Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 30 минута, Вилер Текс рече

Нисам ја измислио. Ти у антисрпском правцу пишеш. Сам си рекао да нам не прети опасност од усташа и учковаца у шта само глуп човек верује. Или си глуп или си аутошовиниста.

Ili sam ja glup ili sam autošovinista ili si ti samo mali patetični lažov... hajde da proverimo da li sam to rekao... drumroll:

On 7.6.2021. at 12:01, Вилер Текс рече

Зато је врло смислено рећи усташама, учковцима и осталим душманима.кад нас нападну да нам се то не свиђа иначећемо да се жалимо суду за мир и хипи плесове.

Ма да и уместо факултета треба да се уведу курсеви јер нам се не свиђају дебел књиге. Мада се то увелико ради.

On 7.6.2021. at 12:53, Avocado рече

Ne postoji dilema da li treba da imamo ili nemamo vojsku... već da li je bolje da imamo vojsku sastavljenu isključivo od profesionalaca ili vojsku koju čine profesionalci + regrutovani i obučeni građani... u obe opcije imamo vojsku... :)

Stoga su i priče o tome šta ćemo reći ustašama i ostalim dušmanima kad nas napadnu besmislice... ako nas ustaše napadnu, napašće nas njihova profesionalna vojska jer su i oni ukinuli obavezno služenje vojnog roka... a nas će braniti vojska koja će biti jedna od dve pomenute opcije...

Koja opcija je bolja zavisi naravno od neke ozbiljne analize (koja trenutno ne postoji, a ranije analize su pokazivale da je bolja i efikasnija profesionalna vojska), a ne zavisi od toga da li smo hipici ili nismo...

Za one kojima je očigledno da je bolje čim ima više ljudi obučenih za vojsku, samo da podsetim da je vojni budžet ograničen, nije vreća bez dna i da svaki dinar koji uložiš u "građanski" deo vojske (što baš mnogo košta) je dinar koji si oduzeo od profesionalnog dela vojske, opreme, oružja itd...

Bojim se da je ova priča običan populizam... priča namenjena "pučanstvu" koje i dalje živi u periodu tehnologije prvog i drugog svetskog rata, umesto u svetu u kojem se ratuje (između ostalog) dronovima... a izviruje kod populista svuda, ne samo kod nas... i kod susjeda se svako malo poteže ta priča...

I kao i obično ispostavlja se smao to da si ti mali, patetični lažov... kvazi-pravoslavac koji rutinski briše svoju stražnjicu sa devetom Božijom zapovešću...

I to prilično glup lažov jer za razliku od onih na koje se ugledaš koji lažu na Hepiju i Pinku, ti pokušavaš da lažeš šta je ko rekao na forumu na kojem o tome postoji pisani trag...

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Да се мало скинеш са Пешчаника

Задњи пут сам тамо био пре једно годину дана. Пошто су имали добре текстове за време ванредног стања где су преносили све лудости које режим ради.

Иначе, FYI, никад нисам одгледао ниједну епизоду Кесића :)  Јер уопште ни не гледам телевизор, нит ме нешто занима да га пратим на нету.

Је л' видиш како је блесаво кад о некоме кога не познајеш доносиш закључке на основу неких стереотипа које си измислио?

Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Avocado рече

Čudna neka dihotomija... da nije tvoja, rekao bih da je niđe veze... :)

Kako ti ova zvuči:

Ne moraš da piješ jogurt ako ne želiš zapravo da postigneš ništa. Ako želiš da postigneš nešto u moto trkama moraš da piješ jogurt. Ako hoćeš da glumataš nezavisnog umetnika na festivalima onda možeš i da piješ samo mleko.

Jel ova nešto drugačija?

Звучи ми глупо као ноћ јер ако желиш да постигнеш нешто у политици, потребан ти је политичар. Не знам шта ту није јасно. Потребан ти је "вођа". Док јогурт и мото трке немају пуно везе једно са другим. 

Цитат

Ovde mi je nejasno kako su rat i komanda u ratu valjana analogija za izbore.

Лепо, као и рат, тако су и избори борба. Само су избори борба идеја и људи који ће да спроводе те идеје.

Цитат

Ne objašnjavaš... samo proklamuješ... koji argument si izneo pa očekuješ nekakav kontra-argument? Najozbiljnije pitam, možda sam prevideo ili nisam razumeo...

ок прокламујем како размишљам и зашто тако размишљам. 

