Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 6 минута, Вилер Текс рече

Не постоји вероватно. Ако постоји глупо је да то крију.

Међутим тражити промену да би поставили никога или неке самозване експерте је потпуно сулудо.

Ma da... normalno je da Vučić doveka vlada... :D  promene su bez veze... 

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Šta podrazumevaš pod "zaista kontroliše"?

Narod u svakoj zemlji kontroliše sistem i političare, samo su različite kontrole i različito to šta neki narod svojim političarima dopušta... i u Severnoj Koreji postoji neka mera koju kada bi režim prešao, nestao bi u roku od odmah...

Апсолутно не контролише.Ексцеси су када народ направи преврат али он у крајњој линији не доноси промену. Овде не рачунам "обојене револуције" које нису инициране од народа. То су промене на горе.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

Ma da... normalno je da Vučić doveka vlada... :D  promene su bez veze... 

Може брате промена. Али не мислим да је боље поставити ваздух уместо Вучића. Просто мора постојати човек, програм, идеја. А не хистерисање.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Може брате промена. Али не мислим да је боље поставити ваздух уместо Вучића. Просто мора постојати човек, програм, идеја. А не хистерисање.

Eh, i ti ga pretera ... Nije valjda da ocekujes razumno ponasanje od opozicije ... Cuj, ne moze vazduh.... A zasto ne moze?

81ujIdWu9NL._AC_SL1500_.jpg

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Апсолутно не контролише.Ексцеси су када народ направи преврат али он у крајњој линији не доноси промену. Овде не рачунам "обојене револуције" које нису инициране од народа. То су промене на горе.

Pa sama okolnost da se dešava da narod napravi prevrat negira tvoju tvrdnju da "apsolutno ne kontroliše"... kontroliše svuda samo što u različitim zemljama su različiti obim, sredstva, mogućnosti kontrole kao i kriterijumi šta je političarima dozvoljeno, a šta nije.

Ako hoćeš da kažeš da ne postoji apsolutna kontrola... u smislu da je ama baš sve što se desi u nekoj državi u skladu sa voljom naroda... tu se naravno slažemo i očigledno je da to nigde ne postoji, samo ne znam zašto je isticanje te okolnosti relevantno za dosadašnji tok razgovora...

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Pa niko nije predložio ni vazduh ni histerisanje... jedini koji histeriše su Vučićevi Svedoci kada se pomene mogućnost da Vođa kulta slučajno sutra ne bude na vlasti... to je ravno smaku sveta i postavljanju vazduha za predsednika...

Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Pa sama okolnost da se dešava da narod napravi prevrat negira tvoju tvrdnju da "apsolutno ne kontroliše"... kontroliše svuda samo što u različitim zemljama su različiti obim, sredstva, mogućnosti kontrole kao i kriterijumi šta je političarima dozvoljeno, a šta nije.

Ako hoćeš da kažeš da ne postoji apsolutna kontrola... u smislu da je ama baš sve što se desi u nekoj državi u skladu sa voljom naroda... tu se naravno slažemo i očigledno je da to nigde ne postoji, samo ne znam zašto je isticanje te okolnosti relevantno za dosadašnji tok razgovora...

Рекох ексцес. Апсолутна контрола у смислу удахни издахни није била подразумевана. Молим те да схватиш смисао, правац итд излагања без жеље да теоретишемо о речи контрола.

Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Pa niko nije predložio ni vazduh ni histerisanje... jedini koji histeriše su Vučićevi Svedoci kada se pomene mogućnost da Vođa kulta slučajno sutra ne bude na vlasti... to je ravno smaku sveta i postavljanju vazduha za predsednika...

Хистерисање је присутно у критици Вучићевог режима. Овде је раније речено, а мислим да си ти рекао, било ко да дође. Мислим, нисам сигуран. У том смислу било ко, што многи мисле, јесте ваздух. Ја се заиста радујем правој алтернативи тренутном систему.

