Jump to content
Avocado

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Recommended Posts

Foto-Predrag-Trokicic-thumb-17.jpg
PESCANIK.NET

Burek koji je Vučić ponudio radnicima JKP Gradska čistoća nije tek običan burek, već je pre svega medijum za razmenu energije između vođe i građana, u smislu većeg priliva kapilarnih glasova.

„Posebno sam srećan što smo Nebojša, Goran i ja posetili radnike JKP Gradska čistoća u Beogradu, najvrednije ljude koji rade [užasno] odgovoran posao“, objavio je brže bolje predsednik Aleksandar Vučić, pošto se vratio sa ponoćnog performansa, u koji su on, Goran i Nebojša investirali mali iznos novca, za otprilike pet do šest tepsija bureka, što im se vratilo kao vest dana koja je lansirana preko svih kontrolisanih medija. Ova vest, kategorisana kao jedna od najvažnijih, objavljena je u subotu kasno uveče, između 23h 29 min (Blic) i 23h 54 min (RTS), dok su se iz minuta u minut oglašavali i ostali mediji: Tanjug, Informer, Novosti, B92, Kurir, Alo, RTV, Pink. Sama vest je strukturirana kao kombinacija dve izjave (Vučića i radnika Marinkovića iz JKP Gradska čistoća), nekoliko fotografija iz radničkog prostora i kamiona za transport đubreta i video zapisa koji je pre ponoći objavljen na zvaničnom instagram profilu predsednika Srbije.

Sam video predstavlja izvor svih slobodnih tumačenja tabloidnih medija koji su „pakovali“ ovu vest po sopstvenom nahođenju, a u skladu sa imperativom glorifikacije predsednikovog pregalačkog rada. Naime, u maloj prostoriji neokrečenih, oguljenih zidova, za spojenim stolovima, kao na nekoj tajnoj večeri sede radnici sa predsednikom, neposredno nakon scene jedenja bureka koja vremenski prethodi snimku. Vidi se da je Vučić najmanje pojeo, on je ozaren samim činom svog druženja s narodom, odnosno s radnicima koji, kako on kaže, rade najteži posao. Onda on izgovara svoju rečenicu koja će u neznatno izmenjenom obliku biti objavljena na njegovom tviteru, a malo kasnije i u navedenim medijima. Kopča između njegovog kratkog ushićenog govora i govora radnika predstavlja njegov šlagvort za radnika Marinkovića, koji sedi s njegove leve strane i čeka svoju rolu. Vučić ga, oslovljavajući ga prezimenom, podseća na ono što mu je već ranije rekao, a što će postati udarna vest Informera, Pinka, Novosti i Kurira. On, Vučić, prvi je predsednik koji je za poslednjih trideset godina posetio to komunalno preduzeće. Vučić se smeje, „baca pet“ Marinkoviću jer je ovaj uspeo da izgovori svoj tekst, da bi potom usledilo predsednikovo zahvaljivanje a nakon toga i horska zahvalnost radnika Gradske čistoće. Za to vreme Goran i Nebojša stoje. Masna pekarska hartija sa komadima nepojedenog bureka, između zgužvanih plastičnih kesa, kao glavne rekvizite u ovom performansu, ostaju da čekaju realni čin čišćenja.

