Jump to content

ROKO IMA DVE MAME, A ANA DVOJICU TATA Prva gej slikovnica osvaja region, u planu i IZDANJE NA SRPSKOM

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 787
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Дефинитивно желе да објасне деци како су ненормалне ствари -нормалне и пожељне. Ово је отворени напад на наш народ и испирање мозга.

Ja cu kratko da se pohvalim mojim otvorenim roditeljstvom Ja i supruga ateisti, razgovor pre neki dan sa nasim sinom: - mama, tata, a zasto vi ne verujete  u boga? - (parafraziram) pa e

Baš je cool slikovnica...

Постоване слике

Е хвалаа брате баш ме мрзело да поганим свој претраживач

Послато са iPhone користећи Pouke.org мобилну апликацију
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Srbin1389 рече

Gde da ga sretne?! U vrticu ili u osnovnoj?!

Ja do 5  razreda nisam ni znao sta je to gej, pa opet ne zelim da ih bijem.

pretpostavio sam da nisi ni znao sta je to gej, jer da jesi, prihvatio bi svoje drugare kao najnormalnije ljude a ne bi sad kao odrastao covek pisao gluposti po internetu.

Ja sam, vidis, imao u osnovnoj skoli jednog decaka koji je oduvek bio "zenskast"... Zvali smo ga "peško" ali samo zbog nesrecne okolnosti da se preziva pešić... Od prvog razreda osnovne je bio vise devojcica nego decak i sva sreca pa sam isao u seljacku skolu tako da niko nije imao preveliki problem sa tim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Srbin1389 рече

Sto si bre toliko zapeo za te guzice? :smeh1:

Evo ti i guzice: 
8130228e78fff945cb7567bbcda67b54.jpg

ммм њами....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Маријана91 рече

Е хвалаа брате баш ме мрзело да поганим свој претраживач emoji3.png

Послато са iPhone користећи Pouke.org мобилну апликацију

Bilo mi je zadovoljstvo :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, cloudking рече

pretpostavio sam da nisi ni znao sta je to gej, jer da jesi, prihvatio bi svoje drugare kao najnormalnije ljude a ne bi sad kao odrastao covek pisao gluposti po internetu.

Ja sam, vidis, imao u osnovnoj skoli jednog decaka koji je oduvek bio "zenskast"... Zvali smo ga "peško" ali samo zbog nesrecne okolnosti da se preziva pešić... Od prvog razreda osnovne je bio vise devojcica nego decak i sva sreca pa sam isao u seljacku skolu tako da niko nije imao preveliki problem sa tim.

Sto pises gluposti?

Ja nemam nista protiv gejeva, sta vise mislim da su preljubnici 10 puta gori od njih.

Ali to sto nisam protiv gejeva ne znaci da nisam protiv njihove kulture.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Srbin1389 рече

Sto si bre toliko zapeo za te guzice? :smeh1:

Evo ti i guzice: 
8130228e78fff945cb7567bbcda67b54.jpg

Inače mi je to smiješno kad svuda pokazuju ovakve slike s Gay Pride što bi imalo valjda značiti - ovakvi su svi LGBT: 

Koliko je gejova u svakoj zemlji, tih organizovanih i aktivnih po LGBT udruženjima je strašno malo a tih koji hodaju po tim Prajdovima još manje.

To oni rade kampanjski, skupe se isti dan svi na istom mjestu čak iz nekoliko zemalja i iz raznih gradova Srbije ili Češke svi u Beograd i Prag pa onda pokazuju koliko ih je. Demonstracija masovnosti. Svejedno ih se i tako uspije sastavit jedva par hiljada maksimalno što je cifra smiješna u odnosu na ukupnu populaciju. A pola od tih bude njihovih prijatelja i podržavatelja, ljevičara, feministki, anarhista i sličnih koji uopšte nikakvi LGBT nisu. Inače ja zaista jesam protiv Istanbulske konvencije i gender prenemaganja jer je to totalitarna neomarxističko-ultrafeministička ideologija koja nikakve veze s pravima djece, žena i  LGBT jednostavno nema. Samo maskirni manevar za razna dalja ideološka modelovanja i socijalno ideološki inžinjering s kojim experimentuju Soroš and Company po svojim sociološkim i socijalno-političkim laboratorijama i od država, vlada i ljudi  prave pokusne kuniće..

