Jump to content

ROKO IMA DVE MAME, A ANA DVOJICU TATA Prva gej slikovnica osvaja region, u planu i IZDANJE NA SRPSKOM

Оцени ову тему

Препоручена порука

Поента свега је да се ни једна слабост била она завист, грамзивост, мужеложништво, браколомство, детеубиство, убиство, наркоманија, пијанство, свака врста физичкго и психичког насиља, лагање, крађа не могу афирсмисати међу људима јер онда постајемо нељуди.

Све ово постоји међу нама, али смо позвани да се од свега излечимо. Шта год причале материјалистичке науке, оне нису потпуне. Оне могу констатовати стање слабости али свако ко верује у Христа зна да се све то Христом превазилази.

Имамо примере светих људи који су се потпуно обратили и своје слабости излечили. Да наведем само цариника Закхеја и Свету Марију Египћанку.

Пред тим примерима сва истраживања и доказивања падају у воду. Не можемо убеђивати болесне људе, а сви смо болесни од овога и онога, да су здрави.

Замисли да ти лекар констатује да имаш неку болест и онда ти каж, па то је природно, све је у реду а лек у апотеци иза ћошка.

Треба само храбро трчати трку до краја.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 787
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Дефинитивно желе да објасне деци како су ненормалне ствари -нормалне и пожељне. Ово је отворени напад на наш народ и испирање мозга.

Ja cu kratko da se pohvalim mojim otvorenim roditeljstvom Ja i supruga ateisti, razgovor pre neki dan sa nasim sinom: - mama, tata, a zasto vi ne verujete  u boga? - (parafraziram) pa e

Baš je cool slikovnica...

Постоване слике

пре 8 минута, Вилер Текс рече

То је потпуно нормално да човек своју слабост схвати као нешто лоше са чиме треба да изађе на крај.

А Црква јесте болница за превазилажење слабости.

Наравно ти ћеш да се насмејеш овоме јер верујеш искључиво својој логици и биологији али то је већ твој избор.

Ne znam za klauda ali ja neću da se nasmejem tome što ti veruješ da je Crkva bolnica za prevazilaženje slabosti, što veruješ da pomaže ljudima, da postoji Bog i neke njegove zapovesti koje ako slediš biće ti bolje, itd... sasvim je u redu da veruješ u to i niko ne sme da te sprečava u tome... u redu je i da druge pokušaš da uveriš u to... samo je bitno da ti ne smeš da to namećeš drugima koji ne dele tvoja verovanja i da ne smeš da im zabraniš da oni kažu nešto drugačije i da žive drugačije, sve dok ne povređuju nekog drugog... ne kažem da ti želiš da nametneš ili da zabraniš drugačije... ne znam... iz tvojih pisanja to često nije jasno i čini mi se da ni sam sa sobom nisi načisto sa tim, naročito kad pričaš o zabrani "afirmisanja" i porediš sa radnjama koje sasvim očigledno povređuju druge...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Вилер Текс рече

Поента свега је да се ни једна слабост била она завист, грамзивост, мужеложништво, браколомство, детеубиство, убиство, наркоманија, пијанство, свака врста физичко и психичко насиља, лагање, крађа не могу афирсмисати међу људима јер онда постајемо нељуди.

DObro pogledaj ovaj tvoj spisak... zamolicu te da sve ove stavke podelis u tri grupe

1. slabosti koje povredjuju druge ljude

2. slabosti koje povredjuju samu osobu koja ih ima

2 slabosti koje nikoga na povredjuju

Ako uradis to, mogu li te zamoliti za rezultate ovog eksperimanta?

