Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 3 минута, haveaniceday рече

Зато што би неко морао да надокади губитак. А то би били остали грађани Србије.

Јер држава не може да производи луцерку и соју за џабе, мора да има њиве, плати раднике, купи тракторе, механизацију, плаћа раднике на редовном нивоу. 

Да би продавала по нижој цени од сточара, неко би морао да "покрије" губитак, а то би били остали грађани Србије кроз порезе.

Па ми и онако све плаћамо, Вучић дели паре како стигне, каже да пара има за то. А за лечење деце пара нема за сву децз. За сточаре и субвенције пара има само за повлашћене сточаре, ако си уопште одгледао цео клип и шта је човек говорио. И лепо ти је речено да земља мора да има резерве житарица да помогне привреду. 

пре 8 минута, haveaniceday рече

оно што би држава могла да уради, јесте да макне све акцизе са бензина и нафте, да макне све царизе са увоза механизације за пољоприверду и сточних произвида, да смањи све порезе везане за производњу и тиме би више пара остало у џеповима пољопривредника. 

Па опет би све ми платили, а питање је од чега би онда Вучић субвенционисао стране инвеститоре?

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bilbija рече

Evo ko zna ... hajde sada daj jednu analizu cene soje i zasto i koliko je poskupela ...

12:smeha:

Objasni lokalnim opozicionarima ....

I kako sada da onaj covek muze krave a da se ne sekira ...

Nije valjda da ni ti ne znaš šta su robne rezerve kad si ovoliko zabilbijao?

:unbelieveble:

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Nije valjda da ni ti ne znaš šta su robne rezerve kad si ovoliko zabilbijao?

:unbelieveble:

Hajde ti objasni ljudima sta se to desava sa trzistem soje i zasto ovaj nesretnik kuka na cenu.,.. Nemoj da se blamiras i da se sada ovde preganjas samnom umesto da onako znalacki, strucno uradis jednu objektivnu analizu i objasnis uzroke povecanja cena soje ... Vi anaLcionalni ste ucen svet ...

Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Просечан србенда рече

Па ми и онако све плаћамо, Вучић дели паре како стигне, каже да пара има за то. А за лечење деце пара нема за сву децз. За сточаре и субвенције пара има само за повлашћене сточаре, ако си уопште одгледао цео клип и шта је човек говорио. И лепо ти је речено да земља мора да има резерве житарица да помогне привреду. 

Буквално кажеш "хајде да дамо још пара вучићу да дели, и по могућству да контролише производњу житарица у Србији"
То што је мени речено да мора не значи да стварно "мора". Ја нисам присталица тих економских мера. Мислим да су лоше и погубне. 

Субвенција и пара ће увек имати само за "повлашћене" ако то за ових 20 година субвенционисања нисмо научили, нема нам спаса. Дакле требају да се укину субвенције тотално.

Цитат

Па опет би све ми платили, а питање је од чега би онда Вучић субвенционисао стране инвеститоре?

Од наших пара као што данас ради. Проблем нису неке теорије како би и шта би било боље и "државне резврве" проблем је пропала политика субвенционисања, где се ми попалимо као будале, изгласамо да нека власт може да субвенционише неког надајући се да ће политичари то "добро расподелити у корист свима"

Брате најсикреније, ако ти то није јасно у прошлих 20 година, не знам шта да ти кажем.... 

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Hajde ti objasni ljudima sta se to desava sa trzistem soje i zasto ovaj nesretnik kuka na cenu.,.. Nemoj da se blamiras i da se sada ovde preganjas samnom umesto da onako znalacki, strucno uradis jednu objektivnu analizu i objasnis uzroke povecanja cena soje ...

confused1

Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Ne zna...

Да, не знам. Ајде да забранимо извоз пшенице и соје.

А да, ти не мислиш да треба да забранимо извоз пшенице и соје јел да? У принципу не слажеш се ништа са јанком осим да ја "не знам шта су робне резерве".