Цитат

Kao što i sinoć rekoh Vileru, ja nisam za to da dođe neki kalif umesto kalifa, nego sam za to da nemamo kalifa... on je bolje-da-ne-pričam-šta, pa ga i razumem, samo mi nije jasno kako proklamovani libertarijanac smatra da mu je umesto dosadašnjeg kalifa potreban neki drugi kalif...

Није сваки вођа калиф. Вођа је онај ко управља системом. Не знам зашто термин вођа гледаш тако уско. Вођа није диктатор. 
И ја баш не желим другог диктатора зато и не гласам. Јер ми је све једно да ли је курта или мурта диктатор.  Институције чине људе, морају да имају своје вође, они који се питају о раду, сносе одговорност ако ураде нешто лоше или добро, то јест скупљају кајмак или казну. 

Цитат

Mi ovde? Ja nisam ovde video da neko iznosi takve paušalne i neobrazložene kritike... obično su prilično dobro obrazložene... 

И кукање може да буде образложено. Кукаш брате направио си тему која се буквално своди на "вучић не ваља ево образложеног кмекања зашто" 

Цитат

Nećeš da "kukaš po" Vučiću, nego hoćeš da "kukaš po" opoziciji?

Не знам ко кука по опозицији, све време објашњавам зашто не гласам за опозицију ни за вучића. Једноставно нећу да гласам за људе који славе карла маркса само зато јер су "опозиција" вучићу.  

Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Avocado рече

Ili sam ja glup ili sam autošovinista ili si ti samo mali patetični lažov... hajde da proverimo da li sam to rekao... drumroll:

I kao i obično ispostavlja se smao to da si ti mali, patetični lažov... kvazi-pravoslavac koji rutinski briše svoju stražnjicu sa devetom Božijom zapovešću...

I to prilično glup lažov jer za razliku od onih na koje se ugledaš koji lažu na Hepiju i Pinku, ti pokušavaš da lažeš šta je ko rekao na forumu na kojem o tome postoji pisani trag...

Ово је рекао онај Мирко :Нама највећа опасност вреба од нас самих, а не од усташа, учковаца, и којечег.... А @GeniusAtWork подржао

Ниси ти. Пермутовао сам. Извињавам се, ниси рекао да нам не прети опасност од наведених.

Идеја да народ не треба да буде обучен за борбу је глупост. Итекако треба. 

А твоје писање јесте аутошовинистичко. 

Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, GeniusAtWork рече

Задњи пут сам тамо био пре једно годину дана. Пошто су имали добре текстове за време ванредног стања где су преносили све лудости које режим ради.

Иначе, FYI, никад нисам одгледао ниједну епизоду Кесића :)  Јер уопште ни не гледам телевизор, нит ме нешто занима да га пратим на нету.

Је л' видиш како је блесаво кад о некоме кога не познајеш доносиш закључке на основу неких стереотипа које си измислио?

Онда си природно "надарен".

Сложити се са са тим да нам највећа оаснпст не прети од усташа и шиптара него од нас самих тј идеје да се иде у војску без Кесића и пешчаника је природни таленат.

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

Звучи ми глупо као ноћ

Meni isto... :)

јер ако желиш да постигнеш нешто у политици, потребан ти је политичар. Не знам шта ту није јасно. Потребан ти је "вођа". Док јогурт и мото трке немају пуно везе једно са другим. 

Imaju tačno toliko veze kao i ovo tvoje... kao što vozači mogu da piju jogurt, ali ne moraju... tako i političari ne moraju da budu "vođe" (na nemačkom: führer) da bi se uspešno bavili politikom.

Лепо, као и рат, тако су и избори борба. Само су избори борба идеја и људи који ће да спроводе те идеје.

Tako je... i ima tu još razlika, jedna od njih je da za razliku od rata u kojem kao deo jedinice slušaš komandanta, na izborima ne moraš da slušaš nikog nego možeš i da samo glasaš za nekog....  :)

ок прокламујем како размишљам и зашто тако размишљам.

Samo proklamuješ...  :)

Није сваки вођа калиф. Вођа је онај ко управља системом. Не знам зашто термин вођа гледаш тако уско. Вођа није диктатор. 
И ја баш не желим другог диктатора зато и не гласам. Јер ми је све једно да ли је курта или мурта диктатор.  Институције чине људе, морају да имају своје вође, они који се питају о раду, сносе одговорност ако ураде нешто лоше или добро, то јест скупљају кајмак или казну. 