Malo mi je preko kufera da nesto sto podrazumeva dobrovoljan odnos izmedju dve odrasle osobe izjednacavate sa ubistvima i pedofilijom i to mirne duse dok vam ni ubistvo ni pedofilija nisu strani ni u samoj crkvi odnosno medju vasim pravoslavnim svestenstvom...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Војвода7 рече

:smeh1:

Nemam pojma čemu se smeješ. Pogledaj srednjoškolsko svedočanstvo nekog deteta ( ili svoje ). Tamo piše: Ime jednog roditelja, pa crtica iznad koje se upisuje ime. Niko ne pita da li imaš mamu i tatu, dve mame ili dve tate. I ako ti se roditelj zove Sava , čik pogodi da li je to ime majke ili oca. I nije to "od juče" tako - imatome nekoliko decenija.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 минута, Avocado рече

Ne znam za klauda ali ja neću da se nasmejem tome što ti veruješ da je Crkva bolnica za prevazilaženje slabosti, što veruješ da pomaže ljudima, da postoji Bog i neke njegove zapovesti koje ako slediš biće ti bolje, itd... sasvim je u redu da veruješ u to i niko ne sme da te sprečava u tome... u redu je i da druge pokušaš da uveriš u to... samo je bitno da ti ne smeš da to namećeš drugima koji ne dele tvoja verovanja i da ne smeš da im zabraniš da oni kažu nešto drugačije i da žive drugačije, sve dok ne povređuju nekog drugog... ne kažem da ti želiš da nametneš ili da zabraniš drugačije... ne znam... iz tvojih pisanja to često nije jasno i čini mi se da ni sam sa sobom nisi načisto sa tim, naročito kad pričaš o zabrani "afirmisanja" i porediš sa radnjama koje sasvim očigledno povređuju druge...

Свако има свој избор. Али ја нећу дозволити никоме да моје дете учин нечему што није хришћански. Не намећем никоме ништа силом али ћу бранити и себе и своје дете.

Ово што ја пишем пишем као реакцију а не као акцију. То је врло битан детаљ.

Ти као и @cloudking  сте ово схатили јуридички. А не треба да се тако схвати него као питање коме припадаш, смрти или Животу. 

Чак сте обојица поделили то у категорије у којима се повређује сама обоба, други или нико.

Те категорије су јуридичке и бесмислене. Сваки је човек личност и свака слабост повређује некога, чак и ако самог себе повређује Хришћанин је дужан да се успротиви томе (дужан по љубави а не закону- љубав се стиче, а то је друга тема) јер је човекољубив и Богољубив. А ако сам видео ближњег свог видео сам Бога свог. У сваком човеку је икона Божија, и свакоповређивање другог или само повређивање је аутоматски повређивање Бога. Све је повезано у целину. Али опет, не јуридички него животно ово треба схватити. Не чини зло, заболеће нас све.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 43 минута, Avocado рече

Nije u njegovom rezonovanju problem što su anegdote validne, nego što kao podloga ispod svega toga postoji neizrečena pogrešna tvrdnja da postoji nekakvo savršeno roditeljstvo koje proizvodi decu koja nemaju nikakav problem i da je svako odstupanje od toga naravno loše... i sad je našao neko odstupanje, nekakav problem i iz toga izvodi nekakve zaključke...

Ima ljudi koji su odrasli u gej porodicama i kojima se to nije dopalo jer im je nešto nedostajalo... so _ucking what? Kao da su svi ostali ispali super, bez ikakvih problema i roditelji su im bili savršeni i nemaju ni jednu zamerku na svoje roditelje i ništa im nije nedostajalo... sasvim sigurno će među decom odraslim u porodicama sa dve lezbejke biti više dece koja smatraju da im je nedostajala očinska figura... sasvim je sigurno i da u tom slučaju imaju veće šanse da se naslušaju hejta prema muškarcima... isto tako će sasvim sigurno u heteroseksualnim porodicama odrasti više (nego u gej porodicama) devojčica koje misle da su podređena bića muškarcu i da im je mesto u kuhinji i porodilištu i da je ok da budu u kućnom pritvoru i da ih muž zvizne kad mu nešto "pogrešno" kažu... da li je to valjan argument protiv heteroseksualnih porodica? Naravno da nije... određeni problemi u vaspitanju će svakako biti učestaliji u nekoj vrsti porodica ali to ne znači da je takva vrsta porodice loša ili lošija...

Ovo mi je promaklo.

Za prvi pasus - ne znam. Nisam baš redovno pratila Vladanova pisanja ( osim na ovoj temi ).

