Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 33 минута, Milan Nikolic рече

Тако је и Тито говорио за Србе који се успротиве југословенској мафији.

Baš tako je govorio Tito?

Tito pričao da ima neki Milan koji se toliko zaljubio u Vođu i prsao sa mozgom da je nekog tamo novinara u kulturnoj rubrici imenovao za teroristu, samo da bi se to uklopilo sa Italijaanskim propisima i baljezganjem njegovog kolege. Zatim je nekako krivicu za terorizam preneo i na njegovo dete, onako nonšalantno, bez ikakvog obrazloženja ili razloga, kao što ludaci obično rade, i onda postavio pitanje o tome da li "takve ličnosti" (kao da je opisao neku ličnost confused1) treba da budu "angažovane" protiv Vučića... a sve to kako bi opravdao to što DB prisluškuje opoziciju i hapsi transparente potvrđujući da je natpis na transparentu bio tačan.

Baš to je Tito pričao?  :)

Jel ste se sreli negde na kafi pa vam se pridružio i Napoleon?

Не дате Србима да дишу по региону, па то желите и у Србији.

Ne znam koji smo to mi koji ne damo Srbima da dišu u tvojim fantazijama.. nisam psihijatar pa ne mogu tako lako da razumem nepovezana trabunjanja...

Не знам како не видиш да су та времена прошла.

Koja vremena?

Немате више никакву подршку народа нити могућности да вам белосветски антисрби помогну.

Ma da... nema nigde podrške naroda... a Vučić prisluškuje i hapsi transparente onako iz hobija...  :)

Samo nek nastavi da privodi... to je i Miloševiću baš dobro došlo... isto tako će i da završi... u zatvoru...

Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Milan Nikolic рече

Тако је и Тито говорио за Србе који се успротиве југословенској мафији. Не дате Србима да дишу по региону, па то желите и у Србији.

Не знам како не видиш да су та времена прошла. Немате више никакву подршку народа нити могућности да вам белосветски антисрби помогну.

Убедљиво најмоћније је кад неко истовремено обожава Вучића и мрзи Тита :smeh1: :smeh1: :smeh1: Јер они су небо и земља, Тито нас мрзео а АВ је наш спаситељ.

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

Убедљиво најмоћније је кад неко истовремено обожава Вучића и мрзи Тита :smeh1: :smeh1: :smeh1: Јер они су небо и земља, Тито нас мрзео а АВ је наш спаситељ.

... i jedini naslednik politike Zorana Đinđića...  ;)

Подели на овим сајтовима

@Avocado

Зна се шта је Тито и мислио и радио према Србима који нису били на фону предаје Косова и који су држали до своје историје. Зато се и Мило Ђукановић сада највише буни на средњи век. Тај Балша Брковић је био уредник за културу званичног гласила Либералног савеза Црне Горе, који су још далеке 1992. били промотери независности заједно са албанским Демократским савезом. То је твоја култура такође. Сепаратисти и терористи. У праву је Билбија. Али Вучић је много благ, то морате да признате.

Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

... zbog terorizma.

S druge strane, ti bi da oduzmeš nekom državljanstvo zbog nečega što čak nije ni kršenje zakona. 

Idi probaj Milančeta da naložiš da je to isto...

Opet ne kopcas kao po obicaju. Ustav samo treba da dozvoli oduzimanje drzavljanstva a razlog za oduzimanje se regulise zakonom a ne ustavom. Skupstiuna donese zakon zbog cega i u kojim slucajevima se oduzima drzavljanstvo a nas Ustav ima taj nedostatak da onemogucava oduzimanje istog. 

A zbog cega bih ja oduzimao drzavljanstvo ili ne bih nema nikakve veze sa nedostatkom Ustava koji je pogresno regulisao to pitanje.

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Не знам како не видиш да су та времена прошла. Немате више никакву подршку народа нити могућности да вам белосветски антисрби помогну.

Vide oni to i to im najteze pada ...:ok:

Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Avocado рече

Zato što mi je bitnije da počistimo svoju kuću nego da pričamo o komšijinoj...

Ово су говориле Кандићка и и остале старије госпође које су веровале и верују у хашку правду. Ми знамо каква је та правда, никаква. Срби су кажњени максимално, Хрвати, муслимани и Шиптари симболично.