Vučićev performans obilaska treće smene u beogradskom komunalnom preduzeću dizajniran je, svakako po savetu rumunske marketinške agencije Mažoritas, kao „silazak“ u narod, među one kojima se zapravo i obraćao sa govornice u UN-u, odakle je pravo doleteo, svrativši uz put samo po burek, Nebojšu i Gorana. Uostalom, sam je, na pitanje o tome kako je prošla večera u Njujorku, rekao da je tamo pio samo vodu i jeo hleb, a da posluženo vino nije bilo neko. Burek u JKP Gradska čistoća, međutim, bio je izvrstan. Pre svega iz razloga jer je bio istorijski, kako su to mediji bliski vlastima formulisali: Prvi put za trideset godina!, glasila je udarna vest. Goran Vesić je čak, u izjavi za Pink, „podigao“ ovu hiperbolu na razinu prvog predsedničkog bureka u komunalnom preduzeću za poslednjih 135 godina, ciljajući valjda na to da je ova Vučićeva poseta prva od Berlinskog kongresa do danas. Tanjug je ovaj „događaj“ uvrstio u glavnu vest dana, iza koje su sledile lepe vesti o Dačićevoj najavi Erdoganovih miliona, Ljajićevom protokolu o radu turističkih agencija, kao i o istorijskom polasku „prvog teretnog voza iz Kine za Srbiju“. Njegova ruta iznosi deset i po hiljada kilometara i trebalo bi da doveze opremu za izgradnju pruge od Beograda do Budimpešte. Taj istorijski voz bi trebalo da proputuje kroz Kinu, Kazahstan, Rusiju, Ukrajinu, Slovačku i Mađarsku, odakle bi ušao u Srbiju. Ministarka Mihajlović je zaboravila da kaže samo to da taj voz ne može da uđe u Srbiju tom trasom jer pruga tamo više ne postoji. Zbog toga će istorijska kompozicija ipak morati da se zaustavi negde u Mađarskoj. Ove vesti pokazuju ritam i formu oblikovanja političke stvarnosti, u kojoj od četiri vesti različitih kategorija dve moraju biti istorijske, iako je jedna netačna a druga moguća jer se radi o jeftinom performansu s burekom, pri čemu je baš ona podignuta na nivo „malog čuda“.

Živi segment Vučićevog performansa, zabeležen u videu i potom plasiran preko instagrama, u kampanji koja traje od sredine leta, ima repetitivni karakter jer se izvodi na dnevnom nivou, u najrazličitijim okolnostima i ambijentima, a praćen je trenutnim medijskim izveštajima, od kojih bi se neki mogli okarakterisati kao reperformeri (Informer, Kurir, Pink), jer uzimaju slobodu da samo Vučićevo delovanje izvedu ponovo u diskursu koji taj čin plasira publici kao događaj velikog nacionalnog i istorijskog značaja. U tom smislu, burek koji je Vučić ponudio radnicima JKP Gradska čistoća nije tek običan burek, već je pre svega medijum za razmenu energije između vođe i građana, što bi u kampanji moglo da trasira put kapilarnih glasova. Jer da je Vučić zaista bio zainteresovan za sudbinu treće smene, životni standard čistača ovog prljavog i razrovanog grada, a ne za svoju kampanju, onda bi ova poseta imala potpuno drukčiju strukturu, što bi uticalo i na drukčije oblikovanje vesti. Da je Vesić ozbiljno mislio o radnicima komunalnog preduzeća, onda bi se bar obavestio o elementarnim stvarima na sajtu Gradske čistoće, ako to već nije učinio kod direktora Marka Popadića, s kojim je danima spremao scenografiju za ovaj performans. U tom slučaju, mogao bi da vidi vest o trojici radnika JKP Gradska čistoća – Nenadu Vojvodiću, Ramadanu Zahiriju i Muhamedu Brahi – koji su neposredno pre Svetskog dana čišćenja, tokom svoje dnevne smene spasili život jednom penzioneru, koji je nameravao da izvrši samoubistvo skokom sa nadvožnjaka u Velikom Mokrom Lugu. Da je Vesić imao kapacitet da to prepozna kao važan i alarmantan događaj u gradu, onda bi i predsednička poseta imala više smisla. Ovako je ostala na razini populističkog performansa koji je koštao manje od pet tepsija bureka. Doduše, istorijskih tepsija.

Profesor Filozofskog fakulteta prozvan po nacionalnoj osnovi i "sumnjivom prezimenu" - da je Šiptar

Danijel Sinani: Očekujem reagovanje nadležnih

Ne bih se upuštao u komentarisanje izjava o mom „sumnjivom“ prezimenu i svemu ostalom što je na tu temu izrečeno. Očekujem da će nadležni organi, po službenoj dužnosti, imati šta da kažu po tom pitanju.

Piše: Snežana Čongradin 02. oktobra 2019. 07.56 Izmenjeno: 07.57
  Istinomer  
0302foto-FoNet-Ognjen-Stevanovic-678x381

Radi se o maniru koji je, nažalost, već primenjivan u slučajevima nekolicine mojih koleginica i kolega sa fakulteta, kao i drugih javnih ličnosti – kaže za Danas Danijel Sinani, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, kojeg su prorežimski mediji i novinari, nakon javnih istupa u kontekstu podrške rektorki Beogradskog univerziteta, prilikom davanja podrške studentima, demonstrantima zbog plagiranog doktorata ministra finansija Siniše Malog, prozivali na nacionalnoj i verskoj osnovi, nazivajući ga „Šiptarom“ u uvredljivom i nametnuto rasističkom i ponižavajućem kontekstu.

