Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 16 часа, Вилер Текс рече

То што мислим да радници требају да имају права не значи да сам у тој групацији. 

Веровао или не, радници имају масна права у Србији.
Ал је једно имати права, друго је имати судство које та права спроводи и образовану популацију која зна своја права. 

Подели на овим сајтовима

https://nova.rs/vesti/politika/ponisteni-izbori-jer-je-opozicija-dobila-mandat-u-savetu-mz/

"Izbori u Mesnoj zajednici Gradac, jedinoj u opštini Raška gde je jedan opozicioni kandidat osvojio mandat, poništeni su. Iz Lokalnog fronta Raška, navode da su izbori u nedelju održani tako da građani o njima nisu obavešteni, da je bilo prijavljenih kandidata iz vladajuće Srpske napredne stranke tačno toliko koliko je u savetima bilo mesta za koja su se nadmetali.

„Anomaliju predstavljaju glasačka mesta Varevo i Gradac, gde su kandidovane dve članice Lokalnog Fronta Raška. Dok je u Varevu napravljena agresivna kampanja protiv Danice Petrović Šumarac, u Gradcu, gde je Dragica Nikolić osvojila najveći broj glasova pored svih opstrukcija, izbori su poništeni zbog fingiranja neregularnosti u primopredaji izbornog materijala iako su svi izborni materijali regularno predati“, kažu iz LF Raška.

Kako navode, u 15 od 19 mesnih zajednica postojalo je tačno onoliko prijavljenih kandidata koliko je planiranih odborničkih mesta, svi do jednog su članovi vladajuće partije, dok je u ostale četiri mesne zajednice prijavljen tek po jedan kandidat više.

„Kao i ostali izbori u mesnim zajednicama širom Srbije poslednjih nedelja, i ovi su se odigravali po oprobanom receptu vlasti. Raspisani su i održani praktično u tajnosti. Informacija o glasanju je plasirana samo među članstvom vladajuće garniture, dok ostatak meštana nije imao lak način da sazna da se izbori uopšte održavaju“, rekli su iz Lokalnog fronta.

Iz LF Raška kažu da su na pitanje upućeno jednom kandidatu SNS-a, zašto meštani nisu obavešteni o vremenu i mestu izbora, dobili odgovor da „ko je trebao da zna, javljeno mu je“.

Lokalni Front Raška predviđa kakav sled događaja bi mogao da nastupi ukoliko bi se izbori ponovili. Kažu da je vladajuća garnitura spremna na sve da bi dobila apsolutnu vlast.

„Ono što možemo da očekujemo od njih je standardno potkupljivanje birača i pojačan pritisak na njih, s obzirom da mnogim meštanima zaposlenje zavisi od vladajuće partije. Iz dosadašnjeg iskustva na izborima, znamo da se vlast može okrenuti i radikalnijim merama, prijavljivanju prebivališta u Gradcu osoba sa strane koji nisu mešatni. Sada prijavljenih birača ima 353, ko zna koliko bi moglo da ih bude do ponovljenog glasanja. Bitno je da je sada na primeru malog Gradca jasno pokazan primer urušavanja demokratije u Srbiji, pa meštani više nisu u zabludi“, navode iz ovog odbora."

Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, haveaniceday рече

Прво нађеш политичара који се слаже са твојим ставовима и има карактер да изнесе оно где се слажете, то јест спроведе у дело, а онда станеш иза њега. 

Јер ако неко победи или изгби, нису победили ставови, него човек који има апсолутну моћ у том тренутку да те "ставове" спроводи или не спроводи. 

Pa?

Pobedio je čovek koji ima određene stavove i moć (ne baš uvek apsolutnu) da ih sprovodi ili ne sprovodi... ne znam kako iz toga sledi da moram da stojim iza čoveka, a ne stavova?

Tako se obično dolazi do toga da podržavaš nešto što je zapravo suprotno tvojim stavovima... kao npr. kad neko ko priča o tome da je za manju vladu i manje trošenja državnog novca podržava masovan i skup projekat izgradnje ogromnog zida na granici... ;)

пре 52 минута, haveaniceday рече

Све остало је кукавичлук и фолирање.