To mi je isto kao kad bi neko uzeo ovu sliku i objašnjavao - ovako izgledaju svi srpski ili svi česki ateisti (svi su ustvari satanisti).

Anton-Szandor-LaVey-ritual.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Vladan ::: рече

Од 270.000 геј породица они су "пратили" 77 и то тако што су мајке имале интервју пре зачећа и када су деца имала 1, 5 и 10 година а са 17 су то обавили телефоном.

Децу су интервјуисали само једном са 10 а са 17 су то обавили анкетом преко интернета...

Закључак: According to their mothers’ reports, the 17-year-old daughters and sons of lesbian mothers were rated significantly higher in social, school/academic, and total competence and significantly lower in social problems, rule-breaking, aggressive, and externalizing problem behavior than their age-matched counterparts in Achenbach’s normative sample of American youth.

Закључак студије се заснива на извештајима њихових мајки, а те мајке су лезбејке које су се добровољно пријавиле да буду праћене у студији како им се деца развијају у односу на остале...

Значи 78 лезбејки се добровољно пријави за студију, подносе извештаје на неколико година, са децом је разговарано само једном, и на основу тога се закључи да су деца из лезбејских породица не само једнака него и далеко боља од осталих на нивоу САД :dobro:

Подразумевано је да су те мајке биле потпуно непристрасне, објективне, самосвесне када су писале о својој деци и да њихови извештаји прецизно одражавају реалност.

Срећа је да радим у просвети па знам како су родитељи "објективни" када је реч о дечици :) 

Ama sve si ovo u pravu. Mala studija, anketa kao jedan od najmanje validnih ( ali ne bezvredan )načina prikupljanja podataka.... Ali napisah " jedna od" i najviše sam dala taj link zbog forumaša koji se čude otkud nekoliko decenija istraživanja.

E sad, ono što meni nije jasno u tvom rezonovanju; anketa nije dovoljno reprezentativna ( sa čime se slažem ) ali su anegdote validne. Kako to? Da ne bude zabune, ne mislim da treba preći preko priče ove mlade žene ( i sličnih ) samo zato što su to pojedinačni slučajevi ( za koje znamo ).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Vladan ::: рече

Девојка о којој сам читао али нисам успео да нађем интегрални интервју него ова препричавања али види се о чему је реч:

http://www.educationviews.org/children-lgbt-parents-reveal-sickening-reality/

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-4543792/Woman-raised-lesbians-speaks-against-anonymous-donors.html

Још једна девојка:

http://thefederalist.com/2015/04/21/the-kids-are-not-alright-a-lesbians-daughter-speaks-out/

И дечак:

http://www.thepublicdiscourse.com/2012/08/6065/

Сви са лезбејкама.

Opet si me greškom citirao :). To pitanje je bilo upućeno drugom forumašu, iz drugih razloga.

Sva 4 ( zapravo 3 - prva dva su o istoj mladoj ženi ) teksta govore o deci koju su odgajali homoseksualni parovi i to lezbejke, te nisu imali oca. Na osnovu čega se apriori može zaključiti da je problem u tome što je par bio homo? Zapravo, svi se pretežno žale na nedostatak muške figure. ( Da li ima dece koju su odgajala dva muškarca a da im nedostaje figura žene? )

A moram i da ponovim pitanje; zašto je preko 140 ispitanika u anketi ( što majki što dece ) mali uzaorak a 3 pojedinačna svedočenja dovoljno reprezentativan?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 минута, Branka62 рече

Ama sve si ovo u pravu. Mala studija, anketa kao jedan od najmanje validnih ( ali ne bezvredan )načina prikupljanja podataka.... Ali napisah " jedna od" i najviše sam dala taj link zbog forumaša koji se čude otkud nekoliko decenija istraživanja.

E sad, ono što meni nije jasno u tvom rezonovanju; anketa nije dovoljno reprezentativna ( sa čime se slažem ) ali su anegdote validne. Kako to? Da ne bude zabune, ne mislim da treba preći preko priče ove mlade žene ( i sličnih ) samo zato što su to pojedinačni slučajevi ( za koje znamo ).