Sinani za Danas kaže da bi „možda bilo uputno samo demantovati niz neistina koje su tom prilikom plasirane“.

– Naime, nikada se nisam izjašnjavao o doktoratu Siniše Malog, isključivo zato što smatram da time treba da se bave odgovorna tela Univerziteta. Ako to bilo koga uopšte interesuje (a ne mislim da bi trebalo), moje državljanstvo je srpsko i nikada se nisam drugačije izjašnjavao. Konačno, albanski jezik se predaje na Filološkom fakultetu a ja sam profesor Filozofskog fakulteta, prema tome, ne predajem albanski jezik niti „roka mandoljina“ šta god to značilo, već predajem Narodnu religiju Srba i još nekoliko predmeta iz oblasti Antropologije religije – ističe Sinani za Danas.

Milomir Marić, urednik TV Hepi, televizije koja ima nacionalnu frekvenciju, sprdao se i govorio u uvredljivom kontekstu o poreklu, odnosno „sumnjivom prezimenu“ Danijela Sinanija u udarnom i najgledanijem terminu. On je aludirao da je Danijel Sinani „Šiptar“ i da zato nema moralni kredibilitet da nastupa u javnosti.

Ovakav govor mržnje i nacionalne netrpeljivosti osudila je Stranka pravde i slobode, ocenjujući da omalovažavanje profesora filozofskog fakulteta Danijela Sinanija od strane voditelja televizije Hepi Milomira Marića zbog „sumnjivog prezimena“ nije samo uvredljivo i „u duhu devedesetih“, već predstavlja primer kako se stavljaju „mete na ljude čiji je jedini greh to što drugačije misle“. Milomir Marić je za profesora Sinanija rekao da predaje albanski jezik, pa da je profesor ‘roke mandoljine’, da bi za kraj praveći paralelu sa Kosovom osporio pravo profesora Sinanija da bude ‘moralni sudija’, jer bi na Kosovu ‘Tači i Haradinaj Srbina koji bi to pokušao streljali'“, navodi se u saopštenju te stranke.

Ta stranka je istakla da takve izjave predstavljaju konačan „dokaz ludila u kome živimo“ i da su jedan od razloga za bojkot izbora. „Svi koji danas vređaju, napadaju i ugrožavaju ljude, moraju biti svesni šta čine i da će za to odgovarati“, dodaje se u saopštenju.

Milomir Marić je u izjavi za Danas rekao da on „nema ništa protiv Albanaca“. „Pa, neki moji najbolji prijatelji su ti…“, rekao je on u odgovoru na pitanje Danasa kako je moguća tolika neodgovornost prilikom obavljanja javnog posla, odnosno prozivka ljudi samo na osnovu toga kako se prezivaju.

„Ma, nisam ja nikoga vređao. Ne zanimaju me interpretacije takozvanih urbanih Beograđana, ja nisam nikoga uvredio…“, rekao je Marić za naš list, ističući kako je baš on skoro uradio intervju sa Ramušom Haradinajem.

U nipodaštavajućem, iako ne na nacionalističkoj osnovi, već „kompetativnoj“, odnosno, citirajmo, „dupeulizičkom“, na ulogu Sinanija, koji se javno eksponirao nakon što je rektorka napravila dogovor sa studentima demonstrantima u vezi sa ubrzanom procedurom utvrđivanja plagijatorskog karaktera doktorata Siniše Malog, pisao je i „analitičar medija“ Ištvan Kaić, čiji tekst se prenosio na, takođe, medijima sa nacionalnom frekvencijom i pokrivenošću, a najviše na Pinku i u Novostima.