Odgovorio sam ti kako sam ti odgovorio jer ti nisi pričao o vođama (u množini) koji se pitaju o radu i snose odgovornost... nego o jednom the Vođi i o jednom novom Vođi koji će da dođe na njegovo mesto:

"Ако хоћеш да смениш вучића треба ти неко ко ће да дође на његово место и нека политика коју ће да практикује. Ти ниси споменуо тог неког нити имаш неког иза кога би стао."

Ne znam zaista šta drugo znači to što si napisao, ako ne treba ti novi kalif umesto kalifa... možda si se ti pogrešno izrazio?

И кукање може да буде образложено. Кукаш брате направио си тему која се буквално своди на "вучић не ваља ево образложеног кмекања зашто"

Hmmm... kako bi trebalo da izgleda ova tema a da je ti ne okarakterišeš kao kukanje i kmekanje?

(pošto meni samo deluje da si obrazloženu kritiku nazvao obrazloženim kmekanjem)

Не знам ко кука по опозицији, све време објашњавам зашто не гласам за опозицију ни за вучића.

Pa ti... baš u rečenici povodom koje sam te to i pitao... pročitaj je ponovo...

Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Вилер Текс рече

Ово је рекао онај Мирко :Нама највећа опасност вреба од нас самих, а не од усташа, учковаца, и којечег.... А @GeniusAtWork подржао

Pa ni on nije rekao da nam od pomenutih ne preti opasnost... :)

Цитат

Ниси ти. Пермутовао сам. 

Ali nisi ni trepnuo kada sam ti prvi put rekao da izmišljaš...

Цитат

Идеја да народ не треба да буде обучен за борбу је глупост. Итекако треба. 

Promašio si poentu... itekako si promašio... ali imaš onu temu za to...

Цитат

А твоје писање јесте аутошовинистичко.

Svakako da jeste u tvom rečniku, pošto u istom "autošovinističko pisanje" znači "ne slaže se sa mnom o nekim stvarima koje ja smatram bitnim"...

Samo pazi, za patriotizam nije potrebna inteligencija ni obrazovanje... dovoljno je da voliš svoju zemlju, a ti uvek znaš da li ti nešto voliš ili ne voliš... međutim, da bi cenio da li su tuđi stavovi patriotski, tu su potrebni inteligencija i obrazovanje jer moraš da znaš i kakve će posledice proizvesti nešto što taj predlaže i da li je to dobro ili loše za zemlju... a znaš i sam da si tu tanak...

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Samo pazi, za patriotizam nije potrebna inteligencija ni obrazovanje... dovoljno je da voliš svoju zemlju, a ti uvek znaš da li ti nešto voliš ili ne voliš... međutim, da bi cenio da li su tuđi stavovi patriotski, tu su potrebni inteligencija i obrazovanje jer moraš da znaš i kakve će posledice proizvesti nešto što taj predlaže i da li je to dobro ili loše za zemlju... a znaš i sam da si tu tanak...

Pa ti definitivno nisi patriota jer koristis svaku priliku da napadnes Srbiju i za potpuno sumanute stvari. Napadao si recimo Vladu Srbije zbog vakcina sto je potpuno sumanuto i ne da je nepatriotski vec u trenutku kada vlada pandemija napadati svoju drzavu je u stvari demonstracija tvoje zelje za propadanjem naroda. Sto uopste ne iznenadjuje znajuci da si sledbenik olosa koji je podrzavao i trazio nastavak bombardovanja a radi sopstvenih politickih ciljeva...

Stoga se mani price o patriotizmu, takvi kao ti obicno zavrse ispred streljackog stroja nakon vecih nacionalnih tragedija...

Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Avocado рече

Pa ni on nije rekao da nam od pomenutih ne preti opasnost... :)

Ali nisi ni trepnuo kada sam ti prvi put rekao da izmišljaš...

Promašio si poentu... itekako si promašio... ali imaš onu temu za to...

Svakako da jeste u tvom rečniku, pošto u istom "autošovinističko pisanje" znači "ne slaže se sa mnom o nekim stvarima koje ja smatram bitnim"...

Рећи у том контексту да нам опасност вреба од нас самих је бесмислица. Опасност од нас саих је у дефетизму, у том конкретном случају, који је он ширио на тој теми.

Нисам ни трепну јер само био убеђен да си ти то рекао. Ниси ни ти трептао кад си ме оптуживао и лагао да имам вајду од снс.Шта ћеш, заблуда.

Нисам промашио тему. Бајку од пар хиљада супермена смо слушали од Шутановца и Тадића. Рекох и професионалци и регрути.

