Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 9 часа, haveaniceday рече

Знам ја шта је јанко написао. 
Написао је да држава почне да купује житарице од произвођача, да их смешта у робне резерве и дели сточарима. 
Што је фактички забрана извоза. 

Само се ти (као и обично) кријеш иза непотребних компликација, дефиниција, софизма. Није забрана извоза него декрет којим држава прузима улогу купца робе од произвођача и дистрибутера те исте робер сточарима.... ајде молим те... 

Није им извоз забрањен само им је наређено да продају држави.... 

наравно увек може да се фолирамо да оно што је јанко написао није "забрана извоза" него једноставно "пуњење робних резерви" Ал то је политикански термин исто колико и "порез на терет послодавца". 

Види, добра вам је забава, вас 3-4 подржавате један другога у спрдању без одговорности за изречено, и мислите да правите некоме утисак да сте у праву.

Хајде полако, по српски. Христос рече да ћемо одговарати за сваку реч. Ви их гомилате без икакве одговорности.

Дакле:

Робне РЕЗЕРВЕ.

Ако ти није јасно у економији, пробај са фудбалом. Клупа за РЕЗЕРВНЕ играче НИЈЕ цео тим, већ мањи део одакле понеки улети у утакмицу кад затреба интервенција - јер се ток утакмице лоше одвија по екипу. Екипа која себи дозволи да му је клупа за резерве (скоро) СВЕ ШТО ИМА од играча је виђена за испис и из бетон лиге. Или има лудог кондиционог тренера који је играче исповређивао на припремама уместо да их физички ојача, или су их остали поломили и могу само да се одјаве из регистра клубова.

Сад назад на економију. Држава којој су РЕЗЕРВЕ (мањи део производње, зато се тако зове, јелте) постала већина производње је држава која је успела да уруши своју производњу тог стратешког артикла. И то има везе са комунизмом само у сфери односа власти која има комунистички менталитет према тој грани. Конкретно, власти која се према аграру односи као према коњу кога не хране а све више на њега товаре. Логично да коњ цркне. 

Овде је проблем слојевит али само у крими погледу, ту је тржишна мафија, повлашћени извозници, фирме које држе политичари или њихови кумови, рођаци... Ако пробам да направим нпр хладњачу и да откупљујем и извозим дође ми црни џип. Или улазим у њихов круг или мене (мог капитала, фирме, робе, свеједно, резултат је исти) бити неће.

Ево, ја бих да направим мини-соларну електрану тако што ћу панелима засенити малине. Неће држава да субвенционише? Нема проблема, може ли макар кредит? Не може? Нема проблема, удружићемо се или ћу позајмити, како год. Али не лези враже! НЕ МОЖЕ толико панела, каже Михајловићка. Само колико трошим струје. Значи максимално 10-15, а ја криминалац хоћу 330 јер имам 660 метара малине! Истовремено, сваки месец ЕПС ми скида рачуном лову из џепа (пази сад!!!) за СУБВЕНЦИОНИСАНЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ исте те енергије. Наравно, тај не могу бити ја, него неки кум који је одрадио игранку.

А Млађони ми на нету прича о фер тржишној утакмици, Билбија о томе да уложим свој капитал па окрећем новац...😂

У ком свету ви живите, благо вама...

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, haveaniceday рече

да видиш како су другосрбијанци, левичари и центристи  фриленсери почели да се слажу са шешељем када је подржао фриленсере... од једном сва подршка шешељу.

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, haveaniceday рече

Мегатренд је златан, скоро сам причао са другарима неким, знаш ли колико студената иде са државног економског на мегтренд јер ти мегатренд бајо обезбеди плаћену праксу у банци. 

Знаш да адвокатска комора београда неће да прима студенте са приватних универзитета правних? Иако имају положено све... факултети акредитовани све уредно

Упрпали се адвокати, не могу више само њихови синови да наслеђују послове... добиће конкуренцију... 

Па није баш све тако али има и тога из задњг пасуса. Имао сам прилику да упознам дипломираног правника са једног приватног факултета Као да се образовао на инстаграму.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Јанко рече

Ево, ја бих да направим мини-соларну електрану тако што ћу панелима засенити малине. Неће држава да субвенционише? Нема проблема, може ли макар кредит? Не може? Нема проблема, удружићемо се или ћу позајмити, како год. Али не лези враже! НЕ МОЖЕ толико панела, каже Михајловићка. Само колико трошим струје. Значи максимално 10-15, а ја криминалац хоћу 330 јер имам 660 метара малине! Истовремено, сваки месец ЕПС ми скида рачуном лову из џепа (пази сад!!!) за СУБВЕНЦИОНИСАНЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ исте те енергије. Наравно, тај не могу бити ја, него неки кум који је одрадио игранку.

Pa naravno, niko nije blesav da kreditira gluposti i da ometa razvoj privrede a ne kokosarfenje sa tvojim idejama. Drzava subvencionise, finansira i pomaze ono sto omogucava razvoj a ne ono sto garantuje tapkanje u mestu. A tvojas prica o solarnim pamnelima i malinama je klasicno kokosarenje bez ikakve buducnosti. Niko nije budala da kreditira takve budalastine.

Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Avocado рече

e baš... ne može država da se bavi time šta ko može da plati... ali može u slučaju poremećaja na tržištu da plasira robu koju ima u rezervama i da tako malo spusti cenu poljoprivrednog/stočarskog proizvoda koji je u manjku te sezone... kao što i malo više kupi te robe kada je ima više na tržištu i tako malo podigne cenu domaćim proizvođačima... o tome je Janko govor

Е то је то да се стабилизује коликовтолико прихватљива тржишна цена како би мањи произвођачи могли да опстану

Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Bilbija рече

Nisam znao da po Srbiji znaju kada ce ko da umre pa spreme kamere i snimaju momenat smrti za arhivu...