„Šta traži onda dupelizac Sinani na strani Ivanke Popović u razgovoru sa aktivistima koje i sam javno podržava? Zar nije logičnije da se nađe sa druge strane stola i zastupa njihove stavove, a ne rektorkine? Da li to znači da je Sinani zapravo sve ono kako bi rektorka želela da prikaže sebe i kako je lično priznala aktivistima, ali joj to funkcija koju obavlja ne dozvoljava, budući da je baš njega odlučila da vodi sa sobom? Isti dan kada se Sinani uključuje, njegova grupa „105 od 5 miliona“ izdaće saopštenje u kojem se traži da Savet i Senat Univerziteta „zaštite rektorku i studente od napada vlasti“, dok su dan ranije, 22. septembra, okupatori Rektorata već tvrdili da će je zaštititi ako bude imala problema zbog izjave o SNS, nastupivši novom kvazipreokret teatralnom parolom „Ne damo rektorku!“ i šireći dezinformacije da Vlada Srbije i predsednik imaju ingerencije da je smene. Prvopotpisana iz grupe „105 od 5miliona“ je bivša rektorka Marija Bogdanović, koja se takođe uključila u kampanju polualkoholisanim autorskim tekstom (pobrkala je okolnosti kada su date određene izjave predsednika Srbije) „Vučić je ukinuo autonomiju univerziteta“ 19. septembra u Danasu. Kada ga je novinarka istog tabloida sedam dana kasnije upitala kako se baš on našao u razgovorima, Sinani je nemušto odgovorio i kao jedan od razloga naveo da pretpostavlja da je to zato što dolazi sa Filozofskog fakulteta koji je poznat po aktivnoj ulozi u društvenom životu! U svom nastupu sa rektorkom u emisiji „Dan uživo“ na TV N1 25. septembra prosuće izanđalu političku frazu da je UB jedina preostala slobodna institucija u Srbiji“, piše, između ostalog, Ištvan Kaić.

link

posle izbora za mis i Posela novi sadržaj na rekonstrisanorekonstruisanom Trgu.

stiže i Vesića jelka, čeka se da temperatura padne ispod 30 ali već su krenuli sa kićenjem, biće prelepo...ovi beli čadori kao igloi i jelka i treba nam foka da donesu sa Kališa ili da se dogega polako Vasinom...ne mora sad baš polarna može i obična. da drži jednu kocku na nosu kao simbol rekonstrukcije i da tako djuska na Anu Bekutu npr. kao simbol umetničkih sadržaja...

On 2.10.2019. at 9:36, GeniusAtWork рече

Milomir Marić, urednik TV Hepi, televizije koja ima nacionalnu frekvenciju, sprdao se i govorio u uvredljivom kontekstu o poreklu, odnosno „sumnjivom prezimenu“ Danijela Sinanija u udarnom i najgledanijem terminu. On je aludirao da je Danijel Sinani „Šiptar“ i da zato nema moralni kredibilitet da nastupa u javnosti.

Ovakav govor mržnje i nacionalne netrpeljivosti osudila je Stranka pravde i slobode, ocenjujući da omalovažavanje profesora filozofskog fakulteta Danijela Sinanija od strane voditelja televizije Hepi Milomira Marića zbog „sumnjivog prezimena“ nije samo uvredljivo i „u duhu devedesetih“, već predstavlja primer kako se stavljaju „mete na ljude čiji je jedini greh to što drugačije misle“. Milomir Marić je za profesora Sinanija rekao da predaje albanski jezik, pa da je profesor ‘roke mandoljine’, da bi za kraj praveći paralelu sa Kosovom osporio pravo profesora Sinanija da bude ‘moralni sudija’, jer bi na Kosovu ‘Tači i Haradinaj Srbina koji bi to pokušao streljali'“, navodi se u saopštenju te stranke.

Ta stranka je istakla da takve izjave predstavljaju konačan „dokaz ludila u kome živimo“ i da su jedan od razloga za bojkot izbora. „Svi koji danas vređaju, napadaju i ugrožavaju ljude, moraju biti svesni šta čine i da će za to odgovarati“, dodaje se u saopštenju.

Milomir Marić je u izjavi za Danas rekao da on „nema ništa protiv Albanaca“. „Pa, neki moji najbolji prijatelji su ti…“, rekao je on u odgovoru na pitanje Danasa kako je moguća tolika neodgovornost prilikom obavljanja javnog posla, odnosno prozivka ljudi samo na osnovu toga kako se prezivaju.

„Ma, nisam ja nikoga vređao. Ne zanimaju me interpretacije takozvanih urbanih Beograđana, ja nisam nikoga uvredio…“, rekao je Marić za naš list, ističući kako je baš on skoro uradio intervju sa Ramušom Haradinajem.