Човече трипујем да си онај лик са правних факултета који је напредавања од прве године долазио са актовком и машном.... и сваког звао по презимену типа "колега Милојевићу, колегинице Ћосић"

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bilbija рече

Sta ti  znaci ovaj smajli? Odlepio si?

12:smeha:

Ма јок, оће мени и теби да тера инат, а зна да смо у праву и да овај лик трабуња, али му се свиђа шта трабуња јер ето све против вучића мора да ваља... 

да видиш како су другосрбијанци, левичари и центристи  фриленсери почели да се слажу са шешељем када је подржао фриленсере... од једном сва подршка шешељу...

• Оплаках :)) 1
Подели на овим сајтовима

Субвенције уводе западне државе за компаније по њиховом нахођењу, како им су учини да је од стратешке важности. Заборавите на либералну економију којом сте надојени. Него се окрените својима и мислите на своје.

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

Да, не знам. Ајде да забранимо извоз пшенице и соје.

Ne treba...

Цитат

А да, ти не мислиш да треба да забранимо извоз пшенице и соје јел да?

Tako je.

Цитат

У принципу не слажеш се ништа са јанком осим да ја "не знам шта су робне резерве".

Jok, nego znam šta su robne rezerve po mogu da se složim sa Jankom iako ne mislim da treba da zabranimo izvoz pšenice i soje... jer ni on ne misli da treba da zabranimo izvoz pšenice i soje...

Цитат

Човече трипујем да си онај лик са правних факултета који је напредавања од прве године долазио са актовком и машном.... и сваког звао по презимену типа "колега Милојевићу, колегинице Ћосић"

Promeni droge... ove ti prave loše tripove...

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Субвенције уводе западне државе за компаније по њиховом нахођењу, како им су учини да је од стратешке важности. Заборавите на либералну економију којом сте надојени. Него се окрените својима и мислите на своје.

Па и мислим на своје. 1000 еура ми држава узима у порезима сваки месец . Наравно да ми се не свиђа да сваки месец држави плаћам 1000 еура. 

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Jok, nego znam šta su robne rezerve po mogu da se složim sa Jankom iako ne mislim da treba da zabranimo izvoz pšenice i soje...

Можеш да се сложиш са јанком око чега?

око овога можда:

Цитат

Знаш зашто постоје - један од разлога је и да не би на овај начин уништавали сопствени сточни фонд, већ давали произвођачима стоке из резерви док се не заокружи циклус производње, ако дође до енормне флуктуације цена.

Извоз резерви је самоубиство државе

Постојање резерви којима се не интервенише је намерно убиство домаћег произвођача.

Могу да се сложим са јанком да не треба да се забрани извоз резерви али сам против забране извоза.
Па чекај је л си за забрану извоза или против? 

Или си за ограничавање извоза до неке мере? Ако је до неке мере која је то мера? 

Изјасни се.... 

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Буквално кажеш "хајде да дамо још пара вучићу да дели, и по могућству да контролише производњу житарица у Србији"
То што је мени речено да мора не значи да стварно "мора". Ја нисам присталица тих економских мера. Мислим да су лоше и погубне. 

Субвенција и пара ће увек имати само за "повлашћене" ако то за ових 20 година субвенционисања нисмо научили, нема нам спаса. Дакле требају да се укину субвенције тотално.

Од наших пара као што данас ради. Проблем нису неке теорије како би и шта би било боље и "државне резврве" проблем је пропала политика субвенционисања, где се ми попалимо као будале, изгласамо да нека власт може да субвенционише неког надајући се да ће политичари то "добро расподелити у корист свима"

Брате најсикреније, ако ти то није јасно у прошлих 20 година, не знам шта да ти кажем.... 

Па то што се ти не слажеш са политиком субвенционисања је твоје право и могу да се сложим са тобом али чињеница је да држава троши огромна средства на то и да ће овај и многи други сточари који немају средстава да прате ова поскупљења, ставити катанац на своју производњу а изгледа да држава и иде на то.

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...