Могу ја да имам ставове какве хоћеш и да критикујем сваког политичара али тако ништа не постижем, осим што испадам неискрен (као ти) јер ћу једног политичара да критикујем масовно, а другог ћу да споменем.

То је по мом мишљењу најгори интелектуални и политички кукавичлук.

Ako ti tako proklamuješ, sigurno je istina... a kao i obično povodom te teme, svodi se na: dirao mi idola, kme, kme, loš jedan...

Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, haveaniceday рече

Па да, недостајем вам вођа, план, програм, идеја. Више мање вам све недостаје....

Ne znam koji smo to mi... ja nisam član ni jedne stranke niti sam ikada bio... ali kao što sam ti već rekao, sasvim je u redu da glasaš za Vulina i Vučića ako ti se njihov plan, program i ideje više dopadaju od planova, programa i ideja ama baš svih opozicionih stranaka...

Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bilbija рече

Evo i ja cu da pomognem finansijski... naci cu nekog jeftinog noivinara za par stotina evra sa Pescanika da hvali vasu stranku i da kudi sve ostale ...

Хвала ти. И обавезно да им дамо један суши и слику бриселског контејнера, јер тамо смеће мирииишееее.

Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Pa?

Pobedio je čovek koji ima određene stavove i moć (ne baš uvek apsolutnu) da ih sprovodi ili ne sprovodi... ne znam kako iz toga sledi da moram da stojim iza čoveka, a ne stavova?

Не мораш ако не желиш заправо да постигнеш ништа. Ако желиш да постигнеш нешто у политичком смислу мора иза и човека и ставова. 
Ако хоћеш да глуматаш независног интелектуалаца по форумима онда можеш само ставовима. 

То ти је исто као у рату, мораш иза "вође" када су борбе у питању. Не знам шта је ту нејасно. 

Цитат

Tako se obično dolazi do toga da podržavaš nešto što je zapravo suprotno tvojim stavovima... kao npr. kad neko ko priča o tome da je za manju vladu i manje trošenja državnog novca podržava masovan i skup projekat izgradnje ogromnog zida na granici... ;)

Наравно, такав је живот, мораш правити компромисе. Не знам шта је ту проблематично, ја сам прагматичан човек не занима ме да будем "форумски интелектуалац са интегритетом" већ се борим срчано за оно што мислим да унапређује свет без обзира јер није 100 % у складу са мојим ставовима. 

Цитат

Ako ti tako proklamuješ, sigurno je istina... 

Јок, то је моје мишљење које објашњавам. Да ли је истина немам појма, али не видим нешто аргумената да није истина. 

Цитат

Ne znam koji smo to mi... ja nisam član ni jedne stranke niti sam ikada bio... ali kao što sam ti već rekao, sasvim je u redu da glasaš za Vulina i Vučića ako ti se njihov plan, program i ideje više dopadaju od planova, programa i ideja ama baš svih opozicionih stranaka...

Ви којима смета вучић и хоћете да га смените. Ако хоћеш да смениш вучића треба ти неко ко ће да дође на његово место и нека политика коју ће да практикује. Ти ниси споменуо тог неког нити имаш неког иза кога би стао. 

Ма наравно да нећу стварно да гласам за вучића, само нећу ни да кукам по вучићу када у опозицији нема никог да ваља. Смешно ми је то кукање, лузерски менталитет, као Николић када кука на запад, све је запад крив и то. 

Тако и ви овде све је вучић крив итд. 

Просто ми је постала одбојна и иритантна та култура кукања и кмечања без икаквог заузимања или деловања. 

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Веровао или не, радници имају масна права у Србији.
Ал је једно имати права, друго је имати судство које та права спроводи и образовану популацију која зна своја права. 

Хм. Па не бих се сложио. Има ствари које су добре али су симболичне у реалном свету. Има много неправде, иживљавања али многе се ствари могу решити кад човек бахатом послодавцу стави до знања неке ствари...