Nije u njegovom rezonovanju problem što su anegdote validne, nego što kao podloga ispod svega toga postoji neizrečena pogrešna tvrdnja da postoji nekakvo savršeno roditeljstvo koje proizvodi decu koja nemaju nikakav problem i da je svako odstupanje od toga naravno loše... i sad je našao neko odstupanje, nekakav problem i iz toga izvodi nekakve zaključke...

Ima ljudi koji su odrasli u gej porodicama i kojima se to nije dopalo jer im je nešto nedostajalo... so _ucking what? Kao da su svi ostali ispali super, bez ikakvih problema i roditelji su im bili savršeni i nemaju ni jednu zamerku na svoje roditelje i ništa im nije nedostajalo... sasvim sigurno će među decom odraslim u porodicama sa dve lezbejke biti više dece koja smatraju da im je nedostajala očinska figura... sasvim je sigurno i da u tom slučaju imaju veće šanse da se naslušaju hejta prema muškarcima... isto tako će sasvim sigurno u heteroseksualnim porodicama odrasti više (nego u gej porodicama) devojčica koje misle da su podređena bića muškarcu i da im je mesto u kuhinji i porodilištu i da je ok da budu u kućnom pritvoru i da ih muž zvizne kad mu nešto "pogrešno" kažu... da li je to valjan argument protiv heteroseksualnih porodica? Naravno da nije... određeni problemi u vaspitanju će svakako biti učestaliji u nekoj vrsti porodica ali to ne znači da je takva vrsta porodice loša ili lošija...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, cloudking рече

Dakle normalna osoba je ona koja svoje prirodno stanje smatra defektom?

То је потпуно нормално да човек своју слабост схвати као нешто лоше са чиме треба да изађе на крај.

А Црква јесте болница за превазилажење слабости.

Наравно ти ћеш да се насмејеш овоме јер верујеш искључиво својој логици и биологији али то је већ твој избор.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Vladan ::: e, u celoj raspravi, na ovoj temi, je veliki problem što se istovremeno priča i o usvojenoj (od strane homo parova ) deci i o deci koju su rodile lezbejke. To su dve različite teme. Iz tvog prvog posta sam shvatila da želiš diskusiju o usvojenima. 

E sad, da li misliš da je deci bolje da odrastaju u domu ( za nezbrinutu decu ) - bez i jednog  roditelja nego sa dva istoplona roditelja? ( Nije ovo neko trik pitanje - doista me interesuje tvoje mišljenje. )

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 минута, Lady Godiva рече

@Војвода7,

Немој да си тужан. Сигурна сам да те Авокадо воли подједнако као Бокија. <3

Ни упола као ја тебе...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Umesto da popunjavaju statistiku i povećavaju broj onih kojima je država preko programa "Moja prva plata" našla posao, ili da idu od oglasa do oglasa za posao, dvojica srednjoškolaca iz Čačka svojim postupkom već nekoliko dana izazivaju pozitivne komentare na društvenim mrežama, a radi se o načinu na koji su probali da pronađu posao.
        Naime, oni su grad oblepili oglasom u kojem kažu da pomažu građanima u obavljanju različitih poslova uz simboličnu nadoknadu shodnu mogućnostima "poslodavca", a kako bi prikupili novac za džeparac.

- Dragi sugrađani, mi smo srednjoškolci koji rade za džeparac i nudimo pomoć u kući, nabavku namirnica, šetamo pse i mačke, cepamo i slažemo drva, raspremamo stare šupe i čistimo dvorišta - ističe se u oglasu.
      Takođe, ovaj dvojac kaže da mogu pomoći i u drugim stvarima, kao i to da nisu skupi, dodajući da će cenu rada odretiti "poslodavac".
      - Možemo vam pomoći štošta, ukoliko nas angažujete. Nismo skupi, platite nam koliko smatrate da smo zaslužili - stoji u oglasu.
      Sudeći po velikom broju pozitivnih komentara na društvenim mrežama, postoje mladi koji dokazuju da nije sve uzalud i da, čak i za naše društvo, ima nade.
      https://direktno.rs/vesti/srbija/309528/cacak-srednjoskolci-posao-ispomoc-dzeparac.html

• Од Pedja.jo,
      Dragi forumasi, pretpostavljam da slicne teme vec postoje ali ne mogu da pronadjem ni jedu mladju pa resih da otvorim novu na ovu temu. Elem, sta vi mislite koji od postojecih preboda na srpskom su po vasem misljenju najbolji i zbog cega?