Па ја никад нисам ни живео у убеђењу да сам претерано паметан нити образован. Међутим нисам кретен да не видим у ком правцу иде твоје писање, у правцу класичне другосрбијанштине и бајки о демокатији што се на крају своди на штету коју Срби треба да претрпе.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bilbija рече

Pa ti definitivno nisi patriota jer koristis svaku priliku da napadnes Srbiju i za potpuno sumanute stvari.

Kad koristim svaku priliku, onda ti sigurno neće biti teško da nađeš bar jedan takav primer, osim ako nisi samo mali, patetični lažov, jel da?

Цитат

Napadao si recimo Vladu Srbije zbog vakcina sto je potpuno sumanuto i ne da je nepatriotski vec u trenutku kada vlada pandemija napadati svoju drzavu je u stvari demonstracija tvoje zelje za propadanjem naroda.

Kritikovanje političara nije napad na Srbiju, ni na državu ni na narod... to ti je već objašnjeno baš u poruci na koju repliciriaš... a ti si tek tu tanak... podržavao si sve zlotvore ove zemlje do sada koji su pogubili sve što se moglo izgubiti... a naravno jedinu vlast koja je uspešno ugušila oružanu pobunu Albanaca na teritoriji Srbije smatraš izdajničkom... jer u tvom vokabularu patriote su oni koji gube teritorije, a izdajnici su oni koji ih sačuvaju...

Pri čemu ne znam šta sam Vladu kritikovao zbog vakcina?

Цитат

Sto uopste ne iznenadjuje znajuci da si sledbenik olosa koji je podrzavao i trazio nastavak bombardovanja a radi sopstvenih politickih ciljeva...

To je već demonstrirano da lažeš... ne blamiraj se...

Цитат

Stoga se mani price o patriotizmu, takvi kao ti obicno zavrse ispred streljackog stroja nakon vecih nacionalnih tragedija...

Za patriotizam nije potrebna inteligencija ni obrazovanje... dovoljno je da voliš svoju zemlju, a ti uvek znaš da li ti nešto voliš ili ne voliš... međutim, da bi cenio da li su tuđi stavovi patriotski, tu su potrebni inteligencija i obrazovanje jer moraš da znaš i kakve će posledice proizvesti nešto što taj predlaže i da li je to dobro ili loše za zemlju... a znaš i sam da si tu tanak...

Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Kad koristim svaku priliku, onda ti sigurno neće biti teško da nađeš bar jedan takav primer, osim ako nisi samo mali, patetični lažov, jel da?

Kritikovanje političara nije napad na Srbiju, ni na državu ni na narod... to ti je već objašnjeno baš u poruci na koju repliciriaš... a ti si tek tu tanak... podržavao si sve zlotvore ove zemlje do sada koji su pogubili sve što se moglo izgubiti... a naravno jedinu vlast koja je uspešno ugušila pobunu Albanaca na teritoriji Srbije smatraš izdajničkom... jer u tvom vokabularu patriote su oni koji gube teritorije, a izdajnici su oni koji ih sačuvaju...

međutim, da bi cenio da li su tuđi stavovi patriotski,

Теби је за конкрету ствар упућено извињење. 

Па врло је битно са које позиције критикујеш. Да и та иста власт која је угушила побуну је пустила највеће шиптарске зликовце из затвора а изручила Радована и Ратка. Дачић је ту у две чорбе мирођија.

Па било би лепо да видимо да се укључиш у теме о Косову и Метохији, култури сећања на мученике Јадовинске, Јасеновачке, Олују, проблеме Срба у Хрватској, на КиМ, Црној Гори, заштити ћирилице, наталитету и другим проблемима. Тебе по приложеном то не занима.

Твој патриотизам је причање бајки о демократији. Смешно.

Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Вилер Текс рече

Рећи у том контексту да нам опасност вреба од нас самих је бесмислица. Опасност од нас саих је у дефетизму, у том конкретном случају, који је он ширио на тој теми.

Aha, kad on kaže da nam vreba opasnost od nas samih on je autošovinista, a ti kad kažeš da nam vreba opasnost od nas samih i sastoji se u defetizmu, onda si ti patriota... razumeo...

:dobro:

Нисам ни трепну јер само био убеђен да си ти то рекао. Ниси ни ти трептао кад си ме оптуживао и лагао да имам вајду од снс.Шта ћеш, заблуда.

Ja sam rekao da to verujem i naveo razloge zašto verujem... jel treba da objašnjavam razliku?

