Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

marija

Упознајмо се - представимо се

Оцени ову тему

Recommended Posts

Помаже Бог и срећан вам данашњи празник Св.великомученика Прокопија.Регистровала сам се још прошле године али тада ништа нисам рекла о себи.Мање-више претраживала сам теме које ме занимају,анонимно..не волим да говорим о себи јер мислим да сам можда типичан представник (с обзиром на године) генерације која је расла у друштву комунизма (али не и у кући),памтим још младост без криминала,дроге и мобилних телефона.Нисам васпитана православно,иако крштена на време и то нашој прелепој Жичи,прву славу прослављену у кући крајем 90-их (до тада у кући најмлађег стрица који је остао код родитеља и где се окупљала цела,многобројна фамилија а било је свега само не помена свеца кога славимо).Шта да кажем сем да ме Господ много воли јер ми је дао кума који ми је све и који својим животом сведочи Господа..који ме је својим примером,без иједне речи довео до цркве коју сам осећала али нисам препознавала тај позив..непрестан а тих..мој мили кум који је ликом и животом са Атоса а опет живи међу нама,у својој породици.То је можда најбољи опис човека коме дугујем и да живим 1000 година за привођење цркви и свакодневном живљењу кроз Христа и у Христу.А окружена сам богословима-сестра са завршеним факултетом,кумова цела породица..зетови свештеници,ћерка богослов,школски друг старешина цркве у мом граду...како год..живело се раскалашно.Боемски.Блудно.Урадила сам све најгоре што жена,супруга,мајка..може да учини..мало је овај живот да се све у младости погрешно учињено,исправи..и дан данас паднем..огулим колена јер је та прљавштина из младости толика да ти треба снаге да устанеш.Али устанем..борим се..ја сам једна од оних који су сведоци помоћи св.Ксеније Петроградске-и то не једанпут и молим јој се,као и светитељу заштитнику моје породице,а трудим се да људима око себе приближим,ненаметљиво,важност литургијског живота и молитву као непресушну потребу бића за животом.

Бог вас благословио,браћо и сестре..

Не виђех да има и оваква тема :)Поздрав свима! Већ пар месеци боравим на форуму, а нисам се ни педставио. На крштењу добих име Данило, имам 30 година, завршио РГФ у Београду, запослен у струци. Слободно време проводим са друштвом, слушам музику, свирам гитару, гусле и прелиставам форум :) Драго ми је да сам овде, надам се добром дружењу, стицању нових пријатељстава и знања,  чувајући и сведочећи нашу Православну веру! Свако вам добро од Господа!

On 21.7.2018. at 17:43, Брада рече

Не виђех да има и оваква тема :)Поздрав свима! Већ пар месеци боравим на форуму, а нисам се ни педставио. На крштењу добих име Данило, имам 30 година, завршио РГФ у Београду, запослен у струци. Слободно време проводим са друштвом, слушам музику, свирам гитару, гусле и прелиставам форум :) Драго ми је да сам овде, надам се добром дружењу, стицању нових пријатељстава и знања,  чувајући и сведочећи нашу Православну веру! Свако вам добро од Господа!

Sta je RGF?

Бог вам помогао, браћо и сестре!

Док се мало боље не снађем на форуму, копираћу статус:

Неколико речи о мени: Овде сам да бих упознала човека који живи у духу наше православне Цркве.

Тренутно сам незапослена, по занимању сам дипломирани професор српског. У струци сам радила кратко време.

У Цркви сам активније од овог лета, откако сам доживела/преживела велика искушења у претходној фирми. Хвала и слава Богу, па ме сачувао...

Нисам се никада удавала, немам деце, а волела бих обоје. Живим у Новом Саду.

Слободно ме питајте шта вас интересује. Увек је пријатно упознати се са пријатним људима у вери :mahmah:

Надам се, даће Бог, не треба одустајати, а знамо сви да није једноставно... Међутим, колико видим и сама промена да се недеља ујутру проведе у Литургији разликује људе једне од других.

пре 25 минута, obi-wan рече

@_Лана_ 

U NS sam sluzio vojsku davnih 90-ih, na Detelinari. :)

...биће на Авијатичарском насељу. То је поред Детелинаре. :) Добро је да није 99, тада су их баш гађали, мада ни 90-те нису биле много мирније. Ако од тада ниси био у новом Саду, зачудићеш се колико се изменио. Нарочито Детелинара, која је добила и "наставак" -Нова Детелинара

пре 26 минута, _Лана_ рече

...биће на Авијатичарском насељу. То је поред Детелинаре. :) Добро је да није 99, тада су их баш гађали, мада ни 90-те нису биле много мирније. Ако од тада ниси био у новом Саду, зачудићеш се колико се изменио. Нарочито Детелинара, која је добила и "наставак" -Нова Детелинара

Ja sam stanovao jedno vreme 1996. na Detelinari, ulica Janka Cmelika. Nedavno kad sam prolazio tuda nisam mogao da prepoznam taj kraj.

Поздрав свима.

Форум ми је још давно пуно значио при упознавању са црквеним појањем и Литургијом уопште, мада сам тек скоро, Божијом промишљу, открила да није намењен искључиво теолозима, како ми је тада деловало. Укључила сам се због много душекорисних ствари које сам пронашла и уопште позитивног духа који овде влада ( углавном) и жеље да будем што више у заједници православних, добрих људи, којих овде дефинитивно има.

О себи бих издвојила да волим људе и верујем у њих, волим живот поготово онакав какав се огледа у очима мог дбоипогодишњег сина. Књижевност ми је страст. Радим и познајем разне послове, Економија ми је струка мада не и љубав. Нисам ту да бих пронашла мужа, бићу срећна до неба ако осетим да сам прихваћена и схваћена. 

Pomaze Bog,

izvinjavam se, al nisam videla ovu temu, a neki kucni red nalaze da se predstavimo.

Ime Gordana, uclanila sam se da bih se upoznala s pravoslavljem pre svega.Odrastala sam u kuci u kojoj je otac vojno lice, jos u BiH, a znate svi kakva su to vremena bila.

Zivot od '92 mi je nekako nametnuo tako da sam uglavnom u pokretu i zivim u koferu.😊

Svako dobro zelim 🤗

пре 15 минута, Gogić рече

Pomaze Bog,

izvinjavam se, al nisam videla ovu temu, a neki kucni red nalaze da se predstavimo.

Ime Gordana, uclanila sam se da bih se upoznala s pravoslavljem pre svega.Odrastala sam u kuci u kojoj je otac vojno lice, jos u BiH, a znate svi kakva su to vremena bila.

Zivot od '92 mi je nekako nametnuo tako da sam uglavnom u pokretu i zivim u koferu.😊

Svako dobro zelim 🤗

Добро дошла

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах