Jump to content
Avocado

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 36 минута, ana čarnojević рече

Profesor Stojan Radenović: “Pozicija BU na Šangajskoj listi ne treba da zavisi od jednog starca”

Profesor doktor Stojan Radenović u subotu je bio u Predsedništvu Srbije i razgovarao sa predsednikom Aleksandrom Vučićem i ministrima, preneo je B92.

Jedan od najcitiranijih matematičara sveta, beogradski profesor Stojan Radenović, poručio je mlađim generacijama da je važna dobrota koju čovek poseduje i pozvao ih da se svakog dana naoružavaju dobrotom.

“A šta je dobrota po definiciji? Da nemam ništa protiv nekog ko je protiv mene”, poručio je Radenović, koji je u subotu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao o poboljšanju rejtinga Beogradskog univerziteta na Šangajskoj listi i finansiranju nauke.

“Ne znam da li se nekom matematičaru dogodilo da ga predsednik pozove, i to direktno iz Njujorka”, facepalm.giffacepalm.gif

započeo je Radenović razgovor s novinarima, kojima je preneo da je zbog toga bio zaprepašćen, ali i uzbuđen, jer je pomislio da “mora da je uradio nešto dobro”.

“Morao sam da kažem predsedniku da ja nisam tu jedini, da je tu vojska i starijih i mlađih. Neki su napisali, kad je Univerzitet pao na ‘Šangajskoj listi’, da sam i ja kao kriv zato što sam se ‘priklonio drugom jatu’. To nije tačno, tako se u svetu živi, sve te bogate zemjle nude i traže ljude koji su visoko citirani i onda vam daju nešto novca”, objašnjava Radenović.

" Važno je, kaže, da se podrže i motivišu mladi naučnici s kojima i on sarađuje. “Država je uvek za nauku davala više nego što treba. Kukaju oni koji ne rade. Besmisleno je pitanje kako zapadne zemlje izdvajaju više novca od Srbije za nauku. Meni su nudili kabinet. Pitanje je da li bih ja u kabinetu mogao da dokažem običnu teoremu. Za nauku treba da ste rođeni, kao za umetnost, slikarstvo… da ste ostrašćeni”, ispričao je novinarima Radenović. "

пре 18 часа, Стаљиново унуче рече

Kkao serbi religiozni podržavaju ove trockistelenjiniste revolusionarikuse.... serbsak krv d apadne jope....cccc mrak rodjaci a ne sumrak

Е нисам читао Антонића, није валда да подржава Бакића?

Јест да ти је ђед прогањао Троцког и убио га, и јест да ти је ђеда не штимам иста је то сорта...али Бакић је, озбињан сам, баш троцкиста. Лик има нешто нездраво у себи, крваво. То сам рекао чим  је изјавио оно за РТС, као "шта ће тамо без дугих цеви"....утвари отворено заговара револуцију, ако му се то оРТСу узме и у метафори...петокрака, али крвава, зарезује му из очију.

Бре унуче, пази мало кад куцаш...

пре 1 сат, ana čarnojević рече

Na ove reči profesora, kako prenosi RTS, predsednik Vučić je odmah naložio ministru Šarčeviću da u okviru budžeta njegovog ministarstva izdvoji poseban deo za finansiranje za Šangajsku listu

Је л' могу и ја да наложим нешто неком министру? Пошто председник Вучић и ја по Уставу имамо потпуно исто право да то радимо :) 

пре 29 минута, GeniusAtWork рече

Је л' могу и ја да наложим нешто неком министру? Пошто председник Вучић и ја по Уставу имамо потпуно исто право да то радимо :) 

kada bude za tebe glaslo dva malijona serbova ond aćeš imati ista prava,jasnije?

пре 1 сат, Стаљиново унуче рече

kada bude za tebe glaslo dva malijona serbova ond aćeš imati ista prava,jasnije?

Neće... pošto ta "prava" ne zavise od toga koliko je ljudi glasalo za tebe... ta "prava" ne postoje koliko god ljudi da glasa za tebe...

Kad pišeš nebuloze, naročito je glupo da ih završiš sa "jasnije?"

Мени се чини да Бакотић тиме што прави баба рогу од себе производи контра ефекат од оног ефекта који жели тј. да његове најтеже изјаве одзвањају више негативно по њега него позитивно.