Imamo dakle:

1.Danicic/Karadzic
      2.Danicic/Sinod
      3.Danicic/Karadzic sa ispravkama Sv.Vladike Nikolaja
      4.Novi Srpski Prevod (Izdavac Biblica / Ikonos)
      5.Savremeni Srpski Prevod (Izdavac Biblijska Liga)
      6.Lujo Bakotic
      7.Emilijan Carnic (Novi Zavet)
      8.Dimitrije Stefanovic (Novi Zavet)
      9. Savremeni Srpski Prevod (Izdavac institut za hebrejski jezik/Miroljub Petrovic

Ukoliko ima jos neki  slobodno dodajte

Interesuje me vase misljenje. 
    • Од Драгана Милошевић,
      Srbija se našla među 14 zemalja sveta sa najstoržim merama za suzbijanje koronavirusa, prema procenama Oksforda. Ipak, na mapi država sa najviše zaraženih u Istočnoj Evropi, deli isto mesto, rame uz rame, sa Belorusijom, u kojoj koronu "leče" votkom i ne preduzimaju apsolutno nikakve mere zaštite od virusa.
      Na ovoj mapi, zemlje Zapadne Evrope crvene se kao žar što znači da je broj zaraženih koronavirusom, kao i nivo smrtnosti veoma visok i zabrinjavajuć, da je čak preko 2.500 zaraženih na milion stanovnika. Međutim, države Istočne Evrope obojene su daleko svetlijim nijansama žute ili narandžaste, što ukazuje da imaju 500 ili najviše 1.000 zaraženih na milion stanovnika.
      S obzirom na drakonske mere koje su do nedavno bile na snazi u Srbiji, trebalo bi da smo i mi zemlja obojena u žuto-narandžastu nijansu, odnosno da smo ušuškani među državama sa nižom stopom novoobolelih i umrlih.
      Ipak, nije tako. Crvena mrlja istoka Evrope, pokrila je samo Belorusiju, Estoniju, Moldaviju i – Srbiju! To znači da ove zemlje imaju od 1.000 do 2.500 zaraženih na milion stanovnika.

Kako pored vanredog stanja, policijskog časa, zabrane izlaska za starije od 65 godina, dovoljnog broja respiratora, maski, rukavica, improvizovanih bolnica, socijalnog distanciranja i ažurnog testiranja, kako tvrdi struka i vlast, imamo isti broj zaraženih kao zemlja u kojoj se korona “leči” votkom.  
      Dok se predsednik Aleksandar Vučić u početku smejao koroni, broj zaraženih se očigledno gomilao. Onda se i on uozbiljio, pa zaveo stroge mere kojima nas je sve zaključao u naše domove i stavio veto na šetnje. Brine to što, predsednik zemlje, koja danas deli istu boju na mapi zaraženih kao Srbija, Aleksandar Lukašenko, prvi čovek Belorusije, poručuje svojim građanima na početku pandemije:
      “Ne treba nam strog karantin jer u ovoj zemlji niko neće umreti od korona virusa!”
      Pa je još i dodao: “Javno objavljujem da niko neće umreti u Belorusiji. Našli smo kombinaciju lekova koja će sačuvati živote”, rekao je Lukašenko.
      Međutim, do danas je od koronavirusa u Belorusiji umrlo preko 100 ljudi, a potvrđeno je preko šest hiljada slučajeva. Predsednik Lukašenko je odbacio tvrdnje da su oni umrli od virusa Covid-19, već je naveo druge hronične bolesti, kao što su bolesti srca i dijabetes.

