Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Avocado

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Recommended Posts

1 hour ago, ana čarnojević рече

I Mehu...

I Draju...

I Đuku...

I Miladinčeta...

I Ljajića...

I Veselinovića...

I Šahina malog - "ružu u majke"

I priča se. Tzv. "Bata" može da priča...

On može, a...

...pomenuti ne mogu!

53833962_10205985842482342_1609973859614

Screenshot_13.jpg

https://pokretslobodnih.rs/novosti/iz-medija/danse-macabre

DANSE MACABRE

Dovoljno je tek nekoliko dana biti odsutan iz Srbije, izvan dometa naprednjačke svakodnevice, pa opet uspostaviti duhovnu ravnotežu. Nigde nije idealno, svet je danas kontaminiran korupcijom i manipulacijom, međutim, nije svejedno koji stepen radioaktivnosti je na delu. A živeti u Srbiji u vreme vladavine Aleksandra Vučića uporedivo je samo sa boravkom u rejonu Černobilja.

I fizički, i mentalno, ova vlast troši poslednje resurse zdravog razuma građana. Čim se pređe državna međa Srbije ‒ tamo gde ona postoji i de jure i de facto ‒ tužno i strašno odjekuju reči vrhovnog hipnotizera kako je Srbija u svakom pogledu lider u regionu. Nimalo nije smešan prizor desetina hiljada ljudi sateranih u autobuse kako žvaću sendviče, dok putuju od grada do grada ove devastirane zemlje, i za bedne dnevnice izvode predstavu "Budućnost Srbije".

Putujući cirkus Aleksandra Vučića je danse macabre. Ta srednjovekovna alegorija mrtvačkog plesa, koja pokazuje da smo pred smrti svi jednaki, u aranžmanu naprednjačkog vrhovnika pojam jednakosti svodi na bedu u koju građani Srbije tonu geometrijskom progresijom

...

Ali, nije sve baš tako crno. Nedavno sam bio u Banji Koviljači. Obišao sam obnovljeni kraljevski paviljon i u kur-salonu popio kafu. Na glavnom ulazu stoji tabla na kojoj piše sledeće: "Ovo prelepo zdanje koje je sagrađeno za Aleksandra Karađorđevića Ujedinitelja kompletno je obnovljeno leta gospodnjeg 2018. povodom 160 godina organizovanog lečenja u Banji Koviljači. U to vreme beše Predsednik Republike Aleksandar Vučić, Predsednik Vlade Ana Brnabić, Ministar zdravlja Zlatibor Lončar".

Potpisani su i direktor bolnice, direktor objekta i projektant.

Ne sumnjam u moći Banje Koviljače, međutim, ovo ludilo je neizlečivo.

пре 8 минута, ana čarnojević рече

. U to vreme beše Predsednik Republike Aleksandar Vučić, Predsednik Vlade Ana Brnabić, Ministar zdravlja Zlatibor Lončar"

znaci mora i rima ..... :smeh1:  .... onda su mogli i nesto ovako  ... ...bese to u jednoj zemlji na brdovitom blakanu leta gospodnjeg 2018 ...... i u to vreme bese Pred.Republ. i dalje ... :smeh1:

пре 8 минута, Bokisd рече

znaci mora i rima ..... :smeh1:  .... onda su mogli i nesto ovako  ... ...bese to u jednoj zemlji na brdovitom blakanu leta gospodnjeg 2018 ...... i u to vreme bese Pred.Republ. i dalje ... :smeh1:

ne znam Boki da li mora rima, ali ovo ludilo napreduje...

pa ti vidi...zdanje je sagradio kralj Aleksandar Karadjordjević tu i tamo...ali kad Prvorodjeni beše na tronu PreCednika to je brale moj Istorija. to su Hronike...

пре 2 минута, ana čarnojević рече

ne znam Boki da li mora rima, ali ovo ludilo napreduje...

pa ti vidi...zdanje je sagradio kralj Aleksandar Karadjordjević tu i tamo...ali kad Prvorodjeni beše na tronu PreCednika to je brale Istorija

ne vredi, :blush:.... ja se branim sarkazmom i salom.... :D

.. mogli su bar da kazu,... i u vreme kada bese kralj Aleksandar Karadjordjevic .... ovako nekako ispada da je Vucko bitniji od onoga koji je sagradio zdanje.... :0426_feel: ... i to nasim parama... ajd' da je dao svoje pa neka mu tepaju sa bese na tronu .. :smeh1:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...