Za drugi pasus - naravno. To i jeste poenta priče.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 49 минута, Avocado рече

Nije u njegovom rezonovanju problem što su anegdote validne, nego što kao podloga ispod svega toga postoji neizrečena pogrešna tvrdnja da postoji nekakvo savršeno roditeljstvo koje proizvodi decu koja nemaju nikakav problem i da je svako odstupanje od toga naravno loše... i sad je našao neko odstupanje, nekakav problem i iz toga izvodi nekakve zaključke...

Ima ljudi koji su odrasli u gej porodicama i kojima se to nije dopalo jer im je nešto nedostajalo... so _ucking what? Kao da su svi ostali ispali super, bez ikakvih problema i roditelji su im bili savršeni i nemaju ni jednu zamerku na svoje roditelje i ništa im nije nedostajalo... sasvim sigurno će među decom odraslim u porodicama sa dve lezbejke biti više dece koja smatraju da im je nedostajala očinska figura... sasvim je sigurno i da u tom slučaju imaju veće šanse da se naslušaju hejta prema muškarcima... isto tako će sasvim sigurno u heteroseksualnim porodicama odrasti više (nego u gej porodicama) devojčica koje misle da su podređena bića muškarcu i da im je mesto u kuhinji i porodilištu i da je ok da budu u kućnom pritvoru i da ih muž zvizne kad mu nešto "pogrešno" kažu... da li je to valjan argument protiv heteroseksualnih porodica? Naravno da nije... određeni problemi u vaspitanju će svakako biti učestaliji u nekoj vrsti porodica ali to ne znači da je takva vrsta porodice loša ili lošija...

Ima slicnih slucajeva kad djevojka postavi klip, zgodna, lijepo obucena i nasminkana. Na pocetku kaze da je odrasla sa dvije mame i onda pokusa da objasni lose stvari koje je imala u svom odrastanju i navede izmedju ostalog kako je majke nisu naucile da se sminka vec je ona njih, posto one nisu bile mnogo zenstvene:D Video ima 1.1 milion pregleda i boli je uvo:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, cloudking рече

Da, stvarno, ko zna... to se nikada nije desilo u istoriji civilizacije, rezultati takvog odgoja za sada su nepoznati za istrazivanja :D

Pa, to sam retoricki postavio. ( znaci slazes se, da postoje odredjeni problemi u vaspitanju i odgoju dece kod homo parova... :stadaradim:)...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 49 минута, Branka62 рече

Nemam pojma čemu se smeješ. Pogledaj srednjoškolsko svedočanstvo nekog deteta ( ili svoje ). Tamo piše: Ime jednog roditelja, pa crtica iznad koje se upisuje ime. Niko ne pita da li imaš mamu i tatu, dve mame ili dve tate. I ako ti se roditelj zove Sava , čik pogodi da li je to ime majke ili oca. I nije to "od juče" tako - imatome nekoliko decenija.

Колико се сјећам, крајем 90их мени је у свједочанству писало име родитеља(старатеља), родитељ може да буде само онај ко те ''родио''(мајка, отац).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Војвода7 рече

Колико се сјећам, крајем 90их мени је у свједочанству писало име родитеља(старатеља), родитељ може да буде само онај ко те ''родио''(мајка, отац).

A ne može da bude onaj koji te usvojio?

Staratelj i usvojitelj, koliko ja znam, nije isto.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Avocado рече

Opet, ja.  :mahmah:

Jasno je, u svakoj porodici postoje problemi i razna 'zastranjenja' koja uticu na lose pshicko i emocionalno stanje deteta. To je zajednicko i za hetero i homo i (  hetero porodice ) koje nemaju decu ( usvajanje ).

Ali, postavlja se jedno vrlo jednostavno pitanje,..... zasto,..... zbog cega, deci 'tovariti' na pleca dodatne ( pshicke i emocionalne ) terete koje mogu da imaju u homo slucaju ? To je kao po defaultu u homo slucaju i sad, jos, ako imaju i neke druge probleme ( takve porodice ), ova stvar ( homo prica )  im dodatno otezava zivot.