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Рекох ексцес. Апсолутна контрола у смислу удахни издахни није била подразумевана. Молим те да,схватиш смисао, правац итд излагања без жеље да теоретишемо о речи контрола.

Pokušavam da shvatim... ali ne mogu da čitam misli...

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Pokušavam da shvatim... ali ne mogu da čitam misli...

Народ нема контролу власти у смислу:поднесите извештај, губите функције, идете у затвор, сносите одговорност...

Дакле нема механизме ни могућности да буде шеф властима. Не постоји демократија. Демос ден крати,ако би се тако рекло на грчком народ не влада. 

Неки политичар може сносити последице али су то изузетци и жртвена јагњад. То што неко изгуби изборе не значи у већини случајева ништа за тог човека. 

Подели на овим сајтовима

Хистерисање је присутно у критици Вучићевог режима.

Daleko više kod onih kojima nije dobro čim se pomene mogućnost da Vođa kulta slučajno sutra ne bude na vlasti...

Овде је раније речено, а мислим да си ти рекао, било ко да дође. Мислим, нисам сигуран. У том смислу било ко, што многи мисле, јесте ваздух.

Nije vazduh.

Nisam rekao bilo ko... bilo je tu još kvalifikacija... tj. mislim da se (kao odgovor na pitanje: za koga da glasam) odnosilo na to da možeš slobodno da glasaš za bilo koga od trenutne opozicije, ne računajući lažnu opoziciju... ko god od njih je najbliži tvojim stavovima...

Takođe, opozicija može da skine Vučića samo kao koalicija, tako da neće tu biti "neko" ko je samo zamenio ovog, već grupa nekih...

Ја се заиста радујем правој алтернативи тренутном систему.

To valjda nije ništa drugačije od: "Ja sam za Vučića"?  Valjda se podrazumeva za koga god da si da se raduješ ako se pojavi neko bolji...

Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

Народ нема контролу власти у смислу:поднесите извештај, губите функције, идете у затвор, сносите одговорност...

Дакле нема механизме ни могућности да буде шеф властима. Не постоји демократија. Демос ден крати,ако би се тако рекло на грчком народ не влада. 

Неки политичар може сносити последице али су то изузетци и жртвена јагњад. То што неко изгуби изборе не значи у већини случајева ништа за тог човека. 

пре 56 минута, Вилер Текс рече

Онда си џабе писао. Значи има легитимну подршку коју сви треба да уваже.

Narod ne vlada ali Vučić ima legitimnu podršku naroda, koju svi treba da uvaže...

12:smeha:

Vulinizacija političke misli i teorije...

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Narod ne vlada ali Vučić ima legitimnu podršku naroda, koju svi treba da uvaže...

12:smeha:

Vulinizacija političke misli i teorije...

Ја сам одговаро на тврдњу форумаша који је оспоравао легитимност власти па је и сам после рекао да је ипак легитимно.

По званичним правилима.

Ово прво што си цитирао је оно што ке реалност на терену која је далеко од званичних правила.

Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Daleko više kod onih kojima nije dobro čim se pomene mogućnost da Vođa kulta slučajno sutra ne bude na vlasti...

Nije vazduh.

Nisam rekao bilo ko... bilo je tu još kvalifikacija... tj. mislim da se (kao odgovor na pitanje: za koga da glasam) odnosilo na to da možeš slobodno da glasaš za bilo koga od trenutne opozicije, ne računajući lažnu opoziciju... ko god od njih je najbliži tvojim stavovima...

Takođe, opozicija može da skine Vučića samo kao koalicija, tako da neće tu biti "neko" ko je samo zamenio ovog, već grupa nekih...

To valjda nije ništa drugačije od: "Ja sam za Vučića"?  Valjda se podrazumeva za koga god da si da se raduješ ako se pojavi neko bolji...

Дакле трула коалиција испушених муштикли за боље сутра. Не бих.

Да другачије је. Ја се.заиста радујем промени власти и да дође бољи и после бољег бољи али тренутно се као алтернатива нуди трула коалиција испушених муштикли.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...