Votka pomaže u borbi sa koronom
      “Tvrdim da nijedna osoba nije umrla od korona virusa”, rekao je on, savetujući ljude da piju votku kako bi se borili protiv bolesti.
      Lukašenka su više brinule ekonomske posledice nego korona virus. A dok su građani Srbije tople prolećne dane dočekali zatvoreni u kućama pod ključem, u Belorusiji se život normalno odvijao, čak su se igrali i fudbalski mečevi, granice su otvorene, ljudi odlaze na posao i nije bilo panične kupovine toalet papira, jer Lukašenko odbacuje pandemiju kao ‘psihozu’.
      Belorusija se čak sprema i za proslavu Dana pobede nad nacistima u Drugom svetskom ratu, koju planira da održi na ulicama Minska 9. maja.

Epidemiolog: Teško je praviti poređenja
      Na ova poređenja zemalja i njihove borbe sa koronom, reagovao je epidemiolog dr Zoran Radovanović, koji za Nova.rs kaže da nije realno, a ni lako, porediti stopu zaraženosti u zemljama, pa ni stopu smrtnosti.
      “Pitanje je koliko ljudi je u Belorusiji testirano, to nikako ne možemo tačno da znamo. Činjenica je da mi imamo najviše obolelih u odnosu na 12 zemalja regiona. Profesorka Markotić je čak rekla da je region dobro prošao, “svi osim Srbije”, imajući u vidu broj umrlih kod nas. Mi smo kasno počeli da testiramo građane i nismo mogli da otkrivamo obolele na vreme. Politika, koju je predlagala SZO i mere koje su sprovedne u zemljama koje su najbolje prošle sa koronom kod nas nije mogla da se primeni. Naglasak je bio na traganju za obolelima, stavljanju u karantin, na kontaktima i njjhovoj izolaciji. Mi nismo uspeli da detektujemo obolele na vreme, pa smo izolovali čitavu jednu generaciju”, kaže dr Radovanović.
      Broj umrlih je, smatra on, kod nas čak manji nego što bi se očekivalo.
      “Prosek godina umrlih je 67, a na Zapadu je 50 odsto preminulih iz staračkih domova, i imali su svi preko 80 godina. Ne bih tako lako upoređivao Srbiju sa Belorusijom, kad je u pitanju zaraženost i smrtnost. Čak su i Belgijanci rekli da su mnogi umrli od korone, a da to nije dokumentovano. Ako je jedna osoba umrla od korone, i svi durgi u njenoj okolini su posle smrti proglašeni žrtvama kovida-19, iako im nije rađen test. Kod nas je bilo obrnuto. Neki koji su i umrli od od korone, rečeno je da su preminuli od infarkta ili šloga. Tako da su brojke u slučaju epidemija uvek vrlo relativne i svako poređenje je rizično, čak nezahvalno” objašnjava dr Radovanović.

Na mapi istoka Evrope crvene se zaraženi Srbije i Belorusije
      NOVA.RS Srbija se našla na mapi država sa najviše zaraženih u Istočnoj Evropi, deli isto mesto, rame uz rame, sa Belorusijom, u kojoj koronu "leče" votkom.  
    • Од JESSY,
      Danas, više nego ikada, je neophodno podsećati ljude da se izvor zla nalazi u duhovnom svetu nepomjanika. Duhovnost nije samo čistota i dobar moral. U najskrivenijem delu duha nalaze se dve suprotne strane, a to su svetla i mračna. O tome je pisao Ruski Teolog Vasilije Zenkovski (Problemi Prosvete u Svetlu Hrišćanske Antropologije, Pariz 1934, strana 110). Ovaj dualizam kada govorimo o duhu, nije uvek lako prepoznatljiv onima koji nisu u potpunosti upoznati sa duhovnim životom, već još uvek brinu o spoljašnjem plitkom životu. Ali, kako napredujete u duhovnom životu i kako bivate oslobođeni od spoljašnjeg života, to više iskušenja i duhovnih grešaka ima u vama. Sa većim duhovnim visinama, naše dobre namere se mešaju sa lošim namerama.

U većini slučajeva to zlo koje se nalazi pri vrhu ispliva na površinu. Sa pobedama nad standardnim telesnim grehovima, bivamo iskušavani da sebe hvalimo i smatramo da smo mnogo postigli. Što više dajemo pohvalu svojim moćima to se više udaljavamo od Boga. Ako je savršenstvo u samokontroli i odbacivanju telesnih grehova onda bi mnogi filozofi, pa čak i ateisti bili spaseni, jer bi to značilo da se spasenje može steći bez Božije pomoći. Čak, iako neko uspe da suzbije strasti, zaštita od duhovnog zla je nemoguća bez Boga, jer bez Boga mi ništa ne možemo.

Svetla strana duhovnosti je poniznost pred Bogom, a mračna strana su gordost i odbacivanje Boga. Tako da je savim jasno dok ne prihvatimo Boga i dok ne kleknemo pred Bogom i Njegovim veličanstvom i molimo za Njegovu pomoć, svetla strana u nama ne može da pobedi tamnu stranu. Što više poniznosti pred Bogom to manje gordosti u nama i tada svetla strana duhovnosti izbacuje napolje tamnu. Savršena poniznost znači apsolutno prihvatanje Boga, to je ubeđenje da šta god da postignemo je postignuto uz Božiju pomoć. Takođe znači apsolutno odbacivanje gordosti i ubeđenja da smo bolji  od drugih i odbacivanje ubeđenja da nam nije potrebna Božija pomoć i pomoć ljudi da nešto postignemo. Gordost znači odbacivanje Boga i ljudi i potpuna pobeda tamne strane nad svetlom unutar čoveka.

Poniznost je najproduktivnija vrlina koja donosi najviše duhovnih plodova svetloj strani duhovnosti i moralnoj lepoti. Poniznošću se stiče ljubav prema Bogu i ljudima, a izbacuju se iz nas veliki neprijatelje ljubavi, gordost i mržnja.

Poniznost i osećanja koja ona donosi nas podižu u sferu tajne pokajanja. Tada dolazi do veličanstvene pobede nad našom gordošću. Ali sve to zahteva veliku žrtvu, jer da bi naneli konačni udarac našoj gordosti potrebno je proći kroz bolnu i strašnu “operaciju” nakon koje naše ja više ne postoji i nakon koje je stari mrtvi čovek iz nas izbačen.   

Bitnost pokajanja je voama velika, jer tada dolazi do promene u našem razmišljanju i duhovnom stanju i jer tada dolazi do smrti gordosti, a do početka života čija je osnova poniznost. Tehnički, sagledavanje spoljašnjih grehova i priznavanje istih nema bitnost samo po sebi, već onda kada dođe do pokajanja i promene u nama koja potresa naše celo biće. Tako da je pokajanje potrebno i onima koji čine spoljašnje grehove, ali i onima koji smatraju sebe duhovnim i koji ne vide svoje pređašnje grehove. Baš u tim ljiudima je gordost progutala poniznost pa je njima potreban još veći potres njihovog bića. Onima koji sebe smatraju intelektualcima je takođe potrebno pokanje kao svakom drugom čoveku, jer je duhovno zlo više unutra u čoveku nego van čoveka.

Crkva nam dozvoljava da pristupimo novom dobu sveta, odnosno životu po Vaskrsenju, samo nakon pobede svelte strane duhovnosti.

http://www.manastir-lepavina.org/vijest.php?id=8586

• Од JESSY,
      Lek su mi davali ponekad na svaki sat, ponekad svakog minuta. I evo me, na četvrtoj godini fakulteta. Bez leka je zaista sve izgubljeno. Bez njega sam onemoćala. Lek aktivira onih 90 posto mozga koji nije iskorišćen, a pasivizira onih 10 odsto koji koriste ljudi – objašnjava Nina.

Devojka sa Daunovim sindromom, Nina Kostovska iz Tetova, student je četvrte godine makedonskog jezika i literature na FON Univerzitetu u Skoplju, gde je prošle nedelje sa svojim emotivnim govorom pobedila na oratorskoj večeri.
        U prepunom amfiteatru, ona je bez ustručavanja pred svima izjavila da su lekari, kada se rodila, njenim roditeljima rekli da za nju nigde u svetu, ni za kakve pare nema leka, i da je najbolje da je otpišu. Sa tim saznanjem njeni roditelji nisu mogli da se pomire, pa su na svoju ruku i na svoj način počeli da leče svoje dete.

• Креирај ново...