 2015. године (Фото: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images) У последњем доступном финансијском извештају СЗО, од 31. децембра 2017. године, мало више од половине износа буџета СЗО од преко две милијарде долара, су уплате приватних донатора или спољашњих агенција као што су Светска банка или ЕУ. Далеко највећи приватни или невладини финансијери СЗО су Фондација Била и Мелинде Гејтс, заједно са вакцинашком алијансом Гави, коју такође финансирају Гејтсови, као и Глобални фонд за борбу против AIDS-а, туберкулозе и маларије, такође инициран од стране Била Гејтса. Ова три фонда су уплатила више од 474 милиона долара у буџет СЗО. Само Фондација Била и Мелинде Гејтс је уплатила невероватних 324,654,317 долара. Поређења ради, највећи државни донатор СЗО, влада САД, је уплатила 401 милион.
      Међу осталим приватним донаторима налазимо водеће светске произвођаче вакцина и лекова укључујући Гилиад Сајенсис (који тренутно покушава да прогура свој лек за COVID-19), ГлаксоСмитКлајн, Хофман ла Рош, Санофи Пастер, Мерк Шарп и Дом Чибреј и Бајер. Произвођачи лекова су дали десетине милиона долара СЗО у 2017. Ова подршка приватне про-вакцинашке индустрије агенди СЗО путем Гејтс фондације и фармацеутске индустрије је више од тек простог сукоба интереса. То је де факто узурпација једне агенције УН која је одговорна за координацију светског одговора на изазове епидемија и болести. Штавише, Гејтс фондација, која је највећа на свету са 50 милијарди долара капитала, инвестира своје од пореза изузете доларе у исте те произвођаче вакцина, попут Мерка, Новартиса, Фајзера, GSK-а.
      С обзиром на овакву позадину не треба да чуди да је етиопски политичар, Тедрос Адханом, постао директор СЗО 2017. Тедрос је први директор СЗО који није доктор медицине, упркос његовом инсистирању на коришћењу докторске титуле. Његов докторат из области филозофије здравља заједнице тиче се „истраживања о утицају брана на преношење маларије у региону Тиграј у Етиопији“. Тедрос, који је до 2016. године био етиопски министар спољних послова, упознао је Била Гејтса када је био министар здравља Етиопије и када је постао председник управног одбора Глобалног фонда за борбу против HIV/AIDS, туберкулозе и маларије, повезаног са Гејтсом.
      Под Тедросовим руководством, злогласна корупција и конфликти интереса у СЗО су настављени, чак су и порасли. Према недавном извештају Аустралијског информационог јавног сервиса, у 2018. и 2019. под Тедросовим руководством Програм за здравствена ванредна стања СЗО ( иначе задужен за глобални одговор на пандемију вируса COVID-19) бива означен као високо ризичан, уз констатацију да „неуспех у адекватном финасирању програма и операција у ванредним околностима ризикује да резултати на националном нивоу буду неадекватни“. Извештај аустралијског јавног сервиса такође наводи да је приметно „повећање оптужби за унутрашњу корупцију у целој организацији, при чему је откривено више шема за проневере великих сума новца од овог међународног органа“. Нимало охрабрујуће.

Почетком марта, Универзитет Оксфорд престао је да користи податке о COVID-19 добијене од СЗО, због поновљених грешака и непоузданости које је СЗО одбила да исправи. Протоколи СЗО за тестирање на COVID-19 су од стране различитих земаља, укључујући и Финску, наведени као пример непоузданости због лажно-позитивних тестова и других дефеката. То је СЗО на коју се сада ослањамо да нас води кроз најгору здравствену кризу у протеклих 100 година.

Ф. Вилијам Енгдал је саветник за стратешке ризике и предавач. Дипломирани је политиколог са Универзитета Принстон и аутор више бестселера о нафти и геополитици

Превод: Иван Лукић/Нови Стандард

Насловна фотографија: Fabrice Coffrini/AFP/Getty Images

Извор New Eastern Outlook
      https://www.standard.rs/2020/04/13/mozemo-li-verovati-svetskoj-zdravstvenoj-organizaciji/
    • Од Ćiriličar,
      I pored strogih zabrana: Više od 70 vernika u Sabornoj crkvi u Požarevcu, pričestili se istom kašikom (FOTO) | Srbija | Novosti.rs
      WWW.NOVOSTI.RS Među brojnim vernicima u samoj crkvi, bilo je i starijih od 65 godina i gastarbajtera  
    • Од Trifke,
      Passover Lamb could be Sacrificed on Temple Mount for first Time in 2,000 Years
      ENDTIMEHEADLINES.ORG OPINION (ETH) - Recently we reported on how there has been an increase in activity in regards to the push for what many are...  
  • Креирај ново...