Из овога се директно извлачи да је само Србија наша земља а да су Срби у Хрватској, Црној Гори и осталим бившим републиликама СФРЈ гости. 

Е сада директне разлике.

Проблеми у Хрватској: Срби живе у страху, ломе се ћириличне табле, дискриминисани су, боје се да долазе на Литургију да не би имали проблеме, протерани су у Олуји и осталим акцијама етничког чишћења, понекад се деси и да се запали српска кућа, случај у Лици од пре пар година. У Србији Хрвати могу да користе и језик и писмо, нису дискриминксани, не живе у страху, не боје се да иду на мису, није било акција етничког чишћења сличних Олуји.

У Црној Гори се напада СПЦ, прети се Србима Олујом, тј. да ће ићи на тракторима у Србију, врши се инжињеринг којим се људи притискају да не буду Срби, Срби добијају отказе јер су Срби, не могу да се запосле... У Србији људи који се изјашњавају као Црногорци не трпе никакав прогон и притисак.

Наше двориште и по Авокадовом критеријумј је КиМ. Срби на окупираном Косову и Метохији имају 0 права. Албанци у остатку Р.Србије сва права. Неупоредиво.

У Федерацији су Срби статистичка грешка у Србији Бошњаци имају и Универзитет.

У Словенији Срби нису још национална мањина а требали би по броју да буду. У Србији Словенци немају никакав проблем.

У Северној Македонији су Срби асимиловани, мало их је остало и прекраја се историја, да се сваки траг српски изгуби. У Србији Северни Македноци су примани увек као браћа.

Што се тиче бахатости државних службеника, корупције, непотизма, јавашлука, нестручности, покварених клима уређаја (ово је највећи проблем) ситуација је мање више слична свуда.

Дакле, цитирана реченица значи:

1)Живим у свом свету и причам безвезе.

или

2) Случајно сам Србин, Срби и треба да страдају, не занимају ме.

Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

Пошто су потпуно исти по твом резону, подсети ме када је то Тито био примљен у Хиландару?

Када је то Тито недвосмислено истакао у јавном простору страдање Срба у Јасеновцу и помогао снимање филма на ту тему?

Када је Титова власт доделила улицу Благоју Јововићу, човеку који је извршио атентат на усташког демона Павелића? Или је за тебе можда тај поступак Благоја Јововића неприхватљив?

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Вилер Текс рече

Пошто су потпуно исти по твом резону, подсети ме када је то Тито био примљен у Хиландару?

Када је то Тито недвосмислено истакао у јавном простору страдање Срба у Јасеновцу и помогао снимање филма на ту тему?

Када је Титова власт доделила улицу Благоју Јововићу, човеку који је извршио атентат на усташког демона Павелића? Или је за тебе можда тај поступак Благоја Јововића неприхватљив?

Где сам ја написао да су потпуно исти? Тито и Вучић су део исте идеологије, као и Милошевић, као и екипа 2000-2012 (само су они били мало паметнији па су све радили опрезније и у белим рукавицама). Аутократски систем владања и вредности чији је једини циљ да се кроз корупцију, непотизам и спрегу са криминалом опљачка држава колико може. И грађани учине зависним од власти и разних свемогућих вођа који их воде кроз живот и "спасавају", и којима грађани дугују своје постојање. А свако ко се томе супротстави је наравно страни плаћеник (и случајни Србин ;) ).

Вучић је само целу ту причу довео до новог нивоа лудила, ништа ново није он измислио. Зато је мало блесаво да неко помиње Тита као зликовца, а његове идеолошке следбенике као спаситеље.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, GeniusAtWork рече

Где сам ја написао да су потпуно исти? Тито и Вучић су део исте идеологије, као и Милошевић, као и екипа 2000-2012 (само су они били мало паметнији па су све радили опрезније и у белим рукавицама). Аутократски систем владања и вредности чији је једини циљ да се кроз корупцију, непотизам и спрегу са криминалом опљачка држава колико може. И грађани учине зависним од власти и разних свемогућих вођа који их воде кроз живот и "спасавају", и којима грађани дугују своје постојање. А свако ко се томе супротстави је наравно страни плаћеник (и случајни Србин ;) ).