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Хм. Па не бих се сложио. Има ствари које су добре али су симболичне у реалном свету. Има много неправде, иживљавања али многе се ствари могу решити кад човек бахатом послодавцу стави до знања неке ствари...

Буквално су радничка права топ, главни проблем је јер се не примењују и много корупције. 
Колико су заправо јака радничика права видиш код образованијих и боље плаћених радника који имају лове да гањају своје послодавце и познавање сопствених права. 

Проблем је што се послодавци иживљавају на ниже плаћеним радницима које врло лако заплаше, који често немају ресурса да се прегањају правно са послодавцима и који често немају основно познавање сопствених права. 

Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Da, ako se uzme u obzir sve što si izmislio i lupio, onda sam <uneti random besmislenu uvredu klinaca koji šilje na Ćirjakovića>

:)

Нисам ја измислио. Ти у антисрпском правцу пишеш. Сам си рекао да нам не прети опасност од усташа и учковаца у шта само глуп човек верује. Или си глуп или си аутошовиниста. Ево рецимо здушно те подржава @GeniusAtWork а сви добро знамо да Шиптари једва чекају да отму Медвеђу, Бујановац, Прешево, читаву Топлицу и све до Ниша у коме, колико сам схватио овај твој истомишљеник живи.

И једини који упражњава онанију си ти, менталну аутошовинистичку онанију.

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, haveaniceday рече

Буквално су радничка права топ, главни проблем је јер се не примењују и много корупције. 
Колико су заправо јака радничика права видиш код образованијих и боље плаћених радника који имају лове да гањају своје послодавце и познавање сопствених права. 

Проблем је што се послодавци иживљавају на ниже плаћеним радницима које врло лако заплаше, који често немају ресурса да се прегањају правно са послодавцима и који често немају основно познавање сопствених права. 

Управо због овог задњег пасуса кажем да је све то симболично. Мора се наћи неки механизам.

Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс Си размишљао да покренеш неки блог? Пошто видим да си креативан, па би било много занимљивије да своје фантазије и трипове о другим људима преусмериш на нешто мало креативније.

А можеш да позовеш и твог другара из Италије да ти се придружи, и он је исто пун маштарија. Па да лепо заједно нешто направите.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Управо због овог задњег пасуса кажем да је све то симболично. Мора се наћи неки механизам.

То је проблем нашег система... шта је ту је. 
Када су у круевцу биле демонстрације против поскупљења бензина дошло је пар батинаша, лупило три шамара и 50 људи са аутомобилима се разбежало. 

Уместо да су их ухватили и бацили у мораву.... 

Дакле проблем је у систему и кулутури. 

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

@Вилер Текс Си размишљао да покренеш неки блог? Пошто видим да си креативан, па би било много занимљивије да своје фантазије и трипове о другим људима преусмериш на нешто мало креативније.

А можеш да позовеш и твог другара из Италије да ти се придружи, и он је исто пун маштарија. Па да лепо заједно нешто направите.

Хвала за комплимент. Могао бих, није лоша идеја.

Али чисто за твоју информацију, врло је реално да Шиптари желе да ти дођу под прозор. Да се мало скинеш са Пешчаника и распиташ видео би да је то тако.

Пс: Прва текст ће бити о томе како у Бриселу наши аутошовинисти сплаваре кроз канализацију. Ако то не радиш онда си балканац.

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Не мораш ако не желиш заправо да постигнеш ништа. Ако желиш да постигнеш нешто у политичком смислу мора иза и човека и ставова. 
Ако хоћеш да глуматаш независног интелектуалаца по форумима онда можеш само ставовима. 

Čudna neka dihotomija... da nije tvoja, rekao bih da je niđe veze... :)

Kako ti ova zvuči:

Ne moraš da piješ jogurt ako ne želiš zapravo da postigneš ništa. Ako želiš da postigneš nešto u moto trkama moraš da piješ jogurt. Ako hoćeš da glumataš nezavisnog umetnika na festivalima onda možeš i da piješ samo mleko.

Jel ova nešto drugačija?

То ти је исто као у рату, мораш иза "вође" када су борбе у питању. Не знам шта је ту нејасно. 

Ovde mi je nejasno kako su rat i komanda u ratu valjana analogija za izbore.

Наравно, такав је живот, мораш правити компромисе. Не знам шта је ту проблематично, ја сам прагматичан човек не занима ме да будем "форумски интелектуалац са интегритетом" већ се борим срчано за оно што мислим да унапређује свет без обзира јер није 100 % у складу са мојим ставовима. 

Meni je teško da smatram da svet unapređuje nešto što je suprotno mojim stavovima... zato bih na primer da sam na tvom mestu u pomenutoj situaciji mogao da kažem da Tramp radi dobar posao i priča dobre stvari ali da mu je to sa zidom glupo i loše.... ne bih morao da se blamiram... a problematična je i ideja da bilo kakve veze sa pragmatizmom ima to da li ćeš da pored glasanja za nekog braniti svaki njegov potez tj. njega kao ličnost, a ne samo one poteze koji su dobri... nisam siguran šta uopšte zamišljaš da je tu pragmatično i sa kim praviš kompromis osim sa samim sobom... i to sve kad zanemarimo da baš u toj situaciji tvoja pragmatičnost konkretnom američkom predsedniku ne donosi čak ni tvoj glas niti bilo čiji jer živiš u Srbiji i raspravljaš se na srpskom forumu.

Јок, то је моје мишљење које објашњавам. Да ли је истина немам појма, али не видим нешто аргумената да није истина. 

Ne objašnjavaš... samo proklamuješ... koji argument si izneo pa očekuješ nekakav kontra-argument? Najozbiljnije pitam, možda sam prevideo ili nisam razumeo... 

Ви којима смета вучић и хоћете да га смените. Ако хоћеш да смениш вучића треба ти неко ко ће да дође на његово место и нека политика коју ће да практикује. Ти ниси споменуо тог неког нити имаш неког иза кога би стао. 

Kao što i sinoć rekoh Vileru, ja nisam za to da dođe neki kalif umesto kalifa, nego sam za to da nemamo kalifa... on je bolje-da-ne-pričam-šta, pa ga i razumem, samo mi nije jasno kako proklamovani libertarijanac smatra da mu je umesto dosadašnjeg kalifa potreban neki drugi kalif...

Ма наравно да нећу стварно да гласам за вучића, само нећу ни да кукам по вучићу када у опозицији нема никог да ваља.

Nećeš da "kukaš po" Vučiću, nego hoćeš da "kukaš po" opoziciji?

Смешно ми је то кукање, лузерски менталитет, као Николић када кука на запад, све је запад крив и то. 

Просто ми је постала одбојна и иритантна та култура кукања и кмечања без икаквог заузимања или деловања. 

Meni je isto smešno kukanje... još smešnije mi je kada neko izmišlja kukanje tamo gde ga nema...

Mi ovde? Ja nisam ovde video da neko iznosi takve paušalne i neobrazložene kritike... obično su prilično dobro obrazložene... u stvari, nisam u pravu, video sam i to:

у опозицији нема никог да ваља.

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

Kao što i sinoć rekoh Vileru, ja nisam za to da dođe neki kalif umesto kalifa, nego sam za to da nemamo kalifa... on je bolje-da-ne-pričam-šta, pa ga i razumem, samo mi nije jasno kako proklamovani libertarijanac smatra da mu je umesto dosadašnjeg kalifa potreban neki drugi kalif...

Па кад види слепце који претендују да га замене или твоје бајке о праведној демократији за све (поготово усташе, учковце, разне облике менталних девијација) а за Србе најмање или ништа (бити Србин није сами име и презиме а отуђење од своје Суштине, идентитета, историје, интереса, културе) наравно да ће пожелети да Вучић остане на власти.

• Оплаках :)) 1
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...