Nije ni cudo sto vas lasno Cobanica ili Djilas izvode na svez vazduh sa serpama u rukama...12:smeha: 

Опет фејлујеш са читањем?

Цитат

Tražio sam snimak kako moj brat umire. Ne daju. Feđa je tražio da nam daju snimak poziva Hitnoj pomoći. Ni to ne daju

Чим одбијаш да некоме даш нешто, то значи да то нешто постоји. Иначе би му одмах рекли да немају такав снимак.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, GeniusAtWork рече

Чим одбијаш да некоме даш нешто, то значи да то нешто постоји. Иначе би му одмах рекли да немају такав снимак.

A kako ti znas da postoji takav snimak? Procitao si u pamfletu? Pa u istom pamfletu pise i da je zastitnik gradjana odgovorio da nije bilo nikakvih nepravilnosti? Taj deo ti se ne dopada pa si ga preskocio u citanju?

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Јанко рече

Ако ти није јасно у економији, пробај са фудбалом. Клупа за РЕЗЕРВНЕ играче НИЈЕ цео тим, већ мањи део одакле понеки улети у утакмицу кад затреба интервенција - јер се ток утакмице лоше одвија по екипу. Екипа која себи дозволи да му је клупа за резерве (скоро) СВЕ ШТО ИМА од играча је виђена за испис и из бетон лиге. Или има лудог кондиционог тренера који је играче исповређивао на припремама уместо да их физички ојача, или су их остали поломили и могу само да се одјаве из регистра клубова.

Сад назад на економију. Држава којој су РЕЗЕРВЕ (мањи део производње, зато се тако зове, јелте) постала већина производње је држава која је успела да уруши своју производњу тог стратешког артикла.

Дакле као што сам рекао авокаду, фактички хоћеш да забраниш извоз? Зашто тако мислим, као што си рекао, испражњено је, дакле мора да се купи од неког, јел тако? Не знам шта ту није нетачно, како држава набавља робне резерве? Купи их од неког, је л тако? Осим ако држава не производи соју и пшеницу а да ја не знам за то. 

Цитат

Конкретно, власти која се према аграру односи као према коњу кога не хране а све више на њега товаре. Логично да коњ цркне. 

Тачно, као и према свакоме ко уђе у коло са државом. 

Цитат

Овде је проблем слојевит али само у крими погледу, ту је тржишна мафија, повлашћени извозници, фирме које држе политичари или њихови кумови, рођаци... Ако пробам да направим нпр хладњачу и да откупљујем и извозим дође ми црни џип. Или улазим у њихов круг или мене (мог капитала, фирме, робе, свеједно, резултат је исти) бити неће.

А Млађони ми на нету прича о фер тржишној утакмици, Билбија о томе да уложим свој капитал па окрећем новац...😂

Све је то тачно Међутиом ниси разумео шта млађони прича. 
Ти хоћеш проблем који је изазван државним регулациајма и тим државним интервенцијама да решиш са још више државних интервенција у нади да ће овај пут интервенције донети позитиван резултат. 

Значи апсолутно се слажем са свима што си написао. Међутим ти сада причаш и даље о државној интервенцији кроз резрве. ДАкле причаш да исти људи који су проблем направили, са полугама моћи које имају.. треба да искористе нове полуге моћи да проблем реше.

Да ли се сада разумемо? 

Оно што ја покушавам да изнесем је мој став, да им не треба давати више нита. Не исправљати више тржиште, не давати држави да интервенише. 

Оно што је чињеница, јесте ако се крене твојом идејом пуњења државних резерви и коришђења државних резерви, фактички мораш да забраниш извоз. 

Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Milan Nikolic рече

Треба само добро научити историју и разумети колико је Вучић на правом путу.

Лик је буквално на истом путу на ком је тадић био, исто ради ствари, исти благи раст има.. све идентично. Било кога да поставиш од ових опозиционара пут ће бити исти. 

Једино ће Н1 мање да кука. 

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Оно што је чињеница, јесте ако се крене твојом идејом пуњења државних резерви и коришђења државних резерви, фактички мораш да забраниш извоз.

12:smeha::))12:smeha::))

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

12:smeha::))12:smeha::))

Па ајде објасни ми како мислиш да напуниш државне резерве? 
Ајдемо проста логика...

Није тешко.

Произвођач може да бира коме да прода. Држави или неком другом? Је л то нетачно? Претпостављам да није
Ако произвођач продаје неком другом, дакле држава му не плаћа добру цену.
Држава дакле има две опције. 
Да плати већу цену, или да забрани извоз.

Плаћање веће цене је баш глупо, дакле мора да им нареди да продају држави, то јест да им забрани да извезу. 

Знам ја да у твојој главици има 10001 апстрактни сценарио по ком то не мора да се деси, али слети на земљу причамо о реалним решењима, не како је авокадо у својој глави симулирао економска кретања. 

Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, haveaniceday рече

Па ајде објасни ми како мислиш да напуниш државне резерве? 
Ајдемо проста логика...

Čoveče, robne rezerve odavno POSTOJE... (i naravno da time nije zabranjen izvoz)...

https://www.propisi.net/zakon-o-robnim-rezervama/

https://www.rdrr.gov.rs/

... a ti sve vreme fantaziraš šta će da se desi ako robne rezerve počnu da postoje...

(Hint: čim te Bilbija i Milanče podrže, budi siguran da lupetaš)

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...