Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 5 минута, Avocado рече

Zaduže nam decu, unuke i praunuke za još milijardu evra i genijalci im aplaudiraju... 
confused1

Аплаудирају им генијалци чија деца, унуци и праунуци неће да враћају тај дуг  ;) 

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

http://informer.rs/vesti/drustvo/394687/svet-u-soku-vojska-srbije-moze-da-kontrolise-vreme-tajno-oruzje-bice-prikazano-tokom-putinovog-boravka-u-nasoj-zemlji SVET U ŠOKU! VOJSKA SRBIJE MOŽE DA KO

Постоване слике

пре 1 минут, Bokisd рече

i meni nije bas jasno, ne_shvata.... prakticno se unistava buducnost nase dece.... 

Šta ti nije jasno? Pozajmiš milijardu evra koje će da vraćaju naši unuci (decu si već prezadužio)... pola od toga daš ljudima u vidu 60 evra... druga polovina negde nestane... ubediš morone u to da si im ti poklonio 60 evra... nađeš ljude koji će da to proglase uspehom... win-win...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Milan Nikolic рече

Да ли се питате кад сте се ознојили задњи пут. :)

Nema potrebe da se pitam. Znam - kada sam pročitala ovu vest.

• Радостан 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Avocado рече

Šta ti nije jasno? Pozajmiš milijardu evra koje će da vraćaju naši unuci (decu si već prezadužio)... pola od toga daš ljudima u vidu 60 evra... druga polovina negde nestane... ubediš morone u to da si im ti poklonio 60 evra... nađeš ljude koji će da to proglase uspehom... win-win...

da, znam, malo sam vise karikaturno pitao.... ajd da se ulaze u nesto sto ce da stvori profit i mogucnost ekonomskog napredovanja kako bi lakse vracali pozajmice zajedno sa kamatama,... nego ovako je jos gore jer se ulaze u trenutne stvari tj. taj Vuckov trenutni win - win.... (inace pravi Win-Win drzi kod nas onaj Kokeza i ekipa,... Vucko njemu IT trziste,.... Kokeza njemu malo pripomogne da Vuckova mezimica Zvezda nema problemos da osvoji jos neku titulicu,...:D)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 минута, GeniusAtWork рече

Аплаудирају им генијалци чија деца, унуци и праунуци неће да враћају тај дуг  ;) 

Jos kada bi se vi malo obrazovali ekonomski , cisto da ne mlatite gluposti bilo bi super ... :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Bilbija рече

Jos kada bi ti znao sta su drzavne  obveznice ... :))

De prosvetli me... živ nisam dok ne čujem od tebe šta su... da se lepo svi nasmejemo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Avocado рече

De prosvetli me... živ nisam dok ne čujem od tebe šta su... da se lepo svi nasmejemo...

Odvaliti glupost, poput one tvoje od malo pre je kao da si rekao da je Bezos budala jer izdaje obveznice Amazona.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Bilbija рече

Odvaliti glupost, poput one tvoje od malo pre je kao da si rekao da je Bezos budala jer izdaje obveznice Amazona.

Kao prvo nisam rekao da je Vučić budala, nego da je zadužio našu decu i unuke.

Kao drugo, Bezos ne izdaje obveznice Amazona. Obveznice i akcije su različite stvari. Znao sam da ćeš da odvališ nešto glupo ali nisam se nadao da će biti toliko glupo. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

60 miliona evra... Brkić je malo preterao i teško da bi bilo ko to radio za 60.000 ali... 60 miliona... :)

RS.N1INFO.COM

Novinar Miša Brkić laže za N1 da veruje da je posao izrade informacionog sistema za...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Битно је да сви подржимо актуелну власт. Чувајте се људи хејтова. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Avocado рече

Kao prvo nisam rekao da je Vučić budala, nego da je zadužio našu decu i unuke.

Kao drugo, Bezos ne izdaje obveznice Amazona. Obveznice i akcije su različite stvari. Znao sam da ćeš da odvališ nešto glupo ali nisam se nadao da će biti toliko glupo. 

Nikakve razlike nema izmedju drzavnih obveznica ili obveznica nekog preduzeca. Ima razlicitih vrsta obveznica, sa razlicitim dospecima, nacinima ubiranja profita itd, ima ih gomila razlicitih vrsta. Ali sve sluze u svrhu pribavljanja kapitala. Krediti, obveznice sluzer tome , pribavljanju kapitala. I kao sto je budalastina reci da amazon zaduzuje decu i unuke radnika kada podsigne kredit ili izda obveznice , budalastina je reci to isto za drzavu. Drzavne obveznice su samo sigurnije jer drzave mnogo teze propadaju od firmi. Milosevice obveznixce za "brze pruge Srbije su ti primer drzavnih obveznica.

Kredit je odlicna star, obvveznice su odlicna stvar i samo neznalica moze tvrditi suprotno. Moze se govoriti o dobrom ili losem koriscenju tog kapitala ali samo poreikupljanje kapitala obveznicama je odlicna stvar.

SAD i sve drzave sveta izdaju te obveznice i sto je drzava stabilnija radiuje ih kupuju investitori. Kina poseduje nekih 700 mlrdi $ americkih obveznica, sto znaci da su dobili od Kine tu kolicinu svezeg kapitala.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Bilbija рече

Nikakve razlike nema izmedju drzavnih obveznica ili obveznica nekog preduzeca. Ima razlicitih vrsta obveznica, sa razlicitim dospecima, nacinima ubiranja profita itd, ima ih gomila razlicitih vrsta. Ali sve sluze u svrhu pribavljanja kapitala. Krediti, obveznice sluzer tome , pribavljanju kapitala. I kao sto je budalastina reci da amazon zaduzuje decu i unuke radnika kada podsigne kredit ili izda obveznice , budalastina je reci to isto za drzavu. Drzavne obveznice su samo sigurnije jer drzave mnogo teze propadaju od firmi. Milosevice obveznixce za "brze pruge Srbije su ti primer drzavnih obveznica.

Kredit je odlicna star, obvveznice su odlicna stvar i samo neznalica moze tvrditi suprotno. Moze se govoriti o dobrom ili losem koriscenju tog kapitala ali samo poreikupljanje kapitala obveznicama je odlicna stvar.

Ok... drago mi je da si ipak naučio nešto samo ovako se ne piše: Avocado bio si u pravu da su nas zadužili sa još milijardu evra, mislio sam da su obveznice nešto drugo,izvini na bilbijanju...

Ok, sad kad si naučio tu lekciju (nema na čemu), da pređemo na sledeću... kompanije ne pozajmljuju novac radi pribavljanja kapitala... pozajmice (u svim vidovima uključujući i obveznice) se ne knjiže kao kapital niti se u teoriji smatraju kapitalom. Kapitalom se smatra ono što su vlasnici uložili.

Problem u poređenju sa Amazonom je što Amazon ne prihoduje većinu svojih prihoda tako što nekom uzme novac kao što država radi sa porezima... 

Zbog toga će naša deca i unuci vraćati ova zaduženja, a deca Amazonovih radnika neće nikad vraćati pozajmice Amazona... jer Amazon ne može nikom da otme novac, a država može...

Takođe, poređenje sa Amazonom je bezvezno jer kad bi Amazon za osam godina povećao prihode za par procenata, a duplirao dug direktor istog više ne bi mogao da bude direktor motela.

пре 5 часа, Bilbija рече

SAD i sve drzave sveta izdaju te obveznice i sto je drzava stabilnija radiuje ih kupuju investitori.

Aha... i nigde se ne slave kao neki uspeh... naročito kad je kamata skoro najgora u Evropi... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...