Dok kod hetero slucaja, nemamo ove probleme koje imamo kod homo ( sto je po defaultu ) i onda ostaje 'samo',  da se deca i roditelji bore i savladavaju svakodnevne probleme i nevolje koje prolaze  svi ljudi na ovom svetu. Lakse je i celishodnije, onda, vaspitavati decu u hetero slucaju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 40 минута, Вилер Текс рече

Свако има свој избор. Али ја нећу дозволити никоме да моје дете учин нечему што није хришћански.

Ali te ljuti ili nervira (ili šta god) što je neko napravio slikovnicu koja će njegovom detetu da prenese njegove stavove???

Не намећем никоме ништа силом али ћу бранити и себе и своје дете.

Ово што ја пишем пишем као реакцију а не као акцију. То је врло битан детаљ.

Da ali niko ne napada ni tebe ni tvoje dete, niko ne govori da si ti i tvoj način života nenormalan, neprirodan, samopovređujući, gadan i slično... ako je neko ovde "napadnut" to su oni...

Ти као и @cloudking  сте ово схатили јуридички. А не треба да се тако схвати него као питање коме припадаш, смрти или Животу. 

Чак сте обојица поделили то у категорије у којима се повређује сама обоба, други или нико.

Те категорије су јуридичке и бесмислене.

Tebi su besmislene... meni su profesija... ja zaista ne znam kako bih bolje razmatrao pitanja ljudskih prava i sloboda od pravnog tj. juridičkog pristupa...

Сваки је човек личност и свака слабост повређује некога, чак и ако самог себе повређује Хришћанин је дужан да се успротиви томе (дужан по љубави а не закону- љубав се стиче, а то је друга тема) јер је човекољубив и Богољубив.

Zaista ne vidim baš mnogo ljubavi i čovekoljupstva u onome što pišete... naprotiv...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Bokisd рече

Opet, ja.  :mahmah:

Jasno je, u svakoj porodici postoje problemi i razna 'zastranjenja' koja uticu na lose pshicko i emocionalno stanje deteta. To je zajednicko i za hetero i homo i (  hetero porodice ) koje nemaju decu ( usvajanje ).

Ali, postavlja se jedno vrlo jednostavno pitanje,..... zasto,..... zbog cega, deci 'tovariti' na pleca dodatne ( pshicke i emocionalne ) terete koje mogu da imaju u homo slucaju ? To je kao po defaultu u homo slucaju i sad, jos, ako imaju i neke druge probleme ( takve porodice ), ova stvar ( homo prica )  im dodatno otezava zivot.

Pre iznošenja takvog pitanja moraš prvo da demonstriraš da imaju više tereta, a ne samo drugačije terete, jer kao što već rekoh, postoje problemi nekih hetero porodica koji se kod gejeva neće pojaviti...

Takođe moraš da demonstriraš to da u ozbiljnom broju slučajeva imaju takve terete, a ne da je samo veća mogućnost da imaju takve terete (2 od 100000 slučajeva je duplo veća mogućnost nego 1 od 100000 slučajeva, ali u oba slučaja se ne radi o ozbiljnom broju).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Branka62 рече

A ne može da bude onaj koji te usvojio?

Staratelj i usvojitelj, koliko ja znam, nije isto.

Родитељи могу да буду само отац и мајка..

Не знам да ли су старатељ и усвојитељ исто, једина разлика коју ја видим је та да се старатељ мозе бити и пунољетној особи а пунољетна особа се не може усвојити....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      “Може изгледати да је разонода боља од живота јер нам она може пружити привид среће, макар за који трен. Покушај да се досада избегне уз помоћ разоноде исто је што и бекство од стварности, бекство од оног ништа што појединац јесте. Досада нема код Паскала никакву суштинску друштвену димензију, али треба је разумети као основну црту човека као човека. Без Бога човек је ништа, и досада је свест о томе ничему. Људи који се суоче са сопственом досадом имају зато далеко већи самоувид него они који једноставно побегну у забаву. У досади је човек потпуно препуштен самом себи, али то значи бити препуштен ништавилу јер не постоји однос према било чему другоме. Због тога је у извесном смислу можда од досаде боља патња, јер патња је барем нешто. Али с обзиром на то да смо толико привилеговани да не морамо да се предамо патњи, можемо се радије предати забави. Али онде нас опет чека досада, као незаобилазна чињеница. За Паскала је једини трајан лек против досаде, наиме, однос према Богу“.