Neka opere kosu za pocetak i ode kod frizera i nadje ribu! Maric! Neka napise dve pismene ljudske recenice u zivotu! Prekrajač intervjua i tabloidno...... (sad ide reč na g)

On 2.10.2019. at 9:36, GeniusAtWork рече

Profesor Filozofskog fakulteta prozvan po nacionalnoj osnovi i "sumnjivom prezimenu" - da je Šiptar

Danijel Sinani: Očekujem reagovanje nadležnih

Ne bih se upuštao u komentarisanje izjava o mom „sumnjivom“ prezimenu i svemu ostalom što je na tu temu izrečeno. Očekujem da će nadležni organi, po službenoj dužnosti, imati šta da kažu po tom pitanju.

Piše: Snežana Čongradin 02. oktobra 2019. 07.56 Izmenjeno: 07.57
  Istinomer  
0302foto-FoNet-Ognjen-Stevanovic-678x381

Radi se o maniru koji je, nažalost, već primenjivan u slučajevima nekolicine mojih koleginica i kolega sa fakulteta, kao i drugih javnih ličnosti – kaže za Danas Danijel Sinani, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, kojeg su prorežimski mediji i novinari, nakon javnih istupa u kontekstu podrške rektorki Beogradskog univerziteta, prilikom davanja podrške studentima, demonstrantima zbog plagiranog doktorata ministra finansija Siniše Malog, prozivali na nacionalnoj i verskoj osnovi, nazivajući ga „Šiptarom“ u uvredljivom i nametnuto rasističkom i ponižavajućem kontekstu.

Sinani za Danas kaže da bi „možda bilo uputno samo demantovati niz neistina koje su tom prilikom plasirane“.

– Naime, nikada se nisam izjašnjavao o doktoratu Siniše Malog, isključivo zato što smatram da time treba da se bave odgovorna tela Univerziteta. Ako to bilo koga uopšte interesuje (a ne mislim da bi trebalo), moje državljanstvo je srpsko i nikada se nisam drugačije izjašnjavao. Konačno, albanski jezik se predaje na Filološkom fakultetu a ja sam profesor Filozofskog fakulteta, prema tome, ne predajem albanski jezik niti „roka mandoljina“ šta god to značilo, već predajem Narodnu religiju Srba i još nekoliko predmeta iz oblasti Antropologije religije – ističe Sinani za Danas.

U nipodaštavajućem, iako ne na nacionalističkoj osnovi, već „kompetativnoj“, odnosno, citirajmo, „dupeulizičkom“, na ulogu Sinanija, koji se javno eksponirao nakon što je rektorka napravila dogovor sa studentima demonstrantima u vezi sa ubrzanom procedurom utvrđivanja plagijatorskog karaktera doktorata Siniše Malog, pisao je i „analitičar medija“ Ištvan Kaić, čiji tekst se prenosio na, takođe, medijima sa nacionalnom frekvencijom i pokrivenošću, a najviše na Pinku i u Novostima.

„Šta traži onda dupelizac Sinani na strani Ivanke Popović u razgovoru sa aktivistima koje i sam javno podržava? Zar nije logičnije da se nađe sa druge strane stola i zastupa njihove stavove, a ne rektorkine? Da li to znači da je Sinani zapravo sve ono kako bi rektorka želela da prikaže sebe i kako je lično priznala aktivistima, ali joj to funkcija koju obavlja ne dozvoljava, budući da je baš njega odlučila da vodi sa sobom? Isti dan kada se Sinani uključuje, njegova grupa „105 od 5 miliona“ izdaće saopštenje u kojem se traži da Savet i Senat Univerziteta „zaštite rektorku i studente od napada vlasti“, dok su dan ranije, 22. septembra, okupatori Rektorata već tvrdili da će je zaštititi ako bude imala problema zbog izjave o SNS, nastupivši novom kvazipreokret teatralnom parolom „Ne damo rektorku!“ i šireći dezinformacije da Vlada Srbije i predsednik imaju ingerencije da je smene. Prvopotpisana iz grupe „105 od 5miliona“ je bivša rektorka Marija Bogdanović, koja se takođe uključila u kampanju polualkoholisanim autorskim tekstom (pobrkala je okolnosti kada su date određene izjave predsednika Srbije) „Vučić je ukinuo autonomiju univerziteta“ 19. septembra u Danasu. Kada ga je novinarka istog tabloida sedam dana kasnije upitala kako se baš on našao u razgovorima, Sinani je nemušto odgovorio i kao jedan od razloga naveo da pretpostavlja da je to zato što dolazi sa Filozofskog fakulteta koji je poznat po aktivnoj ulozi u društvenom životu! U svom nastupu sa rektorkom u emisiji „Dan uživo“ na TV N1 25. septembra prosuće izanđalu političku frazu da je UB jedina preostala slobodna institucija u Srbiji“, piše, između ostalog, Ištvan Kaić.