Вучић је само целу ту причу довео до новог нивоа лудила, ништа ново није он измислио. Зато је мало блесаво да неко помиње Тита као зликовца, а његове идеолошке следбенике као спаситеље.

Говориш да су исти суштински а то није тачно. Није тачно да су део исте идеологије. Немој да те ја необразован учим терминима. Остатка комунизма има у Вучићевој власти исто као и опозицији која претендује на власт. 

Дакле остаје непотизам,криминал, корупција су оно што ће "красити" сваку власт.

Разлика је у томе између Тита и Вучића што Вучић дозвољава Србима да буду Срби и не гони Цркву. 

Разлика између Вучића и антисрпске опозиције је у томе што та опозиција не би ни у промилима била српски оријентисана.

Како ти се чини то што је Благоје Јововић добио улицу у Београду и да ли је то добра тековина Вучићеве владавине? Како гледаш на то што је Вучић примљен у Хиландару? Ако би био љубазан да директно одговориш.

Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Milan Nikolic рече

@Avocado

Зна се шта је Тито и мислио и радио према Србима који нису били на фону предаје Косова и који су држали до своје историје.

Zna se... iako to nema ama baš nikakve dodirne tačke sa onim o čemu smo pričali...

Зато се и Мило Ђукановић сада највише буни на средњи век. Тај Балша Брковић је био уредник за културу званичног гласила Либералног савеза Црне Горе, који су још далеке 1992. били промотери независности заједно са албанским Демократским савезом.

Balšin otac je bio još gori... inače, da ne bude nesporazuma, nije problem uopšte sa njima što su za nezavisnost Crne Gore, nego što su za šikaniranje Srba u Crnoj Gori... ja nisam bio za nezavisnost CG, ali nije nelegitimno biti za to ali jeste neligitimno šikanirati neki narod, njegovu crkvu, itd.

Međutim, to i dalje nije nikakvo opravdanje da se članu njihove porodice ukidaju bilo kakva prava... takve stvari su radili samo fašisti... niti "hapšenje" transparenta na kojem piše da je Vučić diktator ima bilo kakve veze sa tim što je jedan od momaka koji je išao da kači transparent sin Balše Brkovića i unuk Jevrema Brkovića... nije na transparentu pisalo "Srbi marš iz Crne Gore" ili tako nešto...

Glupo vam je "opravdanje" koje ste smislili...

То је твоја култура такође.

Da, moja kultura nije fašistička... ja ne mogu nikad da pravdam maltretiranje ljudi bez ikakvog razloga... zato ne volim ni hrvatske, ni crnogorske, ni srpske fašiste... i zato ste mi vi smešni kada pričate kao da je fašizam u redu kada je sa "naše" strane...

Сепаратисти и терористи. У праву је Билбија. Али Вучић је много благ, то морате да признате.

Ne moram nikad da priznam ono što nije tačno... Vučić nije blag i sevnu mu tako očnjaci s vremena na vreme, pa se podsetimo šta bi svakodnevno radio da ga gazde ne kontrolišu i da mu ne govore "k nozi" kad god previše povuče lanac...

Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bilbija рече

Opet ne kopcas kao po obicaju. Ustav samo treba da dozvoli oduzimanje drzavljanstva a razlog za oduzimanje se regulise zakonom a ne ustavom. Skupstiuna donese zakon zbog cega i u kojim slucajevima se oduzima drzavljanstvo a nas Ustav ima taj nedostatak da onemogucava oduzimanje istog. 

A zbog cega bih ja oduzimao drzavljanstvo ili ne bih nema nikakve veze sa nedostatkom Ustava koji je pogresno regulisao to pitanje.

Ne koprcam se ja nego ti... znamo zbog čega bi ti oduzimao državljanstvno... znamo da je to fašizam...

Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Avocado рече

Ne koprcam se ja nego ti... znamo zbog čega bi ti oduzimao državljanstvno... znamo da je to fašizam...

Znaci po tebi je italija koja ima predvidjeno po ustavu i zakonima oduzimanje drzavljanstva je fasistiucka drzava?

I kako sada da te ne zajebavam.

Definicija fasizma po tebi je sadrzana u mogucnosti oduzimanja drzavljanstva? Vidids kao ti sebi dozvoljavas da samog sebe redukujes na glupana.

Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Ово су говориле Кандићка и и остале старије госпође које су веровале и верују у хашку правду. Ми знамо каква је та правда, никаква. Срби су кажњени максимално, Хрвати, муслимани и Шиптари симболично.

A kakve to ima veze sa mnom koji ne verujem u "hašku pravdu"?

Из овога се директно извлачи да је само Србија наша земља а да су Срби у Хрватској, Црној Гори и осталим бившим републиликама СФРЈ гости. 

Kojom tačno logikom si to izvukao, pa još i direktno?

Iz: "meni je bitnije da počistimo svoju kuću nego da pričamo o komšijinoj"... možeš da direktno izvučeš da su Srbi u drugim državama gosti samo ako to izvlačiš direktno iz one šupljine koju sunce nikad ne obasjava...

Е сада директне разлике.

Проблеми у Хрватској: Срби живе у страху, ломе се ћириличне табле, дискриминисани су, боје се да долазе на Литургију да не би имали проблеме, протерани су у Олуји и осталим акцијама етничког чишћења, понекад се деси и да се запали српска кућа, случај у Лици од пре пар година. У Србији Хрвати могу да користе и језик и писмо, нису дискриминксани, не живе у страху, не боје се да иду на мису, није било акција етничког чишћења сличних Олуји.

У Црној Гори се напада СПЦ, прети се Србима Олујом, тј. да ће ићи на тракторима у Србију, врши се инжињеринг којим се људи притискају да не буду Срби, Срби добијају отказе јер су Срби, не могу да се запосле... У Србији људи који се изјашњавају као Црногорци не трпе никакав прогон и притисак.

Наше двориште и по Авокадовом критеријумј је КиМ. Срби на окупираном Косову и Метохији имају 0 права. Албанци у остатку Р.Србије сва права. Неупоредиво.

У Федерацији су Срби статистичка грешка у Србији Бошњаци имају и Универзитет.

У Словенији Срби нису још национална мањина а требали би по броју да буду. У Србији Словенци немају никакав проблем.

У Северној Македонији су Срби асимиловани, мало их је остало и прекраја се историја, да се сваки траг српски изгуби. У Србији Северни Македноци су примани увек као браћа.

Што се тиче бахатости државних службеника, корупције, непотизма, јавашлука, нестручности, покварених клима уређаја (ово је највећи проблем) ситуација је мање више слична свуда.

Дакле, цитирана реченица значи:

1)Живим у свом свету и причам безвезе.

или

2) Случајно сам Србин, Срби и треба да страдају, не занимају ме.

Naravno da ne znači... nije ni blizu... znači to što u njoj i piše:

"Zato što mi je bitnije da počistimo svoju kuću nego da pričamo o komšijinoj..."

U toj rečenici ne piše da Srbi u susednim državama treba da stradaju i da me ne zanimaju... u srpskom jeziku reč "bitnije" ne ukazuje na to da je jedna stvar bitna, a druga nebitna, već da je jedna stvar bitnija od druge... meni je Srbija bitnija od Srba van Srbije... to ne znači da su oni nebitni, da je u redu kad se čine zla nad njima i slično, samo znači da mi je Srbija bitnija... a pogotovo kada pišem na forumu koji je u Srbiji... da pišem na nekom hrvatskom forumu, onda bih pisao o Hrvatskoj... ovde zaista ne vidim neku posebnu svrhu piskaranja o Hrvatskoj jer to piskaranje neći ni za pedalj promeniti bilo šta... (neće mnogo da promeni ni u Srbiji ali bar nije potpuno besmisleno)

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Znaci po tebi je italija koja ima predvidjeno po ustavu i zakonima oduzimanje drzavljanstva je fasistiucka drzava?

Kakve veze ima Italija sa tim što bi ti da oduzimaš državljanstvo zbog transparenta?

I kako sada da te ne zajebavam.

Možeš da pokušaš ako i dalje želiš da ispadaš smešan...

Definicija fasizma po tebi je sadrzana u mogucnosti oduzimanja drzavljanstva? Vidids kao ti sebi dozvoljavas da samog sebe redukujes na glupana.

Jok... fašizam je kada neko želi da nekom oduzme državljanstvo jer je hteo da razvije transparent na kojem piše nešto loše o nekom političaru... ako si već fašista, ne moraš još da izigravaš glupana koji ne ume da čita...

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...