Jump to content
Avocado

Napredna zona sumraka

Rate this topic

Recommended Posts

On 18.3.2020. at 20:48, GeniusAtWork рече

Оби је у праву, Шабић је причао о томе пре неки дан. Ванредно стање може да се уведе само ако је земља у рату или постоји претња ратом, оружаном побуном или нешто слично што угрожава опстанак земље. И проглашава га Скупштина. Ванредна ситуација је предвиђена управо за ово што сада имамо, епидемију. И елементарне непогоде и слично.

Ови су мало заобишли Устав тиме што су прогласили да не сме бити више од 100 људи на скуповима у затвореном, па зато Скупштина не може да заседа (што и Шабић каже да је апсурд), па је онда Вучић прогласио ванредно стање уместо њих. А када је уведено ванредно стање, Влада може да по потреби укине и још нека права грађана загарантована Уставом. Што екипи на власти и те како може да буде корисно.

Тако да пала им је секира у мед са овом ситуацијом.

Ali cinjenica da i dalje imamo masu ljudi koja to (svesno) ne vidi je ono sto je u svemu tome porazavajuce.

Naravno, to je samo razlog vise za optimizam i nepokolebivo insistiranje na blagorazumnosti.

"A dok ste vi u kućnom pritvoru, u međuvremenu dešavaju se raznorazne stvari..."

...

Ненад Црни Предојевић

Због одлуке Комесаријата за избеглице, који су без сазнања и сагласности општинске управе и без обавештавања мештана села Делиблата а и грађана општине Ковин донели одлуку о насељавању миграната са Блиског истока и Африке народ је данас изашао на протест који ће се наставити и у време полицијског часа. Мештани Делиблата и Ковина поручују да неће поштовати одлуку о полицијском сату по цену обрачуна са полицијом и војском.
Стога позивају све људе да им се придруже и прате ток догађаја и да у својој борби дозову памети власт да то неће моћи. Мигранти нити су тестирани на Ковид 19 , како су прешли границу ноћу под пратњом?

...

90725656_2279257595709844_78667450394670

91280814_2279257552376515_83812387337682

https://www.facebook.com/arsen.carkic?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARDsmVGJ10
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2279257592376511&set=pcb.2279257

"Tako...ljudima koji prelaze granicu bez regularnih putnih isprava, dok su naši sugrađani sa regularnim pasošima i dokumentima zarobljeni po Parizu/Frankfurtu/Beču itd, koji (za razliku od nas svih) nisu prošli nikakve karantine/samoizolacije i štagod, koji ovde dolaze NELEGALNO (a nikakva vojska/policija ih ne sprečava u tome), i koji nisu testirani na bilo kakve bolesti (za razliku od naših građana koji se vraćaju iz EU a čija se ljudska prava krše masovno) - se omogućuje da budu građani višeg reda. Vučić je trenutno poslao policiju i vojsku na građane Deliblata.

Građanima koji plaćaju porez, poštuju zakon itd se pišu - krivične prijave (baš me zanima na koji zakon će se pozvati), a ljudima koji su protiv zakona došli na teritoriju Evrope se kupuju kuće i to od strane istih koji se prave kako u Bosni/Srbiji/Hrvatskoj/Makedoniji/Crnoj Gori - uopšte nema sirotinje, siromašnih i gladnih, nego, eto trebamo mi (za pare Eu fondova) namirivati nenamirene Pakistance i kompaniju u sred ovog opšteg haosa.

Dno dna."

https://www.facebook.com/kSfgIeHF4LmerVNeeTBceId6-ix02-3hOTDebYFv_6Zfy4Ul8&fref=nf

RS.N1INFO.COM

Bivši poverenik za informacije od javnog značaja Srbije Rodoljub Šabić izjavio je, povodom najava o mogućem uvođenju...

пре 44 минута, obi-wan рече

@GeniusAtWork 

Za kad su najavili?

Ја знам само за оно кад је уведен полицијски час па је АВ претио да ће да га продужи и на 24 часа ако се не смањи број људи на улицама. Негде у исто време су онај пајсер Крле и још неки прилепак (заборавио сам име) предложили да се укину друштвене мреже док траје криза.

Не знам да ли на то мисли ил је нешто опет покренута та тема. Ја ништа нисам прочитао задњих дана да се помиње опет.

@obi-wan  @Dimitrije  Сад сам баш налетео на ово, данашња вест:

WWW.KURIR.RS

Vaganje: U ovom trenutku nema potrebe za tim, ali ako se situacija bude pogoršala, ni ta mera nije isključena, kao ni zatvaranje centralnih beogradskih opština, pojasnio je on

Знам да је Курир у питању, ал' где има дима има и ватре...

пре 13 часа, GeniusAtWork рече

@obi-wan  @Dimitrije  Сад сам баш налетео на ово, данашња вест:

WWW.KURIR.RS

Vaganje: U ovom trenutku nema potrebe za tim, ali ako se situacija bude pogoršala, ni ta mera nije isključena, kao ni zatvaranje centralnih beogradskih opština, pojasnio je on

Знам да је Курир у питању, ал' где има дима има и ватре...

Za sad je ovo samo pesak u oci. Ostaje da se vidi za dalje...

Има и горих ствари од вируса...

DIREKTNO.RS

Žestoka polemika povela se oko toga da li je dozvoljeno odstupanje od ustavnih normi u cilju sprečavanja zaraze i zaštite ljudi. Marketinški stručnjak Nebojša Krstić poručuje svim...

22 minutes ago, gavrosaurus said:

Симпатизери или не, неважно је али послушајте:

Сад сам баш хтео да поставим. Човек убо за 10 :dobro: Било је крајње време да му неко одговори како заслужује :skidamkapu:

PESCANIK.NET

Za samo nekoliko dana smo od dileme „stanje ili situacija“ došli do dileme da li se nalazimo u vanrednom ili ratnom stanju. Treća mogućnost je da svedočimo državnom udaru…