Па ја никад нисам ни живео у убеђењу да сам претерано паметан нити образован. Међутим нисам кретен да не видим у ком правцу иде твоје писање, у правцу класичне другосрбијанштине и бајки о демокатији што се на крају своди на штету коју Срби треба да претрпе.

Naravno, jer u tvom rečniku i "drugosrbijanština" ima isto ono značenje kao i "autošovinizam"... i znači "ne slaže se sa mnom o nekim stvarima koje ja smatram bitnim"...

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Aha, kad on kaže da nam vreba opasnost od nas samih on je autošovinista, a ti kad kažeš da nam vreba opasnost od nas samih i sastoji se u defetizmu, onda si ti patriota... razumeo...

:dobro:

Ja sam rekao da to verujem i naveo razloge zašto verujem... jel treba da objašnjavam razliku?

Naravno, jer u tvom rečniku i "drugosrbijanština" ima isto ono značenje kao i "autošovinizam"... i znači "ne slaže se sa mnom o nekim stvarima koje ja smatram bitnim"...

Браво.

Разлоге си смислио у својој глави. Исто као и ја. Грешка, разлике су нијансама.

Наравно да има исто значење другосрбијанство и аутошовиниза или је јако блиско. Јер ако тебе баш брига за наведене ствари можеш и да се зовеш Србољуб Србљановић, рођен на Видовдан, џабе ти је.

А у чему се ти не слажеш поводом Јасеновца, Јадовна, Црне Горе, Хага, ћирилице,  животу Срба на Косову и Метохиј, Олује? 

И зашто на тим темама ниси активан?

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Па врло је битно са које позиције критикујеш. Да и та иста власт која је угушила побуну је пустила највеће шиптарске зликовце из затвора а изручила Радована и Ратка.

Sa koje pozicije vlast koja odbrani teritoriju postaje izdajnička, a ona koja gubi teritorije je patriotska?

Kakva je to pozicija?

Дачић је ту у две чорбе мирођија.

Dačić nije bio na vlasti kad je pobuna ugušena.

Па било би лепо да видимо да се укључиш у теме о Косову и Метохији, култури сећања на мучениле Јадовинске, Јасеновачке, Олују, проблеме Срба у Хрватској, на КиМ, Црној Гори, заштити ћирилице, наталитету и другим проблемима. Тебе по приложеном то не занима.

Na nekim od tih tema sam pisao, čak se i raspravljao sa tobom... a inače je prilično glupo zaključivati o tome šta nekog ne zanima po tome da li nešto piše na nekoj temi... tom "logikom" ćeš doći do toga da prosečnog forumaša skoro ništa ne zanima...

Твој патриотизам је причање бајки о демократији. Смешно.

Ja ne pričam o svom patriotizmu... to mi je malo degutantno... nema potrebe, a i navikao sam na to da svoj patriotizam ističu uglavnom oni koji očekuju za to neku korist ili oni koji nemaju ni sa čim drugim da se pohvale u životu osim time da su negde rođeni (i samim tim deo nekog naroda)...

Nisam komentarisao svoj patriotizam, nego vaše ocene drugih...

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Sa koje pozicije vlast koja odbrani teritoriju postaje izdajnička, a ona koja gubi teritorije je patriotska?

Kakva je to pozicija?

Dačić nije bio na vlasti kad je pobuna ugušena.

Na nekim od tih tema sam pisao, čak se i raspravljao sa tobom... a inače je prilično glupo zaključivati o tome šta nekog ne zanima po tome da li nešto piše na nekoj temi... tom "logikom" ćeš doći do toga da prosečnog forumaša skoro ništa ne zanima...

Ja ne pričam o svom patriotizmu... to mi je malo degutantno... nema potrebe, a i navikao sam na to da svoj patriotizam ističu uglavnom oni koji očekuju za to neku korist ili oni koji nemaju ni sa čim drugim da se pohvale u životu osim time da su negde rođeni (i samim tim deo nekog naroda)...

Nisam komentarisao svoj patriotizam, nego vaše ocene drugih...

Са позиције да је извршила преврат, изручила председнике и генерале у хашки суд, ослободила овк зликовце, предала земљу у руке нато земаља....

Дачића вежем за изручење Радована и Ратка и учествовање у тренутној власти.

Причао сам о о твом патриотизму јер си ти помињао процене, дао си ми шлагворт да се осврнем на ту тему.

Шта си писао, о чему смо расправљали?

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...