Лаш Свенсен
    • Од JESSY,
      NAGRADA za životno delo "Dobričin prsten" otišla je ove godine na pravu "ruku" iako se na njoj, bez ikakve dileme, mogla naći i ranije.
      Petar Božović kalibar je dramskog umetnika za koga se, već na početku karijere, govorilo - glumčina.
      Igrao je na mnogim pozorišnim scenama. U Ateljeu 212, Beogradskom dramskom i Narodnom pozorištu, bio je član ansambla, ali je uvek ostajao svoj. Dug je spisak njegovih maestralnih uloga u teatru ("Apis", "Hamlet u selu Mrduša Donja", "Purpurno ostrvo", "Proleće u januaru", "Čegović", "Divlja patka", "Na čijoj strani", "Karolina Nojber"), ostavio je trajni pečat i na velikim filmskim ostvarenjima "Čudo neviđeno", "U ime naroda", "Tajvanska kanasta, "Lepota poroka", "Već viđeno", "Večernja zvona", "Braća po materi"...
      Umeo je da solira (u monodramama i poetskim kazivanjima), kao i da bude svakom timu pojačanje: tako se prvak Drame, posle dve i po decenije, ove godine vratio u ansambl nacionalnog teatra. Sve što radi "više je od igre", baš kao što se zvala i kultna serija u kojoj je tumačio jednu od glavnih uloga. Kako mu je pošlo za rukom da napravi tu plejadu neponovljivih likova?
    • Од JESSY,
      Umesto da popunjavaju statistiku i povećavaju broj onih kojima je država preko programa "Moja prva plata" našla posao, ili da idu od oglasa do oglasa za posao, dvojica srednjoškolaca iz Čačka svojim postupkom već nekoliko dana izazivaju pozitivne komentare na društvenim mrežama, a radi se o načinu na koji su probali da pronađu posao.
        Naime, oni su grad oblepili oglasom u kojem kažu da pomažu građanima u obavljanju različitih poslova uz simboličnu nadoknadu shodnu mogućnostima "poslodavca", a kako bi prikupili novac za džeparac.

- Dragi sugrađani, mi smo srednjoškolci koji rade za džeparac i nudimo pomoć u kući, nabavku namirnica, šetamo pse i mačke, cepamo i slažemo drva, raspremamo stare šupe i čistimo dvorišta - ističe se u oglasu.
      Takođe, ovaj dvojac kaže da mogu pomoći i u drugim stvarima, kao i to da nisu skupi, dodajući da će cenu rada odretiti "poslodavac".
      - Možemo vam pomoći štošta, ukoliko nas angažujete. Nismo skupi, platite nam koliko smatrate da smo zaslužili - stoji u oglasu.
      Sudeći po velikom broju pozitivnih komentara na društvenim mrežama, postoje mladi koji dokazuju da nije sve uzalud i da, čak i za naše društvo, ima nade.
      https://direktno.rs/vesti/srbija/309528/cacak-srednjoskolci-posao-ispomoc-dzeparac.html

• Од Pedja.jo,
      Dragi forumasi, pretpostavljam da slicne teme vec postoje ali ne mogu da pronadjem ni jedu mladju pa resih da otvorim novu na ovu temu. Elem, sta vi mislite koji od postojecih preboda na srpskom su po vasem misljenju najbolji i zbog cega?

Imamo dakle:

1.Danicic/Karadzic
      2.Danicic/Sinod
      3.Danicic/Karadzic sa ispravkama Sv.Vladike Nikolaja
      4.Novi Srpski Prevod (Izdavac Biblica / Ikonos)
      5.Savremeni Srpski Prevod (Izdavac Biblijska Liga)
      6.Lujo Bakotic
      7.Emilijan Carnic (Novi Zavet)
      8.Dimitrije Stefanovic (Novi Zavet)
      9. Savremeni Srpski Prevod (Izdavac institut za hebrejski jezik/Miroljub Petrovic

Ukoliko ima jos neki  slobodno dodajte

Interesuje me vase misljenje. 
  • Креирај ново...