пре 2 минута, Vladan :::. рече

Мени се чини да Бакотић тиме што прави баба рогу од себе производи контра ефекат од оног ефекта који жели тј. да његове најтеже изјаве одзвањају више негативно по њега него позитивно.

Bakić je bre ograničen ko terasa..pazi Bakić misli

пре 8 часа, Стаљиново унуче рече

a ne, nemogu oni sebi da prioznaju da greše,bar ne pred nama, i zato će sve nas prvo da spale pa će se posle pokajati an čelu sa Bakić doktorom Jovom

боље да горимо на ломачи часно но да се ватам у коло са Бакићем и "елитом" ... 

пре 1 сат, Предраг М рече

боље да горимо на ломачи часно но да се ватам у коло са Бакићем и "елитом" ... 

Од читаве српске академске сцене која је активна у јавности, једино је Бакић и вриједан неког поштовања и пажње. Човјек није испразан, није сувопаран, говори сасвим нормалним ријечником ( што се не може рећи за велику већину његових академских колега, поготово грађанске оријентације ) и далеко је од било какве те лажне елите. Сви ти српски космополити се саблажњавају да нешто кажу попут Бакића, али далеко од тога да се већина људи не осјећа баш онако како он каже - "па докле више"?

Увијек је говорио о суштини проблема, никада се није правио нешто паметан ( нити му је до тога изгледа пуно стало ), а далеко од тога да је некакав "елитистички анационални аутошовиниста". Чак напротив... 

Одавно ме већ брине колико се лако и широко загризла Предсједникова паткица о поквареној српској елити. Мислим, јесте нам елита углавном да те Бог сачува, али опет већина те елите подржава Предсједника. Опозиција једва набрала Апел 100, а Предсједник нам из џепа извуче Апел 600 као да је то ништа посебно.

А да не спомињем како се Бакић показао као принципијелан када је одустао од сарадње са Борком Стефановићем око стварања странке Левица Србије чим је видјео да су им легле неке велике паре од неких великих спонзора - што је Бакић изричито рекао да не жели да се ради. Само је откачио "лијевичара" Борка и јавно фино све рекао и то је било то. Оста човјек чистих руку.

Бакић је човјек, а ти како 'оћеш :) 

пре 44 минута, Срндаћ рече

Од читаве српске академске сцене која је активна у јавности, једино је Бакић и вриједан неког поштовања и пажње. Човјек није испразан, није сувопаран, говори сасвим нормалним ријечником ( што се не може рећи за велику већину његових академских колега, поготово грађанске оријентације ) и далеко је од било какве те лажне елите. Сви ти српски космополити се саблажњавају да нешто кажу попут Бакића, али далеко од тога да се већина људи не осјећа баш онако како он каже - "па докле више"?

Увијек је говорио о суштини проблема, никада се није правио нешто паметан ( нити му је до тога изгледа пуно стало ), а далеко од тога да је некакав "елитистички анационални аутошовиниста". Чак напротив... 

Одавно ме већ брине колико се лако и широко загризла Предсједникова паткица о поквареној српској елити. Мислим, јесте нам елита углавном да те Бог сачува, али опет већина те елите подржава Предсједника. Опозиција једва набрала Апел 100, а Предсједник нам из џепа извуче Апел 600 као да је то ништа посебно.

А да не спомињем како се Бакић показао као принципијелан када је одустао од сарадње са Борком Стефановићем око стварања странке Левица Србије чим је видјео да су им легле неке велике паре од неких великих спонзора - што је Бакић изричито рекао да не жели да се ради. Само је откачио "лијевичара" Борка и јавно фино све рекао и то је било то. Оста човјек чистих руку.

Бакић је човјек, а ти како 'оћеш :) 

чоевк ко што си ти хришћан, а још више ко што сте обојица Срби,,,додуше има неки ришћаним себе звали а спаљивали људе нека инквизиција... 

пре 2 часа, Стаљиново унуче рече

чоевк ко што си ти хришћан, а још више ко што сте обојица Срби,,,додуше има неки ришћаним себе звали а спаљивали људе нека инквизиција... 

Значи људина :)))

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...