link

190930-2.png
WWW.KRIK.RS

Nova fotografija do koje je došao KRIK prikazuje tajni susret poznatog kosovskog biznismena i lobiste Bedžeta Pacolija i uticajnog čoveka srpskog podzemlja Milana Radoičića...

Društvo sa jahte: Kako se kuje kosovska politika

Nova fotografija do koje je došao KRIK prikazuje tajni susret poznatog kosovskog biznismena i lobiste Bedžeta Pacolija i uticajnog čoveka srpskog podzemlja Milana Radoičića, osumnjičenog za učešće u ubistvu Olivera Ivanovića. Kako je novinarima objasnio izvor koji je dostavio fotografiju, sastanak na jahti dogodio se u leto 2017. godine, a Pacoli je ubrzo nakon toga napravio iznenađujući preokret – napustio je dotadašnje političke partnere, pridružio se koaliciji Ramuša Haradinaja i postao ministar spoljnih poslova.

Pišu: Bojana Pavlović, Stevan Dojčinović

Na luksuznoj jahti usidrenoj u luci nadomak Starog grada u Budvi odigrao se tajni sastanak. Trojica muškaraca razgovarala su uz večeru na krmi broda opremljenog nameštajem od bele kože, pokazuje fotografija do koje su došli novinari KRIK-a.

U njihovom društvu bile su i dve nepoznate ženske osobe, ali su novinari prepoznali muškarce – i oni nisu ekipa za koju se očekuje da sedi zajedno.

U beloj košulji, u sredini stola, sedi Bedžet Pacoli, najimućniji čovek na Kosovu i najpoznatiji lobista za kosovsku nezavisnost. Sa njim sedi Goran Rakić koji je u to vreme izabran za predsednika Srpske liste, najveće stranke Srba na Kosovu. Treći muškarac, nagnut nad tanjirom, je ozloglašeni srpski biznismen Milan Radoičić, koga često nazivaju „gospodarom severa Kosova“. Danas je ovaj čovek na Kosovu osumnjičen za učešće u ubistvu političara Olivera Ivanovića...

У приватним џеповима завршило 700 милиона динара

Недовршена реконструкција Трга републике у Београду коштала је више од 900 евра по метру квадратном, а држава се хвали да гради станове за 500 евра по квадрату. Ако су радови коштали 1,1 милијарду, а сви трошкови реално не могу бити већи од 350 милиона, поставља се питање шта је било са остатком пара

Реконструкција Трга републике је трајала годину дана, а резултат је нова реконструкција реконструисаног трга. Грађанима је из џепова узето више од милијарду и сто милиона динара (и то није коначни цех), да би радови били незавршени. Када се узме у обзир да је површина трга 12.000 квадратних метара, испада дa је реконструкција коштала више од 900 евра по метру квадратном. А држава се хвали да гради станове за 500 евра по квадрату.
www.nin.co.rs
WWW.NIN.CO.RS

И тако... Рекох, да скинем и ја ту апликацију CarGo, можда ће ми требати. Можда је повољније. Региструјем се, кад ето ти мејла са чланском картом. А прецедник удружења  - преседник . ? Хбт...

received_476600089864880.jpeg

пре 4 минута, AnaLaz рече

И тако... Рекох, да скинем и ја ту апликацију CarGo, можда ће ми требати. Можда је повољније. Региструјем се, кад ето ти мејла са чланском картом. А прецедник удружења  - преседник . ? Хбт...

received_476600089864880.jpeg

Сад видим да није иста "особа" у питању, али, свеједно пара и очи и уши. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...